Mozaīka: esam par valsti, kurā cilvēks ir vērtība 166

Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu un viņu draugu apvienība Mozaīka uzskata, ka veselīga un stipra demokrātija var attīstīties tikai tad, ja katrs iedzīvotājs jūtas drošs par to, ka valsts viņa tiesības aizstāvēs.

Iesaki citiem:

Satversmes 89.pants ir vienkāršs nepaplašināts teikums, kas vēstī: "Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem." Taču šodienas Latvijā daudzi no tiem, kas valsti pārstāv, ar saviem izteikumiem un darbībām šķiet pievienojam šim pantam palīgteikumu: "bet tikai tādā gadījumā, ja šis cilvēks ir heteroseksuāls". Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu un viņu draugu apvienība Mozaīka uzskata, ka veselīga un stipra demokrātija var attīstīties tikai tad, ja katrs iedzīvotājs jūtas drošs par to, ka valsts viņa tiesības aizstāvēs. Bez nekādiem "bet".

"Līdz pagājušā gada Praidam man šķita, ka dzīvoju drošā sabiedrībā, kurā cilvēki ir saprotoši un toleranti izturas arī pret tādām lietām, pret kurām viņiem varbūt ir iekšēji iebildumi," saka psiholoģijas maģistre Jolanta Cihanoviča. Taču Praida laikā viņai kāds gājiena vērotājs iepūta sejā gāzi, bet kāds cits nosauca par kuci. "Es nesapratu, par ko." Pūļa šokējošā agresivitāte un homoseksualitātei veltītie amatvīru publiskie izteikumi vairākos cilvēkos radīja identiskas sajūtas - šoku, sašutumu un apņemšanos panākt, lai valsts ievēro pašas sludinātos demokrātijas pamatprincipus.


Pieņemamā agresija

Jolantai pēc dalības gājienā nācās iziet terapijas kursu, lai pārvarētu posttraumatisko stresa sindromu. Taču šoku pēc notikumiem ap gājienu izjuta arī tie, kas Praidā nepiedalījās. Juriste Linda Freimane Praida laikā ar dzīvesbiedri bija Berlīnē ("Mēs nemaz nezinājām, ka Praids notiek, kas tomēr norāda uz organizācijas trūkumiem," saka Linda), taču atgriežoties dzirdēja amatvīru replikas par gājienu un Saeimas deputātu debates par Satversmes grozījumiem, kuras, viņasprāt, bija vēl šokējošākas par pūļa agresiju. "Ir ļoti svarīgi, kādu piemēru rāda politiķi. Sabiedrība uztver signālus arī tad, ja politiķi nevis lamājas, bet klusē. Kad tika apspriesti Satversmes grozījumi [110.panta jauno redakciju: "valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti"], neviens, izņemot Ingrīdu Circeni, nepiecēlās un nepateica - nāciet taču pie veselā saprāta."

Jolanta un Linda ir vienisprātis, ka gājiena vērotāju agresivitāte bija organizēta. Jolanta norāda, ka neorganizētu cilvēku grupa nenāktu protestēt ar vienādiem vairākos eksemplāros pavairotiem plakātiem. Savukārt Linda uzsver, ka par organizētu agresivitāti liek domāt tas, ka citās postsociālisma valstīs, kurās arī homofobija nav sveša, līdzīgi pasākumi norit daudz mierīgāk. "Piemēram, igauņiem Praids notiek gandrīz nemanot — cilvēku grupa noiet pa ielu un neviens pat aci nepamirkšķina. Kaut kas te nav kārtībā — es neticu, ka latvieši ir homofobiskāki par citiem," saka Linda.

Jolanta norāda, ka agresija pret gejiem un lesbietēm Latvijā ir kļuvusi sabiedrībai pieņemama. "Paskatieties internetā — tur neiecietīgi komentāri par homoseksuāļiem būs pievienoti arī tādiem rakstiem, kuros nav ne vārda par šo kopienu." Latvijā ir daudz problēmu un "uzkrātā frustrācija" ir kaut kur jāliek. "Homoseksuāļi ir tā lelle, kuru sit, izgāžot dusmas un neapmierinātību," saka Jolanta.

Lindu pārsteidz, ka tie paši cilvēki, "kuri gāja ielās ar ziediem rokās un, dziedot dziesmas, izcīnīja neatkarību", tagad ir gatavi sviest akmeni homoseksuālim vai piekaut melnādainu cilvēku. "Iecietības ziņā aina ir drūma," konstatē Linda un piebilst, ka politiķi tikai pielej eļļu ugunij. "Viņi meklē savu platformu un saka to, ko, viņuprāt, cilvēki grib dzirdēt." Latvijas īpatnība ir arī tā, ka vienā balsī ar politiķiem neiecietību pret homoseksuāļiem sludina kristīgās baznīcas.

Taču Linda ir pārliecināta — ja sabiedrības attieksme mainīsies, citāda kļūs arī publisko personu retorika.

Pērn septembrī, vairākas nedēļas pēc Praida, Lindas dzīvoklī sapulcējās 17 cilvēki, kuri vēlējās kaut ko darīt, lai šo attieksmi mainītu. Nedaudz vēlāk tapa Mozaīka — lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu un viņu draugu apvienība. Jolanta, Linda un vēl četri cilvēki kļuva par tās valdes locekļiem. Nepilna gada laikā organizācijas biedru skaits jau gandrīz trīskāršojies.


Palīdzēt "iznākt no skapja"

Mozaīkas tapšanas impulss bija Praids, taču organizācijas aktīvisti uzsver, ka gājiens ir nevis pašmērķis, bet gan tikai "viens no instrumentiem" pārmaiņu panākšanai. Mozaīka iecerējusi nākotnē izveidot īpašu darba grupu, kura nodarbosies tikai ar Praidu un ar to saistīto pasākumu organizēšanu, taču organizācijai ir arī citi darbības virzieni. Tā plāno veicināt geju un lesbiešu "redzamību", sniegt atbalstu homoseksuāļiem un viņu ģimenēm, organizēt seminārus un sadarboties ar dažādu jomu profesionāļiem — psihologiem, skolotājiem, lai mazinātu homobofiju Latvijas sabiedrībā, kā arī strādāt ar likumdevējiem, lai panāktu to, ka Latvijas likumdošana atbilst demokrātiskas valsts statusam. Organizācijai jau izveidojusies sadarbība ar Valsts cilvēktiesību biroju un Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu, ir bijušas tikšanās ar Saeimas deputātiem un Labklājības ministrijas amatpersonām.

Jolanta uzsver, ka ar homofobiju Latvijā sirgst arī paši homoseksuāļi. "Gandrīz katru dienu avīzes lasāmi kārtējie baznīcas vai politiķu paziņojumi, un homoseksuāļi tiek pakļauti traumai. Ja uz tevi katru dienu kliedz - "tu esi slims, tu esi nenormāls", tad ir grūti saglabāt līdzsvaru un psiholoģisko veselību." Mozaīkas aktīvisti saprot, ka sabiedrības attieksmes radīto baiļu dēļ "iznākšana no skapja" Latvijas apstākļos ir ļoti smags lēmums. Viens no veidiem, kā veicināt šo procesu, ir citu geju un lesbiešu piemērs.

Linda stāsta, ka kopā ar dzīvesbiedri Ivonnu Gerneri bija jau laikus gatavojusies tam, ka "kaut kādā brīdi piezvanīs Diena un lūgs interviju". Tad, kad šāds telefona zvans patiešām atskanēja, ģimenē jau bija pieņemts lēmums intervijai piekrist. "Es nevaru kritizēt citus par nekā nedarīšanu, ja es nesniedzu interviju," uzskata Linda. Pēc intervijas publicēšanas žurnālā Sestdiena Linda un Ivonna saņēmušas daudz atsauksmju — "zvanīja bijušie kolēģi, paziņas, arī pilnīgi sveši cilvēki un izteica atbalstu". Linda saka, ka šī reakcija viņai apliecinājusi — sabiedrība ir nobriedusi pārmaiņām attieksmē pret homoseksuāļiem.

Linda atceras, ka Zviedrijā - valstī, kurā viņa uzauga, lielu lomu homoseksuāļu pašapziņas celšanā nospēlēja sabiedrībā pazīstamu cilvēku "iznākšana no skapja". "Ja kāds no Latvijas slavenībām saņemtos un iznāktu, tam būtu liela nozīme," uzskata Linda.

Taču tikpat svarīgi ir arī dot signālu kopienai, ka ir vieta, kur viņi var justies droši. "Ir tūkstošiem cilvēku, kas nevienai dzīvai dvēselei nav izstāstījuši," saka Linda. Lai, piemēram, iedrošinātu mazpilsētā dzīvojošu piecpadsmitgadīgu jaunieti, kurš ir tikko sācis apzināties, ka atšķiras no vienaudžiem, ir būtiski piedāvāt viņam iespēju komunikācijai. Jolanta skaidro: "Mūsu uzdevums ir piedāvāt drošu interneta vidi un arī vietu, kur tikties. Lai nebūtu tā, lai vienīgā vieta, kur geji var komunicēt, ir naktsklubs."

Mozaīkas neilgajā pastāvēšanas laikā vairāki cilvēki jau spēruši pirmo soli un spējuši atzīties organizācijas biedriem, ka ir homoseksuāli. Daži gājuši arī tālāk un izstāstījuši vecākiem un kolēģiem. "Man ir viens skaists stāsts — kāda meitene ļoti baidījās atzīties savam priekšniekam. Bet es viņas priekšnieku pazīstu un varēju viņai apliecināt, ka viss būs kārtībā. Meitene bija patiesi laimīga." Mozaīkas aktīvisti uzsver, ka tikpat svarīgi, kā sniegt atbalstu pašai kopienai, ir nodibināt dialogu ar viņu piederīgajiem. "Arī mammai taču jāiznāk no skapja," saka Linda, piebilstot, ka Mozaīka plāno veidot atbalsta grupas homoseksuāļu ģimenēm.


Atgādināt par atvērtību

Mozaīkas nosaukumā ietvertais apzīmējums "un viņu draugi" nav nejaušs — tas norāda, ka organizācija nav tikai geju un lesbiešu apvienība. Arī tās mērķi ir plašāki par konkrētas kopienas tiesību aizsardzību. "Piederība organizācijai nenozīmē homoseksualitāti. Tajā apvienojušies cilvēki, kuriem tuvas liberālās vērtības, kuriem ir nepieņemama nevērība pret cilvēku un mēģinājumi visus pielāgot kaut kādam vienam standartam," uzsver Jolanta. Šis "standarts" sevi šķiet ieveram šādu pazīmju komplektu — balts un heteroseksuāls latviešu tautības kristietis. Tie, kas šādam standartam neatbilst, tiek aicināti uzturēties ārpus publiskās telpas. Taču vēsturiski vismaz Rīga, Lindas vārdiem, ir bijusi "atvērta, multikulturāla un bohēmiska". Linda saka — mēs vēlamies par šo vēsturisko daudzveidīgumu atgādināt.

Mozaīka cer, ka šāgada Praidā, kurš plašas Draudzības dienu programmas ietvaros paredzēts 22.jūlijā, piedalīsies visdažādākie cilvēki un to skaits būs pietiekami liels, lai pretotos agresijai. Pasākumam tuvojoties, organizācija izplatījusi aicinājumu tajā piedalīties. Tas ir adresēts "Visiem, kas mīl."___________________________

Vairāk par “Mozaīkas” aktivitātēm var uzzināt organizācijas interneta mājas lapā www.mozaika.lv.Šī publikācija tapusi Baltijas - Amerikas Partnerattiecību programmas finansēta projekta ietvaros. Baltijas - Amerikas Partnerattiecību programma nav atbildīga par publikācijā paustajiem viedokļiem un darba tālāko izmantošanu.

http://www.bapf.lv/" target="_new">Baltijas - Amerikas Partnerattiecību programma ir ASV Starptautiskās attīstības aģentūras un Atvērtās Sabiedrības institūta kopīgi finansēts fonds, kura mērķis ir nostiprināt nevalstisko organizāciju (NVO) profesionalitāti un ilgtspēju, veicināt iedzīvotāju līdzdalību un spējas ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesus, kā arī sekmēt labdarības un dažādu vietēju NVO finansējuma avotu attīstību Latvijā. Baltijas - Amerikas Partnerattiecību programmas darbību Latvijā administrē Sorosa fonds – Latvija.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (166) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

fexyrt@ndqeeag.net - fexyrt@ndqeeag.net 07.02.2007 11:55
Great work and pretty colors!Customizing Nokia mobile phone Nokia mobile phone game Free mobile Nokia software Nokia company Free english ringtones for Nokia

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zapte - J 04.09.2006 18:53
"Līdz pagājušā gada Praidam man šķita, ka dzīvoju drošā sabiedrībā, kurā cilvēki ir saprotoši un toleranti izturas arī pret tādām lietām, pret kurām viņiem varbūt ir iekšēji iebildumi"
Pareizi - un tieši tā arī jābūt. Un nevajag lūdzu šo mieru sabiedrībā sgandēt ar šitām publiskajām drazām. Kā Amerikā saka - "nerunā, un tev neprasīs" Līdz publiskai propagandai viss kā pie cilvēkiem - ja Jums klūp virsū kautkas par kautko un piemin tur vēl kautko, nu tad uz tiesu prom (lai nu cik švakas tās tiesas te ir) un miers un nav ko sev prasīt kautkādas izcilas papildus cilvēktiesības...!!! ; tikko sākas publiska propaganda - tas pats praids - tā tas jau ir notikums pret kuru valstij ir jāvēršas ar likumu - viennozīmīgi!
Un nevajag brīnīties, ja par savu uzbāzīgo galējību Jūs saņemat pretī otru galējību.
Esmu par to, lai šoreiz tiktu sodīti, gan tie, kuri praidojās (izmisīgi uzmācīgi bez jebkādas pamatotas vai spiestas vajadzības), gan tie kuri šiem par to uzklupa; bet turpmāk lai tiktu ar likumu vispār aizliegta šāda veida un līdzīgas publiskas propaganda...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

migors - visiem 11.08.2006 23:19
Es arī uzskatu ka sestdienas notikumi bija slikti, bet es nekādi nevaru nosodīt to ka Cālītis un Santis tika nomētāti ar mēsliem.

Padomājiet paši. ja tas ko viņi darīja būtu noticis Krievijā vai kādā musulmaņu valstī, ak dievs kas ar viņiem būtu noticis. Nevajadzētu pat musulmaņu valsti pietiktu ja viņi tikai pateiktu ka tie ir musulmaņu rituāli. Turppretīm Lativjā viņus tikai nedauz smirdīgi pārmācija. Attiecīgi mūsu etniskajiem principiem:) Un arī reliģija viennozīmīgi neizsakas. Iesaku palasīt Vecās derības Maleahijas grāmata 2 nodaļu. Citēju:

1. Un tagad, priesteri, šis aizrādījums ar pamācību domāts tieši jums
2. ja jūs negribat klausīt, nedz arī paši uz to raudzīties, lai jūs godātu Manu Vārdu, saka Tas Kungs Cebaots, tad Es raidīšu Savu lāstu pār jums un pārvērtīšu par lāstiem jūsu pašu svētības vārdus, jo jūs nemaz neņemat pie sirds un neliekat vērā Manus vārdus
3. Redzi, Es norāšu visu jūsu sēklu un sviedīšu mēslus jums sejā, jūsu svētku ziedojumu mēslus, un jūs kopā ar tiem tapsit aizslaucīti
4. Tad jūs arī izzināsit un sapratīsit, ka tieši Es esmu pieņēmis par jums šādu lēmumu, lai Mana derība ar Leviju varētu pastāvēt, saka Tas Kungs Cebaots
5. jo Mana derība ar viņu bija dzīvības un miera derība; kā vienu, tā otru Es piešķīru viņam, lai viņš tiešām Mani bītos un sajustu godbijību Mana Vārda priekšā
6. Patiesības likums bija viņa mutē, un nekāda ļaunuma, nedz netaisnības nebija uz viņa lūpām. Mierīgi un ar atklātu sirdi viņš virzījās Man pa priekšu un atgrieza daudzus no grēkiem
7. Jo priestera lūpām būs glabāt īsto atziņu, lai viņa mutes vārdos varētu meklēt īsto Dieva bauslību; ne velti taču priesteris ir Dieva, Tā Kunga Cebaota, sūtnis
8. Bet jūs esat novērsušies no pareizā ceļa un radāt daudzos neapmierinātību ar savu bauslības pildīšanu un skaidrošanu, un esat Levija derību lauzuši, saka Tas Kungs Cebaots
9. tādēļ arī Es esmu pret jums rīkojies tā, lai jūs tiktu visas tautas nicināti un visu ļaužu priekšā par necienīgiem turēti, jo jūs nestaigājat Manis norādītos ceļus un augstāk par bauslību izceļat atsevišķus cilvēkus.
10. Vai mums visiem nav viens tēvs? Vai mūs visus nav viens Dievs radījis? Kāpēc tad mēs cits citu neieredzam un laupām svētumu Dieva slēgtajai derībai ar mūsu tēviem

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Aleksim 25.07.2006 12:03
Piekriitu par to shodienas valsti un skolu, kuriem shaadas tiesiibas dot nav praatiigi, jo viss, kam vinji pieskaras, tiek paarveersts biznesaa vai homoseksuaalisma propogandaa, ja taa nedaudz paarspiilee. Bet tieshaam tikai nedaudz.

Tomeer es esmu par virziibu uz ideaalismu, ko nav iespeejams sasniegt, taapeec vinemeer ir kur iet. Un Tu jau pats arii teici, ka vajag ljaut cilveekiem pashorganizeeties, kas buutiibaa tik un taa noraada uz kopiibu, kas plashaakaa izpratnee taa pati valsts vien ir. Un aii sho vajadziibu pashorganizeeties un iekljauties kaadaa organizaacijaa, kaa arii veidus, kaa to dariit, cilveeki biezhi vien neizprot.

Ar valsti es saprotu atbalstu un veicinaashanu virziities uz veertiibu izpratnes un to kopshanas sabiedriibu. Bet visumaa tas ir ljoti plashs temats, kam jebkuraa gadiijumaa jaasaakas vismaz vienlaiciigi ar ekonomiskaas politikas paarskatiishanu.

Un mans ieprieksheejais piedaavaaums vienmeer ir spekaa. Pagaidaam. Nezinu, kaa buus riit...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Jurim 25.07.2006 11:31
Gandrīz visam varu piekrist - tāpat kā Tu man. Bet ir viens tāds izteikums:

Juris: Videejais cilveeks, ja veel vinjsh ir arii no vaajaakajiem sabiedriibas paarstaavjiem, vispaar neko nespeej dot beernam, izskaidrot sarezhgjiitas lietas. Taapeec atstaat shiis lietas vecaaku zinjaa noziimee liktenja jeb apkaarteejaas vides , kuru vido biznesa cilveeki censhoties pieveerst cilveekus atkariibaam, lai vareetu pelniit, ietekmee tos cilveekus, kuriem visvairaak buutu vajadziiga paliidziiga roka.

Tas man šķiet tāds religjiozs kreisums - vajadzīga valsts palīdzīga roka, lai mācītu cilvēkiem tikumību, jo paši viņi ir pārāk vāji un to izdarīt nespēj. Man tuvāka ir religjiski konservatīva pieeja - ļaujiet cilvēkiem nedaudz attapties un pašorganizēties, viņi tad saviem bērniem varēs paši nodrošināt tikumisko audzināšanu - sākot no baznīcas apmeklējumiem gjimenes lokā un beidzot ar morāli izglītojošām ārpusklases nodarbībām un skautu nometnēm. Savukārt valsts izglītības politikai uzticēties, manuprāt, nevajag, jo vismaz tuvākos 20 gadus Latvijas politiķi centīsies izdabāt Eiropā valdošajām tendencēm, t.sk. ieviest te maksimāli daudz homopropagandas. Tādēļ labāk ir valstij vispār neatļaut ar tikumības mācīšanu nodarboties - arī Jēzus laikā valsts taču nebija tā institūcija, kura veicinātu tikumību (muitnieks un nodokļu ievācējs Jaunajā Derībā ir sinonīmi galēji netikumīgam cilvēkam).

Lai saprastu, ko valsts politka var izdarīt ar skolām pietiek paskatīties uz t.s. mazākumtautību izglītības reformu. (Es gan esmu latviešu nacionālists un man it kā nevajadzētu par to runāt...) Nejēdzīgajos centienos ietaupīt naudu un panākt, ka latviskumu uztur un māca nevis paši latvieši, bet gan, teiksim, krievu fizikas skolotāji, ir uzspiesti diezgan dīvaini norādījumi, kas reglamentē kādā valodā skolotājam ir jāsarunājas ar saviem audzēkņiem. Daži skolotāji ir tik ļoti iebaidīti, ka viņi darīs visu, ko viņiem liks. Ja liks runāt pupiņvalodā, tad viņi runās pupiņvalodā, ja liks slavēt homoseksuāļus, tad viņi arī to darīs. Bet šeit varbūt var notikt latviešu vecāku daļēja vienošanās ar krievu skolu aizstāvības štābu, ka vecākiem ir vismaz dažos jautājumos vajadzīga lielāka teikšana - un tad seksuālo audzināšanu ir viss pamats skolai neuzticēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Aleksim 25.07.2006 10:32
Jaa, lasiiju Juusu teikto ieprieksh, taapec biju paarsteikts. Piekriitu arii visumaa lielaakajai daljai peedeejaa, un tomeer.

Aleksis: Ja skolēniem ir nepieciešamas kaut kādas paplašinātas diskusijas par cilvēka seksualitāti, tad vecāku grupas var aktīvi izteikt šādu vajadzību un pieaicināt speciālistus ar labu un godīgu cilvēku reputāciju, piemēram, bērnu ārstus. Bet tām visviens ir jābūt brīvprātīgām, ārpusklases nodarbībām.

Redzat, lietas par cilveeku ietekmeeshanos un beernu audzinaashanu ir ljoti apjomiigas zinaashanu daudzumaa. Videejais cilveeks, ja veel vinjsh ir arii no vaajaakajiem sabiedriibas paarstaavjiem, vispaar neko nespeej dot beernam, izskaidrot sarezhgjiitas lietas. Taapeec atstaat shiis lietas vecaaku zinjaa noziimee liktenja jeb apkaarteejaas vides , kuru vido biznesa cilveeki censhoties pieveerst cilveekus atkariibaam, lai vareetu pelniit, ietekmee tos cilveekus, kuriem visvairaak buutu vajadziiga paliidziiga roka.

Shajaas lietaas esmu pilniigi pret briivpraatiibu, jo 99% vecaaku ir tikpat neizgliitoti veertiibu jautaajumos, cik arii visvaajaakie sabiedriibas paarstaavji. Un taadi vinji nevar izdariit pareizo izveeli.

Ir taa, ka videe jaabuut veestiijumiem, kuri ievirza cilveeku domaat par to, ka puikas ir puikas un vinju starpaa nav nekaadas attieciibas iespeejamas, bet dziivei vienojas preteejais dzimums. Taapat videi ir jaastraadaa a katru cilveeku, visvairaak pieveershoties vaajaakajiem (to es saprastu kaa - cilveeks centraa no NAP), lai veidotu vinjoos meerkjtieciibu, taupiigumu, veertiibu izpratnes mekleeshanas mehaanismus, pacietiibu, iecietiibu par to, ka ir tikai normaali, ka visi ar kaut ko atshkjiras un kaapeec nodariit saapees ir slikti. Arii jautaajumi par Dievu un iespeejamo algu par dariito iespeejamajaa naakoshajaa dziivee ir svariigi sho jautaajumu sakaartoshanaa. Bet homoseksualitaates skaidroshana te nekaadi neietilpst. Un mees daraam visu pretiigi. No visaam pirmajaam lietaam nenotiek nekas, bet otro liidz skolaam grib nest ar likumu un ES spiedienu.

Tas nav normaali. Buushu pret to tagad un vienmeer.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Jurim 24.07.2006 23:58
Juris: Un shodienas pasaulee, par Latviju nerunaajot, ir veertiibu izpratnes zudums, un taas kaadam maaciit ir pasludinaats par savas patiesiibas nepienjemamu uzspiezshanu. Tas noziimee, ka kultuuras taas pilniigaakajaa izpratnee nav, un jau tas ir biistami, bet kad saaksies "izgliitoshana homoseksuaalisma jautaajumos" skolaas, tad jau ceriibas vispaar vairs nebuus.

Domāju, ka esat mani pārpratis - es neaicinu mācīt par homoseksualitāti skolā. T.s. "neitrālais redzespunkts" skolotāju izpildījumā parasti ir fikcija - ja IZM inspektori "palūgs", tad skolotāji arī paudīs savu "iecietību" pret homoseksuālistiem. Tāpēc labāk viņiem nedot iemeslu. Ja esat apskatījis manus iepriekšējos komentārus, tad aicinu šķirt skolu no homoseksuālisma propagandas (līdzīgi kā skola ir šķirta no baznīcas). Ja skolēniem ir nepieciešamas kaut kādas paplašinātas diskusijas par cilvēka seksualitāti, tad vecāku grupas var aktīvi izteikt šādu vajadzību un pieaicināt speciālistus ar labu un godīgu cilvēku reputāciju, piemēram, bērnu ārstus. Bet tām visviens ir jābūt brīvprātīgām, ārpusklases nodarbībām.

Kas attiecas uz to, ka "cerības vispār vairs nebūs", tad nedomāju, ka situāciju vajag šādi dramatizēt. Arī Zviedrijā normālajiem cilvēkiem ir veidi, kā var cīnīties pret homopropagandu. Bērnu audzināšanā nekas nav ietekmīgāks par vecāku pozitīvo piemēru. Protams, zviedri pieļāva dažādas geju pretdiskriminācijas tiesības un tagad iebilst pret šo izvirtuļu nejēdzībām tur ir kļuvis krietni sarežgjītāk (atcerēsimies zviedru garīdzniekam Ake Green'am izvirzīto apsūdzību - sk. http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1517961/posts ). Tomēr, manuprāt, zviedru lielākā problēma ir nevis tā, ka tur mācītāju par kristietības paušanu un Bībeles citēšanu varēja ieslodzīt cietumā, bet gan tā, ka tur cilvēki vispār neapmeklē baznīcu. Mums ir visas iespējas sūdzēties par J.Cālīti Latvijas Universitātes vadībai un savukārt morāli atbalstīt tos mācītājus, kuriem mēs uzticamies.

Juris: "taas kaadam maaciit ir pasludinaats par savas patiesiibas nepienjemamu uzspiezshanu"

Manuprāt, Baznīcai ir labi būt šķirtai no laicīgās skolas. Nevis tāpēc, ka es iebilstu pret vērtību "nepieņemamu uzspiešanu" (gluži otrādi - skolas izglītībā diezgan daudzkas balstās uz uzspiešanu un tas ir pilnīgi normāli). Pašai Baznīcai nenāk par svētību saņemt valsts un izglītības iestāžu "atbalstu" - it īpaši ja šīs izglītības iestādes ir tik nožēlojamas kā pie mums. Valsts "atbalstošā roka" priekš kristietības parasti ir pārāk smaga - lai man piedod krievu pareizticīgie, bet Pareizticības idejai Pētera I ieviestais "Святейший Правительствующий Синод" par labu nav nācis. Daudzās Eiropas valstīs (teiksim, Norvēgjijā) skolās joprojām ir tāda vai citāda obligātā ticības mācība un cilvēku attieksme pret religjiju ir vienaldzīga. Savukārt ASV baznīca ir stingri šķirta no valsts skolām, bet iedzīvotāju ticība - daudz stiprāka nekā Eiropā.

Varētu iebilst, ka musulmaņu valstīs (Saudi Arābijā, Irānā) religjija ar valsti labi sadzīvo kopā un arī homīši tur ir nolikti pie vietas, bet tur valsts nav tik izkurtējusi kā pie mums, un islāms pēc savas būtības ir politiskāka ticība par kristietību. Pravietis Muhameds vienlaikus bija arī jauna tipa valsts iekārtas dibinātājs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Diesel un Aleksim 24.07.2006 23:18
Diesel: Manuprāt, skolās par homoseksuālismu būtu jāmaca kā par eksistējošu parādību, neitrāli, lai katrs izvēli izdara pats (bērna viedokli šādā gadījumā acīmredzot ietekmēs ģimene). lai nu kā, neticu, ka skolā, mācot iecietību pret homoseksualitāti, skolēni kļūs homoseksuāli...

Esmu pilniigs pretinieks jebkaadai beernu "izgliitoshanai" homoseksuaalisma jautaajumos. Ir taa, ka kultuuru jeb veertiigo cilveekaa attista to meerkjtieciigi ieseejot un ruupiigi kopjot. Bet sliktais cilveekaa, taapat kaa visur dabaa, ieseejas no apkaartnes pats. Un shodienas pasaulee, par Latviju nerunaajot, ir veertiibu izpratnes zudums, un taas kaadam maaciit ir pasludinaats par savas patiesiibas nepienjemamu uzspiezshanu. Tas noziimee, ka kultuuras taas pilniigaakajaa izpratnee nav, un jau tas ir biistami, bet kad saaksies "izgliitoshana homoseksuaalisma jautaajumos" skolaas, tad jau ceriibas vispaar vairs nebuus.

Ko domaajat, Aleksi un Diesel, ja Harijs Poters buutu atteelots kaa homoseksuaalists, vai tas ietekmeetu beernu pieveersshanos homoseksuaalismam vai nee? Un ja ietekmee, vai tad citaadas pieejas to nespeej?

Pat doma par to ir neiespeejama.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Diesel 24.07.2006 21:11
Diesel: Vāds "izvirtība" man saistās ar cilvēka apzinātu izvēli.

Tieši tā - (atšķirībā no seksuālās orientācijas, kuras izcelsmi mēs precīzi nezinām) homoseksuālas darbības IR apzināta izvēle. Varbūt tas ir drusku nežēlīgi pret homoseksuāli orientētajiem, pateikt, ka visas viņu fantāzijas ir absolūti izvirtīgas. Bet, iespējams, tādējādi mēs atturam no eksperimentēšanas dažu labu "bi-curious" (t.i. robežpersonību, kam tikai reizēm ir fantāzijas par seksu ar sava dzimuma cilvēku). Es, teiksim, esmu heteroseksuāls un man ir bērni. Bet manās fantāzijās (tiesa, nevis nomodā, bet sapnī) ir bijuši arī sakari ar citu vīrieti. Pamostoties no šī sapņa, es saprotu, ka tas ir stulbi, un varu par šo sapni pasmaidīt un mierīgi dzīvot talāk. Bet pieļauju domu, ka ir cilvēki, kurus šādas fantāzijas nomoka kā ļauns murgs. Domāju, ka viņi ir pelnījuši mūsu līdzcietību. Arī daudzi no mums, normāli orientētajiem (kam kārdinājumu, iespējams ir mazāk) taču nedzīvojam svēti un ļaujamies kaut kādiem nekonstruktīviem impulsiem - t.i. esam vairāk vai mazāk izvirtīgi. Tomēr Dievs mums piedod mūsu kļūdas, ja mēs tās nožēlojam un gribam laboties.

Diesel: Lai arī šīs diskusijas laikā tika sniegtas atsauces uz dažādiem pētījumiem, tomēr saprotu, ka vienota un pilnīgi skaidra medicīniska viedokļa nav.

Nu jā. Medicīnisks viedoklis, protams, būtu vajadzīgs - vismaz būtu skaidrs, kādos gadījumos cilvēkiem var palīdzēt. Ja turpretī sabiedrībā valdošais uzskats ir tāds, ka homoseksualitāte ir pilnīgi normāla un veselīga parādība, tad medicīniski risinājumi nemaz netiks meklēti un netiks piedāvāti tiem, kuriem no tiem varētu būt labums. ASV, piemēram, ir daži aktīvisti, kuri cīnās pret dzirdes implantu piedāvāšanu kurlajiem. Viņi uzskata, ka nedzirdīgie cilvēki lieto ASL (American Sign Language), t.i. viņu kultūras identitāte tiks iznīcināta, ja viņus padarīs dzirdīgus. Jolanta Cihanoviča man tādēļ atgādina dzirdīgu personu, kura uzskata, ka būt nedzirdīgam ir labi un viņam ir jāpalīdz būt nedzirdīgam (starp Cihanovičas atspēkotajiem "mītiem par homoseksualitāti" ir arī viņas viedoklis, ka homoseksualitāti nevajag censties ārstēt).

No otras puses, nekāds medicīnisks viedoklis neaizstāj morālu diskusiju par homoseksualitātes jautājumu. Jā, piekrītu - homoseksualitāte ir pilnīgi dabiska. Arī vīriešu tieksme uz vardarbību ir dabiska. Arī malārija ir dabiska.

Diesel: Manuprāt, skolās par homoseksuālismu būtu jāmaca kā par eksistējošu parādību, neitrāli, lai katrs izvēli izdara pats (bērna viedokli šādā gadījumā acīmredzot ietekmēs ģimene). lai nu kā, neticu, ka skolā, mācot iecietību pret homoseksualitāti, skolēni kļūs homoseksuāli.

Pieaugušam cilvēkam droši vien der "Neutral point-of-view" (neitrāls viedoklis). Vikipēdija ir tieši balstīta uz šādu neitrālo redzes viedokli - ja par kādu jautājumu ir domstarpības, tad cenšas objektīvi atspoguļot visu pušu viedokļus. Var jau būt, ka arī skolās kaut ko tādu var sasniegt - ir, teiksim, diskutētāju klubi, kuros bērni var sacensties argumentēt visdažādākos viedokļus (arī tādus, kuriem viņi paši nepiekrīt). Tomēr nezinu, vai visi skolotāji un skolēni ir gatavi šādām diskusijām un vai viņiem no tā būs kāds labums. Varbūt homoseksualitātes tēma vienkārši nav tā vērts, lai tai skolā veltītu īpašu uzmanību. Kad es mācījos padomju vidusskolā, par šiem jautājumiem neviens nemācīja, bet mēs tāpat bijām J.Zālīša grāmatu lasījuši. Klasesbiedri arī stāstīja, ka esot redzējuši dzelzceļa stacijas rajonā īpatnējus jaunus vīriešus, kuri ilgi virpinot pirkstos cigareti - tā esot homīšiem pazīšanās zīme. Vispār mums pusaudžu vecumā par homoseksualitāti bija zināma skaidrība - nekādi homofobi gan nebijām un daudz par šo lietu neinteresējāmies.

Diesel: Ceru,ka Jūsu minētie līdzekļi nav tie, kuri tika aprobēti 6dien, ppie viesnīcas "Latvija" un baznīcas. Aleksi, Jūs neesat paudis savu attieksmi pret 6dienas notikumiem...

Nu nav man nekādas attieksmes. Es tur nepiedalījos un ziņās lasīju atstāstus, ka esot bijuši vairāki sabiedriskās kārtības pārkāpumi. Kāda tur vēl attieksme?! Nu slikti ir mētāties ar smirdīgiem priekšmetiem un laistīties ar ūdeni. Ja Latvijā būtu tāds soda veids kā sabiedriskie darbi, es labprāt ar aizturētajiem puišiem kopā dotos uzlasīt visādas drazas parkos un suņu pastaigu vietās (un noteikti ne jau tādēļ, lai savāktos mēslus atkal kādam sviestu!).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas-Pētersonei! - Aleksis 24.07.2006 21:09
Paldies, Aleksi, par atzinīgajiem vārdiem :)

Lai patiesība varētu uzvarēt, ir jāsakārto "demokrātisko procedūru" - tai skaitā pamatbrīvību aizsardzības jautājumi. Patlaban izskatās, ka vara neko nav iemācījusies no šim notikumiem:- DP tiek izrīkota nodarboties ar finansētāju meklēšanu (it kā veblapa, krekliņi un plakāti dikti daudz maksātu), un, apstākļos, kad trūkst gan tiesu prakses gan elementāras iespējas pietiekami vienkārši uzzināt zem šī "kurināšanas" panta celtu apsūdzību izmeklēšanai un iztiesāšani pielietotos tiesiskos standartus (pieaicināto ekspertu viedokļus), tiek dots rīkojums sagatavot grozījumus KL 78. pantā... Kas zin, varbūt kādi "līdzpilsoņi" kādreiz izdomās pieņemt arī "Likumu par pankūku saturu" :)

Lai veicās!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - Aleksis 24.07.2006 20:08
Citāts "Ja ir runa par politisku savu tiesību aizstāvēšanu, pilnīgi pievienojos pārfrazētajam Voltēra teicienam - nepiekrītu tām politiskajām prasībām, ko izvirza praidisti, bet uzskatu, ka viņiem ir jābūt tiesībām iet gājienā"

Manuprāt, ja reiz eksistē Satversmes 116. pants, tad runa ir tikai par tiesībām, bet ne par politiku.Lai nu kā, pievienojos Jums jautājumā par tiesībām doties gājienā - proti, par to, ka katram ir tiesības uz savu viedokli, taču tiesības ir objektīvas, t.i., nav un nevar būt atkarīgas no individuāliem viedokļiem (ja vien tā nav 51 balss Saeimā):), bet arī tad vēl eksistē Gustava Radbruha radītā ne - tiesību formula. Par šo gan konkrētajā gadījumā nevar būt runa.

Par pārējiem Jūsu minētajiem argumentiem - viss būtībā ir atkarīgs no tā, vai homoseksualitāte cilvēkam var rasties dzīves laikā,, vai tā tomēr ir lieta, kas iedzimst. Uzskatu, ka būtu nepieņemami cilvēku, kas piedzimis homoseksuāls, saukt par izvirtuli - vai mēs kādu, kam ir iedzimts rahīts, sauktu par kropli un tizleni? Vāds "izvirtība" man saistās ar cilvēka apzinātu izvēli. Lai arī šīs diskusijas laikā tika sniegtas atsauces uz dažādiem pētījumiem, tomēr saprotu, ka vienota un pilnīgi skaidra medicīniska viedokļa nav.

Manuprāt, skolās par homoseksuālismu būtu jāmaca kā par eksistējošu parādību, neitrāli, lai katrs izvēli izdara pats (bērna viedokli šādā gadījumā acīmredzot ietekmēs ģimene). lai nu kā, neticu, ka skolā, mācot iecietību pret homoseksualitāti, skolēni kļūs homoseksuāli

Citāts "Šīs otrā veida "brīvības" (t.sk. "Mozaīkas" prasības pēc viendzimuma partnerattiecībām) nedrīkst pieļaut Latvijā - un pret tām ir jācīnās ar visiem iespējamajiem līdzekļiem"

Ceru,ka Jūsu minētie līdzekļi nav tie, kuri tika aprobēti 6dien, ppie viesnīcas "Latvija" un baznīcas.

Aleksi, Jūs neesat paudis savu attieksmi pret 6dienas notikumiem...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Diesel 24.07.2006 19:18
Esmu daudzkaart teicis un atkaartoshu vienmeer - esmu pret vardarbiibu, par miermiiliigu izrunaashanu visos jautaajumos (un tikai tad var iet gaajienos). Esmu pret aizvainojoshiem tekstiem, esmu par taadu vaardu lietoshanu, kuri ir pieejami atieciigajai puse un bez indiigiem zemtekstiem. Par to visu jau ieprieksh, arii tepat ieprieksh esmu daudz izteicies.

Pretpraida gaajiena daliibnieku riiciiba bija antikrisiiga. Apsuudziiba, agresija, ljaunums, sevis veerteeshana augstaak, lai gan jaaatziist, ka Praidisti ir izdariijushi visu, lai agresiivaakos izprovoceetu, un savaas nelaimees shaja jautaajumaa pashi ir liidzvainiigi, jo nedriikst provoceet.

Citaats: Juri, Jūs neesat sapratis. Pirmkārt, šeit nav nekādas starpības, vai gājienā iet homoseksuāļi, kristieši vai dārzeņu tirgotāji,...

Komentaars: Ir gan starpiba. Jo iesaakumaa tas bija kaa gaajiensar lozungiem, ka homoseksuaalisms nav greeks un vaards homoseksuaalims tur tika lietos vietaa un nevietaa. Turklaat, shaadaa celjaa neviens nekad neatrisinaas taas neiecietiibas probleemas, kuras veido VISI CILVEEKI CITAAS DZIIVES JOMAAS.

Un kaapec gan nedriiksteetu MIERMILIIGAA GAAJIENAA paust komunisma vai fashisma idejas? Kaa tad tas sasaucas ar peedeejaa laikaa tik ljoti piesaukto - apmeeram, es ieniistu tavu viedokli, bet esmu gatavs atdot savu dziiviibu, lai tev buutu tiesiibas to paust?... Tad jau tomeer ir grupas, kuraam par visdemokraatiskaakie demoraati neljautu MIERIMIILIGAA GAAJIENAA paust savus uzskatus. Un kaapec gan taa? Tas ir vinja viedoklis. Kas tur slikts. Ja vinjam to liegs, tad tachu vinja fshisms vai komunisms sirdii nepazudiis. Kaapec homoseksuaalisma atbalstiitaaji tomeer redz citas grupas, kuraam nedriikst dot vaarda un izpausmes briiviibu? KAAPEEC?

Man ir atbilde, kaapeec, bet tieshi topashu iemeslu deelj uzskatu par nepienjemamu arii Praida gaajienu, un pat veel vairaak par fashismu. Jo esmu pilniigi paarliecinaats, ka shaada ietekmeeshanaas notiek, bet ne vienmeer, kas arii kljuust par atrunu ieroci gaajienu atbalstiitaajiem. Bet agresiju tik un taa uzskatu par pilniigi nepienjemamu.

Citaats: ...cilvēkiem vienkārši nevar liegt tiesības doties miermīlīgā gājienā. Es nesaprotu, nekādi nesaprotu vienu lietu - kā un kam šāds gājiens var traucēt? Gājienā un citos pasākumos nav runa par seksualitātes demonstrēšanu, atmostieties! ir runa par to, ka pret vienu sabiedrības daļu - šoreiz LGBT, citreiz tikpat labi pret kādu citu - sistemātiski tiek vērsta vardarbība, gadiem.

Komentaars: Vardarbiiba gadien tiek veikta pret sievieteem, vaajaakiem un ashkjiriigem beerniem utt. To nevar mainiit ar gaajieniem, jo shai riiciibai ir citas saknes un taa tiek barota caur meedijiem, arii to pashu Dienu, lielaa apmeeraa, kaut vai ar Aivara Ozolinja, Leoniida Fedoseejeva komentaariem. Kkas to neredz un neiestaajas par sho lietu mainiishanu, neko un nekad neatrisinaas. Bet vinji nav vieniigie, jo pashi ir tikai vides ietekmeeshanaas produkti.

Homoseksuaalisti pashi daudz ir atzinushi, ka probleemas saakaas tikai ar gaajienu un veelmi KLJUUT REDZAMIEM. nezinu, kur palika tas komentaars no delfiem par Ekspertiem un homosesuaalisma jautaajumiem, tur es par to vairaak izticos. Dazhi taadi virsraksti aatri pazuud un nav atrodami..., kuros ir daudz komentaaru.

kad esmu iepazinis cilveeku kaa cilveeku un lietprateeju kaadaa jomaa, un uzzinu, ka vinjs ir homoseksuaalists, viss ir kaartiibaa. Bet ja vinjsh naak pie manis uar paceltu karogu, ka vinjsh ir homoseksuaalists, un saka, lai es vinju cienu kaa cilveeku, nevis seksuaalu orientaaciju, es to vairs nespeeju. Un mana nostaaja tik kategoriska pret gaajienu ir tieshi taapeec, ka beerna praataa ielaizho domu, ka viena dzimuma paarstaavju dzimumdziive ir normaali, var vinju paarnejemt kaa viirus, kas ir pilnigi nepienjemami.

Uz sho jautaajumu nekad neviens homosksuaalisma par redzamiibu dariitaajs nekad neatbild. Kaa pieminu, taa pazuud ar visiem komentaariem vai vienkaarshi limiigi nedziird. Tas noziimee, ka pat homoseksuaalisma piemineeshana vien veicina homosksuaali orienteet cilveeku skaitu. Tas ir aplami. Un es vienmeer buushu pre to, kaut arii visaa visumaa tieshaam uzsaktu, ka homoseksualitaate nav vairaak vai mazaak nenormaala kaa kreiliiba. Bet to nedrikst padariit redzamu, jo taa tomeer nav radnieciga kreiliibai. Par sho ietekmeeshanos esmu runaajis daudz ar piemeeriem un dariishu to atkal un vienmeer, kad uzskatiishu to par vajadziigu. Un iedzimta homoseksualitaate ir izcili liels retums, bet 50 procenti vienkaarshi tam ljaujas izlaidiibas deelj, kaadi 45 taapeec, ka vide vinjus uz to ir pagruudusi. Arii Maari Santu, ja esat lasiijushi sestdienas dienaa interviju ar vinja mammu.

Citaats: Sabiedrība ir vienaldzīga. Un man šķiet, ka LGBT izpratnē vienīgais, kā šo vardarbību varētu aizkavēt, ir pievērst sabiedrības uzmanību - kā citādi to izdarīt, ja ne ar publisku pasākumu.

Komentaars: Shis pasaakums, Lepniibas vaardaa nosauktais, nav vienkaarshs un nevienam neko nenodaroshs, par ko jau mineeju. Un vaards lepniiba arii par daudz ko liecina...

Citaats: Un Juri, ja Jūs kritizējat LGBT, tad kāds ir Jūsu viedoklis par to sabiedrības daļu, kas viņiem meta ar olām izkārnījumiem un viņus sita? Atgādināšu arī, ka šādu attieksmi LGBT sastop ikdienā. (Liidz Praidiem taa neesot bijis, bet vajag izsveert un godpraatiigi, KURSH PIRMAIS NEKAUNIIGI NEREEKJINAAJAAS AR OTRU GRUPU, UN VEEL SHAADAA JAUTAAJUMAA) Vai jūs viņu vietā, ja demokrātiska valsts iekārta piedāvā, uzsveru, miermīlīgu veidu (SAVAS PATIESIIBAS RUPJA UZSPIEZSHANA NEVAR TIKT SAUKTA PAR MIERMIILIIGU VEIDU, KAD VEEL TAA NAV IZRUNAATA), kā norādīt uz šo problēmu, nevēlētos iet gājienā? Tie cilvēki, kuri, par spīti vardarbībai neatbildēja ar to uz vardarbību - vai Jums nešķiet, ka tie bija viņi, kuri rīkojās īsti kristīgā garā?

kOMENTAARS: Esmu gatavs buut pirmajaas rindaas, ja kaadam tiks liegtas vinja tiesiibas vinekaarshi buut, un JA VINJSH GODPRAATIIGI BUUS DZIIVOJIS UN NEBAAZIES VISIEM VIRSUU AR SAVU ORIENTAACIJU.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Maijpukiite 24.07.2006 18:53
Praida gaajiena, shobriid jau pasaakumu, organizeetaaju kljuuda bija neieklaushanaas Latvijas sabiedriskajaa domaa, kas nepaarprotami vienoja sabiedriibu un liecinaaja par to, ka Latvijaa cilveeki personisku un arii veesturisku iemeslu delj gaajienu neveelas.
Pasaakuma organizaatori publiski un skaidri nepazinoja:"Taa kaa muusu svaru kausu pusee ir cilveektiesiibas, ar Eiropas Svieniibu sleegtie liigumi,Eiropas parlamenta paarstaavji un rietumu civilizaacijas vispaarcilveeciskaas veertiibas, mees respekteejam Latvijas iipasho situaaciju un gaajienu neorganizeesim."
Taa vietaa absurda ciinja liidz pat tiesas leemumam un riiciibas novilcinaashana, kuru neizbeegams rezultaats - sabiedriibas neuzticiibas padziljinashanaas, kas shajaa gadiijumaa izpaudaas kaa meerkjtieciigi mestas olas, meesli un naidiigums.
Par to nav ko briiniities.
Savukaart, amatpersonas un analiitikji, publiski izveerteejot notikusho lieliski demonstree hrestomaatisku "ilgdziivoshanas" metodi.Tas attiecas arii uz attieksmi pret policijas darbu un Iekshlietu ministru.
Geju un lezbieshu organizaaciju paarstaavjiem vareetu ieteikt uztureet savstarpeejas konsultaacijas ar K. Peetersones kundzi, kuras ieteikumi spriezot peec uzstaashnaas raidiijuma "Kas notiek Latvijaa?" un sava viedoklja izteikshanas LNT zinju raidiijumaa bija veersti uz dziiveszinju un gudriibu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Diesel 24.07.2006 18:25
Diesel: Es nesaprotu, nekādi nesaprotu vienu lietu - kā un kam šāds gājiens var traucēt? Gājienā un citos pasākumos nav runa par seksualitātes demonstrēšanu, atmostieties! ir runa par to, ka pret vienu sabiedrības daļu - šoreiz LGBT, citreiz tikpat labi pret kādu citu - sistemātiski tiek vērsta vardarbība, gadiem.

Domāju, ka vajag precīzi nošķirt divas lietas:
(1) Ja ir runa par politisku savu tiesību aizstāvēšanu, pilnīgi pievienojos pārfrazētajam Voltēra teicienam - nepiekrītu tām politiskajām prasībām, ko izvirza praidisti, bet uzskatu, ka viņiem ir jābūt tiesībām iet gājienā. Tas, ka viņiem (līdzīgi kā legjionāriem un NSS - 16.martā) to neļāva darīt - tā ir mūsu valsts demokrātiskās sistēmas nepilnība. Droši vien šogad visi ir druscīt nobažījušies par NATO virsotņu tikšanos un tāpēc policijas domāšanā šovasar dominē "ka tik kas nenotiek" apsvērumi.
Ja homoseksuāļu atbalstītāju gājiens neapdraud sabiedrības tikumību - ja tas ir pēc būtības politiska demonstrācija (nevis netikls karnevāls, kurš propagandē attiecīgo dzīvesveidu), tad Satversmes 116.pants, manuprāt, nedod iemeslu šo gājienu aizliegt. Lai gan varbūt ir tiesību eksperti, kuri prot pierādīt pretējo - būtu interesanti uzzināt rūpīgu analīzi.

(2) Savukārt, ir pilnīgi nepieļaujami, ja iecietību pret homoseksuālismu māca skolās bērniem bez viņu vecāku aktīvi izteiktas piekrišanas. Tāpat nedrīkst pieļaut, ka Latvijā tiks ierobežota vārda brīvība (jāaizstāv mūsu tiesības saukt homoseksuālu uzvedību par izvirtību), kā arī apziņas brīvība (religjiskām organizācijām jāvar netraucēti paust sava doktrīna - arī jautājumos par seksualitāti). Kā liecina pieredze Zviedrijā un Masačusetsas štatā, kur ir atļautas viendzimuma partnerattiecības (sk. M.Gallagher, "Banned in Boston" - links agrākā komentā), šādu partnerattiecību legalizācija ved sev līdzi neskaitāmus ierobežojumus normāliem cilvēkiem, adopcijas agjentūrām, utml. Laulība un laulībai līdzīgas partnerattiecības NAV indivīdu privātas tiesības, bet gan tām ir sabiedrisks raksturs un sekas tām ir neparedzamas. Tādēļ viendzimuma partnerattiecību ieviešana Latvijā ir neatlaidīgi jāapkaro.

Tātad - ir 2 veidu brīvības. Ir tādas brīvības, kurās homoseksuāliem cilvēkiem var garantēt, nesamazinot brīvību nevienam citam (t.sk. geju privātās dzīves neaizskaramība, viņu tiesības iesaistīties politiskās diskusijās un doties miermīlīgos, tikumīgos gājienos). Otra veida "brīvības" ir tās, kur homoseksuālisma propaganda tiktu padarīta par mūsu valsts oficiālo politiku, kura tad pamazām un it kā nemanot izspiedīs no publiskās telpas tradicionālos kristīgos un citus veselā saprāta viedokļus. Šīs otrā veida "brīvības" (t.sk. "Mozaīkas" prasības pēc viendzimuma partnerattiecībām) nedrīkst pieļaut Latvijā - un pret tām ir jācīnās ar visiem iespējamajiem līdzekļiem.

Manuprāt, būtu vajadzīgs likums, ka Latvijā skola ir šķirta ne vien no baznīcas, bet arī no homoseksuālisma propagandas. Man šķiet daudz pieņemamāk, ja skolā ierodas, piemēram, mormonu vai musulmaņu sludinātāji (viņi vismaz ir pieklājīgi cilvēki, kuri sludina sociāli konservatīvus uzskatus un apliecina gjimenes un bērnu vērtību), nekā, teiksim, "Papardes Zieds" vai "Mozaīka" ar savām "explore your sexuality"-tipa idejām. Bet pieļauju domu, ka ir privātskolas vai vecāku grupas, kuras domā pretēji - viņi tad var audzināt savus bērnus tolerances garā pret homoseksuālismu, toties, varbūt, neatļaut mormonu vai musulmaņu sludinātājus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Uldis 24.07.2006 17:15
Nevajag jaukt cilvēka tiesību aizsardzību ar savu popularizēšanu. Es arī esmu par to lai ik viens justos drošs taipat laikā nedrīkst kļūt par sevišķiem. Ar ko viņi labāki par normāliem cilvēkiem? Kāpēc būtu jācildina viņu dzīves veids. Te bilda par aizliegtām organizācijam kā nacisti, vai kādi tur vēl radikāļi. Bet ja domā dziļāk tad viņu ideoloģija ir ļoti bīstama. Vajag tikai skatīt dziļāk. Viņus ir jāārstē (protams kurš to vēlas), pārējos vajag apkarot ja viņi ceņšas vilkt gaismā savu perversiju. Viņi apdraud nācijas nākotni. Tas arī ir bīstami. Netikai tas vai tagad kādu sit vai galina. Arī nākotnes graušna ir svar''igs aspekts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - Juris Bogdanovs 24.07.2006 14:25
Juri, Jūs neesat sapratis. Pirmkārt, šeit nav nekādas starpības, vai gājienā iet homoseksuāļi, kristieši vai dārzeņu tirgotāji, runa jau nav par to. Es uzskatu - un vienalga, kas tā ir par sabiedrības grupu (ja vien tā nav aizliegta, kā, piemēram, nacisti, komunisti u.t.t.) - ka cilvēkiem vienkārši nevar liegt tiesības doties miermīlīgā gājienā. Es nesaprotu, nekādi nesaprotu vienu lietu - kā un kam šāds gājiens var traucēt? Gājienā un citos pasākumos nav runa par seksualitātes demonstrēšanu, atmostieties! ir runa par to, ka pret vienu sabiedrības daļu - šoreiz LGBT, citreiz tikpat labi pret kādu citu - sistemātiski tiek vērsta vardarbība, gadiem. Sabiedrība ir vienaldzīga. Un man šķiet, ka LGBT izpratnē vienīgais, kā šo vardarbību varētu aizkavēt, ir pievērst sabiedrības uzmanību - kā citādi to izdarīt, ja ne ar publisku pasākumu. Un Juri, ja Jūs kritizējat LGBT, tad kāds ir Jūsu viedoklis par to sabiedrības daļu, kas viņiem meta ar olām izkārnījumiem un viņus sita? Atgādināšu arī, ka šādu attieksmi LGBT sastop ikdienā. Vai jūs viņu vietā, ja demokrātiska valsts iekārta piedāvā, uzsveru, miermīlīgu veidu, kā norādīt uz šo problēmu, nevēlētos iet gājienā? Tie cilvēki, kuri, par spīti vardarbībai neatbildēja ar to uz vardarbību - vai Jums nešķiet, ka tie bija viņi, kuri rīkojās īsti kristīgā garā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mazais 24.07.2006 12:26
Kas notiek Latvija? Heteroseksuali izbrauc uz Iriju un Lielbritaniju, bet homoseksuali no Zviedrijas, ASV un Lielbritanijas sabrauc uz Latviju. Dzimstiba ta jau saja valsti ir minusa. Briest izmirsana.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Diesel 24.07.2006 12:10
Domāju, ka Aleksis pats sevi varēs aizstāvēt, tomēr gribu izteikties par dažiem Jūsu uzskatiem.

Redzat, viedokļa pauzšana un seksuālas orientācijas uzspiezšana caur tās izplatīšanu ir divas dažādas lietas. Ja es iešu uz homoseksuālsitu bāriem un sākšu organizēt tur Lepnības parādes, kurās izcelšu heteroseksualitāti un lielā lepnībā runāšu, ka man ir cilvētiesības tur atrasties, es būšu rīkojies ļoti muļķīgi.

Kas attiecas uz publisko telpu, tad tajā ir jāvalda vismaz neitrālai un tādai formācijai, kura veicina cilvēkos domas uz, pimeēram, iecietību, bet netiek tur pieminēts homoseksuālisms, kā to dara Diena, kur ar to ir pilnas pimrās lapas.

Kristiešiem tiek pārmesti centieni uzspiest savus uzskatus publiskajai telpai. Bet ko tad dara Praidisti? Vai tad neiznāk, ka viņiem uzvarot publiskā telpa būtu homoseksuālistiska, un tādā veidā viņa nekad nevar būt kristība. Nevar kritiesība pastāvēt blakus ar baudu slavināšanu, pretēji baudām, kuras viena otrai netraucē. tas nozīmē, ka paceļot homoseksuālisma slavināšanas karogu, publiskajā telpā monopolu iegūst homoseksuālisms. Tad ar ko gan jūs atšķiraties no kristiešiem, ja tā darāt? Jūs vienkārši gribat viņus izpsiest, un tieši tajā apvainojat viņus pašus. Smieklīgā demokrātijas izpratne.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - Aleksis 23.07.2006 02:11
Diskusija beidzas vareni - ar dzejisku nobeigumu; šo vareno četrrindi uz Dainu skapi!. Patiesībā dziļas skumjas par to, kas notiek. Par to, ka cilvēkos ir tik daudz mēslu, kuru esamībā tie vainoti "sorosieši", geji, Eiropas Savienība u.c. Lūzeru psiholoģija.

Diskusijas laikā varēja uzzināt daudz jauna- gan to, ka Satversmē paredzēto tiesību uz pulcēšanās brīvību izmantošana ir uzskatāma par citu pilsoņu tiesību aizskārumu (varena juridiska konstrukcija), gan to, ka sekulārajā valstī Latvijā vairums pilsoņu balsta savu pasaules redzējumu uz kristīgām vērtībām. Pēdējais, protams, ir liels un melns humors - "kristieša būtība" nāk uz āru tikai tad, kad vajag gānīt citus.

Nevienam, nevienam nevar novēlēt justies tā, kā tagad jūtas tie cilvēki, kurus šodien nomētāja ar ekskrementiem. Skatīdamies to, jutos tā, ir kā tie būtu uzmesti visiem, arī man. Vai Jūs ne, Aleksi? Nebeigsim diskusiju, padalīsimies pārdomās!:} Ko Jūs domājat par to? Pieņemu, Jūsuprāt tā ir taisnības uzvara - kam velti iet gājienā un provocēt sabiedrību? Dabūja ko pelnījuši, vai ne?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 22.07.2006 22:16
Vakar Praidu saņēmām,
Šodien Praidu vadīsam;
Vakar nāca dziedādami,
Nu iet projām raudādami.

Diskusijas bija interesantas - paldies visiem, it īpaši blogerim Pankūkas. Uz tikšanos citā kontekstā - un lai pasaulē biežāk uzvar patiesība!

Bibliogrāfija
1. M.Gallagher, "Banned in Boston". Weekly Standard. 2006-05-15. http://www.weeklystandard.com/Content/Public/Articles/000/00... .

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kristiāns - Mozaīkai 22.07.2006 21:59
Liels paldies Mozaīkai, tās valdei un īpaši Freimanes kundzei par drosmi un atklātību.Ne katrs to spētu!Latvijā geji un lezbietes savu sex identitāti parasti slēpj, jo baidās zaudēt darbu,piederīgos.Paldies, ka mēģiniet sabiedrību informēt un aicināt uz sapratni.La jums visiem vaicas!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


stalins 22.07.2006 01:31
piebeigshu diskusiju;)

Viena no demokraatijas pamatintereseem(ne tikai vertiibaam) ir vajadziiba uzzinaat citu viedokli.EErti buut monopolistam vienaa valstii,bet biistami,jo nav konkurences,nav attiistiibas,nav situaacijas redzeejuma.Piemeeram E.Repshe veeleejaas 51% balsu veeleeshanaas.Tas tak ir tik jauki ,ka nav jaataisa tirgus,nav jaameklee kompromisi...bet tas luuk vel ietver demokraatiju,jo pieljauj atshkiriigus viedokljus,pieljauj iespeeju izteikties.Ja kritikants luuk saka ,ka tas ko tu dari ir nepareizi un tu paarliecinies,ka jaa kljuudies un izlabo kljuudu zem savas firmas ziimes,lai citam nedotu priekshrociibu-taa ir demokraatijaa.Bet ,ja ir taa ,kaa Gruzijaa,kad Sorosa fonds maksaa algu ministriem,bet kaa sekas ir tas ,ka pasvaldiibu veeleshanaas ir taa,ka partija,kurai visvairaak balsu,savaac visus mandaatus,tad demokraatija ir neefektiiva paraadiiba,kas nespeej ciiniities par sevi. Nu tagad Soross var lamaat ASV prezidentu tikpat efektiivi,ka Lembergs lamaa Sorosu.

Tad kas?politika ir kompromisu maaksla.Tas noziimee gan sekoshanu V.Vilsona aicinaajumam nepalikt vienaldziigiem uz to ,kas notiek pasaulee,gan mekleet speeku liidzsvaru,ka to aicina britu tradiicija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aija - tiem. kas cieš no HS lāsta. 21.07.2006 17:06
Cien. HS un citi seksuāli dezorientētiem.

Nabaga velna piemuļķotie cilvēki! Dievs nav jūs radījis tādus, kādi jūs esiet. Jūsu identitāte ir pavisam cita. Ne velti visa daba par to liecina - gan dzīvnieku valstī, augu valstī,un galvenais cilvēkos, kuri ir radīti pēc Dieva līdzības! Viņš radīja cilvēku un teica - augļojieties un vairojieties! Bet vai jūs to variet ??? Te jau parādās tas absurds, arī sievietes un vīrieša orgāni jau liecina par to, kam un kādā veidā tie domāti. Tā kā jūs esiet ļaunuma apmuļķoti! Noteikti dziļi sirdīs esiet nelaimīgi un jūsos darbojas pašaizsrargāšanās instinkts. Bet tā nav izeja! Jūs variet būt brīvi ! Jūs variet būt kā vislielākā cilvēces daļa - normāla ! Tāpēc Jēzus pie krusta ir nomiris arī jūsu grēku dēļ! Izsūdziet Dievam grēkus un viņš jūs var izmainīt. Ir simtiem liecību par bijušo HS izmainītām dzīvēm uz tagad laimīgām heteroseksuālām laulībām.Atgriezieties no grēkiem un nelieciet mūsu mīļajai Latvijai kļut par Gomoru un Rīgai par - Sodomu, lai Dievam nevajadzētu izliet savas dusmas pār mūsu zemi!!! Jēzus jūs mīl un negrib jūs glābt, bet tā ir jūsu pašu izvēle !!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

patriots - GODĪGI JAU SĀKSIM BALSOT !!! 21.07.2006 16:56
Homoseksuāļu organizācijas meklē dialogu. Biedrība NoPride piedāvā izteikt savu viedokli piedaloties SMS balsošanā. Balsošanas rezultāti pieejami mājaslapā www.jautajums.lv
Paud savu viedokli SMS balsošanā PAR vai PRET homoseksuāļu parādi --->Piedalies balsojumā arī tu! Sūti SMS ar tekstu PAR vai PRET uz numuriem:
29300095 (LMT, Amigo, Hallo)
26000450 (Tele2, ZeltaZivtiņa, Ura).
Īsziņas cena 0,15 Ls

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Patriots - Aicinājums 21.07.2006 16:55
Mīļie letiņi, vai tik tas neizklausās pēc DRAUDIEM TAUTAI ! Es domāju, ka arī pēc šīs situācijas beigām NEDRĪKST mierīgi turpināt sadzīvot ar šo KAUNPILNO parādību! PIRMKĀRT - pasūtīsim oficiālu tautas aptauju (svarīgi būs tieši jautājumi) vairākās firmās, lai neteiktu, ka tas ir tendenciozi; OTRKĀRT - pamatojoties uz rezultātiem (es ļoti esmu pārliecināts par to kad vismaz 85% pateiks savu nostāju NĒ - izvirtībai un garīgam terorismam) izstrādāsim izmaiņas likumdošanā, kuras precīzi atspoguļos TAUTAS izteikto viedokli ; TREŠKĀRT - konstitucionāli to nostiprināsim! Lai nevajadzētu katru gadu atgriezties pie tā paša jautājuma. Likumīgi aizliegsim visas organizācijas, kuras tādā veidā kurina NEIECIETĪBU, garīgi terorizē milzīgo tautas vairākumu, korumpē varas pārstāvjus un galu galā mērķtiecīgi degradē tā jau tik vārgo demogrāfisko situāciju, kas novedīs pie valsts pašiznīcināšanās. Vai vajag vēl kādu piuerādījumu, ka šī HS kustība ir krimināli sodāma un vajājama!
P.S. tam visam - man ļoti daudzi (praktiski visi) vienkāršie policijas darbinieki izteicās, ka jūtās ļoti un ļoti garīgi nomākti, ja atļaus šo seksuāli DEZORIENTĒTU sodomistu parādi un viņiem šie teroristi būs jāapsargā !!! Es domāju, ka arī milzīgs daudzums TV diktoru un parasto darbinieku patreizējā situācijā tiek spiesti runāt (nu jau tiešā nozīmē no "ZILAJIEM EKRĀNIEM") nepatiesību un jūtās garīgi terorizēti. Nosargāsim DEMOKRĀTIJU - TAUTAS VAIRĀKUMA VĒLMI UN TRADĪCIJAS. NEĻAUSIM SEVI UN MŪSU ZEMI APSMIET EURO HOMIĶIEM UN TO koloboracionistiem. Ir izveidota sabiedriska organizācija NOPRIDE (www.nopride.lv), kura pulcinās un strādās pie Latvijas tautas gribas un tradīciju nosargāšanas likumīgā kārtībā. PIEVIENOJIETIES, jo mūsu vairākumam ir pārspēks !!! Un Latvijas Tauta UZVARĒS šos EU sodomistus ! Un no "skapjiem" jānāk ārā tiem kas cieš no šī TERORA.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jā 21.07.2006 15:53
cilvēkiem ir kauns par to kas notiek uz ielām, ne tikai prid. Pamēģiniet saprats. Nekur nav jāiet, neviens jūs neapdraud.Tas ir sadomazohisms, kas rada seksuālu baudu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


vecais 21.07.2006 15:00
Te viens autors piesauca Maari Santu, un faktu, ka vinnam bija 2 beerni. Jautaajums: vai vinam pirmaas attieciibas bija ar viirieti vai sievieti un cik gadu vecumaa? vai vi'nnam pirms attiec'iibaam ar sievu, nebija bijussas attieciibas ar viirieti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

malāstāvētājs - Jurim 21.07.2006 12:58
Juris: Ja ebreji buutu gaajushi gaajienos liekot vaacieshiem sevi cieniit un lielaa lepniibaa, gandriiz vai paaraakumaa par savu piederiibu, tad gan vareetu vilkt paraleeles.

Paralēles varētu vilkt tad, ja A.Gardam ļautu būvēt "pidarolezbozorijus" - tas būtu līdzīgi nacistu rīcībai. Bet te jau ir cits jautājums - par to, cik gudri vai lietderīgi ir popularizēt kaut kādu apšaubāmu dzīvesveidu. Tieši par lietderību nevis formālām tiesībām ir vērts diskutēt, jo vari nešaubīties, ka praidistu gājienu tiesa atļaus - vnk. nav neviena likuma, kurš šādus gājienus aizliegtu. Lietderība un formālas tiesības kaut ko darīt ir divas atšķirīgas lietas - nu vismaz tie, kas piedalījušies alus dzeršanas sacīkstēs vai lēkuši laukā pa 2.stāva logu droši vien saprot, kur ir starpība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Bezvaardim 21.07.2006 11:58
Citaats: Tāpēc es ieteiktu padomāt kompleksi un saprast, ka iecietība pret homoseksuālām praksēm ir arī iecietība pret tādām praksēm, kādas piekopjat Jūs pats.

Komentaars: nevienam nevajag ailiegt praktizeet, bet nevajag sho lietu pasniegt un pacelt lepniibas un veertiibu liimenii, piespiest visu par to runaat un tikai atbalstoshi. No taa jau arii visa agresija, jo shaadu lietu uzspiezshana ir agresiiva un citus necienosha, necienjas izraadiishana.

Citaats: Jo izrādās, ka ar visādiem ļoti skaistiem argumentiem (piemēram visu vāciešu labāku dzīvi, jeb pareizāk sakot - izdzīvošanu) var nobruģēt pamatīgu ceļu uz visai karstu elli.

Komentaars: Taas vispaar ir nesaliidzinaamas lietas. Ja ebreji buutu gaajushi gaajienos liekot vaacieshiem sevi cieniit un lielaa lepniibaa, gandriiz vai paaraakumaa par savu piederiibu, tad gan vareetu vilkt paraleeles.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 21.07.2006 11:24
Bezvārdis: Tāpēc es ieteiktu padomāt kompleksi un saprast, ka iecietība pret homoseksuālām praksēm ir arī iecietība pret tādām praksēm, kādas piekopjat Jūs pats.

Neticu. Iecietība pret konvencionālu heteroseksualitātes praktizēšanu ir bijusi raksturīga visām sabiedrībām, ieskaitot arī Jūsu minētās totalitārās sabiedrības. Viens izņēmums, kas nāk prātā, ir šeikeru sekta ASV, kas saviem locekļiem prasīja ievērot celibātu. Bet pat tā bija neliela, citu vajāta un gauži miermīlīga sekta, kura nevienam savu dzīvesveidu neuzspieda.

Bezvārdis: Jo izrādās, ka ar visādiem ļoti skaistiem argumentiem (piemēram visu vāciešu labāku dzīvi, jeb pareizāk sakot - izdzīvošanu) var nobruģēt pamatīgu ceļu uz visai karstu elli.

Mēs šai jautājumā esam vienprātīgi - situācija var kļūt nopietnāka arī šajā gadījumā un mēs abi to nevēlamies. Bet no šejienes neizriet nekāda konkrēta rīcības programma. Vai Latvijas Saeimai un valdībai vajadzētu tagad nekavējoties izpildīt "Mozaīkas" un "ILGA" prasības? Censties darīt visu tieši otrādi nekā to darīja Hitlers? Nacistiskajā Vācijā, teiksim, bija aizliegts smēķēt sabiedriskajā transportā. Vai tādēļ mēs tagad izdarīsim secinājumu, ka nacisms kļūs neiespējams tad, ja smēķēt visur būs atļauts? Starp citu, pēckara Vācijā cilvēki tieši tā arī domāja - tur cigaretes joprojām pārdod uz ielas automātos.

Pamatprincipi, manuprāt, ir vienkārši: (1) neķerties pie konflikta eskalācijas, ja ir iespējams dialogs (neapdraudēt homoaktīvistus, ja viņu pasākumus var ielikt likuma rāmjos; savukārt homoaktīvistiem nerīkot praidus, ja var apspriest lietas arī mierīgā gaisotnē), (2) censties saprast situāciju no objektīvas patiesības viedokļa nevis censties skalot smadzenes (Kinsija teorijas par it kā 10% homoseksuāļu ir tikpat maldinošas kā nacistu "zinātne" par āriešu rasi), (3) piebremzēt visekstrēmistiskākos spēkus (heteroseksuāļu lobijs varētu nosodīt A.Gardas "pidarolezbozoriju" idejas kā arī skinhedus un citus varmākas, bet homoseksuāļu lobijs - norobežoties no tiem J.Cālīša iedvesmotajiem, kuriem rodas vēlme ik gadus zaimot kristiešu simbolus Anglikāņu baznīcā).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aleksis 21.07.2006 11:02
Bezvārdis: Seksuālitāte vispār ir iemācīta lieta visiem cilvēkiem.

Nu bet tad jau tieši var būt labs iemesls gejiem atturēties no praida un vispār ierobežot dažādas darbības, caur kurām aktīvie geji var iemācīt seksualitāti tiem (t.sk. jauniem, nenobriedušiem prātiem), kuru aktīvo geju kopienā vismaz pagaidām nav. Man ir pamatotas aizdomas, ka daudziem cilvēkiem ne agrā jaunībā, ne arī vēlāk var nebūt stingri izveidojusies orientācija (arī homoseksuāļiem draudzīgā literatūrā taču ir uzskaitītas visādas izplūdušas gradācijas "bi-curious" utml.) - mēs taču abi atzīstam, ka cilvēki ir sociāli radījumi, un viņu rīcību lielā mērā nosaka, tas ko viņi vēro sev apkārt, un bieži vien cenšas rīkoties, atbilstoši tam, ko pārējā sabiedrība, vecāki un citas autoritātes sagaida no viņiem. Tad arī "biseksuāli-ziņkārīgie" ar savas ziņkāres apmierināšanu nenodarbosies, bet, teiksim, veidos parastas gjimenes. Līdz ar to, Latvijā varētu būt vairāk tādu cilvēku, kuru seksualitātes izpausmes vai nu atrastos konvencionālos rāmjos, vai arī kuri līdzīgi Pēterim Čaikovskim vai Rūdolfam Blaumanim sublimētu savu seksualitāti un radītu izcilus mākslas darbus.

T.i., ja reiz seksualitāte ir iemācīta, kas traucē arī jums atzīt, ka homoseksualitāte (līdz ar vairākiem bīstamiem heteroseksualitātes veidiem) varētu būt netikums? Un ja reiz tas ir netikums, tad kāda jēga to mācīt kādam tālāk? Labāk mācīties darīt kaut ko labu un konstruktīvu - kā veiksmīgi strādāt un palīdzēt saviem līzcilvēkiem, kā izpausties radoši - rakstīt grāmatas vai komponēt mūziku, vai kā laist pasaulē un audzināt bērnus. Šīs iespējas taču parasti ir pieejamas visiem cilvēkiem, neatkarīgi no viņu orientācijas.

Vai nav morāli pacilājošāk apzināties, ka cilvēks ir saimnieks pār savām vēlmēm un tieši viņš (neatkarīgi no dažādām iedzimtām nosliecēm uz viskautko) pats izlemj, ko darīt ar savu dzīvi un kā izpaust savu seksualitāti? Šādā gadījumā vismaz ir vērts uzsākt diskusiju un pētīt to, kādas seksualitātes izpausmes labas gribas cilvēkiem nevajadzētu atbalstīt. Pieļauju, ka diskusiju un pētīšanas rezultātā arī daži homoseksualitātes veidi varētu tikt atzīti par morāli pieņemamiem - un varbūt rastos skaidrība, kā tie var normāli eksistēt pārējā sabiedrībā. Man vienkārši galīgi nav saprotams dažu homoaktīvistu revolucionārisms un, manuprāt, aplamais apgalvojums, ka cilvēka seksualitātes jautājumos "anything goes" (diezgan ekstrēmistisks raksts par šo tēmu - sk. http://www.dialogi.lv/article.php?id=1325&t=&rub=&la=1 ). Par mistkasti tā varbūt var sacīt, ka tur "viss iet iekšā", bet ne jau par visvarenāko spēku, kurš iespaido cilvēka rīcību un socializāciju.

Es baidos, ka praidisti un sorosisti, kuri iestājas par tūlītējiem un radikāliem risinājumiem (piemēram, sākt visiem skolā mācīt toleranci pret alternatīvām dzimumattiecībām), neapzinās problēmas sarežgjītību. Minēšu analogjiju - mūsdienu Eiropā, piemēram, katoļi un protestanti daudzkur spēj mierīgi un draudzīgi dzīvot līdzās (izņemot Ziemeļīriju), un diez vai daudzi no viņiem pat apzinās savu religjiju būtiskās konfesionālās atšķirības. Bet tas viss pamatos ir kļuvis iespējams tikai pēc 1648.gada Vestfāles miera, kurš sekoja 30 gadus ilgam ļoti postošam karam, kurš it kā šo triviālo konfesionālo domstarpību dēļ sagrāva visu toreizējās Vācijas politisko un saimniecisko kārtību. Bet tā laika cilvēkiem tās NEBIJA triviālas domstarpības - tās vienkārši bija jāmēgjina risināt kaut kādā normālā veidā, lai neviena grupa netiktu eksistenciāli apdraudēta. Latvijas gadījumā eksistenciāls apdraudējums rodas gan no mūsu demogrāfiskās situācijas (visstraujākā iedzīvotāju skaita samazināšanās tendence Eiropas mērogā), kā arī no mūsu pamatotajām bažām, ka Latvija zaudē suverenitāti pār savu teritoriju, ka turpmāk te visu noteiks nevis Saeima, bet sorosieši, vietējie oligarhi, Eiropas tiesas un Eiropas komisāri. Tādēļ arī jautājums par praidiem tiek uztverts tik asi - uz to projicējas arī daudzas citas lietas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Bezvārdis - Aleksim 21.07.2006 09:57
Aleksis: Vai homoseksualitāti cilvēkam var "iemācīt"?

Seksuālitāte vispār ir iemācīta lieta visiem cilvēkiem. T.i., tie, kuri par seksuālo praksi neko nezina, paši pie šī varianta nenonāks. Jebkura veida sekss ar citu cilvēku ir iemācīts. Līdzīgi tas ir arī cilvēkveidīgajiem pērtiķiem, kuriem tomēr kopumā instinkti ir stipriāki, nekā cilvēkiem

Aleksis: Vai homoseksualitāti var ārstēt?

Ko nozīmē ārstēt? Smadzenes var izskalot jebkuram. Vai reliģiozitāti var šādi ārstēt? Var. Vai nereliģiozitāti var ārstēt? Var. Bet kas ir reliģiozitāte un kas ir nereliģiozitāte? Lobotomija ir ārstēšanas paņēmiens - tā daži uzskata. var izārstēt vienu otru novirzi. Tikai jautājums - vai vajag un kāpēc? Tas, ka homoseksualitāte neko izņemot dažus morāles principus neapdraud, ir fakts. Tad kāpēc būtu jānoņemas tik ilgi, lai izskaidrotu, ka homoseksuāļus (-es) drīkst diskriminēt viņu seksuālās prakses dēļ? Tāpēc, ka dažam labam šķiet, ka viņam ir kāds jādiskriminē un pamatojumu viņš (viņa) grib rast šāda veida pamatojumos. Tomēr cīņa pret šāda veida diskriminēšanu ir, kā pareizi norādījāt, izrietoša no mūsu vēsturiskās pieredzes. Jo izrādās, ka ar visādiem ļoti skaistiem argumentiem (piemēram visu vāciešu labāku dzīvi, jeb pareizāk sakot - izdzīvošanu) var nobruģēt pamatīgu ceļu uz visai karstu elli. Tāpēc es ieteiktu padomāt kompleksi un saprast, ka iecietība pret homoseksuālām praksēm ir arī iecietība pret tādām praksēm, kādas piekopjat Jūs pats.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Emma 20.07.2006 18:30
Es neesmu pret gejiem un lesbietēm. Man ir vienalga, ko cilvēki dara intīmajā dzīvē. Es esmu pret gājienu. Mani vienkārši tracina tas, ka obligāti jābazūnē savs seksuālais novirziens. Un tas nav nekas tāds, par ko vajag lepoties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Ernestam 20.07.2006 14:18
Ernests: Homoseksualitaate nevar buut iedzimta :-|
Jo taadi vienkaarshi nevar turpinaat savu dzimtu :-|

Nav gluži taisnība, ka homoseksuāļi nevar turpināt savu dzimtu :)) Mārim Santam, piemēram, pirms viņš kļuva par homoseksuālo aktīvistu bija gjimene un bērni. Tātad vismaz dažos gadījumos homoseksuāls dzīvesveids ir ne tikai ievirze, bet arī cilvēka morāla izvēle, kas pakļauta viņa gribai. Otrkārt, ir zināmas arī vairākas kaites (Dauna sindroms, hemofīlija), kuras ir iedzimtas, lai gan nevienam no vecākiem attiecīgā simptoma nav (attiecīgie gēni viņiem ir, bet nav aktīvi).

Ir toties citi argumenti, kas mudina domāt, ka visus homoseksualitātes cēloņus nevar skaidrot ar iedzimtību. Vienolas dvīņiem, piemēram, var būt atšķirīgas seksuālās orientācijas, lai gan pastāv korelācija (t.i. ja viens dvīnis ir homoseksuāls, tad otram ir paaugstināts risks arī būt homoseksuālam). Ir daži pētījumi, kas vīriešu homoseksualitāti saista ar piedzimšanas secību (t.i. vai šim vīrietim ir vecāki brāļi) - sk. http://www.sciencenews.org/articles/20060701/fob1.asp . Šos statistikas apstiprinātos novērojumus var izskaidrot ar mātes pieaugošu imūnreakciju pret vīriešu dzimuma embrijiem (līdzīgi kā rēzus faktoru nesaderības gadījumā), vai arī ar psihosociāliem apsvērumiem - t.i. agrā bērnībā izveidotiem "dzīves scenārijiem", kas pēc Ē.Bernes domām arī ir atkarīgi no bērna piedzimšanas secības (t.i. vecāku brāļu un māsu klātbūtnes gjimenē).

Šie visi ir it kā būtiski jautājumi, bet tas, vai homoseksuāla IEVIRZE ir "dabiska" vai nav, neattiecas uz citu jautājumu - vai homoseksuāla RĪCĪBA ir morāli akceptējama vai nē. Vairumam vīriešu, piemēram, ir pilnīgi "dabiska" ievirze uz vardarbību, bet tas nepadara vardarbīgu rīcību par universāli pieņemamu mūsu sabiedrībā. Mani pārsteidz homoseksuālisma aktīvistu nevēlēšanās noskaidrot daudzus objektīvus faktus, kuri zinātnei IR pieejami. Joprojām nākas klausīties viņu atsauces uz novecojušo Kinsija pētījumu par to, ka homoseksuāļu sabiedrībā esot 10% (Kinsija pētījums bija veikts ieslodzījuma vietā, un kā zināms mūsdienās, starp zekiem homoseksuāļu var būt nedaudz vairāk nekā populācijā kopumā). Pat no psihologu, piemēram, J.Cihanovičas puses, šī diskusija ir līdzīga "smadzeņu skalošanai" jeb spēlei vienos vārtos, kuras vienīgais nolūks ir vairot mūsu toleranci pret homoseksualitātes izpausmēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Man interesē, 20.07.2006 13:50
vai "Mozaīka" cīņā par homoseksuāļu tiesībām ietvers arī prasību par bezmaksas vazelīna pieejamību gejiem. Heteroseksuāļiem taču lubrikācija ir pieejama bez maksas. Demokrātiskā valstī nav pieļaujama tāda diskriminācija, kad vienai sabiedrības grupai kaut kas ir pieejams bez maksas, bet citai par to pašu ir jāmaksā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ernests - Kalvis 20.07.2006 13:39
Homoseksualitaate nevar buut iedzimta :-|

Jo taadi vienkaarshi nevar turpinaat savu dzimtu :-|

Taa ir un paliekt vienkaarshi gariiga slimiiba, kura ir jaaarstee, vai arii pasham slimniekam ar to ir jaasadziivo, ja vinjsh negrib aarsteeties.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


bērniņš 20.07.2006 13:16
man vienalga, ko runā lielie - tantes un onkuļi. Es gribu mammu UN tēti!!!! nevis vienu no viņiem dubultā....:(

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - Bezvārdim 20.07.2006 11:34
Bezvārdis: Nevienam arī ASV nav aizliegts propagandēt un cildināt dzīvesveidu, kas vairāk asociējas ar "baltajiem".

Var, protams, propagandēt golfa spēli, Master of Business Administration studiju programmas vai darbošanos balto baptistu baznīcā (t.i. "dzīvesveidu, kas vairāk asociējas ar baltajiem"). Turpretī, ja kāda publiska persona ASV teiks, ka baltie cilvēki ir morāli pārāki par melnajiem (teiksim, to pamatojot ar noziegumu statistiku), tad par to var būt lielas nepatikšanas. Ņemot vērā dialogi.lv un SFL publiskotos plānus jau skolā sākt mācīt par "seksualitātes daudzveidību", nezinu, cik droši kādam skolotājam, piemēram, Kristīgās mācības vai Ētikas stundā, būs paust pretēju atziņu - ka vienīgā morāli pieņemamā seksualitātes izpausme ir tradicionālas laulības ietvaros.

Bezvārdis: Turklāt jau minēju, ka pretdiskriminācijas normas jau ir attiecinātas uz citu lietu, ko cilvēks izvēlas pats, t.i., reliģiju.

Tur jau tā lieta, ka visu reizē nevar dabūt - izlasiet, lūdzu rūpīgāk to skotu katoļu bīskapa rakstiņu, uz kuru ieliku atsauci jau agrāk ( http://www.totalcatholic.com/universe/index.php?news_id=1302... ). T.i. šeit ir konkrēta situācija, kad Baznīcas kalps izsaka pamatotas bažas par to, vai religjijā balstītu uzskatu paušana netiks aizliegta vai ierobežota, ja valsts par vienīgo pieļaujamo viedokli uzskatīs pozitīvas attieksmes paušanu pret homoseksualitāti. Tātad publiskas personas nedrīkstēs paust nosodījumu homoseksuālai uzvedībai un uzskatiem, turpretī kristīgus uzskatus noniecināt drīkstēs.

Ja skolā, teiksim, māca, ka visas rases ir vienlīdz labas un visu tautību cilvēkiem jābūt vienlīdzīgām tiesībām, tas ir normāli (lai gan arī šajos jautājumos ir vajadzīga brīvība paust citus uzskatus, ja tie nenozīmē vardarbības sludināšanu pret kaut kādām iedzīvotāju grupām). Rasu un tautību vienlīdzības ideja izriet no mūsu kolektīvās pieredzes (gan zinātnes atziņas par to, kas ir rase un tautība), gan arī no negatīvajiem piemēriem (teiksim, Dienvidāfrikā vai Dienvidrodēzijā), kur tika praktizēta rasu segregācija. Par dažādu religjisku sistēmu koeksistenci mums ir ļoti plaša vēsturiskā pieredze, jau sākot ar 1648.gada Vestfāles mieru.

Savukārt par homoseksualitāti zinātnei un pasaules vēsturiskajai pieredzei ir ļoti maz viennozīmīgu datu. Mēs nezinām, vai homoseksualitāte ir iedzimta, vai iegūta? Ja iegūta, tad kad iegūta (grūtniecības laikā, agrā bērnībā, pusaudža gados)? Vai homoseksualitāti cilvēkam var "iemācīt"? Vai homoseksualitāti var ārstēt? Kuros gadījumos šāda ārstēšana ir ieteicama? Kuras politiskas sistēmas kaut kādā nozīmē ir "labākas" un "perspektīvākas" - tur, kur homoseksuālistiem ir visplašākās tiesības, vai tur, kur viņus ignorē, vai tur, kur homoseksuālas attiecības soda? (Es, piemēram, nezinu, vai labāka politiskā sistēma ir Ķīnā, Irānā vai Nīderlandē - visu šo valstu tehnologjiskā attīstība ir diezgan iespaidīga un nacionālais kopprodukts aug straujāk Ķīnā, nevis Nīderlandē).

Kamēr šie jautājumi nav skaidri un nav visai sabiedrībai izveidojies kaut kāds konsenss, manuprāt, ir pāragri vilkt jebkādas morālas paralēles starp seksuālo orientāciju un rasi, tautību vai religjiju. Un vēl jo vairāk - ir gluži dīvaini censties iemācīt visiem Latvijas skolēniem un jauniešiem noteiktas valstisko vai nevalstisko organizāciju izdomātas dogmas par šiem sarežgjītajiem jautājumiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

a411 20.07.2006 10:29
Labi situēti cilvēki , uzdodoties par Netradicionālām Personām , pelna labu naudu . Savā finansu piramīdā viņi mēģina iesaistīt ar vien jaunus un jaunus partnerus (jo paši ar populācijas atražošanu nenodarbojas) , lai varētu nodrošināt savu dzīvesveidu un materiālo stāvokli ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Vecais 20.07.2006 07:33
"sis tekst jau vel uz to, ka homisi grib iesaisti 15 gadigus zenus savos tiklos."

Cik noprotu, Jums daudz plašāk izplatītā parādība, ka heteroseksuāli pedofīli savos tīklos grib ievilkt mazgadīgas meitenes nešķiet ne uz pusi tik nosodāms...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Kalvim 20.07.2006 07:17
Kalvis: "vai pretdiskriminācijas normu pilnīgi vienāda attiecināšana uz rasi un uz seksuālo orientāciju, nevar novest pie dīvainām juridiskām analogjijām"

Droši vien, ka var novest, tikai tas, ka tās būtu "dīvainas", protasm, ir Jūsu interpretācija. Citā interpretācijā tās būtu loģiskas vai nozīmētu konsekventu likumu īstenošanu.

Attiecībā uz heteroseksuāla dzīvesveida popularizēšanas ierobežojumu, Jūsu vilktās paralēles ir neprecīzas. Nevienam arī ASV nav aizliegts propagandēt un cildināt dzīvesveidu, kas vairāk asociējas ar "baltajiem".

Turklāt jau minēju, ka pretdiskriminācijas normas jau ir attiecinātas uz citu lietu, ko cilvēks izvēlas pats, t.i., reliģiju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jancis - Dobsons 19.07.2006 15:49
Varbūt labāk precizē faktus, un tad mētājies ar tiem- piem. Nīderlandē 16 gadi joprojām ir un būs tas legālais vecums (pretēji vienas ļaužu grupas vēlmei to samazināt līdz 12g.)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vecais 19.07.2006 15:01
Taču tikpat svarīgi ir arī dot signālu kopienai, ka ir vieta, kur viņi var justies droši. "Ir tūkstošiem cilvēku, kas nevienai dzīvai dvēselei nav izstāstījuši," saka Linda. Lai, piemēram, iedrošinātu mazpilsētā dzīvojošu piecpadsmitgadīgu jaunieti, kurš ir tikko sācis apzināties, ka atšķiras no vienaudžiem, ir būtiski piedāvāt viņam iespēju komunikācijai.

_______________________

es atceros sevi 15 gadu vecuma. tada vecuma viss ir atkarigs no vietas kura tu dzivo, no klases, kura tu macies, no pedagoga pie kura tu trenejies vai macies seplet klavieres un no kompanijas, kura tu tusejies. ja esi normala kompanija, klusi par normalu dzeku, ja iesaisties homisu kompanija klusi par homiti. tada vecuma neviens nekadi neatskiras, ja vien netiek pazemots vai seksuali izmantots. sis tekst jau vel uz to, ka homisi grib iesaisti 15 gadigus zenus savos tiklos. Latvija sis ir kriminals.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Moins 19.07.2006 14:39
Man liekās šīs problēmas pamatā ir jautājums par to vai šāda novirze ir dabīga, t.i. vai tā ir tāda jau kopš dzimšanas un paliek nemainīga visu indivīda mūžu vai tomēr cilvēka seksualitāte ir mainīga un ietekmējama.

Līdz ar to es uzskatu ka diskusijai vajadzētu būt vairāk ar medicīnisku raksturu nekā politisku.

Jo ja reiz šos cilvēkus ir iespējams izārstēt tad kāda jēga tiem piešķirt kādas tiesības?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dobsons 19.07.2006 14:29
Vai ir kādi pierādījumi vēl, ka geju un lesbiešu kustības pārstāvji cenšas panākt likumīgu iespēju seksuāli izmantot mazus bērnus? Jā, ir. Piemēram, to parāda arvien pieaugošā Ziemeļamerikas Vīriešu/zēnu mīlestības asociācija (North American Man/Boy Love Association) ietekme, kas nekautrējoties atbalsta seksu starp pieaugušajiem un bērniem. Tās moto: „Sekss ap astoņu gadu vecumu jau ir par vēlu.” Lai gan lielākajā daļā geju un lesbiešu preses izdevumu nav izteikts tiešs atbalsts šai nožēlojamai organizācijai, vairums to arī nenosoda. Tas daudz ko izsaka.
Geji enerģiski cenšas iekļūt arī Zēnu skautu organizācijā, kā tas veiksmīgi jau ir izdevies lesbietēm. Meiteņu gaidu organizācijā 33% no darbiniecēm esot lesbietes.

Par vēlēšanos piekļūt zēniem liecina arī citi pierādījumi. Tas redzams pasaules mēroga centienos juridiski samazināt bērnu vecumu, kad viņi var piekrist dzimumattiecībām ar pieaugušajiem.
Lielbritānijā tas tika samazināts līdz 16 gadiem, Zviedrijā un Francijā – 15, Vācijā, Islandē, Itālijā, Sanmarīno un Slovēnijā – 14, bet Spānijā, Holandē, Maltā, un Portugālē – 12.
Vai tas nav galēji necilvēciski, ka pēdējās no minētajām valstīm divpadsmit gadus veci bērni, no kuriem lielākā daļa vēl nav sasnieguši pubertāti, var piekrist dzimumattiecībām ar vecākiem vīriešiem, kuri vēlas viņus seksuāli izmantot? Turklāt vecāki viņus nespēj likumīgi no tā aizsargāt. Te rodas jautājums: „Kāpēc geju un lesbiešu organizācijas ir tik mērķtiecīgi darbojušās, lai samazinātu bērnu atbildības vecumu?”
Šeit ir tikai viena atbilde.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

vecais 19.07.2006 11:58
Ja homoseksualisma nav ne ka nosodama, tad kapec bija tik negativa attieksme pret prezidenta Klintona attiicibam ar Moniku Levinsku. Ja sieviete var milet sievieti, tad kadel cita sieviete nevar milet 2-3 viriesus un kapec virietis nevar milet 2-3 sievietes. Kapec Rudusas kundze tik sauri skatas uz homoseksualiem bet neredz lietas plasaka koteksta - poligamija. iesim talak un sludinasim, ka demokratija un briviba ta ir daudzsieviba/dauzviriba, un ikviens, kas to nesaprot ir tumsonis, kuram ir svesas demokratijas normas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - Bezvārdim 19.07.2006 11:57
Bezvārdis: ...no daudzu homofobu viedokļa ir izsecināms, ka homoseksualitāte ir teju vai nepārvarams spēks, kas pārņem heteroseksuāļus tikko kā viņi/viņas nedaudz saskaras ar homoseksualitātes izpausmēm

Man nav šādu ideju par homoseksualitāti - atsevišķie homoseksuāļi, ko pazīstu, man šķiet pat ļoti simpātiski un pieņemami cilvēki. Arī praids manī nekādas lielas emocijas neizraisa. Man toties ir nopietni iebildumi pret atsevišķu homoseksuāļu aktīvistu centieniem pārdefinēt laulības un gimenes institūciju (neatkarīgi no manas attieksmes pret Satversmes grozīšanas lietderību, ja tas jau definēts Civillikumā).

Man šobrīd ir cits, vienkāršāks jautājums - vai pretdiskriminācijas normu pilnīgi vienāda attiecināšana uz rasi un uz seksuālo orientāciju, nevar novest pie dīvainām juridiskām analogjijām. Piemēram,
(1) Aizliegt laulības starp viena dzimuma partneriem ir tikpat nepieņemami kā ierobežot jauktas rases laulības - kā tas tika darīts ASV rasu segregācijas laikā; līdz 50-tajiem gadiem. (Šādu argumentāciju šogad izmantoja viena Ņujorkas štata augstākās tiesas tiesnese, lai gan šo tiesas procesu viņi zaudēja.)
(2) Tiesības publiski sludināt heteroseksuālas (divu pretēja dzimuma cilvēku) veidotas laulības priekšrocības būtu jāierobežo. Tāpat kā, mutatis mutandis, ir pamats ierobežot tādu uzskatu publisku paušanu, kas sludina vienas rases pārākumu pār citu rasi.

Faktiski, var viegli iebraukt tādā juridiskās domāšanas "purvā", ka ne vien būs jāatļauj viendzimuma partnerattiecības, kas visos aspektos līdzvērtīgas laulībām, bet pat nevarēs vispārīgā veidā (nevienu konkrētu cilvēku neaizskarot) kritizēt homoseksuālas partnerattiecības un publiski sludināt, ka tradicionālā gjimene ir pēc savas būtības pārāka par viendzimuma partnerattiecībām (to daudzas religjijas dara visu laiku). Ja homoseksuāļu aktīvisti man argumentēti izskaidrotu, ka faktiski viņu prasības tik tālu nesniedzas un šāda situācija mums te Latvijā nedraud, tad es pret homoseksuāļu gājieniem (vismaz ciktāl tie skar diskriminācijas tematiku) attiektos mierīgi un ar pilnīgu izpratni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Bezvārdis - Kalvim 19.07.2006 10:49
Kalvis: "homoseksualitāti, kas ir dzīvesveida izvēle, nav nekāda pamata pielīdzināt dzimumam un rasei"

Tad arī diskriminācija reliģisko uzskatu (kas arī ir dzīvesveida izvēle) būtu pieņemama. Turklāt daudzi uzskata, ka homoseksualitāte ir iedzimta (un tādā veidā nav uzskatāma par dzīvesveida izvēli), bet no daudzu homofobu viedokļa ir izsecināms, ka homoseksualitāte ir teju vai nepārvarams spēks, kas pārņem heteroseksuāļus tikko kā viņi/viņas nedaudz saskaras ar homoseksualitātes izpausmēm. Tā, piemēram, cilvēki, kas 364,9 dienas pavada heteroseksuālā vidē, apgūstot tās principus un dzīvesstilu, cik saprotams no praida pretiniekiem, ieraugot praidu, kļūs par homoseksuāļiem. Ja homoseksuālismam ir tik spēcīga vara, kuru vairums latviešu laikam nav spējīgi kontrolēt sevī, arī tad to nevar uzskatīt par dzīvesveida izvēli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis - Bezvārdim 18.07.2006 23:55
Liberālisms jau tiktāl pārgājis savā pretstatā, ka pat liberālisma dzimtenē rodas kārdinājums cenzēt noteikta veida uzskatus. Konkrēti, leiboristu partija Anglijā, vēloties paturēt homoseksuālistu atbalstu, piedāvā likumprojektu "Equality Act", kurš diskriminācijas tēmu traktē tik ļoti plaši, ka var apdraudēt iedzīvotāju tiesības kritizēt homoseksuāļus "kā šķiru", t.i. ierobežo tās tiesības, ko mēs Latvijā uzskatām par pašsaprotamām (sk. http://www.opsi.gov.uk/acts/acts2006/60003--c.htm#55 , http://www.opsi.gov.uk/acts/acts2006/60003--d.htm#81 (d.iv apakšpunkts).

Sk. arī Anglijas katoļu reakciju uz šo likumprojektu - http://www.totalcatholic.com/universe/index.php?news_id=1302... . Tātad, mums faktiski nav izvēles - ja gribam, lai saglabātos elementāras liberālās sabiedrības brīvības (t.sk. brīvība kritizēt), ir nepieciešams apliecināt, ka Latvijas vēlētājiem nav vienalga, kādā veidā šeit ievieš pretdiskriminācijas normas. T.sk. homoseksualitāti, kas ir dzīvesveida izvēle, nav nekāda pamata pielīdzināt dzimumam un rasei. Jo pretējā gadījumā, homoseksualitātes kritiku no heteronomatīvām pozīcījām var pielīdzināt, teiksim, rasu pārākuma sludināšanai - un tātad šādu uzskatu publisku paušanu valsts var aizliegt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - Bezvārdis 18.07.2006 22:01
Kritiku homoseksuālam dzīvesveidam var gluži labi pamatot arī no liberālisma klasiķu pozīcijām:

(1) "Human beings owe to each other help to distinguish the better from the worse, and encouragement to choose the former and avoid the latter. They should be for ever stimulating each other to increased exercise of their higher faculties, and increased direction of their feelings and aims towards wise instead of foolish, elevating instead of degrading, objects and contemplations. But neither one person, nor any number of persons, is warranted in saying to another human creature of ripe years, that he shall not do with his life for his own benefit what he chooses to do with it." (J.S.Mill "On Liberty")

T.i. katram pieaugušajam, protams, ir tiesības darīt ar savu dzīvi, ko viņš uzskata par vajadzīgu (tai skaitā nodarboties ar homoseksuāliem sakariem). Tai pašā laikā cilvēki var (un pēc Dž.S.Milla domām viņiem arī vajadzētu) viens otram palīdzēt atšķirt labu no ļauna, un iedrošināt arī citus sargāties no ļauna - lai veicinātu savos līdzcilvēkos izaugsmi nevis degradāciju. Tas, protams, nenozīmē, ka mēs drīkstam citam AIZLIEGT kaut ko darīt ar viņa paša dzīvi - vismaz tiktāl, cik tas otrs nenodara ļaunu pārējiem sabiedrības locekļiem. Bet varam aicināt homoseksuāli orientētos izvēlēties tradicionālas seksuālas lomas vai arī dzīvot celibātā, ja mums ir pamatota pārliecība, ka tā rīkoties ir konstruktīvāk. Gluži tāpat, paši būdami brīvi, varam arī uzskatīt homoseksuālismu nevis par normu, bet par novirzi, kuras ārstēšanas iespējas, lai arī pagaidām ierobežotas, tomēr ir vērts pētīt un attīstīt. Tātad, mums nav a priori jāpiebalso homoseksuālā dzīvesveida aizstāvju dogmām par šī dzīvesveida "normālumu".

(2) But there is no room for entertaining any such question when a person's conduct affects the interests of no persons besides himself, or needs not affect them unless they like (all the persons concerned being of full age, and the ordinary amount of understanding). In all such cases there should be perfect freedom, legal and social, to do the action and stand the consequences. ... ... ... The notion that it is one man's duty that another should be religious, was the foundation of all the religious persecutions ever perpetrated, and if admitted, would fully justify them. Though the feeling which breaks out in the repeated attempts to stop railway travelling on Sunday, in the resistance to the opening of Museums, and the like, has not the cruelty of the old persecutors, the state of mind indicated by it is fundamentally the same. It is a determination not to tolerate others in doing what is permitted by their religion, because it is not permitted by the persecutor's religion. It is a belief that God not only abominates the act of the misbeliever, but will not hold us guiltless if we leave him unmolested. (J.S.Mill "On Liberty")

Tātad - gadījumos, kad pieauguši cilvēki pie pilnas saprašanas dara lietas, kuras ietekmē tikai viņus pašus, ir vajadzīga pilnīga legāla un sociāla brīvība. Toties Dž.S.Mills piebilst, ka brīvība ietver sevī arī sekas (consequences). Piemēram, nevienam nedrīkst būt aizliegts zīmēt karikatūras par pravieti Muhamedu. Bet, ja kāds to tomēr dara (kā dāņu avīzes Jyllands Posten redakcija pārliecinājās), tad šādai rīcībai var būt ļoti tālejošas un nepatīkamas sekas. Tāpat arī katram ir formāla brīvība staigāt pa Daugavas tiltu margām vai doties geju praidā. Bet par sekām šie indivīdi galu galā atbild paši - arī tad, ja policijai ir formāls pienākums arī šādus cilvēkus pasargāt no viņu rīcības sekām, ne vienmēr tas ir fiziski izdarāms. Ja kādam praidistam trāpīs ar ķiegeli pa galvu, tad, protams, prettiesiski būs rīkojies uzbrucējs, bet arī praidists būs piedzīvojis savas rīcības konsekvences, kuras viņš varēja paredzēt.

(3) Visbeidzot ir iespējami gadījumi, kuros seksuālo minoritāšu dzīvesveids rada izmērāmu ļaunumu citiem sabiedrības locekļiem.
Šāds piemērs ir slimību izplatība - sabiedrības, kurās seksuālas deviācijas stingri apkaro, piemēram, Pakistāna, Irāna, Saudi Arābija, ir jūtami zemāki AIDS rādītāji (<0.1%) nekā vidēji pasaulē - sk. https://www.cia.gov/cia/publications/factbook/rankorder/2155... . Arī Latvijā no visiem AIDS inficēšanās gadījumiem, kas notikuši seksuālā ceļā, apmēram trešā vai ceturtā daļa ir notikusi starp homoseksuāliem partneriem, kas pēc jebkādiem datiem ir daudz vairāk nekā homoseksuāļu proporcija visu iedzīvotāju skaitā. Ir acīmredzami, ka ikviens AIDS inficētais var izmaksāt attīstītas valsts (vai apdrošināšanas sistēmas) budžetam nopietnas naudas summas. Tādēļ, gan sabiedrības, gan arī pašu citādi orientēto interesēs ir apzināties - pastāv paaugstināts risks inficēties. Un Dž.S.Mills man dod tiesības atgādināt ikvienam savam līdzcilvēkam - lai samazinātu inficēšanās risku, nebāz savu dzimumlocekli tur, kur nevajag.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Aleksim 18.07.2006 21:41
Ek! Es jau biju saacis uz Jums raudziities kaa uz iespeejamo domubiedru.

Juusu komentaars: Lūdzu nepārprast analogjijas ar ASV - esmu par Eiropas dalībvalstu suverenitāti un izstāšanās tiesībām no ES; man nav pieņemams nekāds eirofederālisms

Svariiga man ir tikai doma par federaalismu. Ja mums ir jaapaliek ES uz shodienas briivaas tirdznieciibas nosaciijumiem, tad es esmu par federaalismu taadaa zinjaa, ka ES tad buutu jaamodroshina mums vinjiem piemiitoshais dziives liimenis un jaaapgaadaa muusu budzhets, jo mees, peerkot vinju daargaas preces, kuras izniicina attieciigajaas jomaas iespeeju mums taas attiistiit pashiem pie sevis, daraam vinjus bagaataakus, kameer vinji no mums peerk leetas preces un paarsvaraa izejvielas, muus padarot par veedertiesas vergiem. Un aug muusu paraadi vinjiem. Federaalaa sisteemaa, kaadu to redzu es, shii netaisniiba tiktu likvideeta. Tas vairotu un tikai taisniigi muusu labklaajiibu, jo shobriid vinji diezgan labi pelna uz muusu reekjina.

Kas attiecas uz Eiropas Alabamu, tad es arii esmu paardomaajis ko liidziigu, bet naacu pie sleedziena, ka visu valsti nav iespeejams uz to ieintereseet. Jo taadaam lietaam ir jaabuut labpraatiigaam.

Buutu labi, bet tas ir tikai taadas neiespeejamas domas par iespeejamo, ja vareetu noorganizeeties cilveeku grupas, kuras pashas izveidotu savu ekonomiku Latvijas iekshienee un savu gariiguma un kultuurtelpu. Pareizi lietota, taa spetu labi izmantot ES labumus un pasargaatu sevi nekaiteejot citu valstu ekonomikaa. Bet tas ir ljoti garsh staasts. Varbuut kaadreiz varam parunaat par to.

Protams, svariiga ir nejau bagaatiiba, bet kultuurvide, jo speeciigas paarlieciibas cilveekus nekas nevar maldinaat. Tomeer mums ir kliedzosha nabadziiba 70 -80% cilveekos, un nabadziibas cide, ko Juus pats teicaat kultuuras lomu, veicina sho veertiibu izpratnes, kultuuras un taas kopshanas tradiiciju izmirshanu. Un to nevar nenjemt veeraa. Un veel. Esmu paarliecinaats, ka arii demokraatijai ir vairaaki veidi, un kaads no tiem noteikti ir daudz pilniigaaks prieksh izteikti lielaakaa vairaakuma sabiedriibas. Bet ne shodienas, kursh tos izmanto maldinaashanai un nav tautas intereseem atbilsoshs.

Redziet, mees esam videe, kuraa arii ar PSRS lielu svetiibu ir izniicinaatas tradiicijas un labaakie tautas paarstaavji, bet veertiibu izpratne nenaak ne no kurienes. Ja nebuus valsts, kura to veicinaas un sargaas, tad mees pamodiisimies gariigaa Zviedrijaa un labklaajiibas Krievijaa.

Uzskatu, ka viens no pirmajiem soljiem vareetu buut domubiedru grupas veidoshanu, ar meerkji vairot ceertiibu izpratni cilveekos un veicinaat to kopshanas uzsaakshanu sabiedriibaa. Tikai gudra sabiedriiba ir speejiiga pienjemt sev stingrus bet svariigus leemumus, un nav ietekmeejama. Vien arii taa saakshanai vajag naudu, un es tieshaam neesmu bagaats. Bet padomaat par to jau var. Ko teiksi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) 18.07.2006 21:14
Tieshaam nezinu, kaa ar to vaardu miilestiiba ir citaas valodaas, un vai tas ir tas pats, kas iztulkots uz latvieshu valodu. Vienu gan zinu. Kas ir domaats ar miilestiibu latvieshu valodas tulkojumaa Evanjgjeelijaa, nav tas, par ko domaa to dzirdot liberaalji.

Patiesiibaa, Juus esat pareizi sapratis manu domu jeb to, ko esmu gribeejis teikt. Man vismaz taa liekas. Un arii par kristietiibu un kristieshiem vinju riiciibaa, kas paraada sho cilveeku, kuri uzdodas par kristieshiem, patieso buutiibu, es domaaju liidziigi. Manu domu vareetu atspoguljot arii koraanaa teiktais, kaut esmu to lasiijis tikai nedaudz - Jeezus bija taisns un vinja maaciiba arii, bet tie, kuri sakaas vinja maaciibu pienjeemushi, tos neturiet par cieniijamiem, jo tie ir pagaani, kuri savam pagaanismam ir pieskanjojushi Jeezus maaciibu. Varu tikai piebilst, ka mainoties pagaanu izgliitotiibai un atiistiibas liimenim, vinji sho ticiibu ir vilkushi un maniijushi tam liidzi. Patiesiibaa, es nezinu nevieinu, kuru pilnaa meeraa vareetu saukt par kristieti. Jo taadu nav. Un Jeezus skaidri ir licis saprast, ka par piederiibu vinjam un vinja maaciibai lai liecina cilveeku riiciiba un attieksme, dazhaadu notikumu pienjemshanas veids utt.

Un shodienas kristietiiba tieshaam ir meesli un indes, jo novirza cilveeku no pilniibas celja, njem desmito tiesu kaadas sabiedriskas organizaacijas uztureeshanai, kura ir pienjeemusi Bazniicas vaardu, bet nav taada. Arii Dievam desmitaas tiesas doshana izpauzhas paardomaas par to vingrinaajumos kljuut gariigi stipram un piniigam, kaa arii Dieva izpratnes mekleejumos, un veel daudzaas liidziigaas shiim lietaas, bet ne naudas doshanaa kaut kaadiem kantoriem, kuri biezhi vien viens otru ieniist un uzskata par maldos dziivojoshiem. Nav nedz Bazniicas, nedz kristietiibas. Tikai taada izlikshanaas un Dieva pieluugshanas vietaa tiek pieluugta piecu burtu skanja D-i-e-v-s. Buutiibaa, tiek pieluugta kaut kaada chaula, kurai nav pildiijuma un neviens nezin, ar ko, kaapeec un kaa taa buutu jaapiepilda. Taapeec, ja veelaties uzskatiit shodien par kristietiibu sauktaas lietas par indeem un meesliem, tad es Jums tajaa buushu sabiedrotais.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Jurim Bogdanovam 18.07.2006 17:24
Bogdanovs: "Redziet, arii Jeezus kad runaaja par miilestiibu uz savu tuvaako un ienaidnieku, kaa arii maacekljiem savaa starpaa, nerunaaja par to, par ko shoien ir paarveersta vaarda miilestiiba jeega. Tas noziimee, ka Juus varat piesaukt domaataajus, kuri ir runaajushi par liberaalismu, bet tas nenoziimee, ka par to, kaa tas tiek izprasts shodien."

Nu jau Jūs iebraucāt lingvistiskās problēmās. Jēzus vispār nerunāja par mīlestību, jo viņš nerunāja latviski. Katrā valodā vārdiem mēdz būt citas konotācijas, arī vienā valodā šiem vārdiem nozīmes var mainīties. Mana vecvecmāmiņa, piemēram, teica, ka (vīrietis) mīlēt var tikai sievu (sievieti) un dzimteni, neko vairāk. Tagad dažs labs runā, ka mīl desu vai mīl grāmatas utt.

Bet Jūsu ideja par to, ka, runājot par liberālismu kā par ideoloģiju, nevajag atsaukties uz tiem domātājiem, kas ir veidojuši šo ideoloģiju, nav godīga. Vai tad ir iespējams runāt par kristietību, tikai analizējot kristiešu uzvedību (turklāt filtrētā veidā - piemēram, analizējot tikai kristiešu uzvedību viduslaiku inkvizīcijā vai mūsdienu Gvantanamo nometnē, vai Īrijas teroristu kontekstā, vai Aglonas internātskolas kontekstā), nepieminot Bībeli un Kristu? Ja es tā darītu, tad man nāktos nonākt pie secinājuma, ka kristietība ir 'mēsli un inde'.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Jurim 18.07.2006 11:08
Esmu visai pārliecināts, ka Jums ir taisnība tajā, ka vajadzīga pozitīva alternatīva - cīnīties PRET kaut ko (šajā gadījumā homoseksuālisma propagandu) mūs garīgi nepaceļ; te rodas tā vajadzība pēc strīdēšanās un lamāšanās. Kā dziedāja vienā štābistu dziesmiņā - "Школе - ДА, а реформе - НЕТ". Un ja tā paskatās, tad Web vietne www.shkola.lv ir izdarījusi krievu jauniešu izglītošanai daudz vairāk nekā www.shtab.lv ar visu savu (brīžam ļoti trāpīgo un taisnīgo) skolu reformas kritiku. Labprātīgo liktenis ved un nelabprātīgo - velk (tas gan laikam ir pirmskristīgo grieķu teiciens)

Tikai šo pozitīvo alternatīvu nav tik viegli atrast - it kā pretstats homoseksuālismam un t.s. nāves kultūrai ir tradicionālā gjimene; arī Baznīca to tā māca. Bet, pirmkārt, nav tik daudz vairs tradicionālo gjimeņu (paradoksālā kārtā daudzi apzinīgi katoļi paliek neprecēti tieši tādēļ, ka nevar izlemt visam mūžam atrast īsto un vienīgo). Otrkārt, cilvēks, kurš labi gādā par tradicionālu gjimeni, ir nodarbināts ar tūkstoš praktiskām lietām un sabiedriskā dzīvē viņu it nemaz nemana. Faktiski ir ļoti smagi un mūsdienu cilvēkam neparasti uzņemties patriarhālas gjimenes galvas lomu - parasti ne jau sievietes atsakās no šāda gjimenes modeļa, bet paši vīrieši šo atbildību nespēj nodrošināt un izturēt...

Vīzija: Latvija - Eiropas Alabama
Manuprāt, ir vismaz viena izeja no šīs situācijas - moderns politisks konservatīvisms. ASV, kā zināms, ir t.s. "sarkanie štati", kur balso par republikāņiem, kur tauta lasa Bībeli. (Gjeogrāfiski tie atrodas dienvidos un valsts vidienē - Alabama, Misūri, Misisipi, Teksasa, Tenesī, Nebraska, Ņūmeksika, utml.) Līdz šim Eiropas Savienībā nekādu līdzvērtīgu "sarkano dalībvalstu" nebija - gan Eiropas "kreisie", gan Eiropas "labējie" no ASV viedokļa būtu vien Demokrātu partijas divi dažādi spārni - jo Eiropas politiķi (izņemot dažus marginālos) visi ir par augstiem nodokļiem un valsts iejaukšanos visvisādās dzīves jomās, pret religjijas lomu valsts pārvaldē. Tomēr līdz ar Polijas, Latvijas un Lietuvas iestāšanos ES, izskatās, ka konservatīvai politikai ir liels potenciāls. (Lūdzu nepārprast analogjijas ar ASV - esmu par Eiropas dalībvalstu suverenitāti un izstāšanās tiesībām no ES; man nav pieņemams nekāds eirofederālisms) Tikai šobrīd Latvijā nav pašu konservatīvo politiķu - pat visas t.s. "labējās partijas" nāk klajā ar dažādām populistiskām shēmām nodokļu un atvieglojumu saregulēšanas jomā. Tas ir tas, par ko Tu raksti:

J.Bogdanovs: Bet pirms shiim lietaam veel ir jaanaak ar labklaajiibu piepildiitai videi, kura veicina izliidzinaashanos peec ienaakumiem. Jo noslaanjoshanaas un nabadziiba pashas rada tukshumu kultuuraa un gariigumaa, kursh veelaak dzemdee visaadas diivainiibas. Un to nevar izdariit globalizeetaa, ar briivo tirdznieciibu sliicinaataa un bagaatajiem par labu naakoshaa videe.Valsts pieder lielajam biznesam, un tas, kaa izteicas viens no JL, veel neesot uzkraajis kapitaalu, lai daliitos.

Bet te ir viena iespēja - var arī negaidīt, kamēr "atnāks vide". Domāju, ka ne Tu, ne es neesam super bagāti cilvēki, bet arī mēs varam veicināt "ar labklājību piepildītu vidi", un dalīties. Jo ne jau tur ir notikusi konservatīvo uzskatu uzvara, kur policijas ietramdīti skinhedi apmētā homofīlus ar tomātiem. Bet tur, kur cilvēki paši jau zemapziņā saprot, kuri uzskati ir "mainstream" un kuri - nē. Un atbilstoši pielāgojas stiprākajai tendencei. Cik daudz naudas Sorosam vajadzētu, lai uztaisītu "atvērto sabiedrību", teiksim, Alabamā? Domāju, ka tur īsti nav pat no kurienes sākt. Un ne jau tādēļ, ka Alabama būtu sevišķi bagāts štats (tas faktiski ir viens no nabadzīgākajiem visā ASV, līdzīgi Latvijai ES). Bet alabamieši ir lepni par savu zemi un par savu ticību. Konservatīvos uzskatus palīdz veicināt arī tas apsvērums, ka demokrātu partijā darbojas pārsvarā mazākumu rases (līdzīgi kā kreisā politika Latvijā asociējas ar t.s. krievvalodīgo aizstāvjiem).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Aleksim 18.07.2006 00:36
Neticami! Bet man ir sajuuta, ka Tu speej ljoti labi un paarliecinoshi, un kas svariigi, arii ar veseliigu izteiksmi izteikties. Ja to gribeetu, protams. Varbuut varu Tevi uz to ieintereseet?

Piekriitu, ka gaajienu un slavinaashanas jautaajumos ir nopietni jaaiestaajas pret tiem, jo cilveeku ietekmeeshanaas pastaav, tomeer nav iespeejams izsekot visai liidz mazo cilveecinju galvaam nonaakoshajai informaacijai, taapec tas reizeem izpauzhas, reizeem nee, kas ir iemesls nespejai to pieraadiit.

Tomeer asie, traapiigi saapiigie izteicieni rada tikai saapes, bet taas, tikai ienaidu pret to nodariitaaju. Un tos, kuri muus saapina, mees arii pashi ikviens nespeejam uzklausiit, jo taada ir cilveeka daba. Arii tie visu muusu teikto tad saak uztvert kaa ljaunumu pret sevi un noraida veel pirms paardomaashanas, kuri no vinjiem buutu gatavi ieklausiities un tieshaam piekrist, ka kaut kas ar tiem gaajieniem riktiigi nav. Taapec shaada riiciiba biezhaak kaitee, nekaa paliidz.

Turklaat, ja kaads pret tevi necieniigi izturas, tad tev nav pret vinju jaadara taapat, bet gan jaaturpina cieniiga iztureeshanaas, jo citaadi tu pats kljuusti par to, kursh ar savaam dusmaam un attieksmi baro ljaunumu, to vairojot vispaar sabiedriibaa. Ne velti Jezus noraadiija, ka cilveekam, ja tas labs, ir jaabuut labam pret visiem, kaa arii Dievs liek liit lietum un spiideet saulei paar taisniem un netaisniem vienaadi. Un tad veel taa Jezus liidziiba par muitniekiem, kuri arii ir labi pret saviem draugiem un domubiedriem, peec tam vaicaajot, ar ko gan tad mees buutu labaaki par vinjiem, ja riikojamies taapat kaa vinji savaas attieciibaas.

Un vecaas Deribas pravieshi nav raadiitaajs kaut vai taapec, ka vinji taa dariidami neko taa arii nepanaaca, bet lielaakaa dalja pat tika nomeetaati ar akmenjiem. Vai mums to vajag, nepanaakt meerkji un iet bojaa pashiem?

Es arii ceru, ka mees nekljuusim par Zviedriju.

Aleksis: Pasarg, Dievs! Kas tās par aplamību sekām? Kopš kura laika cilvēks vairs neatbild pats par saviem darbiem? Valdības gādīgā roka par kādu, lūk, savlaicīgi neparūpējās un viņš, nabadziņš, kļuva par homoseksuāli... Atkal pasvītroju - es negribu nevienu konkrētu cilvēku apsūdzēt grēkos, jo tikai Dievam ir zināms, cik mēs katrs esam grēcīgi. Tā kā neesmu ne ar vienu homoseksuāli kopā grēkojis, tad nevaru nevienu apsūdzēt. Mēs taču esam kristieši, nevis liekuļi. Toties par acīmredzamām nejēdzībām, par sociāliem netikumiem - tas ir mūsu pienākums runāt un pret tiem iebilst.

Komentaars: Ir taa, ka cilveeks daudz mazaak atbild par saviem darbiem, nekaa vinjsh iedomaajas, lai gan vinsh to vareetu. Tomeer mees visi esam izaugushi vedee, kuraa nav veertiibu vairoshanas un kopshanas tradiiciju, un pat izpratne par taam ir zudusi. Mees visi vairaak vai mazaak esam kaa dzivnieki, jo 95% gadiijumu riikojamies nevis praata, bet instinktu un emociju iespaidaa, ko uztverram par taisniiguma sajuutu sevii.

Redzi, cilveeki ietekmeejas. 2 gadus vecs beerns kljuva nevaldaami agresiivs pret visiem citiem savaa tuvumaa nonaakushiem beerniem tikai 2 dienas nodziivojot kopaa ar dazhiem citiem agresiivi ievirziitiem beerniem. Taapat ir ar sho pasauli, kura visjuutiigaakajaa vecumaa cilveekus taa paarpludina ar seksismu, ka dazhos no vinjiem izraisot seksuaalas tieksmes peec sava dzimuma vai kaa citaadi. Un tieshi te arii sleepjas viena no lietaam, kuras buutu jaadara. Ir jaaveido veestiiujumu vide, kura veido uz atzinju mekleeshanu un pareizu attieciibu veidoshanu ieintereseetus cilveekus, un veestiijumu telpa tam ir ljoti vajadziiga. Man par visu sho veel ir paliels komentaars arii zem dialogi.lv pie J.Cihanovichas rakstu. Vieniigaa probleema, man saak likties, ka man vieniigajam ir piesleegts tas dialogi.lv, jo tur neviens nelasa un neko nekomentee iznjemot mani.

Ir Jeezum viena liidziiba par cilveeku, kursh atriivots no ljaunaa gara, bet nepiepildiits ar ko veertiigu jeb labo garu, driiz kljuust paarnjemts no 7-tinjiem veel ljaunaakiem gariem. Tas noziime, ka nepietiek dziivot labu cilveku videe, ja tie savus beernus meerkjtieciigi nepiepilda ar ievirziishanu uz visu lietu dabas izpratni un domaam par pareizaam attieciibaam. Un cilveeks pats to nespeej dariit, jo vinju ljaunums paarnjem veel kaa beeernu, un vinjaa nav nedz atzinjas par shiim lietaam, nedz speeka tam pretoties. Taapeec vinjsh nav savas izveeles saimnieks, bet vergs savaam vaajiibaam.

Bet pirms shiim lietaam veel ir jaanaak ar labklaajiibu piepildiitai videi, kura veicina izliidzinaashanos peec ienaakumiem. Jo noslaanjoshanaas un nabadziiba pashas rada tukshumu kultuuraa un gariigumaa, kursh veelaak dzemdee visaadas diivainiibas. Un to nevar izdariit globalizeetaa, ar briivo tirdznieciibu sliicinaataa un bagaatajiem par labu naakoshaa videe. Valsts pieder lielajam biznesam, un tas, kaa izteicas viens no JL, veel neesot uzkraajis kapitaalu, lai daliitos. Bet vinjsh to nebuus izdariijis nekad. Jo naaks citi, kuri atkal veel nebuus uzkraajushi... Bet vai hiperdaargo limuziinu, viillu un aarvalstu iipashumu daudzums un grezniiba liecina, ka vinjiem veel nav? Liberaalisms ir visu Latvijas nelaimju sakne. Ja par to runaajam ljoti iisi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 17.07.2006 23:12
J.Bogdanovs: Esmu pret homoseksuaalisma paraadeem, bet uzskatu par aplamu meetaateis ar apsaukaashanos. Taada riiciiba nepiemiit cilveekam, kursh ir sasniedzis taadu brieduma un izpratnes visaas lietaas pakaapi, lai vareetu citiem kaut ko noraadiit.

Varbūt, ka mani var pārliecināt par pretējo, bet tos homoseksuālistus, kuri tīšām "bāž galvu laukā no ierakumiem", kuri organizē agresīvas parādes, tomēr ir attiecīgi arī jānosauc - es te domāju ne tik daudz vulgāru apsaukāšanos, bet vārdus, kuri ir sāpīgi un trāpa mērķī. Manuprāt, vārds "pederasts" ir pietiekami atbilstošs - protams, ne jau visiem zilajiem ir tieksme uz jaunekļiem, bet pats fakts, ka homoseksuālas dzimumattiecības krimināllikums pieļauj no 16 gadu vecuma, neļauj stingri nodalīt pederastus no citiem homoseksuālistiem.. Esmu gadiem ilgi dzīvojis ASV un varu runāt arī ļoti politkorekti. Bet domāju, ka tas mums šajā situācijā nepalīdz. Tīrs politkorektums valodā mūs lēnām novedīs pie bezzobainas un liberālas politikas. Jā, ASV ir ļoti korekti konservatīvie politiķi (senators John McCain), bet tur ir arī Rush Limbaugh un citi radio žurnālisti, kas balansē uz pieļaujamā robežas. Ir jārīkojas atbilstoši situācijai - citādi tas izklausās drusku naivi. Nevar pret pasaules ļaunumu cīnīties tikai ar absolūti tīriem līdzekļiem. Citādi homoseksuālisma atbalstītāji mūs pašus nogāzīs dubļos vai ievilks savā purvā.

Protams, ir dažas ētiskas vadlīnijas, no kurām atkāpties nevajag. Bet, kas attiecas uz stipras valodas lietošanu - palasiet, Juri, Vecās Derības praviešus - Hozea, Ezehiels, Amoss - visi viņi lietoja spēcīgus salīdzinājumus. Parasti gan ne pret atsevišķiem cilvēkiem, bet pret sociālām parādībām vai politiskām vienībām. Piemēram, Jeruzalemes pielīdzināšana maukai, kas ir ļoti grafiski atainota vairāku Bībeles nodaļu garumā.

J.Bogdanovs: Turklaat, ja Juus pat izniicinaatu visus homoseksuaalistus, tad Latvija vieniigi izmirtu veel aatraak par 10 tuukstoshiem gadaa, jo tad Latvijas iedziivotaaju skaits ik gadu samazinaatos veel par kaadu skaitu, par kuru visi runaa, bet katrs to pieskanjo savaam vajadiibaam.

Es taču nevienu negribu iznīcināt. Manī nav ļaunuma ne pret vienu konkrētu cilvēku. Iespējams pat, ka praida dalībnieki ir vienkārši geju propagandas melos sapinušies cilvēki. Un viņu kārdinātājs ir ne jau tik daudz kāda avīze vai portāls, bet gan Sātans. Toties tad, ja viņi izvirza nepieņemamus viedokļus, tad mans pienākums ir tos apkarot ar visiem līdzekļiem. Tikai tad, ja viņu uzskati sāks apdraudēt manu personīgo drošību, tad no manas puses būs attaisnojama fiziska pretdarbība. Ceru, ka tas nekad nenotiks - nekļūsim taču par Zviedriju.

J.Bogdanovs: Un ne jau homoseksuaalismaa ir vaina, jo pati shii paraadiiba ir kaut kaadu citu aplamiibu sekas.

Pasarg, Dievs! Kas tās par aplamību sekām? Kopš kura laika cilvēks vairs neatbild pats par saviem darbiem? Valdības gādīgā roka par kādu, lūk, savlaicīgi neparūpējās un viņš, nabadziņš, kļuva par homoseksuāli... Atkal pasvītroju - es negribu nevienu konkrētu cilvēku apsūdzēt grēkos, jo tikai Dievam ir zināms, cik mēs katrs esam grēcīgi. Tā kā neesmu ne ar vienu homoseksuāli kopā grēkojis, tad nevaru nevienu apsūdzēt. Mēs taču esam kristieši, nevis liekuļi. Toties par acīmredzamām nejēdzībām, par sociāliem netikumiem - tas ir mūsu pienākums runāt un pret tiem iebilst.

Ja Tu zini tās aplamības, ar kurām tieši te un tagad ir vērts cīnīties pirmkārt un galvenokārt, tad, lūdzu, pastāsti par to visiem. Man arī nav nekāda prieka ieciklēties uz homoseksuālismu - bet izskatās, ka jūlijs ir tāds mēnesis, kad to nākas darīt. Uzvarēs tie, kuriem būs vairāk pacietības :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Aleksim 17.07.2006 22:25
Esmu pret homoseksuaalisma paraadeem, bet uzskatu par aplamu meetaateis ar apsaukaashanos. Taada riiciiba nepiemiit cilveekam, kursh ir sasniedzis taadu brieduma un izpratnes visaas lietaas pakaapi, lai vareetu citiem kaut ko noraadiit.

Turklaat, ja Juus pat izniicinaatu visus homoseksuaalistus, tad Latvija vieniigi izmirtu veel aatraak par 10 tuukstoshiem gadaa, jo tad Latvijas iedziivotaaju skaits ik gadu samazinaatos veel par kaadu skaitu, par kuru visi runaa, bet katrs to pieskanjo savaam vajadiibaam.

Un ne jau homoseksuaalismaa ir vaina, jo pati shii paraadiiba ir kaut kaadu citu aplamiibu sekas. Ja neveelamies taas atklaat un mainiit labklaajiibas un kultuurvidi, likvideejot liberaalisma globalizaaciju kaa visu nejeedziibu pirmceeloni, tad riikojamies kaa ar kaads cilveeks, kursh meegjina sevii noslaapeet dusmas vai taas nosleept no citiem. Taada riiciiba vienreiz draud nobriest liidz taadam staavoklim, ka izraisiis eksploziju. Un no taa neieguus neviens. Bet jautaajums par to, ko vajadzeetu dariit, ir paaraak plashs, lai to vareetu te taa ierakstiit.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Bezvaardis 17.07.2006 22:13
Atvainoshanaas pienjemta un aizmirsiisim sho gadiijumu!

Redziet, arii Jeezus kad runaaja par miilestiibu uz savu tuvaako un ienaidnieku, kaa arii maacekljiem savaa starpaa, nerunaaja par to, par ko shoien ir paarveersta vaarda miilestiiba jeega. Tas noziimee, ka Juus varat piesaukt domaataajus, kuri ir runaajushi par liberaalismu, bet tas nenoziimee, ka par to, kaa tas tiek izprasts shodien.

Un taapeec nevaru piekrist, ka sho cilveeku vaardi, dazhus no kuriem pat neesmu dzirdeejis, un par ko nekaunos, pieraadiitu, ka shodienas liberaalisms ir veertiiba. Jo vairaak, ka Imanuels Kants, cik ir iznaacis lasiit, ir diezgan stingrs savos uzskatos, un neticu, ka vinjsh vareetu buut shodienas vaarda briiviibas izpratnes piekriteejs, un ir patieshaam liels domaataajs.

Starp citu, paarlieku liela domaataaju lasiishana ietekmee arii pasha cilveeka domaashanu, un vinjsh, ja tieshaam daudz lasiijis, vairs nespeej atbriivoties no jau uznjemtajaam domaam pasham meegjinot izprast svariigo lietu patiesaako buutiibu. Un vinjsh pats to neapzinaas.

Ir pat taada anekdote par vecu rabiinu, pie kura atnaacis kaads slavens profesors, un vaicaaja, vai nevar dabuut shii rabiina skatiijumu uz kaut kaadiem svariigiem jautaajumiem. Rabiins taa vietaa piedaavaaja vinjam teeju. Kad kruuziites bija sagatavotas, vinjsh profesoram esot saacis liet teeju, un nepaartraucis to dariit, kaut arii kruuziitei jau labu briidi lija paari. Uz paarsteigtaa profesora jautaajumu par shaadu necienjas izraadiishanu, rabiins atbildeeja, ka profesora praats ir kaa shii piepildiitaa kruuziite, un kaa gan lai tajaa veel kaut ko iepilda, ja tas paarliis paari un nesasniegs meerkji, kas zinaams jau pirms shaadas darbibas uzsaakshanas.

Taa luuk gadaas ar paarmeeriigu domaataaju lasiishanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Bezvārdis 17.07.2006 22:08
Bezvārdis: To ir korekti salīdzināt, jo Jūs pats teicāt, ka homoseksuāļi uz pilnu klapi izmanto valsts atbalstu.

Kā jau minēju - ir jānošķir divas puses diskusijai par valsts atbalstu tai vai citai sabiedrības grupai.

(1) Latvijas valsts un ārzemju sponsorētās ideologjijas un propagandas nostādnes.
Es nevaru nepamanīt, ka vairākiem plašsaziņas līdzekļiem ir izteikta geju aktīvistiem draudzīga nostāja. Piemēram, "NRA", "LA" un "Čas" ir šajā ziņā puslīdz līdzsvarotas avīzes, bet visas "Dienas" redaktoru slejas, komentētāju viedokļi un lielais vairums rakstu par šo tēmu ir bijuši praidistus atbalstoši. Arī vairākas valsts amatpersonas atļaujas homoseksuālam dzīvesveidam draudzīgus izteikumus.
Ja mēs šo tendenci savlaicīgi nepamanīsim un neapkarosim, tad Eiropas spiediena rezultātā sabiedrības demoralizācija var aiziet vēl tālāk. Vairākas Rietumeiropas valstis (piemēram, Zviedrija) ir nonākušas līdz stāvoklim, kur jau skolā bērniem skaidro, ka homoseksuālisms - tas esot normāli, savukārt par homīšus aizskarošu apzīmējumu lietošanu cilvēkus var saukt pie tiesas. Lai tas nenotiktu, man šķiet būtiski laiku pa laikam apliecināt savu vārda brīvību - un pateikt, ko es domāju par pederastiem un sodomistiem (sk. arī neseno Jāņa kardināla Pujata vēstījumu - par ko viņu Zviedrijas tiesa varētu apsūdzēt, tāpat kā tā nesen apsūdzēja kādu zviedru luterāņu garīdznieku). Tātad - elementāri jāaizstāv Latvijas iedzīvotāju konstitucionālās tiesības asi vērsties pret homoseksuālismu kā pret sociālu ļaunumu. Mana balss gan nav tik skaļa kā eurožurnālistam Ansim Bogustovam un viņa lezbiešu draudzenēm (sk. http://www.dialogi.lv/article.php?s=125&id=2520&lang=1 ), bet es netaisos klusēt. Pagaidām cenšos drusku aprobēt argumentāciju, ko ir vieglāk izdarīt ar pseidonīmu. Bet domāju, ka jāpublicējas būs arī savā vārdā.

(2) Par valsts sociālā budžeta taisnīgu vai netaisnīgu sadali.
Ievērosim, ka bezbērnu homoseksuālis vecumdienās izmantos tos materiālos labumus, kurus saražos pārsvarā heteroseksuāļu izaudzinātie bērni. Primitīvi izsakoties, par hedonistisku dzīvesveidu cilvēki ir "jāsoda" - citādi pārāk daudzi izvēlēsies dzīvot bez bērniem - un noplicinās Latvijas sociālo budžetu, no kā galu galā cietīsim mēs visi. Homoseksuāļi šajā gadījumā ir sava veida grēkāži (scapegoats, козлы отпущения), vēršoties pret kuriem ir logjiski sākt mūsu sabiedrības morālo atveseļošanu. Ir gluži acīmredzami, ka arī daudzi heteroseksuāli cilvēki izvēlas dzīvot bez bērniem, kas ir tikpat slikti, bet sabiedrības sašutumu pret viņiem ir grūtāk mobilizēt.

Piebildīšu, ka nav lietderīgi te apspriest "homofobiju", "agarofobiju" vai "arahnofobiju" - mēs šajā portālā taču diskutējam par politiskiem jautājumiem, nevis uzstādām cits citam no gaisa pagrābtas diagnozes. Arī homoseksualitāte, manuprāt, ir nevis "fobija", kroplība vai slimība, bet gan morāla izlaidība - tīša nevēlēšanās atšķirt divus ļoti dažādus latviešu valodas jēdzienus - DRAUDZĪBA un DRĀŠANĀS. Gandrīz ikvienam no mums ir dažādu dzimumu un vecumu draugi - un neviens mums neliek ar viņiem stāties jebkāda veida seksuālās attiecībās. Savukārt savu seksualitāti varam izpaust konstruktīvi (nodibināt gjimeni ar pieaugušu pretēja dzimuma partneri un audzināt bērnus), vai arī brīvprātīgi izvēlēties dzīvot celibātā. Kā redzams, iespēju ir daudz. Ja kādam ir kārdinājums darīt kaut ko citu, tad tas ir grēks, ko viņš dara pats uz savu atbildību. Ja kāds vēlas grēkus reklamēt, ir jārēķinās ar sabiedrības pretreakciju. Tāpat kā neviens nebrīnās par cigarešu reklāmas ierobežojumiem, tāpat arī nevajadzētu brīnīties par sabiedrības daļas noraidošo attieksmi pret homoseksualitātes reklāmu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Jurim Bogdanovam 17.07.2006 21:49
Ups, atvainojos! tik tiešām tas nebijāt Jūs, kas runāja par civilizācijas bojāeju, ņemu savus vārdus atpakaļ!

Par liberālismu un domātājiem: Džons Loks, Monteskjē, Adams Smits, Imanuēls Kants, Džons Stjuarts Mills, de Tokvils, Isaja Berlins, Mišels Fuko - tie laikam nav domātāji??? Vai arī viņi nebija liberālisma ideju aizstāvji?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Bezvaardis 17.07.2006 20:28
Neesmu neko runaajis par civilizaaciju bojaaeju no homoseksuaalisma, lai gan uzskatu, ka taam ar to vareetu buut bijis sakars, jo tas notiek tad, kad cilveeki sasniedz kaadu attiistiibas liimeni labklaajiibaa, saak noslaanjoties bagaatajos un saak attiistiities baudiishanas kultuura, kuras viena no sastaavdaljaam var buut arii homoseksuaalisms. Bet tas nevar buut vainojams pie civilzaacijas bojaaejas pats par sevi, jo nekad nenaak vines, bet gan kaa sekas kultuuras izmirshanai un veertiibu izpratnes truukumuam visaa sabiedriibaa.

Luudzu atgaadiniet man, kur es lietoju mediishanos. Vabuut njaushi, jo neviens nav pilniigs, bet paraadiet man, un ja taa buus, neliegshos, un piedomaashu pie taa, lai turpmaak mans teksts buutu cienjpilnaaks pret citiem.Zinu, ka taa man tieshaam var gadiities. Tas naaks tikai par labu man un diskusijai.

Man kaads ir atsleedzis e pastu. Gribeetos cereet, ka zem sveiks.lv neseezh kaadi, kuri mani ir saakushi ieniist un diskriminee manas paarlieciibas deelj. Man vairs nav guduris@hello.lv

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Bezvaardis 17.07.2006 20:20
Bezvaardis: Labi, ja nepatīk 'dižgari' nosauciet tos, kurus liberālisma kontekstā pieņemts uzskatīt par galvenajām autoritātēm un kur tie ir izteikuši to, ko Jūs viņiem piedēvējat. Muhameda karikatūras laikam gan viņi nezīmēja.

Komentaars: Nesaprotu, kaapec juus negribat saprast. Liberaalismam ir raksturiigi, ka nav domaataaju un politikji izsakaas tik miglaini, ka tos nav iespeejams komenteet, jo vinjus dazhaadi cilveeki var saprast pat pilniigi preteeji. Kas attiecas uz Muhameda karikatuuraam, tad tikai liberaalisma izpratnes deelj tas bija iespeejams un taajaa tas tiek saukts par normaaliibu. Liberaalismaa nav veertiibu izpratnes, jo par veertiigu ir tieksme atziit visu, ko iekaarojas baudiit. Arii dusmas un tieksmi paust savu nepatiku citus aizvainojot. Neeesmu nevienaa briidii teicis, ka ir kaadas autoritaates liberaalismam, taapeec neuzskatu, ka man tagad buutu jaataisnojas. Viens gan naak praataa, tas ir Soross. Var mineet arii cilveektiesiibu aizsardzibu organizaaciju paastaavjus, kuri gan vienu tiesiibas ieveero slimiigi un tieshi uz citu reekjina. Liberaalisms ir arii liekuliibas un dubultstandartu filozofija.

Un vispaar, vai shii saruna nesaak virziities uz piesieshanos, uz sarunu par pilniigi nebuutiskaam lietaam? Es neatkaapshos no uzskata par liberaalismu, jo tikai tajaa ir sazeelushi visi shie auglji, kurus shodien redzam. Vai tad mees neveelamies visi viens otram kaut ko pieraadiit citaas lietaas? Tad varbuut mekleejam pieraadiijumus un pamatojumus shajaas lietaas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Jurim Bogdanovam 17.07.2006 20:15
Bogdanovs: "jo liberaalisms ir nedomaashanas, bet daarzenjuzvediibas filozofija. Nedomaa, tikai ljaujies visam, kas tev patiik."

Bet pieņemsim, ka esmu liberālisma aizstāvis un man, pretēji citiem liberāļiem, patīk padomāt. Tad nu es domāju - kaut kā Jūs nevarējāt tomēr nosaukt tās civilizācijas, kuras īsā laikā aizgājušas bojā pateicoties homoseksuālisma pieņemšanai. Kā tur ir ar to domāšanu?

Kas attiecas uz mēdīšanos un citādu līdzīgu uzvedību (piemēram, apsaukāšanās, puscenzētu vārdu lietošana), tad būtu labi paskaitīt, cik šādu izteiksmes paņēmienu lietojat Jūs un cik es. Un tad pajautāt par tiem darbiem un vārdiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Aleksim 17.07.2006 20:01
Aleksis: "Bērnu pabalsti ir druscīt citā "ballpark" (tos nav korekti salīdzināt ar homofīlu/homofobu viedokļu propagandu)"

Jūs apgalvojāt, ka valsts milzīgos apmēros atbalsta homoseksuālisma propagandu, bet heteroseksuāļiem neko nepiedāvā. Es Jums demonstrēju, ka visi Jūsu apgalvojumi (par "Dienu", par "Apollo", par LTV, un par citiem atbalstiem, tai skaitā atbalstu heteroseksuālajām ģimenēm) ir maldinoši. To ir korekti salīdzināt, jo Jūs pats teicāt, ka homoseksuāļi uz pilnu klapi izmanto valsts atbalstu. Es demonstrēju, ka valsts atbalstu uz pilnu klapi izmanto heteroseksuāļi un šo atbalstu nav iespējams vispār salīdzināt (apjomu ziņā).

Te arī varam atgriezties pie jautājuma par homofobiju. Fobiju pārņemtajiem ir tieksme saskatīt neadekvātas briesmas tur, kur to nebūt nav. Tie, kam bailes no zirnekļiem, ir gatavi vai nost mirt tikai ieraugot visnekaitīgāko zirneklīti tikai tāpēc, ka tas atbilst aprakstam 'zirneklis'. Savās šausmās tie iedomājas visbriesmīgākos variantus. Arī Jūs par katru cenu vēlaties saskatīt milzīgu atbalstu un uzvaras gājienu tur, kur tā nav. Atslābinieties un paskatieties mazliet objektīvāk uz lietām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Aleksim 17.07.2006 19:48
Aleksis: Smadzeņu skalošanas pasākumi notiekot arī par budžeta naudu finansētajā Latvijas valsts televīzijā.[..] Ir pamats prasīt, lai valsts televīzija atvēlētu līdzvērtīgu vietu arī homoseksuālismam kritisku uzskatu paušanai (SKDS aptaujas liecina, ka ir visai daudz cilvēku, kas pret homoseksualitāti ir noskaņoti negatīvi"

Diskusijas nevajadzētu jaukt ar propagandu. Kas attiecas uz Latvijas TV, atkal Jūs vālējat savu demagoģiju. Es arī neesmu LTV fans, bet ātri uzmetot acis viņu programmai, var redzēt, ka vismaz divas programmas (Dzīvīte un Māmiņu klubs) iziet ēterā regulāri un runā par heteroseksuālajām ģimenēm aktuālajiem jautājumiem. Nemaz jau nerunājot par kristīgajām minoritātēm veltītajiem raidījumiem. Pat tad, ja atsevišķās diskusijas (cik tad viņu ir bijis) LTV par homoseksualitātes tēmu varētu nosaukt par propagandu, saskaitot raidlaiku, kas veltīts šīm lietām un to, kas veltīts heteroseksuālā dzīvesstila piekopējus interesējošajiem jautājumiem (specifiski viņu heteroseksuālā dzīvesveida kontekstā), atkal no homoseksualitātes propagandas LTV nekas nesanāks. Turklāt homoseksuāļu uzstāšanās, cik man ir gadījies redzēt, nav 'heteroseksuāļu kritika'.

Kas attiecas uz to, ka daudzi Latvijā ir noskaņoti negatīvi pret homoseksuāļiem - nu daudzi arī ir noskaņoti negatīvi pret melnajiem, čigāniem, ēbrejiem un krieviem. Daži no viņiem (kā, piemēram, www.VisuLatvijai.lv) pat aktīvi diskutē par spridzekļu izgatavošanas prasmēm. Vai arī viņiem būtu jāpiešķir raidlaiks, lai paustu savu uz agresiju vērsto viedokli?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Jurim Bogdanovam 17.07.2006 19:32
Bogdanovs: "Nespeeju iedomaaties, ka liberaalismam var buut domaashanas dizhgari"

Labi, ja nepatīk 'dižgari' nosauciet tos, kurus liberālisma kontekstā pieņemts uzskatīt par galvenajām autoritātēm un kur tie ir izteikuši to, ko Jūs viņiem piedēvējat. Muhameda karikatūras laikam gan viņi nezīmēja.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Bezvaardim 17.07.2006 15:00
Nespeeju iedomaaties, ka liberaalismam var buut domaashanas dizhgari, jo liberaalisms ir nedomaashanas, bet daarzenjuzvediibas filozofija. Nedomaa, tikai ljaujies visam, kas tev patiik. Par to, ka liberaalisms ir meediishanaas un aizvainojumu izplatiishanas filozofija spriezhu peec taa, ka shiis lietas liberaalismaa uzlaukst un biezhi vien tiek deeveetas par veertiibu, jo tieshi tur esot vaarda briviiba. Atcereesimies to pashu Muhameda karikatuuru skandaalu.

Bet par juusu piederiibu kaadai ticiibai un juusu Dievu lai liecina juusu darbi, ir Jeezus aicinaajums saviem maacekljiem. Taapeec arii par notiekosho liberaalismaa ar veidu, kaa tiek izteiktas domas, spriezhu par tajaa visvairaak redzamajaam veertiibaam.

Starp citu. Ir taads portaals dialogi.lv, kuraa J.Cihanovicha ir ievietojusi rakstu par homoseksuaalismu. Vieniigaa probleema, to neapmeklee un tajaa neviens neko nelasa. Vareetu pat teikt, ka tur kaut ko ievietot ir tas pats, kas veestuli izmest miskastee un gaidiit atbildi. Bezceriigs portaals.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 17.07.2006 14:09
Jūs pieminējāt kā pierādījumu valsts atbalstam homoseksuāliem cilvēkiem (viena reize, kad telpas piešķirtas viņu organizētai diskusijai ministrijas telpās).

Smadzeņu skalošanas pasākumi notiekot arī par budžeta naudu finansētajā Latvijas valsts televīzijā. Es pats televizoru neskatos, bet ir blogera Pankūkas novērojums (pirmais koments pie raksta http://www.visulatvijai.lv/index.php?kat=n&id=883 ). Ir pamats prasīt, lai valsts televīzija atvēlētu līdzvērtīgu vietu arī homoseksuālismam kritisku uzskatu paušanai (SKDS aptaujas liecina, ka ir visai daudz cilvēku, kas pret homoseksualitāti ir noskaņoti negatīvi).

Bērnu pabalsti ir druscīt citā "ballpark" (tos nav korekti salīdzināt ar homofīlu/homofobu viedokļu propagandu). Šie pabalsti varētu būt valsts morāla vai materiāla atzinība par to, ka bērnu vecāki veic sabiedriski absolūti nepieciešamu darbu, kurš citādi paliktu pilnīgi "neredzams" no ekonomiskā viedokļa. Var, protams, diskutēt, cik šie bērnu pabalsti, māmiņu algas, utml. ir taisnīgi; vai tos vajag palielināt vai samazināt; vai valstij vajag izvirzīt vecākiem arī konkrētas prasības (teiksim, pabalstu par skolas vecuma bērniem izmaksāt tikai tad, ja bērni regulāri apmeklē skolu un tajā sekmīgi mācās). Un arī jautājums par to, vai vecāku pašaizliedzību un mīlestību vispār var atsvērt naudā. Bet tas ir gluži atsevišķs jautājumu loks. Ievērosim, ka arī homoseksuāli orientēti vecāki var pretendēt uz bērnu pabalstiem. Laikam taču bērnu audzināšana, ja to grib veikt labi, nemaz nav tik "izdevīga" - ja reiz tik daudzi no tās izvairās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Jurim Bogdanovam 17.07.2006 13:13
Hm, vai varat pieminēt kādu no liberālās domāšanas dižgariem, kurš būtu iestājies par "mēdīšanos un aizvainojumu izplatīšanu, kā arī par slēptu agresijas veidošanu cilvēkos?" Ja tas ir tas, par ko liberālisms iestājas visvairāk, vajadzētu varēt nocitēt kādas 10 grāmatas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Aleksim 17.07.2006 13:07
Aleksis: "Atgādinu, ka par katru apgādājamo Latvijas gjimene saņem 6 līdz 10 latu lielu pabalstu, plus par 22 LVL pieaug neapliekamais nodokļu minimums (t.i. vienam no vecākiem iedzīvotāju ienākuma nodoklis samazinās par 5 latiem un 50 santīmiem). Manuprāt, es nodokļos samaksāju tik daudz, lai valsts varētu izmaksāt vismaz kādus 20 šādus "izdevīgus bērnu pabalstus". "

Aizmirsāt piebilst:
a) 10 dienu paternitātes atvaļinājums 80% no darba algas tēvam
b) 126 dienu materinātes atvaļinājums 100% no darba algas mātei
c) Bērna kopšanas pabalsts 70% no atvaļinājuma mātei vai tēvam līdz bērna 1 gv (ne mazāks par 56Ls un ne lielāks par 392Ls, t.i., tam vecākam, kas ņem bērnu kopšanas atvaļinājumu
d) 296 Ls pūriņa naudas bērnam + 100 Ls par pirmo bērnu, 150 Ls par otro bērnu un 200 Ls par trešo un katru nākamo bērnu
e) vēl tas, par ko Jūs rakstāt

Tas viss - no valsts budžeta. Nu - un tagad salīdziniet šīs izmaksas ar tām, ko Jūs pieminējāt kā pierādījumu valsts atbalstam homoseksuāliem cilvēkiem (viena reize, kad telpas piešķirtas viņu organizētai diskusijai ministrijas telpās).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Bezvaardis 16.07.2006 01:04
No ieprieksheejaa:

Bogdanovs: "Redziet, nav tikti divas iespeejas katraa lietaa shajaa paaulee, kuras buutu divi graavji, vai nu vispaareeja atljaushanaas, vai pilniigi aizliegumi. ir simtiem veidu pa vidu, kuri pie kaut kaa pilniigaaka un taisniigaaka ved visus, ne tikai dazhus, kaa tas ir diktatuuraas un liberaalismaa."

Bezvaardis: Šī ir laba doma, To Jums vajadzēja apsvērt pirms teicāt, ka liberālisms ir indes un mēsli.

Redziet, es domaaju, ka ir daudz citu iespeeju, kuras pieljauj visu viedoklju apskatiishanu. Un liberaalisms ir viena no sliktaakajaam. Jo arii juus lietojat daudz nicinoshu saliidzinaajumu, bet bez taa var arii iztikt. Un nodroshinaat homoseksuaalistu tiesiibu aizsardziibu var arii bez Lepniibas gaajienu veidoshanas. Liberaalisms maaca, ka driikst kaut spljaut virsuu citam, ja vinjam tas ir pienjemami, bet nedriikst maaciit un ar nodomu meegjinaat ievirziit uz tikumiibu. Liberaalisms uzspiezh savu patiesiibu, kaa pilniigaako veidu, kameer citus noliedz kaa nepilniigus. Nav tas liberaalisms taads, par kaadu sevi uzdod. Liberaalisms ir indes un meesli. Bet vaarda briiviiba ar meediishanos un aizvainojumu izplatiishanu, kaa arii ar sleeptu agresijas veidoshanu cilveekos nav vaarda briiviiba, bet meesli un indes. Un shis ir veids, par kuru liberaalisms iestaajas visvairaak.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 15.07.2006 21:34
Man vispaar ir viedoklis,ka mees pret otru esam neiejuutiigi,mees neizjuutama cita cilveeka saapes.Kapeec pazemojam viens otru?Mums vajag aizstaaveet vienam otru.Un vajag aizstaaveet aktiivi!Kaapeec mums ir tik preteeji viedoklji?Kaapeec melnaadainajiem ir tik maz paliigu,kas paliidz vinjiem gruutaa briidii?Kaa buus man ,ja man radiisies taada situaacija?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 15.07.2006 21:15
Biedri! Redzu ,ka diskusija ir nonaakusi asaa konfrontaacijaa.Ta nav pareiza situaacija-mums mazliet humora nekaiteetu.Jaa mees parstavam krasi atskiriigus viedoklus-bet mees tachu esam viena komanda?

P.S. essu aiznjemts ar Tuvo Austrumu konflikta probleemu un nespeeju to atrisinaat.kaapeec mums te veel taadi siiki striidinji un karinji???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Bezvārdis 15.07.2006 12:57
Bogdanovs: "ka juus to negribat un netaisaaties kljuut par jaunu cilveeku Jeezuu" Jā, tik tiešām, to nevēlos, un Jūsu personība, kura laikam uzskata, ka ir 'jauns cilveeks Jeezuu" ir tam pilnīgi pietiekošs iemesls. Kas attiecas uz 'sīkiem cilvēciņiem', jā pret šādu 'dižā cilvēka' argumentu nav pretargumentu, jo tādi nevar būt. Gluži kā pret argumentu, ka Jēzus ir, jo viņš ir.

Bogdanovs: "Redziet, nav tikti divas iespeejas katraa lietaa shajaa paaulee, kuras buutu divi graavji, vai nu vispaareeja atljaushanaas, vai pilniigi aizliegumi. ir simtiem veidu pa vidu, kuri pie kaut kaa pilniigaaka un taisniigaaka ved visus, ne tikai dazhus, kaa tas ir diktatuuraas un liberaalismaa."

Šī ir laba doma, To Jums vajadzēja apsvērt pirms teicāt, ka liberālisms ir indes un mēsli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Marche Romeo un Bezvaardis 14.07.2006 16:21
Nezinu, cik iecietiigs vai pretiimnaakoshss juus esot lietojot divdomiigus izteicienus par "peedejo cilveeku". Nav arii saprotams, kam tas ir domaats. Atkaartoju. Vismaz es nedomaaju nevienu aizvainot, jo to maaca mana pasaules izpratne, ka nav neviena lielaaka par citu, lai kur un kas vinjsh arii buutu. Netiesaa, un netapsi tiesaats.

Tomeer ir lietas, kuras ir izplataamas veertiibas, un taas pat buutu jaaizplata, bet ir lietas, kuras taadas nav. Neviens tachu neliedz straadaat citiem vai izteikties. Vieniigi taa slimiigaa lepniiba gan ir no Saatana. Arii, ja runaa par leposhanos ar gjimeni. Un ne jau taapeec, ka ar to nevajadzeetu lepoties.

Redziet, kad kaads staigaa lepni, tad tas aatri vien paariet lieligumaa. Bet padomaajiet, ja, piemeram, Latvijaa, kur ir divas kopienas, latvieshu un krievu, kaads saak aarkaartiigi lepni staigaat otras kopienas viduu, tad agraak vai veelak izcelsies kaads konflikts. Lepniiba ir daudzu konfliktu pamataa. Arii situaacijaas, kad kaada skaistule vai skaistulis saak uzkriitoshi lepoties citu viduu ar savu izskatu, tad paareejie vinju saak ieniist un nicinaat, bet shis tik atsaka, ka tas vinjiem no skaudiibas.

Ir jaamaacaas sho pasauli iepaziit, un nevajag skriet ar pieri sienaa, ka tik vareetu palepoties, un pec tam briiniities, ka visi tevi ieniist un veelee tev sliktu. Citus ignoreet un staigaat vinju priekshaa lieligi ir tas pats, kas vinjus izaicinaat un agraak vai veelaak noved pie konflikta, taapeec arii lepniiba ir Saatana iipashiiba. Jo nekas, uz ko aicinaats cilveeks, nav taapat vien, bet lai vinjam labi klaatos un vinjsh saticiigi dziivotu savaa videe.

Nezinu, kursh sho ir teicis: Par nodokļiem un geju, vientuļo cilvēku u.c. "nelietderību" šai ziņā. Runa nav tikai par nodokļiem. Runa ir par konkrētu darbu, kurš tiek veikts un bez kura sabiedrība nevarētu funkcionēt. Ja, piemēram, kāda lezbiete strādā par arhitekti vai kāds gejs - par horeogrāfu teātrī, vai kāda vientuļa sieviete raujas no rīta līdz vakaram, palīdzot savam bosam - vai šo cilvēku darbs sabiedrībai nav vērtīgs? Kamēr šie cilvēki dara savu darbu un uztur sabiedrību pie dzīvības, jūs tikmēr varat atļauties veltīt laiku ģimenei un bērniem., bet komenteesu - luudzu naaciet un straadaajiet. Taas ir ikviena tiesiibas. Tikai bez lepnas homoseksuaalisma demonstreeshanas un taa padariishanas redzamu.

Bezvaardim: (no juusu citaata)Bogdanovs: "Vai tas ir homoseksuaalistu piedaavaatais panjeemiens vairot saprasshanos un celjsh uz toleranci un iecietiibu?" Kāds tam sakars ar seksualitāti? Vai mēdīšanās kaut kā izriet no seksuālās prakses? Ja Jūs šādi izdarāt savus secinājumus, tad man Jums jāsaka - Jūs esat uz kļūdaina ceļa, jo sākat ar a priori pieņēmumu, ka es esmu homoseksuāls un no tā secināt, ka viss, ko daru izriet tieši no šī aspekta.

Domaaju, ka juus ljoti labi esat sapratis, ka es ar to netiku domaajis, ka meediishanaas vareetu buut naakusi no seksualitaates. Es vienkaarshi gribu teikt, ka cilveeki, kuri pashi visaas lietaas ir neiecietiigi un citus aizvainojoshi un bez jebkaadas zheelastiibas, nav tiesiigi un nesanjems iecietiibu pret sevi jebkuros jautaajumos. Vai jums taa runaajot nav taas limiibas, kas piemiit siikiem cilveekiem zhurnaalsitikaa, kad vinji nespeej buut praata cilveeki, bet visu vienmeer saskata sev patiikamaa gaismaa?

Bogdanovs: "Juus to vinekaarshi negribat ne dariit, ne saprast, jo jums ir izdeviiga homoseksuaalisma slavinaashana, taapeec juus to nekad nedariisiet un neatklaasies jums izpratne nedz shajos, nedz citos jautaajumos." Lepnība ir viens no nāves grēkiem. Ņemiet vērā šo - Jums ir ļoti miglains priekšstats pat par tādu vienkāršu zemes cilvēku, kā es, kur nu Jums izprast Dieva ceļus. Diemžēl Jūs esat iedomājies, ka varat gan Dievu, gan Jēzu, gan cilvēkus lasāt kā atvērtā grāmatā, kurpretī visi citi neko nejēdz (jo citu lasījums ir nepareizs). Tas, ko Jūs esat sapratis par Dievu un Jēzu, liecina nevis kaut ko par Dievu un Jēzu, bet gan par Jums. Tātad - piesaukt Dievu jautājumā par to, kāpēc vīrietim ir krāniņš, ir Dieva vārda neatbilstoša valkāšana.

Es tajaa (par kraaninjiem, kaa juus sakaat) nepiesaucu Dievu, bet Radiitaaju, jo ticu, ka viss ir radiits ar kaadu nodomu un meerkji, un taa nav maksimaala baudas guushana. Es briinos, ka pat shajaa dialogaa juus nespeejat neiesaistiities, un arii tagad pat neveelaties pieljaut, ka kaadreiz kaut ko buutu dariijis aplami. Ceru, ka arii juus pats tomeer neuzdosieties par Dieva celju pazineeju, ko vareetu saprast no taa, ka juus man noraadaat, ka es to nevaru zinaat. Ja juus zinaat Dieva celju, tad juus varat taa teikt, ja ne, tad labaak nesaaciet. Es esmu gatavs par to iesaistiities nopietnaas, labdabiigaas diskusijaas, es gan neticu, ka juus speejat tikt pari savam naidam pret jums preteeji domaajoshajam. es neieniistu homoseksuaalistus. Ja mani uzskati liecina par mani, nevis par Dievu, tad tieshi taapat ir arii ar jums. Tomeer es gribeetu, lai mana riiciiba arii buutu taada, uz kaadu aicina mana izpratne. Juusu lielaakaa probleema ir tajaa, ka juus to negribat un netaisaaties kljuut par jaunu cilveeku Jeezuu, kaut gan to, visticamaak, daudzkaart jums buus maaciijushi anglikaanju maaciitaaji.

Bogdanovs: "Liberaalisms ir meesli un indes.." Tad Jums, Bogdanova kungs, šajā forumā nav ko meklēt - saindēsieties un nosmērēsieties izmantodams liberālisma piedāvātās iespējas.

Juus, ... kungs, atkal riikojaties kaa siiki cilveecinji zhurnaalistikaa. Piedodiet, bet nevaru nelietot sho saliidzinaajumu, kaut arii taa dariit ir pret manu paarlieciibu. Ja es esmu pret liberaalismu shodienas izpratnee, tas nenoziimee, ka es esmu par kaut kaadu kluseeshanas diktatuuru, kaa juus gribeetu mani redzeet. Tieshi taapat ir ar liberaaljiem, kuriem saku, ka man tas nepatiik, vinji uzreiz man saka, ka tad jau es gribu atpakalj pie PSRS. Taa dara siiki cilveecinji, un taadiem nav ko dot cilveekiem, jo vinji nspeej tikt galaa pat ar savaam dusmaam un naidu. Redziet, nav tikti divas iespeejas katraa lietaa shajaa paaulee, kuras buutu divi graavji, vai nu vispaareeja atljaushanaas, vai pilniigi aizliegumi. ir simtiem veidu pa vidu, kuri pie kaut kaa pilniigaaka un taisniigaaka ved visus, ne tikai dazhus, kaa tas ir diktatuuraas un liberaalismaa.Veel tiksiemies, ceru, ka kaa domaajoshi cilveeki, nevis dusmu maisi viens pret otru..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 14.07.2006 15:35
Bezvārdis: Protams, es saprotu, ka dažam labam ir Glavļita stila domāšana, kur katrs viedoklis, kas neatbilst manējam ir ienaidnieka propaganda, kuru publicējot tiek atbalstīts ienaidnieks, un kuru tāpēc ir nepieciešams cenzēt, t.i., nelaist pie vārda.

Par viedokļu cenzēšanas nepieciešamību es nekur neesmu izteicies. Piemēram, ja kāda interešu grupa vēlas rīkot 16.marta legjionāru atceres pasākumu, tad tās ir viņu konstitucionālās tiesības, lai arī zināmai daļai Latvijas iedzīvotāju šādi atceres pasākumi ļoti nepatīk. Ja Latvijā dzīvojoši homoseksuāli orientēti cilvēki vēlas uzrunāt mūsu valdību un savus līdzpilsoņus; izvirzīt savas politiskās prasības - man nav un nevar būt nekādu pretenziju. Tas, ka man vai kādam citam tas varētu nepatikt - tas nemaz nav arguments. Argumenti var būt vienīgi Satversmē (t.sk. 116.pantā) iespējamie vārda brīvības ierobežojumi.

Savukārt lielām un ietekmīgām organizācijām (t.sk. "Apollo", "Dienai", sorosiešu NVO) sabiedrības stabilitātes vārdā būtu vajadzīga drusku lielāka paškontrole un atbildība par savas rīcības sekām nekā mazai grupiņai radikāļu. Iedomājieties, kas notiktu, ja 16.marta pasākumus pastiprināti reklamētu ārvalstu miljardieri, Lattelecom vai "Bonier" plašsaziņas līdzekļi? Vismaz man rastos pamatotas šaubas par to, vai šīm organizācijām tiešām ļoti rūp legjionāru piemiņa, vai arī tās vienkārši vēlas "sašūpot" Latvijas valstī pastāvošo līdzsvaru.

Diemžēl, "Diena" nupat ir pilnīgi padevusies cita veida ekstrēmisma sludināšanai. Neticu, ka viņiem īpaši rūp, kas notiks ar homoseksuāli orientētiem cilvēkiem Latvijā; vai viņu fiziskā drošība šādu gājienu rezultātā uzlabosies vai pasliktināsies. Toties sabiedrībai būs neatlaidīgi skalotas smadzenes; atvērtība citādajam būs slavināta uun homofobija būs pelta tikpat neatlaidīgi kā Orvela "Dzīvnieku fermā", kur aitu bars nebeidza atkārtot saukli "četras kājas - labi, divas kājas - slikti". Kā jau daždien, kad ar ātrām piespiedu metodēm grib uzbūvēt vispārējas laimes sabiedrību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Merche Romero 14.07.2006 14:20
Par nodokļiem un geju, vientuļo cilvēku u.c. "nelietderību" šai ziņā. Runa nav tikai par nodokļiem. Runa ir par konkrētu darbu, kurš tiek veikts un bez kura sabiedrība nevarētu funkcionēt. Ja, piemēram, kāda lezbiete strādā par arhitekti vai kāds gejs - par horeogrāfu teātrī, vai kāda vientuļa sieviete raujas no rīta līdz vakaram, palīdzot savam bosam - vai šo cilvēku darbs sabiedrībai nav vērtīgs? Kamēr šie cilvēki dara savu darbu un uztur sabiedrību pie dzīvības, jūs tikmēr varat atļauties veltīt laiku ģimenei un bērniem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Merche Romero - Aleksim 14.07.2006 14:14
Un vēl - interesanti, kāpēc tanīs valstīs, kur ir visaugstākais tolerances līmenis, kur ir liela vienlīdzība un respekts pret cilvēktiesībām, kur tiek ievērotas gan sieviešu, gan homoseksuāļu tiesības - kāpēc tieši tur cilvēki, tai skaitā ģimenes, dzīvo vislabākjos apstākļos? Norvēģija, Zviedrija, Dānija, Islande, Lielbritānija. Faktiski gandrīz visas Ziemeļrietumu valstis. Kāpēc visvairāk sociālo problēmu tādu kā alkoholisms, prostitūcija, aborti ir tanīs valstīs, kuras skaitās "tradicionālistu pēdējais bastions Austrumeiropā" - Serbija, Polija, Latvija, Krievija? Latvijā vispār ir viszemākā minimālā alga, viszemākā dzimstība Eiropā. Kā tad tā? Esam taču tik tradicionālistiski homofobi, bet kā nevairojamies, tā nevairojamies.

Ja Rietumi ir tik baisi un izkurtējuši, ja tur valda tāda deģenerācija, tad kāpēc visi, tai skaitā tie pāsi musulmaņi un latvieši, uz turieni tā raujas? Un kāpēc neviens neraujas uz Latviju vai uz Krieviju?

Kāpēc tieši uz šīm zemēm visi dzenas nevis otr

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Merche Romero 14.07.2006 14:08
Jā, pēdējo gadsimtu Eiropas vērtību attīstība ir plaša un daudzpusīga. Tajā ir vieta dažādām domu līnijām. Bet runājot par “pēdējo cilvēku” varētu te pat vīt paralēles ar Fukujamas “vēstures beigām”. Ir sasniegta zināma civilizācijas stadija, kuru citas civilizācijas vai nu sasniegs daudz vēlāk, vai arī nesasniegs nekad, bet aizies citur. Taču šobrīd, runājot par gadsimtu gaitā veidotajām Eiropas vērtībām, mēs esam nonākuši pie Apgaismības un pēc būtības tur arī palikuši. Pat ja esošais it kā ir postmodernais laikmets, mēs, eiropieši, joprojām uzturam tādas vērtības, kā cilvēka brīvība, vienlīdzība starp cilvēkiem un plurālisms. Mūsu paradigma atļauj Jūsu eksistenci mums līdzās, savukārt Jūsu paradigma – mūsu eksistenci Jums līdzās nepieļauj. Tas ir tikai jautājums par humānisma pakāpi mūsos.Kas ir kalpošana sabiedrībai? Ar ko Jūs sabiedrībai kalpojat vairāk, nekā kāds cits?Protams, pabalsti ir mazi. Un arī darba devēji sociālo nemaksā. Tas tiesa. Cilvēki jau nemaz nesagaida, ka kāds apmaksās viņu sociālās vajadzības. Taču tāpat arī es maksāju normālus nodokļus un tie aiziet visur – pensijām, skolām, armijai, utt. Varbūt Jūs piedāvājat nodokļus nemaksāt, ņemot vērā šā brīža Latvijas situāciju? Tad ok, būsim katrs par sevi – geji par sevi un tradicionālās ģimenes par sevi.Tad kā tur īsti ir – Jūs vēlaties pats dzīvot kādā tradicionālistiskā sabiedrībā, piemēram, kādā musulmaņu valstī vai varbūt vēlaties kalifātu ieviest šeit, Eiropā, lai varētu uzspiest novecojušu domāšanu un tikumus saviem līdzcilvēkiem?Tas, ka uz pasaules ir cik tur tie miljoni kristiešu vai musulmaņu, pats par sevi nenozīmē, ka man ir jāpieņem viņu ticība. Jūs to varat izmantot kā ilustratīvu piemēru savā argumentācijā, bet tas nebūt nenozīmē, ka man šīs normas jāuztver kā saistošas. Jo, redziet, es tikpat labi kā Jūs citējat te Bībeli, varu sākt citēt atziņas no La Veja Sātaniskās Bībeles.Kāpēc Jums ir tik dīvains pieņēmums, ka Rietumeiropa ir marihuānas dūmu piepūsta, bet Latvija ir tīra un gaiša dievzemīte? Tā ir liela iedomība no Jūsu puses. Latvijā daudzi cilvēki lieto narkotikas un jau sen, turklāt riebīgas. Mums ir dziļas sociālas problēmas. Mums ir cilvēktirdzniecība, striptīzbāri un bordeļi bērnu acu priekšā, mūsu sievietes tiek izpārdotas. Nabadzība un daudz abortu. Tas viss mums ir. Bet kā mums nav? Mums nav atvērtības un brīvības, kas ir Rietumos. Savstarpējās cieņas, pieklājības un tolerances, kas Rietumos ir norma ikdienišķās attiecībās. Mums nav vidusslāņa. Mums ir pseido-tradicionālistiskas no Ulmaņlaikiem mantotas vērtības, kurām nav atsauces objektīvajā realitātē, jo lietas latviešu sabiedrībā jau sen ir mainījušās.Redziet, man arī nav vērts dzīvot Rīgā, ja esmu spiesta dzīvot pēc globāliem nosacījumiem, ko man uzspiež paši latvieši, tai pat laikā ievērojot liekus sociālos aizspriedumus, kas morāli un tiesiski atmet mani gadsimtus atpakaļ.Juri Bogdanov, lepnums ir sātanisms? Vai lepoties ar savu ģimeni un valsti skaitās sātanisms? Kas ir sātanisms?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis 14.07.2006 14:06
Bogdanovs: "Vai tas ir homoseksuaalistu piedaavaatais panjeemiens vairot saprasshanos un celjsh uz toleranci un iecietiibu?" Kāds tam sakars ar seksualitāti? Vai mēdīšanās kaut kā izriet no seksuālās prakses? Ja Jūs šādi izdarāt savus secinājumus, tad man Jums jāsaka - Jūs esat uz kļūdaina ceļa, jo sākat ar a priori pieņēmumu, ka es esmu homoseksuāls un no tā secināt, ka viss, ko daru izriet tieši no šī aspekta.

Bogdanovs: "Juus to vinekaarshi negribat ne dariit, ne saprast, jo jums ir izdeviiga homoseksuaalisma slavinaashana, taapeec juus to nekad nedariisiet un neatklaasies jums izpratne nedz shajos, nedz citos jautaajumos." Lepnība ir viens no nāves grēkiem. Ņemiet vērā šo - Jums ir ļoti miglains priekšstats pat par tādu vienkāršu zemes cilvēku, kā es, kur nu Jums izprast Dieva ceļus. Diemžēl Jūs esat iedomājies, ka varat gan Dievu, gan Jēzu, gan cilvēkus lasāt kā atvērtā grāmatā, kurpretī visi citi neko nejēdz (jo citu lasījums ir nepareizs). Tas, ko Jūs esat sapratis par Dievu un Jēzu, liecina nevis kaut ko par Dievu un Jēzu, bet gan par Jums. Tātad - piesaukt Dievu jautājumā par to, kāpēc vīrietim ir krāniņš, ir Dieva vārda neatbilstoša valkāšana.

Bogdanovs: "Liberaalisms ir meesli un indes.." Tad Jums, Bogdanova kungs, šajā forumā nav ko meklēt - saindēsieties un nosmērēsieties izmantodams liberālisma piedāvātās iespējas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis 14.07.2006 13:42
Aleksis: "Diemžēl par atbalstu homoseksuālismam nav tikai manas fantāzijas - mēs taču redzam, ko publicē portāls "Apollo" (kā Pankūkas jau norādīja, tas pieder Lattelecom uzņēmumam, kurā ir valsts kapitāla daļas). Par to pašu cīnās arī zviedru avīze "Diena" un sorosiešu portāli, tad pamanīsim, ka homoseksuālisma propagandā ir iesaistīti lieli resursi. Kuri ne vienmēr ir Latvijas izcelsmes"

Nu, ko tad publicē portāls Apollo? Šķiet, ka tajā ielūkojaties tikai, kad ir kāds raksts par homoseksualitāti. Bet cita starpā tur ir regulāras sadaļas, kurās katru dienu tiek rakstīts par ģimeni, bērniem, heterosekusālajām attiecībām (sadaļa 'viņš un viņa'). Tas pēc jūsu domām ir atbalsts homoseksuālajām vērtībām, kurā turklāt ir iesaistīti lieli resursi? Cik man zināms, portāls Apollo un Lattelecom kopumā ir biznesa uzņēmums ar milzu peļņu. Tātad tas nevis kaut ko ņem no valsts, bet gan tai dod peļņu. Tad kāds te ir valsts lielais atbalsts un naudas izšķērdēšana? Kā jau teicu - nožēlojama demagoģija no Jūsu puses. Tas pats attiecas uz Dienu. Un ko Jūs domājat ar sorosiešu portāliem? portālu www.politika.lv?, kurā pats tagad varat izteikties, kā vien gribat un slimīgo fantāziju nomāktās pankūkas pētersonei klonē sevi arī šeit.

Protams, es saprotu, ka dažam labam ir Glavļita stila domāšana, kur katrs viedoklis, kas neatbilst manējam ir ienaidnieka propaganda, kuru publicējot tiek atbalstīts ienaidnieks, un kuru tāpēc ir nepieciešams cenzēt, t.i., nelaist pie vārda. Bet - jau vienreiz to teicu - šāda domāšana ir bīstama pašiem šo uzskatu uzturētājiem, jo apstākļi var mainīties un viņi paši tad nonāks cenzējamo vidū. Tieši tāpēc viedokļu brīvība ir labāka par cenzūras diktatūru.

Aleksis: "Nezinu, vai Jūsu kategoriskums ir vietā. Par gjimeņu stabilitāti (šķiršanās uz 100 gjimenēm) sk. piemēram, http://www.divorcereform.org/nonus.html, http://www.divorcemag.com/statistics/statsWorld.shtml ." Interesanti, kādus secinājumus Jūs no šiem datiem izdarāt? Tur, cik sapratu, par homoseksuālismu un tā ietekmi uz šķiršanos nav nekādu norāžu. Bet no Jūsu teiktā izskatās, ka pieņemat, ka tur, kur homoseksuālisms uzplauksts, ir arī visaugstākais šķiršanās procents. Tad iznāk, ka valstis, kurās homoseksuālisms ir visizplatītākās ir sekojošās:

Baltkrievija
Krievijas federācija
Zviedrija
Latvija
Ukraina

Atļaujiet pasmaidīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 14.07.2006 12:05
Paldies Merche Romero par atklāto dialogu un spraigo domu! Tikai daži iebildumi:

Merche Romero: Acīmredzot ir ļoti ērti dzīvot ES valstī, izmantojot visas no tā izrietošās priekšrocības, lai sludinātu idejas, kas ir pilnīgā pretstatā ar vairāku gadsimtu gaitā veidotajām eiropiešu vērtībām. Ir izdevīgi sēdēt uz Sorosa sponsorētiem beņķīšiem un vienlaicīgi piesaukt Allāhu. Ir izdevīgi saņemt bērnu pabalstus, kurus ģenerē ekonomiski aktīvie valsts iedzīvotāji, tai skaitā geji un sievietes, un izmantot tos savas personīgās ģimenes labumam.

Šīs ir abstraktas pļāpas. "Vairāku gadsimtu gaitā veidotās eiropiešu vērtības", teiksim ietver sevī gan Frīdrihu Nīči, gan arī viņa sludināto nožēlojamo "pēdējo cilvēku". Dažu gaumei tuvāks viens, citiem atkal cits. Man savukārt ir tuvas vērtības, ko pauduši tādi eiropieši kā Vecais Stenders, Krišjānis Barons un Atis Kronvalds - cilvēki izpelnās cieņu savās un citu acīs ar gara vērtību kopšanu un kalpošanu sabiedrībai; savukārt netikumu joprojām drīkst atklāti saukt par netikumu. Neticu, ka viscaur Eiropā tas ir pašsaprotami.

Par "izdevīgajiem bērnu pabalstiem" būtu labāk paklusēt. Atgādinu, ka par katru apgādājamo Latvijas gjimene saņem 6 līdz 10 latu lielu pabalstu, plus par 22 LVL pieaug neapliekamais nodokļu minimums (t.i. vienam no vecākiem iedzīvotāju ienākuma nodoklis samazinās par 5 latiem un 50 santīmiem). Manuprāt, es nodokļos samaksāju tik daudz, lai valsts varētu izmaksāt vismaz kādus 20 šādus "izdevīgus bērnu pabalstus". Latvijā, paldies Dievam, cilvēki vēl ir pietiekami pašpietiekami, lai viņi nejustos atkarīgi no "labklājības valsts" un bezgalīgi pateicīgi tai. Varbūt tāpēc ar mums ir grūtāk manipulēt nekā ar cilvēkiem, teiksim, Francijā, kur studenti un citi jaunieši demolēja savas augstskolas par to, ka ... valdība piedāvāja vienkāršot darba attiecību izveidošanu un pārtraukšanu.

Ja Sorosam ir daudz naudas - visu cieņu viņam par to. Ja ir vēl citi cilvēki, kuri ar ultraliberālu filozofiju ir nopelnījuši daudz naudas, lai viņiem sokas. Bet man nav pienākums, sēžot uz viņa sponsorēta beņķīša, domāt tikai tās domas, kuras man ir "paredzēts" domāt. Jo "Dieva valstībā ir daudz mājokļu" (starp citu, homoaktīvistu iemīļots Jaunās Derības citāts), un arī konservatīvu uzskatu cilvēkiem ir visas iespējas nopelnīt naudu - kā to ik dienas praktiski pierāda gan ASV republikāņi, gan arī cilvēki šeit.

Merche Romero: Tāpēc tad, kad mēs runājam par cilvēka tiesībām, mēs izvairāmies no dažādu reliģiju, tai skaitā kristietības vai islāma, pieņēmumu citēšanas.

Nezinu, kas ir tie "mēs", kuri izvairās... Šis citāts faktiski ir orveliskās dubultdomas paraugs - vienā un tajā pašā teikumā piesauc cilvēka tiesības, toties tūlīt pat mudina izvairīties no vārda brīvības pilnvērtīgas izmantošanas, kas taču ir cilvēktiesība numur viens! Es vēl saprastu, ja aicinātu izvairīties no nacisma vai komunisma ideologjiju pieņēmumu citēšanas, bet izmetot no mūsu redzesloka kristietības (1.5 miljardi kristiešu) un islāma (1 miljards musulmaņu) atziņas, pāri paliktu tikai kāda puse no pasaules iedzīvotājiem, kuru cilvēktiesības tad varētu saturīgi apspriest. Neticu, ka cilvēktiesību idejas ir tik trauslas, lai tās varētu izdzīvot tikai īpašos geto un siltumnīcās, kur tiek ievērota karantīna no kristietības un islāma idejām.

Merche Romero: Publiskajā dzīvē mēs vadāmies pēc laicīgiem, uz zinātniskumu balstītiem pieņēmumiem. Privātajā dzīvē mēs varam lasīt Bībeli un Korānu kaut vai augām dienām.

Vai Francijā Jūs tā darāt, vai? Nelaime jau tā, ka cilvēki, kuru publiskā dzīve ir viscaur veidota uz "laicīgiem, uz zinātniskumu balstītiem pieņēmumiem", vai nu vispār privātajā dzīvē nelasa Bībeli un Korānu, vai arī saprot to nedaudz sagrozītā veidā - un dodas uz piepilsētām dedzināt automašīnas. Nezinu, cik zinātniski ir izveidoti imigrantu kvartāli ap Parīzi - neesmu tur īpaši līdis un meklējis, bet galarezultāts ir pietiekami šausmīgs.

Latviju teorētiski varētu iztēloties kā absolūti homo-draudzīgu vidi, kur gaisā virmo Cannabis un citas Eiropas brīvības smaržas. Tad Rīga kļūs par Amsterdamas vai Parīzes kopiju (ar piecreiz mazāku kopproduktu uz 1 cilvēku). Kāda vairs jēga te uzturēties, ja reiz visas mūsu vērtības ir atmestas, un aizstātas ar "caurmēra eiropieša" vērtībām, toties dzīve te ir trūcīgāka, brutālāka un īsāka? Vai visiem pietiks ar baudu klātienē vērot izmirstošo latviešu valodu? Domāju, ka arī te drīz sāks dedzināt mašīnas. Zinātne ir man tuva lieta, bet sabiedrību tikai "uz zinātniskumu balstītiem pieņēmumiem" balstīt tomēr nevar - ir vajadzīgi arī sapņi un ideāli.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - nodoklju piesauceejiem saistiibaa ar gej 14.07.2006 11:57
Nesaprotu, kaa var piesaukt nodoklju maksaashanu, uzraadot to gandriiz kaa geju uzupureeshanos visu citu labaa. Ja gribat un varat, tad nemaksaajiet...

Redziet, nodoklju maksaashana ir nodeva par atljauju darboties un pelniit kaadas noteiktas valsts tirguu, un taas samaksa nav nekaada labdariiba. To dariit ir noteikumu ieveeeroshana, kas pati par sevi nekaadas priekshrociibas jums un nevienam citam nedod.

Diemzheel shajaa daarzenjtikumu laikmetaa, kad katrs njem un censhaas panjemt un izbaudiit visu, liidz kam vien aizsniedzas vinja rokas, to nesaprot un arii negrib saprast neviens.

Taapeec arii taadas lietas kaa pabalsti maateem un bezdarbniekiem nebuutu jaasaista ar nodoklju maksaashanu. Kas grib vairaak savai droshiibai kaut kaados negadiijumos, tas veido tam uzkraajumus. Bet no valsts ikvienam bernam un vinja maatei buutu jaanodroshina pienaaciigs atalgojums, kursh shobriid ir smiekliigaa limenii.

Praids, esot lepnums. Bet lepnums, kaa mees zinaam, ir Saatanam piemiitosha iipashiiba. Un tad veel ar ko viņi lepojas?

Homoseksuaalisti esot tādi pashi cilvēki, un tas esot primārais. Nenosodu nevienu vinja ievirzības dēļ, bet uzskatu par aplamu ar to lepoties un atklāti izrādīt, bāazt citiem cilveekiem sejaa vardarbiigi un pret vinju gribu. Un šādu rīcību uzskatu par nepieļaujamu visu citu cilvēku, arii heteroseksuaalju rīcībā, jo no taa arii celjas visas seksuaala rakstura novirzes visaa sabiedriibaa. Bet ja reiz homoseksuālistiem svarīgs ir cilvēku garīgais tuvums, kāpēc vinji nespēj tādu rast sev pretējā dzimumā. Vai tad neiznāk, ka tomēr sekusālā orintaacija ir taa, kas nosaka, vai vinjiem buus ar kaadu citu tuvas attieciibas. Bez shiis orientaacijas vinji nespeej dziivot. Tas noziimee, ka vinji tomeer vairaak savaa buutiibaa ir seksa cilveeki, un tikai peec tam praata un gara. Un veelaas ar visu speeko sho attieciibu saglabaat.

Interesanti, ka tie homoseksuaalisti, kuri ir iecietiigi un gatavi shiis lietas risinaat visiem pienjemami, tie neiziet gaajienos ar augstu lepniibaa paceltu karogu. Iziet tikai agresiivie un paareejos necienoshie, un izsauc uguni uz visiem citiem shajaa lietaa vienotajiem.

Atcereeswimies, ka uz iecietiibu var aicinaat tikai tie, kuri pashi ir iecietiigi vai vismaz censhas taadi buut arii citaas dziives jomaas. Bet piemeeram, Kaarlis Streips, kad veel vadiija raidiijumus radio, meedza riikoties vienkaarshi izcili kretiiniski un neiecietiigi pret cilveekiem, nekad necentaas buut jauks un cilveeku uzvediibu nemeegjinaaja izprast. Tas noziimee, ka vinjsh pats sludina un ar savu riiciibu izplata shaadu uzvediibu, taapeec lai pat neieminaas par iecietiibas vajadziibu pret homoseksuaalistiem. Un vinja draugi, kuri to vinjam nav aizraadiijushi radio laikos, arii lai labaak klusee. Tas buus vismaz taisniigi savaa veertiibu izpratnee pret visiem vineliidziigi, nevis taa, kad pret vieniem vineaas lietas ir viena, pret citiem cita attieksme...

Liberaalisms ir meesli un indes..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ziņkārīgais 14.07.2006 10:34
Interesanti, kas gan finansē visus tos grandiozos pasākumus? Arī hotel de Rome par velti nedod, tātad apgrozās liela nauda un pret tradicionālajām vērtībām tiek vērsts organizēts uzbrukums. Neviens taču neinteresētos par homosesuāļiem, ja viņi agresīvi nevēlētos pašapliecināties visādos publiskos praidos. Parasti taču cilvēki savu guļamistabu uz ielas nenes. Sabiedrības uzdevums ir atsist homo pieteikto karu, citādi, kā redzams no Holandes piemēra, pārējo perversiju legalizācijas atklāta pieprasīšana ir tikai laika jautājums. Interesanti, kas notiks, kad Eiropa būs pilnībā islamizēta?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Merche Romero 14.07.2006 02:28
Pankūkai par LNO un Apollo. Ir tāds teiciens, neatminos precīzi, no kurienes nāk - skabargu cita acī redz, bet baļķi savējā neredz. Tas attiecināms tieši uz Jums, bļin. Jūs taču labi saprotat, ka gan LNO kāda tur izrāde, gan Apollo portālā publicētie piedauzīgā, bezgaumīgā un zemas kvalitātes latviešu heteroseksuālo vīriešu patēriņam domātā pornožurnāliņa Princese tekstiņi ir tēmēti tikai un vienīgi uz heteroseksuāļu uzmanības piesaistīšanu un viņu pārsātinātās seksuālās apetītes vēl tālāku rosināšanu naudas iegūšanas nolūkā. Tāpēc mans jautājums būtu pavisam vienkāršs - kāds tam visam ir sakars ar geju un lesbiešu minoritāti?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Merche Romero 14.07.2006 02:16
Acīmredzot ir ļoti ērti dzīvot ES valstī, izmantojot visas no tā izrietošās priekšrocības, lai sludinātu idejas, kas ir pilnīgā pretstatā ar vairāku gadsimtu gaitā veidotajām eiropiešu vērtībām. Ir izdevīgi sēdēt uz Sorosa sponsorētiem beņķīšiem un vienlaicīgi piesaukt Allāhu. Ir izdevīgi saņemt bērnu pabalstus, kurus ģenerē ekonomiski aktīvie valsts iedzīvotāji, tai skaitā geji un sievietes, un izmantot tos savas personīgās ģimenes labumam. Lai pēc tam zākātu gan gejus, gan visus pārējos, kuri nepiekrīt viduslaiku tradicionālistu pasaules uzskatam. Acīmredzot daži ir tik "kruti" un pārāki, ka var atļauties spļaut akā, no kuras dzer.

Pieņēmums, ka pastāv korelācija starp homoseksuāļu sociālā statusa pielīdzināšanu jebkuram sabiedrības loceklim un deviantu uzvedību, ir patvaļīgs. Grupu sekss, prostitūcija, poliamorija - tās visas Latvijā pastāvēja kopš mūsu neatkarības atgūšanas jau labu laiku pirms geji vispār sāka nākt laukā no pagrīdes. Pirmais praids notika tikai pagājšgad. Demogrāfiskā krīze, ģimenes sairums, materiālisma kults bija skaidri redzams jau 90.gados. Ģimenes ira ne jau tāpēc, ka pie vainas bija kādi homoseksuāļi. Par tādiem vispār nekas nebija dzirdēts. Ģimenes ira tāpēc, ka heteroseksuālie vīrieši atteicās uzņemties atbildību par ģimenes dzīvi, atteicās kļūt par tēviem, tāpat, kā viņi no tā atsakās patlaban. Ir ļoti vienkārši novelt vainu par savām neveiksmēm uz nelielu, neaizsargātu ļaužu grupu. Tas ir daudz vienkāršāk nekā paskatīties pašam uz savām kļūdām un vājībām.

Mēs dzīvojam sekulārā valstī, kurā baznīca ir atdalīta no valsts. Tāpēc tad, kad mēs runājam par cilvēka tiesībām, mēs izvairāmies no dažādu reliģiju, tai skaitā kristietības vai islāma, pieņēmumu citēšanas. Mēs neatsaucamies uz reliģisko dogmu, bet gan uz tiesisko aizsardzību, ko garantē mūsu valsts konstitūcija ikvienam no pilsoņu kopuma. Savā publiskajā telpā mēs dzīvojam pēc Satversmē noteiktajiem demokrātijas principiem. Nevis pēc dažādu tautu un laikmetu reliģisko tradīciju noteiktajiem priekšrakstiem. Publiskajā dzīvē mēs vadāmies pēc laicīgiem, uz zinātniskumu balstītiem pieņēmumiem. Privātajā dzīvē mēs varam lasīt Bībeli un Korānu kaut vai augām dienām. Taču elementāra takta izjūta no jebkura cilvēka paģēr to, ka šos privātos reliģiskos iespaidus viņš patur pie sevis, kad iziet publiskajā telpā, nevis sludina tos visiem pēc kārtas tā, it kā viņa sastaptie cilvēki būtu kādi mežoņi, kas pievēršami "vienīgajai Patiesībai" vai "tradicionālā vairākuma" domāšanai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

"Pankūkas - Pētersonei!" - hmh 13.07.2006 18:29
> viņu centieni iegrožot partiju priekšvēlēšanu tēriņus...

"Pankūkas - Pētersonei!" uzskata, ka "Mirdzošās Actiņas pret [bruņošanās] sacensību" un viņas domubiedru mēģinājumi ierobežot vārda brīvību ir anti-demokrātiski un anti-konstitucionāli, un spekulē, ka galvenais motivējošais faktors šādu bezjēdzīgu ierobežojumu ieviešanai ir radīt pēc iespējas vairāk patvaļīgu (nepamatotu) aizliegumu politiskajām partijām tērēt naudu, lai Providus tad būtu pēc iespējas vairāk ko kontrolēt, un Viltus Putnim - par ko dziedat viltus dziesmas :)

> vai cietušo tiesības vai alternatīvas pirmtiesas apcietinājumam

Huh? :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 13.07.2006 18:26
Nesaprotu Jūsu norādi uz adresi. Starp citu, mūsu uzņēmums Alberta ielā 13 reizēm notur nodarbības - mēs izīrējam telpas no Rīgas Juridiskās augstskolas. Normāli izremontētas mācību klases, un bezvadu Internets arī strādā. Priekš dažādiem kursiem ļoti piemērota vieta.

Par sorosiešiem... Esmu saņēmis SFL atbalstu kaut kad 1993.gadā, kad kārtoju TOEFL un GRE eksāmenus pirms mācībām ASV. Arī par tādiem SFL (kādreizējiem) darbiniekiem kā Arta Biruma vai Andris Aukmanis varu teikt tikai to labāko. Līdz ar to esmu visai pozitīvi noskaņots par daudzām lietām, ko dara Sorosa organizācijas - ja viņi arī šobrīd sniegtu caurspīdīgus bezmaksas pakalpojumus mūsu iedzīvotājiem (piemēram finansētu TOEFL eksāmenus), tad uz priekšu! Par partiju priekšvēlēšanu tēriņiem ir sarežgjītāk - par to labi pateica Lembergs - sk. http://www.apollo.lv/portal/news/articles/78178 . Par pirmstiesas apcietinājumiem nejūtos kompetents neko teikt.

Savukārt piebalsošana homoekstrēmistiem, ar ko reizēm nodarbojas politika.lv ir kauna lieta. Tikpat labi sorosieši varētu būt cīnījušies par Viktora Birzes vadītās NSS tiesībām maršēt 16.martā. It kā jau tas viss ir plurālistiski un multikulturāli - bet mums tiešām ir aktuālākas problēmas te Latvijā nekā nacistu vai homīšu līdzjutēju atceres pasākumi un saieti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

hmh - Aleksim 13.07.2006 17:25
Šis ir totāls offtopics. No jūsu komentāriem ir skaidrs, ka uzskatāt, ka patlabanējās homoseksuālistu publiskās aktivitātes tiek lielā mērā diriģētas no Alberta ielas 13. Es negribu te iegrimt strīdos, vai tas tā ir vai nav. Bet šai sakarā mani interesē, ko jūs domājat par citiem projektiem, ko veic SFL vai PROVIDUS. Piemēram - viņu centieni iegrožot partiju priekšvēlēšanu tēriņus... vai cietušo tiesības vai alternatīvas pirmtiesas apcietinājumam. Protams, ja esat par šiem projektiem kaut ko dzirdējis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 13.07.2006 13:14
Aleksis "Ceru, ka pēc gada būsim noseguši lielāko daļu kredīta un varēsim domāt par nākamo bērnu."
Bezvārdis: Hm, vai arī sieva domā tāpat?

Jā. Tas gan mums abiem ir tāds "UNTIL script" pēc Ērika Bernes - t.i. par bērnu nevar domāt LĪDZKAMĒR/UNTIL nav iestājies cits kāds notikums, piemēram, nav dabūts lielāks dzīvoklis :)) Protams tā ir sava veida ticības vājuma pazīme (sk. citātu no Mt 6). Ir gan arī cits absolūti racionāls un medicīnas ieteikts apsvērums - optimālais atstatums starp dzemdībām ir 2-5 gadi. Starp citu, ja bērnu gadu baro ar krūti, tad ir visai sarežgjīti panākt nākamo grūtniecību tuvāk par 2 gadiem :)) Ne jau cilvēki galu galā izlemj, kad un vai radīt bērnus, bet gan Dieva noliktā pasaules kārtība. Mazticīgs cilvēks var šo kārtību mēgjināt sagrozīt vai iznīcināt - bet parasti ar to kaitē tikai pats sev.

Tāpēc es jums saku: nezūdieties savas dzīvības dēļ - ko ēdīsit un ko dzersit, ne arī savas miesas dēļ, ar ko ģērbsities. Vai dzīvība nav vērtīgāka nekā barība un miesa nekā drēbes? Skatieties uz putniem gaisā, ne tie sēj, ne tie pļauj, ne tie sakrāj šķūņos, un jūsu Debesu Tēvs tos baro. Vai tad jūs neesat daudz vairāk vērti nekā viņi? Kurš no jums zūdīdamies var pielikt savam mūžam kaut vienu olekti? Un kāpēc jūs zūdieties apģērba dēļ? Mācieties no puķēm laukā - kā tās aug: ne tās strādā, ne tās vērpj. Bet es jums saku: pat ne Zālamans visā savā godībā nav bijis tā apģērbts kā viena no tām. Ja nu Dievs tā ģērbj zāli laukā, kas šodien stāv un rītu tiek iemesta krāsnī, vai tad ne daudz vairāk jūs? Ak jūs mazticīgie! Tāpēc jums nebūs zūdīties un sacīt: ko ēdīsim, vai - ko dzersim, vai ar ko ģērbsimies? Jo pēc visa tā pagāni dzenas, jo jūsu Debesu Tēvs zina, ka visa tā jums vajag.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Bezvaardim 13.07.2006 10:26
No juusu komentaara: Bogdanovs: "Vai tieshaam Dievs buutu vareejis radiit viirieti un vinja dzimumorgaanus seksam ar citu viirieti?" Nu pajautājiet viņam! Bet ja mums tas ir jāizsecina aplinkus, tad nākas secināt - Dievs radīja vīrieti un sievieti tā, ka viņi var nodarboties ar seksu gan ar pretējo, gan ar savu dzimumu, gan vispār vienatnē vai sapņos. Labu jautājumu Jūs uzdodat. Atbilde slēpjas Jūsu vājajā ticībā vai arī Jūsu stereotipos par Dieva spējām.

Bogdanovs: "Un Jeezum runaajot par miilestiibu sekss nu noteikti nebija praataa" Vai, paldies, Bogdanova kungs, ka noskaidrojāt šo lietu! Vai pats runājāt ar Jēzu un paprasījāt viņam? Vai varbūt veicāt viņam psihoanalīzi? Vai arī vienkārši lasījāt citu cilvēku atstāstus par viņa dzīvi (turklāt apšaubāmas kvalitātes tulkojumā)?Kaapeec juus, Bezvaarzha kungs, visu pasniedzat itkaa meedoties? Vai tas ir homoseksuaalistu piedaavaatais panjeemiens vairot saprasshanos un celjsh uz toleranci un iecietiibu?

Redziet, bez jautaashanas Dievam es mekleeju izskaidrojumu visaas lietaas pats prieksh sevis un ilgstoshi, un izskatu visus viedokljus kritiski. Un arii taa ir sava veida jautaashana Dievam un gaidiishana peec atbildes jeb izpratnes vissaas lietaas. Juus to vinekaarshi negribat ne dariit, ne saprast, jo jums ir izdeviiga homoseksuaalisma slavinaashana, taapeec juus to nekad nedariisiet un neatklaasies jums izpratne nedz shajos, nedz citos jautaajumos.

Un shobriid esmu naacis pie secinaajuma, ka dzimumorgaani ir radiiti, lai vareetu tikt radiiti peecnaaceeji, ja vispaar ticam, ka pastaav taads lielums kaa Radiitaajs. Bet bauda no dzimumdziives ir priekshnosaciijums tam, lai shaados sakaros cilveeki vispaar staatos. Vieniigi nevajag seksu un ljaushanos baudaam padariit par savas dziives noteiceeju un kungu, jo cilveeka suutiiba ir kljuut briivam no vaajuma un pilniigam savaa izpratnee un riiciibaa un briiviibaa...

Jeezus aicinot miileet savu ienaidnieku un savu tuvaako tieshaam nebija domaajis ar to seksuaali...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Bezvārdis 12.07.2006 22:59
Aleksis: "Domāju, ka pastāv pozitīva korelācija starp homoseksualitātes pieņemšanu kādā sabiedrībā un heteroseksuāli deviantu uzvedību (grupu sekss, prostitūcija, bieža partneru maiņa un gadījuma sakari) un nestabilām gjimenēm."
Bezvārdis: Jūsu fantāzijas. Liecieties mierā ar tām, jo tās neatbilst realitātei.

Nezinu, vai Jūsu kategoriskums ir vietā. Par gjimeņu stabilitāti (šķiršanās uz 100 gjimenēm) sk. piemēram, http://www.divorcereform.org/nonus.html, http://www.divorcemag.com/statistics/statsWorld.shtml . Pieļauju, ka ir vēl virkne islāma valstu, kuras šķiršanās statistikā nav minētas, bet kuru šķiršanās rādītāji varētu būt līdzīgi vai pat zemāki nekā Turcijai. Par devianto uzvedību (prostitūcija, poliamorija) statistika, protams, ir vēl nepilnīgāka. Tādēļ tas ir no manas puses spekulatīvs pieņēmums - lai gan konservatīvās islāma valstīs cilvēku var nomētāt ar akmeņiem gan par nodarbošanos ar homoseksuālismu, gan par vienkāršu laulības pārkāpšanu. Un vismaz veselais saprāts mudina domāt, ka tur kur cilvēki var atļauties būt atklāti homoseksuālisti, tur var savākt pietiekami lielu faktu materiālu arī par netradicionālu heteroseksuālo uzvedību.

Bezvārdis: Var gadīties arī cits scenārijs: Kāds Jums līdzīgs indivīds pēc laimīgas laulības un 4 bērnu radīšanas un kredīta nomaksāšanas attopas, ka sieva viņu vairs negrib, izliek aiz durvīm. Viņa arī uzstāj, ka ar bērniem tikties bijušajam vīram nav vēlams. Šis indivīds paliek viens ar savu darbu (pensiju), turkāt neatrod jaunu reproduktīvu sievieti, lai turpinātu savus tautas atražošanas plānus, turklāt ar citu sievieti arī nemaz negribas atražoties. Šis indivīds nu atrod bēdu brāļus un iziet ielu gājienā - lai vienkārši pateiktu - hei - arī mēs eksistējam!

Tas bija iztēles lidojums? Man patīk turēties pie zemes - t.i. gribētos redzēt reālus scenārijus vai cilvēku konkrēto pieredzi. Nezinu, cik briesmīgam jābūt vīrietim, lai sieva no viņa šķirtos ar 4 bērniem :))

Bezvārdis: ...Atkal Jūsu fantāzijas. Valsts atbalsta (turklāt vairāk, nekā citās Eiropas valstīs) heteroseksuālās ģimenes, īpaši bērnu piedzimšanas gadījumā. Salīdzināt šo valsts līmeņa atbalstu ar telpu piešķiršanu diskusijām (vienu reizi) un ar ... jā - kas tad vēl? ir vienkārši nožēlojama demagoģija.

Iesaku Bezvārdim ievērot lielāku pietāti diskusijās ar citiem - aiz katra nika šeit slēpjas nevis kaut kāds "abstrakts heteroseksuālis" vai "abstrakts homoseksuālis", bet dzīvs cilvēks ar savu pieredzi un izjūtām. Nesaprotu, kā var aicināt respektēt minoritāšu "vērtības", ja pirms tam neprotam cienīt individuālos cilvēkus? Mēs visi reizēm kļūdāmies un visi kopā meklējam Patiesību.

Diemžēl par atbalstu homoseksuālismam nav tikai manas fantāzijas - mēs taču redzam, ko publicē portāls "Apollo" (kā Pankūkas jau norādīja, tas pieder Lattelecom uzņēmumam, kurā ir valsts kapitāla daļas). Par to pašu cīnās arī zviedru avīze "Diena" un sorosiešu portāli, tad pamanīsim, ka homoseksuālisma propagandā ir iesaistīti lieli resursi. Kuri ne vienmēr ir Latvijas izcelsmes.

Zināmai tautas daļai tā ir emocionāla reakcija: Tāpat kā 60-to gadu beigās ne vienam vien normālam cilvēkam, lai nosargātu sevī normālumu, intuitīvi gribējās klausīties "bītlus", cīnīties pret Niksona, de Golla vai Brežņeva konservatīvismu, protestēt pret karu Vjetnamā un Čehoslovākijā. Tagad tāpat gribas protestēt pret homo-vērtībām, kuras mums bez uzaicinājuma vēlas piedāvāt ietekmīgi onkuļi un tantes no visas Eiropas. Lai iebilstu avīžu un telekomunikāciju uzņēmumu spiedienam, tautai ir jācenšas turēties kopā un jāsajūt solidaritāte. Uz ko es Jūs, Bezvārdi, arī aicinu. Lai pretotos liberālisma straumei nav svarīga cilvēka orientācija, bet viņa griba un paļaušanās uz veselo saprātu.

Bezvārdis: Turklāt: Daļu Jūsu pensijas maksās:
a) homoseksuāļi
b) homoseksuāļu bērni
c) heteroseksuāli karjeristi (kredītu maksātāji un citu aizbildinājumu lietotāji), kas gluži kā ienīstie homoseksuāļi ir izvēlējušies bērnus neradīt

Domāju, ka Jūs mani pārpratāt. Protams, nākošajā paaudzē dzīvos dažādu uzskatu (un orientāciju) cilvēki. Protams, ka nākošā paaudze faktiski nodrošinās pašreizējās paaudzes vecumdienas - neatkarīgi no naudas uzkrāšanas pensiju shēmās, pensijas vecumā mūsu iztiku reāli nodrošinās pašreizējie bērni.

Mans iebildums toties ir par to, ka viens pašreizējās sabiedrības loceklis izaudzina daudzus bērnus (nākamos nodokļu maksātājus), bet cits - nevienu. Toties pensijas abi saņem proporcionāli ienākumiem pirmspensijas vecumā - t.i. bērnu skaits un cilvēka ieguldījums viņu audzināšanā nekur netiek ņemts vērā. Ja sabiedrība turpinās novecot kā līdz šim, tad spiediens uz pensiju budžetu pieaugs - neapskaužami nākamajai paaudzei. Ir pamats domāt par pensijas reformu, kura ņem vērā pirmkārt, cik konkrētā cilvēka bērni iemaksā Latvijas sociālajā budžetā. Tas būs taisnīgi pirmkārt pret Latvijas mājsaimniecēm, kuras savulaik karjeras vietā izvēlējās gjimeni un bērnus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis - Jurim Bogdanovam 12.07.2006 22:04
Bogdanovs: "Vai tieshaam Dievs buutu vareejis radiit viirieti un vinja dzimumorgaanus seksam ar citu viirieti?" Nu pajautājiet viņam! Bet ja mums tas ir jāizsecina aplinkus, tad nākas secināt - Dievs radīja vīrieti un sievieti tā, ka viņi var nodarboties ar seksu gan ar pretējo, gan ar savu dzimumu, gan vispār vienatnē vai sapņos. Labu jautājumu Jūs uzdodat. Atbilde slēpjas Jūsu vājajā ticībā vai arī Jūsu stereotipos par Dieva spējām.

Bogdanovs: "Un Jeezum runaajot par miilestiibu sekss nu noteikti nebija praataa" Vai, paldies, Bogdanova kungs, ka noskaidrojāt šo lietu! Vai pats runājāt ar Jēzu un paprasījāt viņam? Vai varbūt veicāt viņam psihoanalīzi? Vai arī vienkārši lasījāt citu cilvēku atstāstus par viņa dzīvi (turklāt apšaubāmas kvalitātes tulkojumā)?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis 12.07.2006 21:43
Aleksis: "Domāju, ka pastāv pozitīva korelācija starp homoseksualitātes pieņemšanu kādā sabiedrībā un heteroseksuāli deviantu uzvedību (grupu sekss, prostitūcija, bieža partneru maiņa un gadījuma sakari) un nestabilām gjimenēm."

Jūsu fantāzijas. Liecieties mierā ar tām, jo tās neatbilst realitātei. Bez tam, tas, ka Jums ir tikai 4 bērni, norāda uz to, ka arī Jūs nodarbojaties ar heteroseksuāli deviantām nodarbēm (kas diemžēl ir savairojušās tā, ka jau kļuvušas par nožēlojamu normu), kā, piemēram, pārtrauktais dzimumakts (vai Dievs tādu ieteica?), prezervatīvi, orālais, anālais vai manuālais sekss utt. Apsveicu ar 4 bērniem, bet jūsu kaimiņam, homofobam, ir tikai 1. Uz 4 cilvēkiem iznāk 5 bērni. Par maz, lai atražotos! Vēl vienu vai divus vai trīs vajadzētu. Protams, ja ir bioloģiska rakstura problēmas - atvainojos par iepriekšminētajiem pieņēmumiem

Aleksis: "Bet man šķiet amorāli, ka Latvijā, kur daudzām tikpat normālām gjimenēm tomēr klājas ļoti grūti, daži izvirtuļi regulāri rīko sev svētkus un uz pilnu klapi izmanto valsts atbalstu (piemēram, rīko savus saietus Integrācijas ministrijas telpās), saņem bagātīgu morālu un materiālu atbalstu no ārzemēm un iztēlojas par galvenajiem cietējiem no "neiecietības" (neiecietība gan pamostas tikai tad, kad homoekstrēmisti taisa kārtējo ļembastu)"

Atkal Jūsu fantāzijas. Valsts atbalsta (turklāt vairāk, nekā citās Eiropas valstīs) heteroseksuālās ģimenes, īpaši bērnu piedzimšanas gadījumā. Salīdzināt šo valsts līmeņa atbalstu ar telpu piešķiršanu diskusijām (vienu reizi) un ar ... jā - kas tad vēl? ir vienkārši nožēlojama demagoģija.

Aleksis: "Ceru, ka pēc gada būsim noseguši lielāko daļu kredīta un varēsim domāt par nākamo bērnu." Hm, vai arī sieva domā tāpat?

Turklāt: Daļu Jūsu pensijas maksās:
a) homoseksuāļi
b) homoseksuāļu bērni
c) heteroseksuāli karjeristi (kredītu maksātāji un citu aizbildinājumu lietotāji), kas gluži kā ienīstie homoseksuāļi ir izvēlējušies bērnus neradīt

Var gadīties arī cits scenārijs: Kāds Jums līdzīgs indivīds pēc laimīgas laulības un 4 bērnu radīšanas un kredīta nomaksāšanas attopas, ka sieva viņu vairs negrib, izliek aiz durvīm. Viņa arī uzstāj, ka ar bērniem tikties bijušajam vīram nav vēlams. Šis indivīds paliek viens ar savu darbu (pensiju), turkāt neatrod jaunu reproduktīvu sievieti, lai turpinātu savus tautas atražošanas plānus, turklāt ar citu sievieti arī nemaz negribas atražoties. Šis indivīds nu atrod bēdu brāļus un iziet ielu gājienā - lai vienkārši pateiktu - hei - arī mēs eksistējam! Turklāt ministrija izbrīvē viņiem vietu, kur sarīkot vienu diskusiju, lai varētu tautai izskaidrot, ka arī šādi vīrieši pastāv. Reproduktīvā ziņā visi šie indivīdi būs pielīdzināmi daļai bezbērnu homoseksuāļu. Te nu sarodas vesels bars ar kazanovām, kas paziņo:
a) neatrast reproduktīvu 'veceni' ir izlaidības pazīme;
b) šādu gājienu nedrīkst atļaut, jo tajā uzstājas cilvēki, kuri nenodarbojas ar reproduktīvu seksu un tāpēc pārkāpj Dieva likumus (jo Dievs komandēja "eita un vairojaties")
c) šādus izvirtuļus būtu jāārstē piespiedu kārtā
d) šāds gājiens grauj mūsu sentēvu morālo fundamentu, jo nekad neviens sevi cienošs saimnieks savai sievai neļāva sevi izmest ārā pa durvīm un negāja to tagad visiem bāzt acīs (t.i. taisīt ļembastu, kā Jūs sakāt)

Nu - tas tā - viens no iespējamiem scenārijiem. Te arī atbilde uz Jūsu jautājumu "kādēļ tieši homoseksuālisma atbalstītāju uzskati pelna sabiedrības iecietību?" Tāpēc, ka arī Jūs nekad nevarat zināt, kurā pusē nokļūsiet. Var gadīties, ka jau rīt latvieši nostāsies pret visiem, kas ir paņēmuši kredītus bankās un sāks dauzīt viņiem logus un citas lietas tikai tāpēc, ka šādi materiālo vērtību vergi nav pelnījuši iecietību. Bet Jums nāksies uz to mierīgi un atbalstoši noskatīties, jo "tautas vairākums" nu nolēmis šādi.

Aleksis: "Bet man šķiet amorāli, ka Latvijā, kur daudzām tikpat normālām gjimenēm tomēr klājas ļoti grūti, daži izvirtuļi regulāri rīko sev svētkus un uz pilnu klapi izmanto valsts atbalstu" Trīciet, Kargin un Gerken un citi heteroseksuālie Privātās dzīves personāži, jo jūs rīkojat tādus svētkus, par kādiem Praida rīkotāji pat nesapņo un jūs nenoliedzami uz pilnu klapi izmantojat valsts atbalstu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aleksis 12.07.2006 19:31
andra_t: retorisks jautajums - cik ilgam laikam vel Latvijaa ir japaiet, lai sabiedriba klutu iecietiga pret tiem, kuru adas krasa 'nav pareiza', tiem, kuru seksuala orientacija 'nav pareiza', tiem, kas 'nepareizi' doma utt.?

Cits retorisks jautājums: Cik ilgam laikam jāpaiet, lai sabiedrība kļūtu iecietīga pret tiesībām brīvi izplatīt narkotikas ? Rolands Priverts joprojām smok Ekvadoras cietumā, un viņa vienīgais "noziegums" ir iestāšanās par cilvēka tiesībām pārvadāt baudvielas, kuras pēc daudzu respektablu cilvēku atzinuma (George Soros, Dr. Timothy Leary, Aldous Huxley) būtu brīvi izplatāmas, zināmos apstākļos var paplašināt cilvēka apziņas robežas un ir īpaši iecienītas dažu radošo profesiju pārstāvju vidū.

Kādēl cilvēkiem ir jābaidās, šķērosojot valstu robežas; kādēļ arī Latvija (gluži kā primitīva Latīņamerikas vai islāma sabiedrība) vajā cilvēkus ar minoritāšu uzskatiem narkotiku izplatīšanas jautājumā? Nīderlandē vieglās narkotikas jau sen ir legālas; latviešu viesstrādnieki Īrijā ir nomēgjinājuši gluži likumīgi pārdotas halucinogēnas sēnes, un to iespaidā vērojuši, piemēram, kā asfalts kļūst sārts. Ir laiks ieviest Eiropas progresīvāko valstu kultūras normas Latvijā - nav iemesla samierināties, ka mūsu valsts narkotiku pieejamības ziņā atpaliek no Rietumu sabiedrībām. Man visādā ziņā ir kauns dzīvot tādā Latvijā ...

Šitā var ilgi vārīties, bet tas šobrīd nav par tēmu. Narkotiku legalizēšanu varbūt labāk atliksim uz š.g. augustu - kad būs godam aizvadīts geju lepnuma mēnesis un pamatos izveidojusies sabiedrības iecietība pret homoseksuālismu. Bet varbūt Andra T. var pateikt konkrēti - kādēļ tieši homoseksuālisma atbalstītāju uzskati pelna sabiedrības iecietību? Mmm?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

andra_t 12.07.2006 19:10
retorisks jautajums - cik ilgam laikam vel Latvijaa ir japaiet, lai sabiedriba klutu iecietiga pret tiem, kuru adas krasa 'nav pareiza', tiem, kuru seksuala orientacija 'nav pareiza', tiem, kas 'nepareizi' doma utt.?

to : igors masļakovs
"Man ta, kas! Kad man tas apniks es aizbraukšu uz ķīnu un dzīvošu laimīgi. "

Vai Tu tiesam doma, ka Kinaa mit tikai heteroseksuali?

"Vispār neviena civilizācija nevar pastāvēt ja viņai neeksistē garīgās vērtības. Homosekusālisms kā milzīgs tanks iet virsū kristietībai, un kad būs savu izdarījis aprīs pats sevi."

Vai kristigo vertibu sludinatajiem piestav but tik neicietigiem, ka pat publiski pieejama portala ir jalieto necenzeti vardi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 12.07.2006 18:42
Bezvārdis: Dati par citām tautām un bioloģiskā realitāte pierāda, ka, lai pastāvētu un veiksmīgi vairotos, pietiek katram reproduktīvā vecuma indivīdam veikt vienu heteroseksuālu aktu gadā. Tagad visi pankūkieši uc homofobi pasakiet - cik pēdējos 10 gados jūs esat veikuši šādus aktus?

Manuprāt, Bezvārdis trivializē problēmu. Lai bērnus varētu ne vien laist pasaulē, bet arī normāli audzināt, šobrīd ir vajadzīga abu vecāku pašaizliedzība un mīlestība. Domāju, ka pastāv pozitīva korelācija starp homoseksualitātes pieņemšanu kādā sabiedrībā un heteroseksuāli deviantu uzvedību (grupu sekss, prostitūcija, bieža partneru maiņa un gadījuma sakari) un nestabilām gjimenēm. Man nav īpaši svarīgi, kura seksuālā novirze kuru veicina, vai kur meklējams "visa ļaunuma cēlonis". Domāju, ka mūsu demogrāfijas dēļ ir pilnīgs pamats vērsties pret visu šādu noviržu bezkaunīgu reklamēšanu sabiedrībā. Ja neuzticīgi laulātie, prostitūtu klienti vai svingeri rīkotu savas "lepnuma parādes", tad es tiešī tāpat vērstos arī pret viņu uzskatiem. Varbūt dažam heteroseksuālam vīrietim ir iedzimta "orientācija" uz prostitūtu pakalpojumu izmantošanu - nejūtu solidaritāti ar viņa dzīvesveidu un neredzu iemeslu šāda cilvēka "lepnumam", teiksim, par bordeļu kultūras pārzināšanu.

Bezvārdis: Un neaizbildinieties ar to, ka nav naudas vai nav dzīvojamās platības vai valdība jūs neatbalsta vai galva sāp vai gulta par mīkstu...

Domāju, ka Bezvārdim trūkst pieredzes dzīvokļu jautājumā. Manā gjimenē aug četri bērni un mēs pavisam nesen pārcēlāmies no 2 istabu dzīvokļa uz 4 istabām - tā ir milzīga starpība; t.sk. mūsu puikam var būt tagad atsevišķa istaba un māsām cita. Ceru, ka pēc gada būsim noseguši lielāko daļu kredīta un varēsim domāt par nākamo bērnu. Fakts, ka es audzinu dažus bērnus ir tikai normāls, un man nav vajadzīgs nekāds īpašs sabiedrības gandarījums vai izpratne. Bet man šķiet amorāli, ka Latvijā, kur daudzām tikpat normālām gjimenēm tomēr klājas ļoti grūti, daži izvirtuļi regulāri rīko sev svētkus un uz pilnu klapi izmanto valsts atbalstu (piemēram, rīko savus saietus Integrācijas ministrijas telpās), saņem bagātīgu morālu un materiālu atbalstu no ārzemēm un iztēlojas par galvenajiem cietējiem no "neiecietības" (neiecietība gan pamostas tikai tad, kad homoekstrēmisti taisa kārtējo ļembastu).

Turklāt pēc kādiem 30 gadiem var izrādīties, ka tos homoseksuāļus, kuri izvēlējās dzīvot bez bērniem, uzturēs ne jau homoseksuāļu adoptētie, bet gan heterocilvēku izaudzinātie bērni. Ir laiks izbeigt solidaritāti ar Dieva likumu zaimotājiem, ja viņi negrasās nožēlot savu rīcību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Lindai F 12.07.2006 15:55
Saakshu ar to, ar ko juus beidzaat.

Juusu citaats: ...Si pasaule ir radita tada kada vina ir, daudzveidiga, krasaina, skarba un skaista. Mums visiem vina ir vieta, un mes visi varam vinu padarit labaku, ja esam gatavi sarunai un gatavi ieklausities citos.

Protams. Tikai kaapeec atkal iznaak taa, ka apliecinaajumam manai gataviibai un speejhai ieklausiities juusos ir jaaizpauzhas Praidu pieciesshanaa, kameer mana viedoklja uzklausiishana, kaa juus sakaat, ir homoseksuaalistu aizvainojums?

Neesmu gribeejis nevienu aizvainot, tomeer pienjemu, ka dazhi citaati nav paaraak veiksmiigi, taapeec tagad pasniegshu tos ar citiem piemeeriem. Un veel esmu pieljaavis kljuudu un izteicies vienaa vietaa taa, ka taa saprasta aplami.

Es ieprieksh negribeeju teikt, ka plakaati ar lozungu (homoseksuaalisms) buutu greeks, bet gan, ka divi plakaatu veidi (1)homoseksuaalisms ir un 2)homoseksuaalisms nav greeks) esot vinekaarshi viedoklju pauzshana, bet ja es izteiktu savu viedokli, ka tas ir greeks vai ka Praids ir rupja un agresiiva, neiecietiiga manu tiesiibu publiskajaa telpaa paarkaapshana, tad es buutu aizvainojis homoseksuaalistus...??? Vai nav divkosiiba?

Nedomaaju nevienam paarmest vinja orientaaciju, jo cilveeka apzinjas dabas peetiishana ir mans valjasprieks un esmu naacis pie sleedziena, ka taa riikojas tikai nezinoshi un pat ar aprobezhotiibaa ierauti cilveeki, tomeer es neuzskatu, ka homoseksuaalisms kaa paraadiiba ir normaala, nemaz jau nerunaajot, ka tam ir jaaveltii gaajieni.

Redziet, es tieshaam uzskatu, ka viena Patiesiiba ir (nedaduz par to bija iepr komentos), tikai mees to neveelamies izprast vai jau esosho maldu izpratni kaut kaadu iemeslu deelj uzdodam par to. Jaa, arii liekot citiem domaat, ka Pateisiibas nav, juus uzspiezhat sho viedokli kaa Patiesiibu, un pashi paarkaapjat to, ko paarmetat citiem. Un Sorosieshi to dara vienkaarshi uzkriitoshi.

Par dazhaadiibu, kas muus vieno un bagaatina. Redziet, to nedriikst taa tik ljoti vispaarinaat, citaadi iznaak, ka arii noziedznieki, dziivnieku un mazu beernu miileetaaji kopaa samesti viens otru bagaatina un piedod pasaulei "jaunas kraasas"... Tieshi te jau arii sleepjas taa vajadziiba izprast Patiesiibu un piesardziiba vienu vai otru lietu pasludinaat par veertiibu, kas jaanes visiem. Nedomaaju homoseksuaalismu pieliidzinaat noziedziibai, bet vieniigi pashi homoseksuaalisti ir tie, kuri to atziist par izplataamu veertiibu.

Redziet, shaada dazhaadiiba buutu kaa samest vienaa katlaa gan veertiigus daarzenjus, gan indes, gan pat samazgas un meeslus. Turklaat, kaapeec homoseksuaalisti gaajiena pretiniekus pieliidzina cilveeka aadaskraasai? Aadaskraasa nekaadi neliecina par cilveeka buutiibu. Homoseksuaalisms gan par sho to liecina. Tas liecina, ka pasaule uz cilveeku ir atstaajusi savas nepilniibas ziimogu. Bet cilveeka suutiiba ir tiekties uz pilniibu, un labpraatiigu, ko var vieniigi caur pamatiigu un dzilju visu lietu izpratni.

Mums ir jaameklee lietas, kas ir veertiiba visiem, lai taas izplatiitu, un pret neskaidrajaam jaaizturaas vismaz ar bijiibu. Jau teicu, ka nenosodu homoseksuaalsitus par vinju orientaaciju, jo mees dziivojam maldu un muus kaardinaashanaa ievedoshaa videe, taapedc mums katram paraadaas kaut kaadas savas utis. Bet tas nenoziimee, ka mums ir jaadziivo peec shiis pasaules vieniigaa baushlja - viss, ko es iekaaroju jeb veelos, ir man veertiiba un ir normaals.

Kaapeec uzskatu par nepienjemamu pat homoseksuaalisma piemineeshanu. Redziet, pavisam nesen lasiiju, ka, liekas, anglijaa (jau atkal tur) zinaatnieki ir atklaajushi interesantu smadzenju uzvediibu. piemeeram, smadzenees notiek pilniigi preciiza kaut kaadu impulsu kustiiba gan tad, kad radiiba kaut ko dara, gan arii tad, kad vinja veero sho darbiibu citu riiciibaa. Varu tikai piemineet, ka cilveekam ir iespeeja visas lietas izteikt vaardos, un tie apzinjaa paraadaas kaa teeli vai notikumi. Tas noziimee, ka tikai homoseksuaalisma piemineeshana vien jau noziimee cilveeka apzinjaa taadu norishu aktivizeeshanos, itkaa cilveeks pats to buutu dariijis. Bet cilveeks ir pieraduma un ieraduma vergs. Jo vairaak vinjaa viena vai otra riiciiba tiks atkaartota, jo vairaak vinjam peec taas izvedosies tieksme, jo tas nenotiek vienaa dienaa. Turklaat, arii nekaadu veestiijumu neizplatiishana, ja meegjinaam neredzamo izprast caur redzamo, ir tas pats, kas slikta piemeera ieseeshana cilveekaa, jo cilveeka praats pats tam pieveershas. Viss tieshaam notiek peec daarza piemeera. Ja tas tiirs, bet neapseets, tad tajaa ieseesies nezaales. Arii par to ir mineejis Jezus, sakot, ka tukshums cilveekaa nevar pastaaveet. Ja attiiraat cilveeku no ljaunaa gara, bet neaizpildaat ar veertiigo un veseliigo, tad vinjaa ienaaks septinji un veel ljaunaaki gari.

Tas noziimee, ka 7 vai 13 gados cilveekam atklaajot sevii homoseksuaalas tieksmes arii esot augusham taa saucamajaa normaalaalajaa gjimenee, taas nav neizbeegami iedzimtas, bet gan vai nu aplamiibu, vai vienkaarshas nenodarbinaatiibas deelj vinjaa sazeelushas. Bet taapeec taas nav jaaatziist par veertiibaam vai normu. Un cilveeks tachu gandriiz neko no savas dziives pirmajiem gadiem neatceras, taapeec nav speejiigs apgalvot, ka neviens uz vinju shaadu ietekmi vai neietekmi nav atstaajis. Tieshi tam arii ir , pimeeeram, pasakas, lai cilveeku jau beerniibaa ievirziitu uz domaam par preteejo dzimumu. Protams, shis ir tikai viens no pasaku uzdevumiem.

bet tas viss noziimee, ka taads gaajiens pilniigi noteikti vairos cilveeku un beernu praatos domaspar homoseksuaalismu, taatad, arii taa savairoshanos.

Starp citu. Vadoties peec iepriekshmineetaa var droshi apgalvot, ka sheit sleepjas arii iespeeja atshkjirt aicinaajumus uz vardarbiibu no patiesa un uz pareizu risinaajumu celju aicinosha panjeemiena. Ja reiz tieshaam viss piemineetasi smadzenees atkaartojas kaa iozdariits, tad pat pkaada vardarbiibas veida piemineeshana, piemeeram, akmenju messhana uz saviem pretiniekiem, ir jaauzskata kaa sleepts aicinaajums uz to. Tieshi taapat ir arii ar iecietiibu, integraaciju, draudziigumu utt. Ja to veelaties, tad jaarunaa par miermiiliibu un veseliigiem risinaajumu celjiem, pat nepieminot ljaunumu vaardaa, un pat nekluseejot, bet apzinaati runaajot tikai par pilniigaako un cildenaako pieeju visaas lietaas. Un tas saaks piepildiities. Lai atceramies Jeezu: ...Vaards dara dziivu, miesa neder nenieka...

Un veel man ir prieksh jums un visiem juusu GAAJIENA ATBALSTIITAAJIEM staasts ar liidziibu ar dusmaam kaa cilveeka patieso buutiibu. Ja jau homoseksuaalisms ir cilveeka patiesaa buutiiba, tad taadas ir arii vinja dusmas. Ja taas cilveeku paarnjeemushas, vinsh kljuust nespeejiigs taas paarvaldiit.

!!! Atcereesimies, ka shaada teksta lasiishana vien jau atstaaj nelielu, bet sliktu ietekmi uz cilveeku, vieniigi nobriedushaa cilveekaa un veseliigaa videe dziivojoshaam tas ir kaa piliens okeaanaa, kursh viinju neietekmees. Bet beernus un uz agresiju ievirziitos gan var ietekmeet, kaa arii ljoti ilgstoshi uzklausot shaada rasktura runas, veerojot taas vai lasot par taam utt. Ne velti Jeezus aicnaaja uznjemt vinju, kas noziimee, pienjemt par Kungu un tureet acu priekshaa Jeezus piemeeeru dazhaadas dziives situaacijaas, lai zinaatu un riikkotos tajaas kaa vinjsh, biezhi par to domaatu... Vaards dara dziivu, miesa neder ne nieka...

Ko dariit, kad cilveeks netiek galaa ar vinju paarnjeemushajaam dusmaam? Vai 1)atziit taas par savu patieso buutiibu un ljauies taam vai arii 2)apsiest taas? Shodienas psihologjija daudzos citos, ne dusmu sarezjgjiijumos, aicina uz pirmo celju, un kljuudaas.

Protams, dusmas vai homoseksuaalu ievirziitiibu nevajag apspiest, un taas nav iespeejams, lai tam neesekotu veelaak veel speeciigaaka to eksplozija. Atcereesimies,. ko teica Jeezus par tukshumu, kas paliek neaizpildiits!!! Jo to tieshaam izdariit nav iespeejams.

Ko dariit? Pirmkaart, ir jaaatrod ar ko un jaaaizpilda savu apzinju ar ko citu un jalikvidee uz to pamudinoshaa ietekme. Jau sen pasaulee ir teiciens, kursh maaca - no aciim prom, no sirds (apzinjas) aaraa. Bet ar to, kaa jau teicu, ir par maz.

Lai cilveeks atbriivotos, vinjam ir jaaizprot gan sava cilveeciskaa buutiiba, kaa cilveeks un vinjaa miitoshaas tieksmes, ieradumi vispaar veidojas, gan arii to, kaada ir cilveeka suutiiba Radiitaaja priekshaa. Taa ir virziiba uz pilniibu, un to nav iespeejams izdariit bez dziljaam un pamatiigaam zinaashanaam par visu lietu rasshanois un to patieso dabu. Taas ir lietas, kuras neviens nemaaca, kuras netiek augstu veerteetas, un ar kuraam nevar nopelniit. Veel vairaak, taas daudzaam lietaam liegtu pelniit, taapeec pasaule sho Patiesiibu vienmeer ir centusies un veiksmiigi izspiest no cilveeku praatiem vispaar, atziistot to par savas Patiesiibas agresiivu uzspiezsshanu...

Pagaidaam viss. Briesmiigi karsts, taapeec beigshu, tomeer man veel ir daudz ko teikt sho lietu sakaraa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bezvārdis 12.07.2006 13:59
Igors: "Nekad agrāk neviena civilizācija kurā uzplauka homoseksuālisms nepastāvēja ilgi." Te laikam domāta Roma (aiai, cik ātri izjuka - nieka 12 gadsimtos!) vai senā Grieķija (uh, izplēnēja pāris gados!) Salīdzinot ar tām, Latvju 20+15 gadu ir tūkstošgadu impērija :-) Dati par citām tautām un bioloģiskā realitāte pierāda, ka, lai pastāvētu un veiksmīgi vairotos, pietiek katram reproduktīvā vecuma indivīdam veikt vienu heteroseksuālu aktu gadā. Tagad visi pankūkieši uc homofobi pasakiet - cik pēdējos 10 gados jūs esat veikuši šādus aktus? Vienu? Nu varbūt - divus vai trīs. Pārējo laiku no reproduktīvā viedokļa jūs esat nodarbojušies ar to pašu, ko tik aktīvi noliedzat - ar seksu, kas nenes augļus. Tieši jūsu rīcības dēļ (bet nevis saujiņas homoseksuāļu, no kuriem, cita starpā, daudzi ir veikuši tik pat lielu skaitu reproduktīvi rezultatīvus seksuālos aktus, kā jūs) latviešu skaits ik gadu samazinās. Beidziet fantazēt par homoseksualitāti, bet ķerieties vienreiz klāt pie tautas atražošanas. Un neaizbildinieties ar to, ka nav naudas vai nav dzīvojamās platības vai valdība jūs neatbalsta vai galva sāp vai gulta par mīkstu vai ko nu jūs tur parasti sakāt, kad jātaisnojas, kāpēc tik maz bērnu jūsu ģimenē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Igoram 11.07.2006 21:19
Igors: Bet tie cilvēki kuri paliks šajā EU kolhozā tajā brīdi kad tas juks ārā ļoti ļoti cietīs. Jo tāda civilizācija kurā valda homoseksuālisti ilgi nepastāvēs.

Vai Tu, Igor, domāji Jņ 2:13-19?
Kad jūdu Pashā bija tuvu, Jēzus aizgāja uz Jeruzālemi. Tur Viņš atrada Templī vēršu, aitu un baložu pārdevējus un naudas mijējus sēžam. Un, iztaisījis pātagu no auklām, Viņš visus izdzina no Tempļa, aitas un vēršus, un izkaisīja mijējiem naudu un apgāza galdus, un baložu pārdevējiem Viņš sacīja: "Nesiet to projām! Nepadarait Mana Tēva namu par tirgus namu!" Tad Viņa mācekļi pieminēja, ka ir rakstīts: karstums Tava nama dēļ Mani aprij.- Bet jūdi uzstājās un sacīja: "Kādu zīmi Tu mums rādīsi, ka Tu to drīksti darīt?" Jēzus atbildēja: "Noplēsiet šo Templi, un Es to trijās dienās atkal uzcelšu."

Vai Mt 24:1-2?
Jēzus atstāja svētnīcu un aizgāja. Tad Viņa mācekļi pienāca, lai rādītu Viņam svētnīcas celtnes. Bet Viņš atbildēja un sacīja tiem: Vai jūs redzat to visu? Patiesi es jums saku: šeit nepaliks akmens uz akmens, kas netiktu nopostīts.

Mūsu politkorektajā laikmetā, kad visi runā tikai cukursaldus vārdus, ir vajadzīga Ezehiēla skarbā valoda. Citādi mēs arī Jēzus vārdus vairs nesadzirdēsim... Es nesen pārlasīju šī Vecās Derības pravieša grāmatu - ļoti labi atbilst šībrīža noskaņām. No sirds iesaku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Igors Masļakovs 11.07.2006 20:09
Ir viens bet es nevis gribu kaut ko mainīt un tt. , bet es vēlos dzīvot normālā valstī.Bļin kāpēc tie pidari neļauj mums dzīvot tā kā mēs vēlamies. Bet nu labi. Es dodu garantiju ka 15 - 25 gadu griezumā viņi nopļaus to ko iesēj. Nekad agrāk neviena civilizācija kurā uzplauka homoseksuālisms nepastāvēja ilgi. Un jo vairāk mūsu laikos kad laika tecējums ir 1000 reizes ātrāks.Man ta, kas! Kad man tas apniks es aizbraukšu uz ķīnu un dzīvošu laimīgi. Bet tie cilvēki kuri paliks šajā EU kolhozā tajā brīdi kad tas juks ārā ļoti ļoti cietīs. Jo tāda civilizācija kurā valda homoseksuālisti ilgi nepastāvēs. Vispār neviena civilizācija nevar pastāvēt ja viņai neeksistē garīgās vērtības. Homosekusālisms kā milzīgs tanks iet virsū kristietībai, un kad būs savu izdarījis aprīs pats sevi. Kā rauga šūnas kuras pašas nomirst savos mīzalos jo ir norijušas visu no kā var baroties. Viņi saka ka taisīs bērnus birkās?? Nu bet tie būs kropļi. Un vispār viss ko Piderasi dara ir viena liela korplība.Bļin!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Fiireram 11.07.2006 18:01
Tuvākajā perspektīvā mums tomēr ir jaapiesargājas no provokācijām - var gadīties, ka dažādi karstgalvji vai Krievijai draudzīgi spēki uztaisa pederastu gaajiena laikā nekārtības. Tas nav izdeviigi mums, bet gan ekstreemajiem pederastiem. Latvijaa nevajadzeetu buut nekaadiem "homoseksuaaliem mocekljiem" (sal. http://en.wikipedia.org/wiki/Stonewall_riots ), jo tas var izraisiit nenobriedušas sabiedrības dalas emocionālu reakciju un pat simpātijas pret viņiem.

Nezinu, vai "praida" gaajiena laikaa būtu homīšiem jāparāda gods. Labākais, ko varam darīt - atmaskot viņu dezinformāciju un balsot par tām partijām, kuras nenostājas sorosiešu un zviedru avīzes pusē. Jebkurā gadījumā - visa atbildība par to, kas notiek pasākuma laikā būs jāuzņjemas gājiena rīkotājiem un amatpersonām, kas izlēma to atļaut. (Ir precedents - 16.marta legionāru gājiens Rīgā, ko drošības dēļ ierobežoja ar barjerām - sk. interviju ar Jāni Kažociņu - http://www.delfi.lv/news/conference/interviews/article.php?i... ). Tātad, ja šoreiz Kažociņš un Aksenoks saka, ka ar praidu viss ir droši, tad, inša'Allah, viss arī būs droši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 11.07.2006 17:09
Principā es uzskatu, ka Latvijā vajadzētu atjaunot kriminālsodu par homoseksuālisma praktizēšanu un propogandu. ES direktīves regulē tikai likumdošanu attiecībā uz tādu abstraktu un neaprakstāmu lietu kā seksuālā orientācija, par seksuālo praksi nekur nekas nav teikts. Un galu galā visa Eiropas veselā sabiedrība cer uz mums, jaunajām dalībvalstīm - Baltijas valstīm, Poliju u. c., ka mēs rādīsim iniciatīvu un sāksim ierobežot pederastu aktivitātes, un tad tas aizies arī pie viņiem. Varbūt kaut kad nākotnē, pateicoties mūsu nolauztajiem celmiem, izdosies depidarizēt pat Nīderlandi un Zviedriju, bet Londonas, Parīzes un Berlīnes mēri, pateicoties latviešu iniciatīvai, tiks ievietoti pidarolezbozorija stacionārā. Mēs neskoposimies pieredzes apmaiņā, ja vecās Eiropas garā veselie politiķi lūgs mūsu konsultācijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! - links 11.07.2006 13:55
Piemēram, šis te http://www.delfi.lv/news/video/local/article.php?id=14590003 laikam "aizgāja" nevis kaut kādā strip-bārā, bet Latvijas Nacionālajā Operā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! - Igoram 11.07.2006 13:49
Jā - tieši atrast kaut kādu vidusceļu. Un šai sakrāa arī šī tiesisku apsvērumu dēļ neizpildāmā prasība ir teicama iniciatīva. Tā liek varai meklēt izeju, meklēt kādu vidusceļu. Manuprāt viens vidusceļš varai būtu atļaut šo gājienu, paskaidrot iedzīvotājiem šādas rīcibas iemeslus - nav tiesiska pamata aizliegt, - bet pašā laikā paust noraidošu un nosodošu attieksmi pret šādu publisku homoseksuālisma popularizēšanu.

Tas atbilstu visām Latvijas saistībām cilvēktiesību jomā - nevar patvaļīgi aizliegt paust politisku pozīciju (Latvija pagaidām nav zviedru karaliste), un tas dikti nepatiktu Freimanes kundzei un viņas melīgajiem domubiedriem, jo viņi ir ekstrēmisti. Tieši tas - faktiski padarīt neiespējamu varai paust savu noraidošo pozīciju - ir viens no viņu mērķiem; paskatieties kā klupa virsu Kalvītim gan pagājušogad, gan šogad par gej "arodbiedrībām" netīkama viedokļa paušanu! :)

Ir tiesa, ka vismaz daļa šo cilvēku tiecas ierobežot vārda, izteiksmes, publiskas reliģiskās paarliecības paušanas brīvību. Un tieši tāpēc ir svarīgi apstiprināt šīs brīvības viņiem pašiem - tad ir vieglāk vērsties pret mēģinājumiem tās ierobežot.

Par izvēlēm - izvēles ir vienmēr, iespēja mainīt sabiedrību pastāv, kamēr vien pastāv un tiek ievēroti demokrātisko procedūru rāmji. Banāli, bet jāsāk kā vienēr ikvienam pašam ar sevi. Ir tiesa, ka patlaban jums un jūsu domubiedriem ir nesalīdzinoši mazākas iespējas darīt savu viedokli zināmu plašākai sabiedrībai. Tad, kad cilvēks ir skaidrībā pats ar sevi, tad var paskatīties apkārt. Es redzu, ka visatļautība saak iespiesties tajās vietās, kuras pieder vai kuras tik finansētas no visu nodokļmaksātāju līdzekļiem. Piemēram, šis te laikam "aizgāja" nevis kaut kādā strip-bārā, bet Latvijas Nacionālajā Operā. Ja ir šaubas par to, ka arī šeit tiks mēģināts inkrementāli iznīcināt sabiedrībā jēdzienu kauns, papētiet, kas "aiziet" Vīnē starptautiska dejas festivāla ietvaros: http://www.impulstanz.com/gallery/videos/ Uz afišu stabiem viscaurpilsētai rēgojas šāda te lūk māksla: http://www.impulstanz.com/festival06/performances/id30-1/

Paskatieties, ko publicē Apollo "attiecīgās sadaļas" - kaut kādas informācijas vietā no dzeltenās preses un pornožurnālīša ņemtu rakstiņu pārpublicēšana. Lattelecom vairākums joprojām pieder Latvijas valstij - tātad netieši arī jums un man. Var pamēģināt atkarot. Ir daudz grūtāk iebilst pret homoseksuālisma popularizēšanu, ja vide ir sagandēta ar tamlīdzīgu "sviestu".

Ir tiesa, ka oponentu pusē ir gan ārzemju labvēļu gan Eiropas nudiņas, gan pat iespēja izmantot nodokļmaksātāju finansētus resursus (Integrācijas Ministrijas telpas). Tas ir jābūt vienīgi motivējošam faktoram: - pamēģināt panakt, lai Integrācijas Ministrijas telpas netiktu izmantotas šādiem nolūkiem.

Izvēles un iespējas ir vienmēr. Arī tāda - tai brīdī, kad šī cīņa kļūs bezcerīga (un patlaban tam neesam ne tuvumā), liegt šai valstij savu lojalitāti. Ja 70% pilsoņu liegtu tai savu lojalitāti, tā vienkārši izbeigtos, kopā ar politiķiem, kuri mēdz aizmirst, ko pārstāvēt viņi tika ievēlēti. Ir priekšvēlēšanu laiks, un darbs, ko jūs dariet ir vērtīgs. Vēlreiz - veiksmi un izturību jums! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 11.07.2006 13:14
Ko lai saka-skaisti vaardi par atveertibu,toleranci,eiropeiskumu,laikam nav taas frazes,kas kautkadaa meera spetu ietekmeet "videjo " sabiedribas locekli.Tas ir frazes ,kas kautko noziimee NVO diskusijaa vai smalkaa diplomatiskaa pienemshanaa.Bet lauku vecis ,kas tikko kaa no darza darbiem atnacis labaak nevajag makties ar pamaaciibaam par pareizu attieksmi.

Jaa,tatad "Mozaiikai" (un netikai tai) trukst kontakta ar plashaam darbalauzhu masaam.Taa jau ir diagnoze...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors masļakovs - Pankukas-Pētersonei! 11.07.2006 12:29
Es arī esmu pret jebkura veida aizliegumiem. Līdz šim mēs visi esam sadzīvojuši un mēs tikai būtu laimīgi ja tā varētu turpināt. Eksistē divi grāvij, viens tas ir Reliģisks fanātisms un otrs ir homoseksuālima diktatūra ar Freida teeorijy ka viss kas man patīk ir man atļauts. Kā dzīvniekiem.

Cilvēks nav dzīvnieks un cilvēks pats apzināti izvēlas savu likteni.

Mums ir jāatrod vidusceļs un jāturpina dzīvot. Bet šobrīd viena neliela sabiedrības grupa mēģina mūs iedzīt vienā grāvi. Līdz ar to otrai grupai ir jāpieliek daudz lielākas pūles lai noturētu stūri taisnu. Jo homoseksuālistiem jau nav ko zaudēt, viņi var vinnēt jaunus cilēkus, propogandas aļaušanu skolās, seksuālās izmantošanas vecuma samazināšanu, amatus valdības aparātā un savu interešu lobēšanu visās jomās. Kā jau tas ir noticis EU un ASV. ar vienu vārdu sakot izveidos vidi kurā viņi savu perversiju pārvērtīs par vispārpieņemtu normu.

Ko darīt mums emigrēt no Latvijas? Arī mums ir tiesības dzīvot tādā valstī kādā mēs vēlamies. Latvija ir arī mūsu valsts un mūsu ir vairākums. Mums ir jācīnās ar visām demokrātiski pieņemamajām normām, lai nosargātu svas tiesības un ja mūs nedzird tad mēs esam spiesti pielietot aizvien dzirdamākas metodes. Mums nav kur atkāpties jo Latvija ir mūsu mājas. šī pandēmija izplatās strauji un viņu galvenais lozungs ir kas nav ar mums ir pret mums. Vai nu pieņem vai nu esi Homofobs.

Vai mum ir palikušas izvēles tiesības?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

LindaF - Jurim Bogdanovam 11.07.2006 12:17
Vispirms - paldies, ka Jus saja diskusija piedalaties ar savu isto varu, nevis zem pseidonimu. Tas tai pieskir nopietnaku un pozitivaku raksturu! Meginasu atbildet uz Jusu jautajumiem:

"Vai tieshaam jums par katru cenu ir jaapadara homoseksuaalisti redzami? Kaa vaardaa tas tieki dariits?"

Ja, ir japadara redzami, jo mes uzskatam, ka sobrid Latvija vairums cilveku, kas sevi apzin ka homoseksulus vai biseksualus ir nobijusies, nicina sevi, ir vientuli, ir deprimeti, baidas no ta, ko teiks vinu tuvakiem, radi un kolegi. Vinu varda tas tiek darits. Neuzskatam, ka veseligai sabiedribai nak par labu, ka viena tas dala nemez nesaskata iespeju veidot sev pozitivu un labu dzivi. No sadam sajutam rodas visadas problemas, atkaribas, agresijas, visadas negativas, sabiedribai kaitejosas paradibas. Cilveks, kas ir nelaimigs sava privataja dzive nav labs kolegis, draugs, pilsonis. Uzskatam, ka mes visi butu ieguveji, ja katrs individs saja valsti varetu justies dross, pasargats un ar tiesibam but tads kads vins ir, bez citu nosodijuma - kamer vien tas ir saskana ar likumu!


"Turklaat arii tolerances sludinaataaji nodarbojas ar aciim redzamu citaadi domaajosho aizvainoshanu, sakot, ka tiem jaaiet mezhaa, ka fantaazija nestraadaa utt."

Es vai mani organizacijas biedri Mozaika nekad neesam teikusi, ka kadam butu "jaiet meza", nevienu nenosodam un neradam ar pirkstu. Mes negribam nevienu nosodit, un mes pilniba atbalstam demokratijas pamata ideju, ka katram ir tiesibas uz savu viedokli, savam emocijam un uzskatiem. Bet mes ari domajam, ka sabiedribai trukst informacijas par to, kada ir reala Latvijas citadi seksuali orienteto cilveku ikdiena, mez uzskatam, ka varbut ne katrs ir iedzilinajies un meginajis saprast - un tamdel mes aicinam sabiedribu uz dialogu. Mes domajam, ka sabiedriba valda zinami prieksstati un stereotipi, kas neatbilst patiesibai un, kas nelauj cilvekiem nonakt pie racionaliem secinajumiem.

"No siikkuminjiem jau saakas arvien lielaaka apsaukaashanaas un abpuseeja suutiishana, liidz nobriest agresija kaadaa no puseem. Juus tak neviens pats neko nesaprotat no iecietiibas."

Es, protams, nevaru runat visu Latvijas homoseksualu varda, tapat, ka Jus nevaretu runat visu heteroseksualu varda, bet es varu Jums apsolit, ka no Mozaikas puses nav un nekad nebus nekadu agresiju. Mes tacu dzivojam starp jums, heteroseksualiem, un gribam turpinat seit dzivot - saticigi!

Par homoseksuaalismu kaa veertiibu. Vai tieshaam Dievs buutu vareejis radiit viirieti un vinja dzimumorgaanus seksam ar citu viirieti? Vai tieshaam ljaushanaas iekaarei ir tas pats, kas miilestiiba, pat ja tur ir arii radnieciigas dveeseles. Vaards miilestiiba vispaar ir kristietiibas laika veertiiba, jo tad tas paraadiijaas lietoshanaa kaa veertiiba. Un Jeezum runaajot par miilestiibu sekss nu noteikti nebija praataa. Liidz ar to, ja gribat kaadu aicnaat uz miilestiibu un iecietiibu, tad nedariet to ar domu "PADARIIT REDZAMUS HOMOSEKSUAALISTUS", un vinju attieciibas saucot par miilestiibu. Arii visaas citaas attieciibaas sekss, ko sauc arii par miileeshanos, nav miilestiiba!!!

Ne, Jezus nerunaja par dzimumorganiem - vins ari nerunaja par dzimumorientaciju. Vins nenosodija homoseksualus. Vins pirmam kartam runaja par milestibu. Kamdel Jus gribam pazeminat homoseksualo milestibu uz seksualo aktu vien? Protams, ka tas ir dala no cilveka milestibas izpausmes, bet tikai dala. Jus tacu, domajo par kadu heteroseksualu pari, ari nedomajiet par vinu seksualo dzivi vien? Visiem cilvekiem ir dabas dotas spejas milet, just maigumu, velme aizsargat un atbalstit savu miloto puisi vai meiteni - kopa iekartot un uzturet majas, kopa smieties, izklaideties, stavet blakus grutajos brizos, satikties ar draugiem... visas tas ikdienas lietas, kuras mes visi daram, un kuras mums negribas but vieniem. Kapec butu gruti pienemt, ka dazi cilveki so kopibu un milumu izjut ar otru sava dzimuma cilveku? Homoseksuals cilveks sevi par tadu apzinas PIRMS vinam vai vinai ir bijis sekss ar sava dzimuma parstavi. Daudziem vispar muza sada seksa nav, bet vins vai vina tik un ta zin, kads vins ir, jo visas vina ilgas, velmes, sapni, sirdssapes ir saistitas ar kadu cilveku, kas ir ta pasa dzimuma parstavis.

"Bet Linda Freimane nemaz neveelaas saprast un nonaakt pie Patiesiibas, jo vinjas maizes darbs ir homoseksuaalisma izplatiishana. Tas ir liels shkjeerslis arii apzinjaa, kad cilveeks neapzinaati pakljaujas pashapmaanam un ciinaas par to, no kaa neko nesaprot."

Kapec Jus domajat, ka Jus zinat ko es velos vai nevelos? Es visu muzu esmu centusies saprast kas tas isti ir, kas dzen mus, cilvekus uz prieksu, ka si pasaule ir iekartota, kadas ir moralas un tiesiskas patiesibas, ka mums vajadzetu dzivot. Si velme man sava laika mudinaja studet zurnalistiku, bet velak, jurisprudenci. Si velme mani padarija par loti aktivu trimdas latvieti, kas darbojas Eiropas latviesu jaunatnes apvieniba un citas latviesu organizacijas, kuras iestajas par Latvijas neatkaribu. Sodien mans maizes darbs ir privataja biznesa, kuram nav sakara ar Mozaiku vai jautajumu par LGBT tiesibam. Darbu Mozaikas valde es veicu sava briva laika un bez atalgojuma, tapat ka es kadreiz stradaju latviesu organizacijas - del savas parliecibas, ka tas ir svarigi.

"Interesanti, ka Riigas centraa iziet ar plakaatiem, ka homoseksuaalisms ir, un tas nav greeks, ir vaarda briiviiba un viedoklis, bet iziet ar plakaatiem, ka homoseksuaalisms ir greeks, ir citu ierobezhoshana un savas Patiesiibas uzspiezshana. Ka vienmeer, ka iejaucas liberaalisms un sorosieshi, lai gan Soross, vismaz intervijaa LTV staastiija par citu izpratni par atveertu sabiedriibu. Kursh melo? Varbuut ka kaads ir vienkaarshi patologjisks melis no shiem?"

Iet ar plakatiem pa Rigas centru nekad nav greks, un ikkatram ir tiesibas to darit! Kriminali sodami, toties, ir mudinat uz varmacibu un agresiju. Diemzel dazi Latvijas grupejumi plano tiesi sada veida traucet musu tiesibas organizet miermiligu pasakumu un tiesiska kartiba iestaties par savam tiesibam.
Par Sorosu - es vinu personigi nepazistu, bet pazistu daudzus, kas strada vina fonda seit Latvija. Manuprat, tie visi ir Latvijas valstij lojali cilveki, kas sava ikdienas darba censas virzit demokratijas procesus uz prieksu un velas redzet so valsti un tas iedzivotajus laimigakus. Manuprat jaizsaka ciena cilvekam, kas ir gatavs savus personigos lidzeklus ieguldit, piemeram, bijuso socialistisko valsu jauniesu izglitiba, lai tie varetu doties studet uz ASV labakajam universitatem, vai dazadu profesiju izglitosana te pat Latvija. Butu jauki, ja kads no Latvijas miljonariem ari aizdomatos tik talu un saktu tik dasni dalities ar saviem uzkrajumiem...

"Atziit homosdeksualitaati, mekleet to sevi, esot tas pats, kas mekleet savu patieso buutiibu. Ir zinaams, ka mazam beernam nemaacot darba tikumu un nedziivojot videe, kur vinjam svariigi cilveeki par to sajuusminaas, vinju paarnjems slinkums savaa varaa, un vinjsh visu dziivi taads arii paliks. Jo beerniem ir taada daba, ka vinji ir vaaji pret kaardinaajumiem. Ja vien iespeejams, tad vinji tam ljaujas. Tieshi taapeec pastaav taada lieta kaa kultuura. Taa noziimee, ka mees kaut ko labu veidojam, ieseejam un kopjam, censhoties to pasargaaat no apkaarteejaas vides nezaaleem."

Sadi izteicieni ir dzili aizskarosi, ne tikai pasiem homoseksualiem, bet ari vinu vecakiem un gimenem. Ticiet man, Jus nepazistat visas sis gimenes, Jus nezinat ka vinas ir augusi berni... Varu runat no savas personigas pieredzes, es augu loti patriotiska, mila un "normali orienteta" gimene. Neviens man nekadas "netiklibas" nemacija. Par homoseksualitati vispar neviens gimene nerunaja - 70-tajos gados si bija tikpat mazpazistama paradiba Zviedrija ka sodien Latvija. Mans bralis ir heteroseksuals un laimigi precejies. Maniem geju un lesbiesu draugiem ir lidzigas situacijas. Protams, neviena gimene nav perfekta, visi vecaki pielauj kludas - bet homoseksualtate nav viena no tam! Jus tacu neiemacijaties iemileties sievietes no saviem vecakiem? Jusos tacu sis emocijas radas kaut kad jaunibas gados? Ar mums ir ta pat.

Par Jusu talakiem apgalvojumiem man laga nav ko teikt. Es vienkarsi ceru, ka mes varesim turpinat dialogu, viena vai otra veida, un es ceru, ka Jums dzive bus lemts iepazities ar kadu homoseksualu personu, lai Jus varetu labak iedzilinaties vina vai vinas emociju un pardomu pasaule.

Si pasaule ir radita tada kada vina ir, daudzveidiga, krasaina, skarba un skaista. Mums visiem vina ir vieta, un mes visi varam vinu padarit labaku, ja esam gatavi sarunai un gatavi ieklausities citos.
Lai Jums jauka diena!
Linda

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 11.07.2006 11:48
stalins: Bet ,kas vajadziigs,lai sabiedribas merenaa,konservatiiva dalja labveligaak attiektos uz "Mozaikas" paustajam idejaam,tad vinjai sevi jaakcente ka sabiedriskaa labuma organizaacija,nevis tikai biedru labuma org

Vinji jau tieshi taa arii meegjina dariit. Tas ir taads aatrs un viegls celjsh - nopirkt PR un juristu pakalpojumus un saakt publiskot savas aktivitaates visaados it kaa neitraalos meedijos (http://www.studentnet.lv/vip/article.php?id=37893 utml.). Liidz zinaamam liimenim taa var aiziet - bet ja gribaas ieiet "lielajaa" publiskajaa telpaa, tad var rasties probleemas. Tas ir kaa anekdotee par ebreju, kursh teica, ka vinjsh no ebreju siteejiem nebaidoties, jo esot peec pases krievs.

Var pasniegt sevi kaa vien gribas - bet buutiiba jau no taa nemainaas. Es arii varu kaut vai simts pieklaajiigus Mozaiikas pashreklaamas rakstinjus izlasiit - reizeem pat ar interesi, ja reiz cilveeki ir centushies. Bet, ja redzeeshu vinjus uz ielas lopiski uzvedamies, tad nekaadas solidaritaates ar vinjiem man nebuus. Visi zinaam, kaada ir greeka alga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 11.07.2006 11:07
Nelaimiigi taapec,ka vinju sex.orientaacija vinjiem ir jaaslepj,jaciesh visaadas diskomforta sajuutas.Bet var tachu arii turpinaat.Ja nu homoseksuualis dariis taa ,kaa iesaka oponents,un heteroseksuaali apreceesies,radiis bernus,kaa tad buus?Vai shii sieviete buus laimiiga,kad virietis gulees ar to ,bet domaas par citu...shoreiz viirieti.Vai berni shadaa gimenee buus patiesi laimiigi? Apollo portaalaa,sadalja "vins un vina",esmu lasiijis paris beedustastus.

shadu retoriku var veiksmiigi attistiit,nevis suudzeeties-luuk sabiedr.vairak muus apbizho taa un shitaa,mees parasam to un to,ja jus taa nedarisit sudzeesimies Eiropai.Shada pieeja biedri,nav pareiza pieeeja.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


stalins 11.07.2006 11:00
Kas attiecas uz rakstaa mineto organizeetiibu praida laikaa no pretejaas puses-tad tas ir fakts. Nu bet taa jau ir lielaa politika.Saliidziniet ,ar pagajushaagada 4.maiju vai 16.martu,scenaristi tie pashi,arii shi gada -16.martu. Dabiski ,ka arii kadri ,kas shais noitikumos aktiivi ir lielaa meraa tie pashi,un visu to saskanjo Antonijas13 vai kur citur.

Tiktaal ,kas attiecas uz radikaljiem.Bet ,kas vajadziigs,lai sabiedribas merenaa,konservatiiva dalja labveligaak attiektos uz "Mozaikas" paustajam idejaam,tad vinjai sevi jaakcente ka sabiedriskaa labuma organizaacija,nevis tikai biedru labuma org,protamsne taa ka Putnja k-gs to dara-deklaratiivi. Bet retorikaa ,un veelams arii domaas,ir javirzaas no sabiedriskaa vairaakuma intereseem.

Piemeeram,ir ticis teikts ,ka sabiedriibai ,no taa labaak nepaliekot,ka atseviskhi tas loceklji ir nelaimiigi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 11.07.2006 10:50
Esmu parakstiijies zem "Pret Straumi" aicinaajuma. Pankuukas pamatoti noraada uz juridiskiem shkjeershljiem, ja gribam ierobezhot "freedom of expression". Tomeer, ljoti iespeejams, ka var skaidri nodaliit noteiktus agresiivus perversiju publiskas demonstreeshanas veidus, kurus ir iespeejams aizliegt - lai "praidisti" vismaz ir spiesti stingri tureeties likuma nospraustajos raamjos.

Sakaraa ar Latvijas Kriminaallikuma 161. panta jaunaako redakciju (kas pieljauj homoseksuaalus sakarus pieaugusham viirietim ar 16 gadus vecu jaunieti), Latvijaa nav iespeejams skaidri noshkjirt pederastus no citiem homoseksuaaljiem - taadeelj ciinju pret pederastiju nevar nodaliit no ciinjas pret homoseksuaalismu kaa taadu.

Lai Igoram un kustiibai "Pret Straumi" veicas taas darbaa! Cerams, ka, tikushi galaa ar pederastu praidiem, vareesim sakaartot arii prostituucijas pakalpojumu uzmaaciigo reklaamu Vecriigaa. Lai mums ir pamats lepoties ar Latviju un taas cilveeku vairuma moraalo staaju; lai Riiga rada muusos lepnumu, lai to nevienam neizdodas padariit par veel nozheelojamaaku Amsterdamas kopiju!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankukas - Pētersonei! - Igoram 11.07.2006 09:18
Paldies, Igor, par to, ko jūs dariet. Es nepiekrītu jūsu uzstādījumam, ka homoseksuālisma popularizēšana un gājiens konkrēti būtu aizliedzami. Tā ir nereāla prasība tai tiesiskajā kontekstā (Eiropas Cilvēktiesību un Pamatbrīvību Aizsardzības Konvencija Eiropas Cilvēktiesību Tiesas interpretācijā), kuru Latvija ir pieņēmusi. Var strīdēties, vai šis konteksts ir perfekts, vai tas ņem vērā visu būtisko, bet vienkārši noraidīt to, nepiedāvājot dzīvotspējīgu alternatīvu, būtu neprātīgi.

Šai tiesiskajā kontekstā ir iespējams ierobežot tiesības, lai "aizsargātu veselību vai tikumību" (for the protection of health or morals), bet, saskaņā ar ECTT interpretāciju (tā ir saistoša Latvijai), valsts pārvaldei ir jābūt "neatliekamai sabiedriskai nepieciešamībai" (pressing social need) šādi rīkoties. Un ja "sabiedrisko nepieciešamību" homoseksuālisma popularizēšanas gadījumā varētu formulēt samērā vienkārši, tad ar "neatliekama" demonstrēšana būs praktiski neiespējama.

Ilustrācijai: ar zinātnes palīdzību ir iespējams kavantificēt un konstatēt, ka kādā ilgākā laika posmā laulības un ģimenes institūts ir ticis negatīvi ietekmēts. Var izvirzīt hipotēzi, ka tas ir saistāms ar dažadiem "seksuālās revolūcijas" aspektiem; iespējams, var pat statistiski izolēt šos aspektus un demonstrēt cēloņsakarības. Problēma ir: tas ir iespējams tikai kādā ilgākā laika posmā, negatīvās parādības notiek inkrementāli, un katrā izvēlētā brīdī būs gan neiespējami demonstrēt "neatliekamu" nepieciešamību tiesiski aizliegt kaut kā popularizēšanu (jo negatīvās konsekvences tai brīdī nav pietiekami smagas un pārliecinoši demonstrējamas), gan arī, sabiedrības uzskatu par to, kas ir tikumība, maiņas dēļ, - pārliecināt to par šāda aizlieguma nepieciešamību.

Es uzskatu, ka bez pārliecinoša tiesiska pamata liegt kādam šīs tiesības - pulcēties un paust savus uzskatus – tai mirklī ir lielāks ļaunums. Cita starpā, tas nozīmē arī netiešu atzīšanu, ka nav iespējams uzvarēt ideju, vārdu, pārliecināšanas cīņā. Bez tam, pat ja izdodas panākt aizliegumu rīkot gājienu, tas nav un, to pašu tiesiskuma apsvērumu dēļ, nevar būt ilglaicīgs risinājums.

Tāpat pastāv iespējas izmantot tās pašas brīvības, lai paustu citus uzskatus un mēginātu pārliecināt sabiedrību noraidīt homoseksuālisma popularizēšanu. Tādā ziņā tas, ko jūs un jūsu domubiedri dariet, ir ļoti vērtīgs. Miermīlīgs protests var būt iedarbīgs pārliecināšanas līdzeklis. Tikai miermīlīgs – nevis tāds, ko diskreditē cilvēki, kuri ir gatavi protestējot pārkāpt likumu. Piemēram, vienkārši sapulcēties tur, kur ies šī procesija, un demonstratīvi pagriezt tai muguru būtu daudz izteiksmīgāk un arī iedarbīgāk, kā mēģināt tai aizšķērsot tai ceļu. Novērsties no negantības, arī simboliski – domāju, ka pamatojumu tādai rīcībai var atrast reliģijās un arī cilvēkiem, kuri nav ticīgi, šāds žests būs viegli saprotams.

Veiksmi jums! :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Fīrers 11.07.2006 09:11
Latvieši ir visiecietīgākā (vienaldzīgākā) tauta visā pasaulē. Tikai vienmēr ir pastāvējusi sava kārtība, vienmēr ir bijušas negatīvas lietas, pret ko latvietis ir bijis ļoti iecietīgs. Melns vienmēr ir bijis melns, un balts ir bijis balts. Kamēr tas tā ir, latvietis pieņem un iecieš gan melnā, gan baltā pastāvēšanu. Visam ir sava vieta. Pidaram pidara vieta. Homoseksuālisms gadu gadiem ir bijusi negatīva parādība, un homoseksuālisti - pagrimuši deģenerāti kā alkoholiķi vai narkomāni. Kamēr tas tā bija, visiem viņi bija pilnīgi vienaldzīgi, neviens ar olām nemeta un komentāros nelamāja. Homoseksuālisma normalizācijas propaganda ir nekrietns mēģinājums iejaukties lietu dabiskajā kārtībā. Kad vadzis ir pilns, tas lūst. Ja latvietim mēģina iestāstīt, ka melns ir balts, viņš vairs nespēj to paciest, un saceļas pret aplamo uzskatu uzspiedējiem.

Sorosieši, vai neesat dzirdējuši teicienu "nelien ar savu bībeli manā baznīcā"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laima Zvidra - Aleksim 11.07.2006 03:39
"Kā tad ir ar biseksuāļiem? Viņu seksualitāte principā varētu būt vērsta uz pretējo dzimumu, uz ģimenes veidošanu un bērnu audzināšanu. Bet vienā brīdī viņi sajūt, ka ir iedzimti biseksuāļi un tur neko nevar un nevajag grozīt - instinkts viņus tad mudina laist ar visvisādiem partneriem, nešķirojot tos pēc dzimuma."

Kādēļ jūs domājat, ka cilvēks to tik pēkšņi vienā brīdī sajūt, ja viņam interesē kāds individuāls cilvēks neatkarīgi no dzimuma, tad tas cilvēks viņam interesē. Kadēļ uzreiz jasaka, ka tūlīt laidīs ar visvisadiem partneriem. Cilvēks var laist ar visvisādiem partneriem neatkarīgi no seksuālās orientācijas, tas ir atkarīgs no tā kāds viņš ir cilvēks, un tas, ka cilvēks ir biseksuāls nenozīmē, ka viņš visu laiku nodarbojas ar seksu neskatoties uz personību, un to, ka ir kāds ko jau mīl un ar ko veido ģimeni-kā jūs to pasniedzāt. Tas ir vienkārši absurds. Atkal, jāmin, ka homoseksualitāte ir attiecināta tikai uz seksu. Homoseksualitātei un heteroseksualitātei nekas neatshiras seksa, milestibas, gjimenes dzives jome. Iznjemot to ka viena ir dazhadi un otra ir vienadi dzimumi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Laima Zvidra 11.07.2006 03:24
Visi cilvēki ir tie paši cilvēki un visi ir līdztiesīgi. Dievs nekad nav teicis, ka savienot nevar viena dzimuma pārstāvjus. To izdomāja baznīca, un kā jau labi zin citvien pasaulē baznīcas arī ir atzinušas viendzimuma laulības. Kā var nosodīt cilvēku, jo viņš ir savādāks? Mēs visi esam dažādi, dažiem garšo rozīnes dažiem vienkārši negaršo un nekad negaršos. Es ļoti vienkārši homofobiju varu salīdzināt ar rasismu šajā gadījumā, jo tā jebkurā gadījumā ir diskriminācija. Linda Freimane loti labi atbildeja Pankukam, es piekritu. Bet Pankukas, kadelj ir jaattiecina homoseksuālas attiecības tikai uz seksu, homoseksuālas attiecības pastav no visa pasha, ka dazhada dzimuma attiecības: milestiba, interese, dzive..

"Tradicinalais" kursh jebkad ir teicis, ka tradicionālais pastav no dazhadu dzimuma attiecibam? Dzivnieki ari medz but homoseksuāli. Jā, cilvēki var vairoties, ja sieviešu un vīriešu dzimuma pārstāvji dara to iespējamu. Bet cilvēki nav uz šīs zemes tikai, lai vairotos. Skudras, piemēram, daudzas uzreiz piedzīmst kā strādnieki un nav spējīgi radīt pēcnācējus. Bet ar jauno tehnoloģiju mūsdienās īstenībā daudz kas ir iespējams, un adoptējot paglābt bērnu arī ir iespējams. Asins radniecība nav viss uz šīs pasaules.

Ļoti bieži esmu dzirdējusi, kad cilvēki saka tā kā Jūs "esiet...... tikai nesludiniet to kā kautko normālu" vai arī "turiet to pie sevis, nebāžiet sejā". Kāpēc būtu jāslēpj kaut kas, kas pēc citu domām ir nepatīkams. Ja tas ir dabiski un uz to ir visas tiesības. Kapec cilveki ir janodala grupas? Kadelj ir jabut agresiviem un jadiskrimine atseviskas grupas? Vai tiešām uzskats ir, ka tas ir necilvecīgi prasīt līdzigas tiesības visiem vienas valsts iedzivotājiem neskatoties uz rasi, seksuālo orientāciju, mājas dzimto valodu, vecumu, dzimumu, jebko kas KATRU no mums ikdienā atšķir? Tas tiešām paliek necilvēcīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors Masļakovs - visiem geju "neatkarības lobētājiem" 10.07.2006 23:01
un Jack Ripper. citējot: "tie paši cilvēki, "kuri gāja ielās ar ziediem rokās un, dziedot dziesmas, izcīnīja neatkarību", tagad ir gatavi sviest akmeni homoseksuālim vai piekaut ..........melnādainu cilvēku".......
....................
Pats galvenai kāpēc mēs cinamies arī pret homoseksuālisma invāziju?Iemesls ir tieši tas pats kāpēc to darījām agrāk. Brīvība! Tikai šoreiz no homoseksuālistu pandēmijas un ieplānotās valdīšanas. Un no meliem. Un no kristietības pamatprincipu devalvācijas.

Arī pret vārda brīvības apspiesšanu, arī par to lai cilvēki visā valstī uzzin kādu pseido demokrātiju šie tolerantie cilvēciņi ir mums ieplānojuši.

UN arī pret to ka jūs P.e.d.e.r.a.s.t.i.j.u esat salikuši vienā maisā ar rasismu. Neviens no man pazīstamiem cilvēkiem nav rasists. Un galu galā Neiecietība pret perversiju nav tas pats kas neiecietība pret cilvēku. Rasisms ir neiecietība pret savādākas rases civlēku. Nepieņemt homoseksuālismu nozīmē pasargāt savus bērnus, ģimemi un valsti no izvirtulības no degradācijas.

homoseksuāli cilvēki tā vietā lai ārstētos izvēlas vieglāko ceļu un mēģina savu slimību padarīt par normu. Un nevajag mums stāstīt ka melns ir balts. Lezbiete ir un paliks lezbiete un tā pat ar gejiem. visiem ir skaidrs ka tas ir nenormāli.

Ja jūsu gājienu atļaus tad līdz nākamā gada praidam jūs sagaidīs referendums par homoseksuālu ideju popularizēšanas aizliegšanu. šie 16 000 tika savākti 3 nedēļās, tas tikai parāda mūsu vēlmi un apņemšanos. Arī tas ka notiks pirms praida un praida laikā parādis mūsu apņemšanos. Un ticiet man jums tas nepatiks.

Es jums silti iesaku brauciet prom uz briseli vai holandi, veidojiet tur kaut vai zoofīlu partijas un ticiet mums mēs jūs liksim mierā. hei vai mani kāds dzird!!! Ieklausieties!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Sorosam un vinja draugiem 10.07.2006 12:31
Mozaiika esot par sabiedriibu, kuraa cilveeks esot veertiiba. Tikai taapat kaa NAP jautaajumos, jaaprasa, kursh ir tas cilveeks, kursh jums buus veertiiba, un kas jums ir vfērtība? NAPaa cilveeks tikshot nolikts centraa, bet izraadiijaas, ka tie, kuriem to visvairaak vajag, tajaa nolikti netiks ar atrunu, ka nevienu nevar piespiest..., kas ir nezinaashanas paraugs augstākajos eshelonos politikaa. Un arii no Mozaiikas nav saprotams, kuras veertiibas un kurus cilveekus par veertiibaa vinji grib redzeet, vai ko cilveekaa vinji grib redzeet kaa veertiibu. Pagaidaam var redzeet, ka taa ir tieksme visus piespiest runaat par homoseksuaalismu no riita liidz vakaram un atziit to par aarpus greeka esoshu.

Esot kauns par to, ka Latvijaa dzimusi. Kaadreiz veel ar to leposies, un tieshi ar sho nostaaju, ka ka te netiek izplatiitas globalizaacijas seergas. iecietiiba, liidztiesiiba un homoseksuaalisms ir dazhaadas lietas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 10.07.2006 12:11
Par homoseksualitātes iedzimtību, tie, iespējams, būs kārtējie homoaktīvistu meli. Nekāds "homoseksualitātes gēns", cik man zināms, nav vēl atrasts. Ir dažādas hipotēzes - par agras bērnības pieredzi (tā sauktais "imprinting", kas var izveidot noturīgu ievirzi uz visu mūžu un ir pētīts jau Konrad Lorenz'a eksperimentos). Ir arī statistikas dati, kas apstiprina vīriešu homoseksualitātes varbūtības palielināšanos mātes imūnreakcijas dēļ, ja viņa jau iznēsājusi vairākus dēlus (sk. http://mentor.lscf.ucsb.edu/course/winter/psyc594jr/Human%20... ).

T.i. daudzi respektabli autori homoseksualitāti uzskata nevis par iedzimtu, bet par dzīves laikā (kaut vai mātes klēpī) iegūtu īpatnību. Ko taatad ir veerts iemaaciities aarsteet taapat kaa maates un beerna reezusfaktoru nesaderiibu vai jebkuru citu "dabisku" patologjiju. Jebkurā gadījumā, tas vai homoseksualitāte ir dabiska vai nav dabiska, nekādi neiespaido morālo diskusiju par homoseksuaalu uzvediibu. Ir ne mazums "dabisku" lietu, kuras modernai sabiedrībai nav morāli pieņemamas. Piemēram, vīrieši pēc savas dabas ir predisponēti uz vardarbību, bet tas nepadara vardarbīgu uzvediibu par universāli pieņemamu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Fīrers - Daina Zvidra 10.07.2006 03:42
Homoseksuālisms pirmkārt ir seksuāla rakstura darbības ar sava dzimuma partneri. Piedzimstot tādas nevar veikt. Ja tās nav brīvprātīgas, tad pasākuma ir pelnījis smagu sodu.

Interesanti, kā homofīli vienā gadījumā saka, ka attiecības esot brīvprātīgas un tāpēc nav sodāmas, bet citos gadījumos atkal saka, ka to neizvēloties.

Un, ja arī šī tieksme ir iedzimta, tas nu absolūti nekādā veidā nevar nozīmēt, ka tā nav slimība. Ja tā ir iedzimta, tad tieši tā ir slimība. Es vēl saprastu, ja homoseksuālisti dotos protesta gājienā, lai veselības ministrija atvēl līdzekļus šīs slimības izpētei un iespējamai ārstēšanai. Bet lepošanās ar to vēlreiz apstiprina smagas psihiskas novirzes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - Lindai Freimanei 09.07.2006 20:29
Vai tieshaam jums par katru cenu ir jaapadara homoseksuaalisti redzami? Kaa vaardaa tas tieki dariits? Turklaat arii tolerances sludinaataaji nodarbojas ar aciim redzamu citaadi domaajosho aizvainoshanu, sakot, ka tiem jaaiet mezhaa, ka fantaazija nestraadaa utt. No siikkuminjiem jau saakas arvien lielaaka apsaukaashanaas un abpuseeja suutiishana, liidz nobriest agresija kaadaa no puseem. Juus tak neviens pats neko nesaprotat no iecietiibas.

Par homoseksuaalismu kaa veertiibu. Vai tieshaam Dievs buutu vareejis radiit viirieti un vinja dzimumorgaanus seksam ar citu viirieti? Vai tieshaam ljaushanaas iekaarei ir tas pats, kas miilestiiba, pat ja tur ir arii radnieciigas dveeseles. Vaards miilestiiba vispaar ir kristietiibas laika veertiiba, jo tad tas paraadiijaas lietoshanaa kaa veertiiba. Un Jeezum runaajot par miilestiibu sekss nu noteikti nebija praataa. Liidz ar to, ja gribat kaadu aicnaat uz miilestiibu un iecietiibu, tad nedariet to ar domu "PADARIIT REDZAMUS HOMOSEKSUAALISTUS", un vinju attieciibas saucot par miilestiibu. Arii visaas citaas attieciibaas sekss, ko sauc arii par miileeshanos, nav miilestiiba!!!

Bet Linda Freimane nemaz neveelaas saprast un nonaakt pie Patiesiibas, jo vinjas maizes darbs ir homoseksuaalisma izplatiishana. Tas ir liels shkjeerslis arii apzinjaa, kad cilveeks neapzinaati pakljaujas pashapmaanam un ciinaas par to, no kaa neko nesaprot.

Interesanti, ka Riigas centraa iziet ar plakaatiem, ka homoseksuaalisms ir, un tas nav greeks, ir vaarda briiviiba un viedoklis, bet iziet ar plakaatiem, ka homoseksuaalisms ir greeks, ir citu ierobezhoshana un savas Patiesiibas uzspiezshana. Ka vienmeer, ka iejaucas liberaalisms un sorosieshi, lai gan Soross, vismaz intervijaa LTV staastiija par citu izpratni par atveertu sabiedriibu. Kursh melo? Varbuut ka kaads ir vienkaarshi patologjisks melis no shiem?

Atziit homosdeksualitaati, mekleet to sevi, esot tas pats, kas mekleet savu patieso buutiibu. Ir zinaams, ka mazam beernam nemaacot darba tikumu un nedziivojot videe, kur vinjam svariigi cilveeki par to sajuusminaas, vinju paarnjems slinkums savaa varaa, un vinjsh visu dziivi taads arii paliks. Jo beerniem ir taada daba, ka vinji ir vaaji pret kaardinaajumiem. Ja vien iespeejams, tad vinji tam ljaujas. Tieshi taapeec pastaav taada lieta kaa kultuura. Taa noziimee, ka mees kaut ko labu veidojam, ieseejam un kopjam, censhoties to pasargaaat no apkaarteejaas vides nezaaleem.

Bet attureeties no nezaaleem nav tas pats, kas paruupeeties par kultuuruaugiem, taas ieseeshanos un attiistiishanos. Radiitaajs ir iekaaartojis taa, ka labais ir jaaseej, jaasargaa un jaaapruupee, ko vienaa vaardaa var saukt par taa kultiveeshanu. Sliktais buus klaat pats par sevi. Un tieshi taapat ir arii ar gariigumu un veertiibaam, visaadu tieksmju auglju paradiishanos cilveekaa.

Ko daraam mees. Liberaalji un Soross ir pasludinaajushi, ka Patiesiibas nav, bet ka taa ir tikai vinjiem. Veertiibas kultiveet nedriikst, driikst izplatiit homoseksuaalismu, PADAROT TO REDZAMU UN SAUCOT, KA TAS NAV GREEKS, UN AICINOT VISUS TAJAA MEKLEET SAVU PAQTIESO BUUTIIBU.

Un kad slinkumaa palidies jeb, var teikt, ar slinkuma nezaaleem aizaudzis beerns, kuram apkaarteejaa videe nav nekaa pozitiiva, lai gan vajadzeetu tiekties tikai uz to, ir kljuvis par nemainaamu slinjkji, iznaak, peec shiim teorijaam, ka mums vinjaa esoshais slinkums jeb vaajums pret kaadu tieksmi ir jaapasludina PAR VINJA PATIESO BUUTIIBU, KURAI IR JAALJAUJAS, UN KURAI LJAUTIES NAV GREEKS.

Ir svariigi apzinaaties, ka tas pats Jeezus noraadiija, ka cilveeku nedriikst atbriivot no ljaunaa gara, to nepiepildot ar ko labu, jo tukshumaa tajaa ienaaks 7 lajunie gari un veel negantaaki. Tieshi taa ir arii tad, ja sabiedriibas videe nav kultuuras, kaa to nupat apskatiijaam. tad iznaak, ka pateereetaajkultuuras un uz baudu tendeetas kultuuras vide ir gandriiz tas pats, kas klaja nezaales, dazhaadu tieksmju cseeshana cilveekos, un peec tam veel vinju pakljaushana pashapmaanam, ka viss ir kaartiibaa, tikai tie tur ljaunie. Taa shiem cilveekiem tiek nodariits paari divreiz. Un naakoshaam paaudzeem arii.

Manupraat, ar sho pasauli ir arvien tragjiskaak. Un Linda Freimane ir taas padariishanaa par jukushu pirmajaas rindaas, kopaa ar gejiem un vinju draugiem.

Ja jums kaads tieshaam met ar akmeni, nebriinieties, jo arii Jeezus to liedza, nosakot - ej, un negreeko vairs. Nevis ej un ljaujies visam, ko tu veelies, jo taa ir tava miilestiiba un tava patiesaa buutiiba. Kaa tur ir Freimanes, Cihanovichas un citas kundzes?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 08.07.2006 20:56
Daina Zvidra: Seksuālo orientāciju nevar mainīt! Tāpat kā heteroseksuāļi nevar kļūt par homoseksuāļiem, homoseksuāļi arī nevar kļūt par heteroseksuāļiem.

Man drusku neērti iebilst Dainas teiktajam, jo viņa seksualitāti reducē uz nezkādu iedzimtu refleksu, kas nav atkarīgs no cilvēka saprāta, gribas, uzkrātās pieredzes, ieaudzinātās morāles, utml. Ja cilvēks ir tikai lops, tad jau tā ir taisnība, bet daži cilvēki savu seksualitāti arī sublimē, ievērojot sabiedrībā pieņemtās normas. Ja, teiksim, vairums vīriešu sekotu tikai saviem instinktiem, tad neviena jauna sieviete nekur nevarētu justies droša pret izvarošanu.

Atcerēsimies arī, ka gājienu organizē "lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienība". Kā tad ir ar biseksuāļiem? Viņu seksualitāte principā varētu būt vērsta uz pretējo dzimumu, uz ģimenes veidošanu un bērnu audzināšanu. Bet vienā brīdī viņi sajūt, ka ir iedzimti biseksuāļi un tur neko nevar un nevajag grozīt - instinkts viņus tad mudina laist ar visvisādiem partneriem, nešķirojot tos pēc dzimuma. Manuprāt, cilvēks var ar prātu drusku pakontrolēt savas tieksmes, bet viņš reizēm izvēlas to nedarīt. Var visu cilvēka rīcību un motivaaciju novelt uz gēniem, uz orientāciju - mēdz taču būt arī iedzimta tieksme uz narkotiku vai alkohola lietošanu, vai destruktīvs no vecākiem saņemtais "dzīves scenārijs" (pēc Ērika Bernes). Nu ko, ļausimies visām šīm tieksmēm, un teiksim, ka tā nav kroplība, bet pamats lepnumam?

Daina Zvidra: Vēl Jūs rakstat, ka cilvēks kļūst garīgi kropls. Nezinu, kā uz šo izteikumu atbildēt, varu vienīgi teikt, ka man ir kauns, man ir patiess kauns par to, ka valstī kurā esmu dzimusi valda tāda homofobija.

Nu re - galīga bezpalīdzība un nolemtība! Latvijas vārdu savos dokumentos taču ne ar kādu dzēšgumiju neizdzēsīsi, ne ar kādu melnu kleksi neaizsegsi. Būs vien Dainai jākaunas par savu dzimšanas vietu līdz mūža galam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Daina Zvidra - Firers 08.07.2006 20:47
->"Tādi "cilvēki", kas zem mīlestības termina cenšas pabāzt visādas perversijas, tādējādi šo terminu degradējot, ir pelnījuši nulles toleranci!"

Vai tad homosksualji censhas panaakt to, ka visi kljuust par homoseksuaaljiem? Vai tad vinji popularizee kaut kaadas "perversijas"? Nee, vinji vienkaarshi censhas tikt pienjemti kaa cilveeki, nevis "cilveeki", kaa vinjus deeveejat Juus. Taa pat, kaa daudzus gadus atpakalj gaajienos gaaja melnaadainie, lai ieguutu taadas pashas tiesiibas kaa baltie, tagad gaajienos iet homoseksuaalji.

Un man veelreiz jaatkaarto tas, ko nupat rakstiiju kongo. Homoseksualitaate nav izveele, slimiiba vai seerga! Cilveeki taadi piedzimst.. neviens to briivi neizveeleetos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Daina Zvidra - kongo 08.07.2006 20:20
Juus rakstat, ka homoseksuaals cilveeks izveelas taads buut. Man Jum ir jautaajums, vai vispaar kaadu homoseksuaali paziistat? Ja paziitu, tad Juus noteikti neteiktu taadas aplamiibas. Kaa teica mans labaakais draugs, homoseksuaalis, kursh cilveeks izveeleetos taadu dziivi, kuraa vinjsh nav paarliecinaats pat par to, ka vinja maate vinju miilees peec shiis 'izveeles' veikshanas? Kursh cilveeks izveeleetos dziivi, kuraa vinju tik daudzi ne tikai nesaprot, bet ieniist? Kursh cilveeks izveeleetos dziivi, kuraa vinju var nezheeliigi piekaut un pat nogalinaat vinja 'izveeles' deelj? Kursh? Seksuaalo orientaaciju nevar mainiit! Taapat kaa heteroseksuaalji nevar kljuut par homoseksuaaljiem, homoseksuaalji arii nevar kljuut par heteroseksuaaljiem. Un tas, ka shaada paraadiiba kaa homoseksualitaate eksistee, un ir eksisteejusi ljoti ljoti sen, noraada, ka taa nav pretdabiska paraadiiba, taa vienkaarshi ir savaadaaka nekaa taa, pie kuras lielaakaa dalja cilveeku ir pieradushi.

Gjimene balstaas uz miilestiibas, ja taadas nav, tad nekaada siltuma gjimenee arii nav. Cik muusdienaas ir patiesi laimiigu gjimenju? Un cik daudzas gjimenes shkjiras? Miilestiiba starp diviem homoseksuaaljiem ir tik pat skaista un silta, cik miilestiiba starp heteroseksuaaljiem, un ja homoseksuaalju paarim ir beerni tad shie beerni buus miileeti kaa jebkuraa gjimenee.

Veel Juus rakstat, ka cilveeks kljuust gariigi kropls. Neezinu, kaa uz sho izteikumu atbildeet, varu vieniigi teikt, ka man ir kauns, man ir patiess kauns par to, ka valstii kuraa esmu dzimusi valda taada homofobija. Homoseksuaalji nav gariigi kropli cilveeki, vinji ir taadi pashi cilveeki, ka citi, orientaacija to nemaina! Gariigo slimiibu vieniigi var izraisiit vajaashana un naids, kaads ir juutams pashlaik Latvijaa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Lindai Freimanei 07.07.2006 23:47
> Vai tiešām nav iespējams vest šo dialogu bez naida un rupjībām?

Baidos, ka nē. Vismaz man ir - un domāju, ka arī būs - ļoti grūti vest kaut ko, ko iespējams nosaukt par dialogu, ar cilvēku, vai cilvēku grupu, kuri:

- ir atkārtoti, balstoties uz pilnībā iracionāliem un nejēdzīgiem "apsvērumiem" (dažu desmitu Latvijas iedzīvotāju prettiessisku rīcību, protestējot pret jūsu gājienu), publiski un skaļi nomenojuši tautu, ko saucu par savējo;
- ir grūti saskaitāms, cik reizes, izaicinoši un nekaunīgi melojuši un maldinājuši sabiedrību; reprezentatīvs piemērs ir jūsu un laikam Lavrikova kunga šeit vēlreiz aktārtotie meli, ka:

"(..) Eiropas Cilvēktiesību Tiesa atzina, ka Konvencija aizsargā viena dzimuma partneru tiesības uz ģimenes dzīvi (spriedums lietā Karners pret Austriju (2003. g.) (..)
(..) Eiropas Savienības 2004/38/ES direktīva atzīst viena dzimuma partnerus un piešķir viņiem tiesības, kas attiecināmas uz vienu no ES pamatprincipiem - brīvu pārvietošanos ES robežās(..)."

kā arī citi melīgie izteikumi saistībā ar to, ka itkā "Latvijas valdība spēra soli pretī diskriminācijas atdzimšanai un apdraudēja Latvijas kā Eiropas Savienības dalībvalsts saistību izpildi cilvēktiesību jomā", nostiprinot Satversmē, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti: http://www.mozaika.lv/index.php?part=1&part2=1&us=2031836347...

"Latvija ir vienīgā ES valsts, kas joprojām nav izpildījusi ES direktīvu par vienlīdzīgām tiesībām nodarbinātībā un nav aizliegusi dzimumorientācijas diskrimināciju darba attiecībās." -- Lavrikovs, zviedru laikraksts, 2006. gada 17. maijs

dubulti meli, jo 1) Latvijā ir aizliegta jebkāda prettiesika diskriminācija darba attiecībās; 2) pat ja Latvija tiešām nebūtu pilnībā ieviesusi Direktīvas prasības (un tie pagaidam ir apgalvojumi - visbiežak itin nekā nepamatoti), tikai šomēnes Vācijas parlamenta apkšpalāta pieņēma likumu par vienlīdzīgo attieksmi; EKT ir konstatējusi, ka Vācija nebija ieviesusi šīs Direktīvas prasības (skat. lietu C-43/05 Komisija pret Vāciju)

Tā ka Freimanes kundze, - manuprāt jūs un jūsu domubiedri esiet nelabojami, nekaunīgi un fanātiski savā apmātībā meļi, ar kuriem nekāds dialogs iespējams nav principā. Jums tas visdrīzāk būs vienalga - jo, manuprāt, jums šai "dialogā" ir svarīga pēc iespējas biežāk atkārtot melus un sagrozīt patiesību - bet es drīzāk "iekļautu" sabiedrībā tādu apmātu fanātiķi kā Pat Robertsonu nekā jūs - viņa fanātisma ietekmei Latvijā ir uzliktas pietiekami skaidras robežas, atdalot baznīcu no valsts, viņa izteikumi šķiet mazāk zaimojoši, kā jūsu runas par "sakārtotu, pozitīvu, demokrātisku, taisnīgu, atvērtu valsti"

Es esmu savu iespēju paudis viedokli, ka jums ir jābūt tādām pašām tiesībām kā ikvienam Latvijā - arī tiesībām rīkot gājienus un citādi popularizēt homoseksuālismu. Es to uzskatu par procedūras jautajumu (ikvienam cilvēkam Latvijā jābūt tiesībām pulcēties un paust savus uzskatus; arī netīru, neķītru un visādi nosodāmu ieradumu apoloģēti ir cilvēki; tādēļ jūsu tiesības pulcēties un paust idejas nav ierobežojamas bez tiesiska pamata), bet esmu pārtraucis to, jo patlaban jūsu brīvība ir pietiekami aizsargātas, un ir citi cilvēki (piemēram tie, kuru tiesības patvaļīgi un prettiesiski ierobežot aicināja Latvijas "gejlietu ministrs" Pabriks), - kuru tiesības Latvijā ir apdraudētas.

Jolanta, pasmaidiet, rakājoties pēc "materiāla," patrāpījas šis te, kurš man izsauca tādas asociācijas: Jolantas Cihanovičas terapijas kurss, uzzinot, ka "tumsonīgie homofobi" ir atteikušies pieņemt viņas "visiem būs tikai labāk" ticību un atzīt par mesiju :)
http://stream.sil.at/impuls/giordano_quore.wmv

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tradicionālajam - Marija Golubeva 07.07.2006 19:14
Es nesaprotu, kas tas par pop vārdu tiesības, vaita man ir vajadzīgas tiesības izteikties.Man liekas, ka mēs dzīvojam materiālistu pasaulē un katrs pret savu gribu ir spiests izdzīvot, viens to spēj labāk, viens sliktāk un vai jūs kas drošs vien strādājat, strādājat vienkārši tāpēc, ka ļoti patīk, vai arī jūs cenšaties izdzīvot - tad kur mīļais cilvēk ir šī starpība strap civilizētu personu un mēžoni, ja jau jūs to tā uztveret?Un nemeiģinat man attaisnoties, ka jūs strādājat, jo jums tas ļoti patīk, jo tomēr pastāv cilvēciskais faktors!!

Es teicu iepriekš, lai viņi eksistē, bet galvenais lai nespiež man un vēl min 13 000 to pieņemt par normālu, vai tad viņi šai gadījumā ciena mūsu brīvo izvēli.

Vērts dzīvot ir lai nepielaistu, civilizācijas bojā eju, par ko mēs tik ļoti, neapzināti, cīnamies, bet protams jūs dzīvojat lai sludinātu homoseksuālismu par normālu parādību, vai tā ir?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Marija Golubeva 07.07.2006 18:44
Brīva izvēle ir arī smēķēt, lietot alkoholu, notriekt tūkstošus spēļu zālēs. Arī šīs lietas nav aizliegtas ar likumu, un cilvēkiem ir tiesības to darīt. Atbildi, lūdzu, godīgi uz jautājumu: vai tu cienītu sava bērna brīvo izvēli piekopt kādu no šīm minētajām atkarībām? Kādēļ ir jātaisa izņēmums homoseksuālismam? Tā ir tāda pati negatīva parādība kā alkoholisms. Mūsdienās šī sērga ir ielaista par tālu, lai aizliegtu, bet ierobežot un aicināt cilvēkus no tā atteikties ir pavisam normāli un ļoti vēlami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 07.07.2006 18:36
M.Golubeva: Civilizēti cilvēki ar to arī atšķiras no mežoniem, ka viņiem izdzīvošana nav pašmērķis. Ja sabiedrībā pazūd tolerance, elementāra cieņa pret citu cilvēku brīvo izvēli, kā arī cieņa pret katra indivīda suverenitāti - priekš kam tad izdzīvot?

Toleranta sabiedrība nav neko vērts, ja tai nav ilgtspējības (sustainability). Vienīgās industriāli attīstītās sabiedrības, kur auglības rādītājs ir augstāks par 2.1 bērnu uz sievieti, ir Izraēla un ASV t.s. "sarkanie štati" (kur dominējošie ir reliģiski konservatīvi uzskati un kur paarsvarā balso par republikāņiem). Ja daži cilvēki uzskata, ka viņiem ir citas prioritātes nekā izdzīvot - tas ir OK, bet viņiem tad nevajag brīnīties, ka paarēja sabiedrība neizrāda solidaritāti viņu mērķim ar "cieņu pret katra indivīda suverenitāti" vadīt atlikušās sava mūža dienas. Ceru, ka tiem sorosiešu pētniekiem, kuri kādreiz nodarbojās ar marksisma-ļeņinisma priekšmetu pasniegšanu, šis ir labi pazīstams citāts:

Мы идем тесной кучкой по обрывистому и трудному пути, крепко взявшись за руки. Мы окружены со всех сторон врагами, и нам приходится почти всегда идти под их огнем. Мы соединились, по свободно принятому решению, именно для того, чтобы бороться с врагами и не оступаться в соседнее болото, обитатели которого с самого начала порицали нас за то, что мы выделились в особую группу и выбрали путь борьбы, а не путь примирения. И вот некоторые из нас принимаются кричать: пойдемте в это болото! - а когда их начинают стыдить, они возражают: какие вы отсталые люди! и как вам не совестно отрицать за нами свободу звать вас на лучшую дорогу! -О да, господа, вы свободны не только звать, но и идти куда вам угодно, хотя бы в болото; мы находим даже, что ваше настоящее место именно в болоте, и мы готовы оказать вам посильное содействие к вашему переселению туда. Но только оставьте тогда наши руки, не хватайтесь за нас и не пачкайте великого слова свобода, потому что мы ведь тоже "свободны" идти, куда мы хотим, свободны бороться не только с болотом, но и с теми, кто поворачивает к болоту!

Šeikeru sekta ASV arī eksperimentēja ar ģimenes modeļiem, aizstājot vecāku rūpes par bērniem ar visas kopienas audzināšanu (sk. http://www.profam.org/pub/nr/nr_1504.htm ). Šī sekta tagad jau ir izmirusi... Būtu muļķīgi iedomaties, ka izmirstošā Eiropas liberāļu sekta spēs pievērst savai liberāļu ticībai un cilvēktiesību figņai pietiekami daudz ieceļotāju no 3.pasaules valstīm un pietiekami ilgi uzturēt savu skaitu. Domāju, ka mums ir laiks izdarīt secinājumu par viņiem - "dodieties uz 'Purvu', ja gribat, bet negrābstiet mūsu rokas!"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija Golubeva - Tradicionālajam 07.07.2006 17:16
>"jums jāiet dzīvot mežā un ļaut vispār par jums sabiedrībai aizmirst jums pat nav tiesību lobēt sabiedrību, kuras iznīdēšanu jūs atbalstāt"Vai Jums kāds ir piešķīris tiesības sūtīt citus cilvēkus uz mežiem, gadījumā, ja viņi nav apsēsti ar tautas atražošanas mērķi par jebkuru cenu (un gatavi upurēt šim nolūkam arī cieņu pret savu bērnu brīvo izvēli)?

Civilizēti cilvēki ar to arī atšķiras no mežoniem, ka viņiem izdzīvošana nav pašmērķis. Ja sabiedrībā pazūd tolerance, elementāra cieņa pret citu cilvēku brīvo izvēli, kā arī cieņa pret katra indivīda suverenitāti - priekš kam tad izdzīvot? Vienīgi lai nākotnē atgūtu šīs pazaudētās vērtības...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Linda Freimane - Firers 07.07.2006 17:10
Firer, jūs esat tiešām aizkustinoši naivs :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 07.07.2006 16:21
Homoseksuālists bērnus sagādāt nevar, šāda privilēģija gan iespējama biseksuālistam, kuram vienalga ar ko guļ, ka tik caurums / kaut kas garens. Lai nu kas, bet biseksuālisti patiešām ir amorāli izvirtuļi, un šī patiesība nav no viņu bērniem jāslēpj.

Kur Freimanes jaunkundze izrāva desmitiem tūkstošus, arī nav skaidrs. Kad šamējie vāca parakstus pret laulības jēdziena definēšanu Satversmē, divus tūkstošus vien savāca. Pieņemsim, ka par tiem homoseksuālistiem, kuriem nebija pieejams internets, parakstijās visādi par Sorosa sazagto naudu nopirktie "cilvēktiesību aktīvisti" kā raksta autore, kas tomēr attaisnojas, ka pašai lezbiānisms nav hobijs. Latvijā nav veiktas aptaujas par iedzīvotāju orientāciju, taču ir veiktas aptaujas par attieksmi pret homoseksuālismu, un tur nu parasti parādās, ka 94% šī attieksme ir nosodoša. "LGBT un viņu draugi" taču tādu atbildi nesniegtu, vai ne? Tātad kopā ar "draugiem" nav vairāk par 6%. Pieņemsim, ka katram homoseksuālistam ir pa vienam "draugam", paliek tikai 3%.

Tomēr ļoti labi saprotu, kur varēja rasties informācija par desmitiem tūkstošiem homoseksuālistiem. Atcerēsimies, kāds ir viņu dzīvesveids. Reāli Latvijā varētu būt kādi 500 geji. Katrs ir gulējis, pieņemsim, ar kādiem 400 partneriem, un tāpēc arī liekas, ka kopā viņu ir daudz. 500x400=20 000. Vēl tikpat lezbiešu, un tur arī rodas tie tūkstošu tūkstoši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Linda Freimane 07.07.2006 16:01
Vai tiešām nav iespējams vest šo dialogu bez naida un rupjībām?
Vai tiešām ir tik grūti saprast, ka mīlestība pret otru cilvēku nav mūsu pašu izplānota, bet atnākusi pie mums kā brīnums, par kuru varam būt tikai pateicīgi? Vai tiešām tiem, kas tik ļauni domā un izsakās par homoseksuāļiem ir tik grūti pieņemt, ka mēs visi šeit dzīvojam un visi gribam vienu un to pašu - sakārtotu, pozitīvu, demokrātisku, taisnīgu, atvērtu valsti?
Vai jūs neesat aizdomājušies līdz tam, ka šie cilvēki jums dzīvo visapkārt, iet uz darbu kā jūs, nāk mājās kā jūs, iepērkās veikalos, gatavo pusdienas, iet uz koncertiem, skatās ziņas, dzied koros, priecājas par vasaru?
Vai tiešām jūs vēl nezināt, ka arī homoseksuāliem cilvēkiem visos laikos ir bijuši bērni?
Vai jūs nelasāt literatūru, vai jūsu fantāzija nesniedzas tik tālu? Bet šiem bērniem ļoti sāp, kad viņi lasa internetā, ka viņu vecāki tiek saukti par izvirtuļiem un amorāliem. Tā pat sāp vecākiem, brāļiem, māsām. Kāpēc ir vajadzīgs šis naids? Kam tas nāks par labu? Vai jūs tiešām būsiet laimīgāki, ja no šīs valsts pazudīs vēl desmitiem tūkstoši darba spējīgi indivīdi, kas savu talantu un mīlestību atdos citā valstī, bet pret Latviju atlikušo mūžu nesīs rūgtumu sirdīs? Vai tiešām tā ir atslēga Latvijas izaugsmei?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tradicionālais - Rita Ruduša - raksta autore 07.07.2006 15:03
Asaras, būtu normāla tradicionālā cilvēka reakcija uzzinot, ka viņa bērns ir slims un šai gadījumā kauns būtu tikai blakus parādība.Jā ar tādu cilvēcisko motivāciju dzīvojat, jums jāiet dzīvot mežā un ļaut vispār par jums sabiedrībai aizmirst jums pat nav tiesību lobēt sabiedrību, kuras iznīdēšanu jūs atbalstāt.Kāpēc lai viņi tiktu uzskatīti par kaut ko īpašu, kas būtu ja man patīk iet pa ielu smirdīgam un netīra, mani taču apsaukātu (diskriminācija) lūdzu Satversmē iekļaut „neatkarīgi no smakas un tīrības pakāpes” vai vēl labāk man gribētos precēties ar zirgu. Vai jums tas liekas normāli, vai par mani jūs rakstītu šādu rakstu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Rita Ruduša 07.07.2006 12:03
Rita Ruduša: Daudz svarīgāk par vecmāmiņas statusu (kurš var neiestāties arī tad, ja visi bērni izrādīsies heteroseksuāli) man ir tas, lai mani bērni augtu patiesi brīvā un atvērtā sabiedrībā.

Manuprāt, Jūs neapzināties, ka "patiesi brīva un atvērta sabiedrība" ir atkarīga no demogrāfijas un nevis otrādi. Ja mēs neuzskatīsim par svarīgu kļūt par vecmāmiņām (vai attiecīgi - vectētiņiem), tad mūsu vietā šeit dzīvos pavisam citas kultūras cilvēki, kuriem, iespējams, būs nedaudz cita izpratne par brīvu sabiedrību. Vēl pēc dažiem gadiem, kad Latvijā ievērojama daļa iedzīvotāju būs musulmaņi, homofīli, iespējams, sapratīs, ka pasaulē ir arī nopietnāki draudi viņu dzīvesveidam nekā dakteris Leopolds Ozoliņš, bīskaps Jānis Vanags vai parlamentārietis Dainis Turlais. Sk. http://www.opinionjournal.com/extra/?id=110007760 .

Latvija nav 60-to gadu ASV, kur būtu steidzami nepieciešama puķubērnu revolūcija. Mūsu valstī depopulācijas temps ir viens no visstraujākajiem pasaulē. Nevajag diskutēt par homoseksualitātes pieņemšanu sabiedrībā, ja pašas sabiedrības drīz vairs var nebūt. Piedodiet, homoseksuālisti, bet šobrīd nav jūsu ērtību palielināšanai īstais laiks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - Autorei un mammai 07.07.2006 11:35
Interesanti, ka arī Praida rīkotāji un tajā gājušies parādīja sevi kā agresīvus un visādas aizvainojošas zīmes rādošus cilvēkus. Tāpēc runāt par viņu miermīlīgumu darot to, par ko ir skaidri zināms, ka daudzi to nevēlās redzēt, nav miermīlības un aicinājuma uz iecietību pazīme.

Ir vērtības, kuras tādas ir pret kurām nespēj iebilst, vai vismaz nedara to agresīvi ja ne visi, tad izteikti lielākā daļa cilvēku. Ja "homosekusālisti un viņu draugi" publiskajā telpā nāktu ar šādām vērtībām, neviens viņiem neko nepārmestu. Lūdzu nāciet un darbojieties. Bet ko dara viņi un Rīgas Dome? Tikai ne to, kas patiešām būtu vērtīgs, jo tas neizaicina un nesatracina sabiedrību.

Kristīgās vērtības ir ļoti labas, tikai Baznīcas un reliģijas izskaidrotāju un citiem nesēju tiesību uzurpatori to visu ir sagrozījuši. Tā ir miermīlīga reliģija. Tā ir miermīlīga arī pret homoseksuāli orientētiem cilvēkiem, bet to nav sapratuši ne šīs ticības nesēji, ne tās pretinieki. Un neviens no viņiem to arī nevēlās darīt, tāpēc pirmie nav tiesīgi par tādiem saukties, un visi dzīvo tieksmēs un vēlmēs uzspiest savu patiesību visai pasaulei.

Tātad, nāciet un runājiet par iecietību, par taisnprātīgu attieksmi darba un līdzīgos jautājumos, par seksisma nedemonstrēšanu arī citām seksuālajām grupām. Cik tas tomēr zemiski skan, iedalīt cilvēkus seksuālajās grupās, itkā tā būtu cilvēka patiesā būtība, nevis garīgums.

Un vēl. Praidisti savā nezināšanā ņirgājas arī par Dievu un reliģiju, jo ir pacēluši varavīksnes krāsu karogu kā savu zīmi. Viņi noteikti zin, vismaz tie, kuri šādu karogu ir izvēlējušies par savu zīmi, ka varavīksne Vecajā Derībā ir Dieva Dieva derības zīme cilvēkiem par to, ka viņš ir apsolījis, ka grēku plūdus virs zemes cilvēku grēcīguma dēļ vairs nerīkos. Pieņemu, ka homoseksuālisti ar to ir sapratuši jeb ļoti grib saprast Dieva atļaujas saņemšanu jebkādām darbībām, bet tas tā nav.

Esiet kas vēlaties, bet meklējiet citus ceļus, kā palielināt savas rindas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Bo 07.07.2006 11:32
Ej nu meklē, kurā mirklī "demokrātija" (lai kas tā tāda arī nebūtu) pārvēršas par neapspriežami mīlamu vai neaizskaramu ļautiņu grupu vai tēmatu sarakstu. Tas ir kā ar mūsdienu "lielāko demokrātiju" ir gadījies - vadonis nemitīgi piesauc "kristīgās vērtības" un plātās piesaucot Dievu, tomēr nesajūt pretrunas saukļos (atcerēsimies - "vai nu jūs esat ar mums, vai arī ar teroristiem"), kad jādodas nobumbot nedemokrātiskie. Vai nu jūs atzīstat homopraidus, vai arī ... :)

"Jo, kas nav pret mums, tas ir ar mums." Mk 9:40

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita Ruduša - raksta autore - Tradicionālais 07.07.2006 11:32
Ar tādu pašu vieglumu, ar kādu Jūs pirmīt izteicāties tautas vārdā, Jūs tagad apgalvojat, ka zināt, ka es - cilvēks, kuru Jūs nekad mūžā neesat saticis, "liešu asaras" un "kaunēšos". Šī pārliecība, ka "es zinu, ko tu/viņš/visi domā" padara jebkurus jautājumus par motivāciju un argumentāciju par pilnīgi tukšu skaņu. Jūs automātiski pieņemat, ka "dziļi sirdī" es esmu aizspriedumains un tuvredzīgs cilvēks, kuram svarīga ir tikai smuka bilde ar mazbērnu klēpī un kaimiņtantes labvēlība. Jūs kļūdāties, protams. Daudz svarīgāk par vecmāmiņas statustu (kurš var neiestāties arī tad, ja visi bērni izrādīsies heteroseksuāli) man ir tas, lai mani bērni augtu patiesi brīvā un atvērtā sabiedrībā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bo - Mamma 07.07.2006 10:59
Pilsētas gļēvā valdība nobijās un atļāva pavisam nevajadzīgu pasākumu. Viss beidzās ar klaunādi - publika palika aiz žoga, kamēr sakrāsoti puiši rozā biksās mēdīdamies un kaitinādami (bet ar plakātiem par kā tur bija, "labestību" un "tiesībām", ja?) valsts apsardzes pavadīti centās pieteikties par "arī normāliem" un "arī cilvēkiem" (pag, bet ja jau arīnormāli un arīcilvēki, tad kas te ko mērkaķoties? Jeb nē - atšķirīgi? Bet tad par ko tā izrādīšanās?)
Un nez kas tur bija tāds labestīgs ar to laizīšanos baznīcā? Un ko baznīcā ir darījis cilvēks, kas no tās iznāk izslējis vidējo pirkstiņu drošsirdīgi nepaceļot skatu uz apkārtējiem?
Un par tām nemitīgajām un tukšajām atsaucēm uz demokrātiju kā laimes priekšnosacījumu - nu kurš ir teicis vai uzrādījs, ka demokrātiska sabiedrība ir taisnīga VISPĀR?? Demokrātiska sabiedrība, ja vajadzēs, arī ēzeli par zirgu ievēlēs, tapēc ir lieki kautko vērtēt par sliktu, ja vien tas nesaklājas ar "demokrātiju". Patstāvība un miers drīzāk nāks no pašapziņas, no katra pārliecības par to, kas viņš ir, nevis nemitīgā ņerkstēšanā, lai taču "sabiedrība" atzīst.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Mamma 07.07.2006 10:30
Kā labestības iemiesojumam Dievam nav absolūti nekādas jēgas. No reliģijas ir jēga tikai tad, ja tā ne tikai dod garīgu labsajūtu, bet arī norāda dzīves vadlīnijas un bargi, nežēlīgi soda par to neievērošanu.

Tādi "cilvēki", kas zem mīlestības termina cenšas pabāzt visādas perversijas, tādējādi šo terminu degradējot, ir pelnījuši nulles toleranci!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mamma 07.07.2006 10:14
Arī es līdz 2005. gada Rīgas Praidam domāju, ka dzīvoju demokrātiskā , pārsvarā labestīgu cilvēku sabiedrībā. Nebiju klātienē Doma laukumā, bet redzot televīzijā un virtuāli internetā to drausmīgo netīro un rupjo cilvēku agresivitāti, kas bija vērsta uz absolūti miermīlīgu, cilvēku gājienu ar plakātiem "Mēs par mīlestību", sapratu, ka dzīvoju absolūti kroplā sabiedrībā. Drūmi, ka tas pats vērojams arī valdības aprindās, kura ir atbildīga par integrācijas procesiem valstī un cilvēku izglītošanu. Praida dalībniekiem ir arī vecāki, radi un draugi, kas arī tādā veidā tiek atstumti un pazemoti. Nožēloju, ka esmu piedalījusies savā laikā Tautas frontes un citās aktivitātēs. To darīju, lai Latvijā varētu attīstīties demokrātiska sabiedrība. Valsts atļauj pastāvēt 'fašistisku ieviržu interneta mājas lapām, ar klajiem aicinājumiem uz naidu pret citiem cilvēkiem (antisemītisms, rasisms, homofobija u.c.). Plaši izvērsta un netraucēta ir arī visādu sektu un kaktu mācītāju darbība, kas nodarbojas ar cilvēku kūdīšanu uz agresiju un vardarbību. Cilvēki savukārt nesaprot, ka ar pakļaušanos šādai propogandai, īstenībā nonāk pretrunā ar Dievu, kas pēc savas īstās būtības ir labestības iemiesojums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gabriels 06.07.2006 21:33
Man gan liekas savdabīgi kad Linda freimane meiģina nomelnot 2005 praida rīkotājus. Nomelno pārējos lai pati izskatītos labāk. Šeit Latvijā reti varēja atrast kādu kurš nezināja kas ir rīgas praids.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tradicionālais - Rita Ruduša - raksta autore 06.07.2006 16:26
Kāpēc jūs rakstījāt šo rakstu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tradicionālais - Rita Ruduša - raksta autore 06.07.2006 16:23
Pag, pag es tak arī esmu tauta, tāpat kā jūs es piedaru pie šis kopas, kaut vai arī tauta var būt Latgales miestiņa iedzīvotāji un man nav jālūdz katra indivīda atļauju lietot preču zīmi kas nekur nav reģistrēta lai veidot sabiedrības viedokli izmantojot jebkurus leģitīmos trikus. Man tiesības deva, tas pats, kas jums deva tiesības uzrakstīt šo rakstu un šo komentu - nostāja, viedoklis. Piedodiet, es gribētu redzēt kur būs jūsu tolerance, kad jūsu dēls/meita atnāktu mājas un iepazīstinātu šis lūk ir mans homoseksuālais dzīves biedrs, kad jums asaras sāks tecēt un jūs domāsiet, par ko jums tāds sods, vai nesat viņu pareizi audzinājusi. Apziņa kad nekad nekļūsiet par vecmāmiņu naktīs modinās jūs gadiem ilgi. Kauns no radiem, draugiem kas lūk būs šie tradicionālie un paaudžu paaudzēs tradicionāli precējušies, guvuši bērnus kas nesīs dzimtas asinis nākotnē un kuru domāšana nepieļauj šāda tipa fobijas. Diemžēl uz jums šo „Oksimoronu” nevar attiecināt.Kāpēc jums nesavākt 10 000 parakstu un ar likumprojektu griezties Saeimā, nu vismaz panākt darba likuma grozījumus, bet šaubos, ka savāktu un ja izdotos Saeimā (LPP,TB/LNNK,TP, ZZS – balsotāji ir tauta(liela daļa) un viņi ir informēti par šo partiju nostāju šajā jautājumā un tik un tā ir balsojuši, varbūt tikai tāpēc, ka viedokļi sakrīt, vai ne!) tas tiktu noraidīts un kā statistikā liecina arī nākošās paaudžu deputāti ir negatīvi noskaņoti un EK sankcijas tos nebaida (EK ir tikai putnu biedēklis).Kāpēc es slēpjos aiz pseidonīma – mmmmm labs jautājums? Varbūt tāpēc, ka man ir tāda iespēja!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs (guduris@hello.lv) - ... 06.07.2006 16:19
Ja iipashi anoniimais komenteetaajs nesaprot, ka es iestaajos par jebkaada veida seksualitaates paartraukshanu sabiedriskajaa telpaa. Tikai nevajag arii shoreiz viiriesha un sievietes lauliibu ceremoniju pieliidzinaat seksualitaates demonstreeshanai un vilkt paraleeles ar Praidu. Lauliiba nav nedz viens, nedz otrs, turklaat liidz praidam arii homoaseksuaalistu lauliibas bija notikushas, un shaadas reakcijas no taa pretiniekiem nebija.

Pashi kaut kur jau citeejaat, ka liidz Praidam likaas, ka viss ir kaartiibaa. Tad kaapeec tracinaajaat cilveekus? Varbuut ka arii tas pieder pie homoseksuaalisma buutiibas? Es domaaju, vajadziiba dziivot nemitiigos spriedzes apstaakljos, jo tad ir sajuuta, ka par kaut ko jaaciinaas. Arii alkoholikjiem svariigaak par piedzershanos ir atrasshanaas shajaa procesaa. Un taadaa griezumaa Praids ir homoseksuaalistu atkariiba no vajadziibas sevi ar kaut ko nodarbinaat, citaadi, iespeejams saakas depresija...?

Ja homoseksuaalisti aicina mekleet savu patieso buutiibu, ljauties tai, tad jaanoskaidro, kas taa taada ir. Vai narkomaana un alkoholikja, taapat arii kaisliiga smeekjeetaaja patiesaa buutiiba ir ljaushanaas shiim nodarbeem? Un kas ir seksuaalas tieksmes? Vai taas ir atkariiba, no kuras kaut kas vai kaads ir padariijis atkariigu, iepludinot un pamodinot jau beerniibaa pret taam interesi(vai tieshi preteeji, nepamodinot cilveekaa pareizaas intereses), vai arii Dieva griba? Dievs nevienu par seksistu jebkaadaas izpausmeės nerada. To dara cilveeku iestaadiitie likumi un visatljautiiba. Vai patiesaa buutiiba ir cilveekam izkraasoties un atkailinaati, izaicinoshi gjeerbties?

Galvenais, ko gribu teikt, ka sabiedriskajaa videe ir jaavalda taadiem veestiijumiem, kuri veicina cilveeka praata ievirziishanos pareizaa virzienaa. Ja tas neiznaak, tad jaameklee citi celji, nenosodot tos, kuros to pamodinaat nav izdevies, bet arii nepadarot vinjus sveetaakus un svariigaakus par Dievu muusu pasaulee.

Es esmu gatavs runaat par visu ar sho saistiito. Vai anoniimajam arii pietiek duushas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


... 06.07.2006 15:51
"cilvēki, kuri vienkārši vēlās, lai publiskā telpa būtu brīva no savu seksualitāšu demonstrēšanas"

Oh bet tomer heteroseksuali to demonstret drikst? Kapec??? Publiska telpa nepieder tikai heteroseksualiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris Bogdanovs - autorei 06.07.2006 12:10
Dzīvojam paradoksu pasaulē. Izrādās, ka visi ir vienlīdzīgi paust savun viedokli, bet daži ir vienlīdzīgāki, jo viņu paustais ir viedoklis, kamēr viņu oponentu paustais ir agresija un tumsonība, savas patiesības uzspiezšana citiem.

Kundze ir vismas negodīga, ja ne nelietīga pielīdzinot visus pret Praidu esošos homoseksuāliostu nīdējiem un rasitiem. Tur bija arī tādi, bet izteikti lielākais vairums cilvēku, no tiem 13000, kuri parakstījās pret Praidu, ir cilvēki, kuri vienkārši vēlās, lai publiskā telpa būtu brīva no savu seksualitāšu demonstrēšanas, tātad, par morāli tīru vidi, un viņi veselīgi izturās pret seksuālajām minoritātēm, un vēl veselīgāk pret citu rasu cilvēkiem. Bet viņi tik un tā tiek pasludināti par tumsoņām un neiecietīgiem, neatvērtiem pasaulei cilvēkiem, pielīdzināti tiem, lai gan viņi tikai rūpējas par kopējās vides brīvību no apšaubāmām un vairākumam nepieņemamām demonstrācijām par lietām, par kurām ir tik daudz neskaidrību. Runāt mēs varam visu, bet ne visu mēs drīkstam nest apskatei visai pasaulei.

Tātad, būtībā, raksta autorei pašai ir tieksme izteikt pārspīlējumus un pat aizvainojumus (saucot par rasistiem, neizglītotiesm ļaudīm utt., piemēram) citādi domājošajiem, piespiest tos dziedāt viņas dziesmu. Un atkal, tieši tajā, savas pateisības uzspiezšanā citiem, tieši šādi daroši apsūdz visus tos, kas viņiem nepiekrīt.

Vai tad nav tā, ka labāko un Patiesībai tuvāko risinājumu atrasšana ir iespējama tikai ar tiem cilvēkiem, kuriem sava izpratne par kādu jautājumu ir, bet kuri apzinās to, ka mēs visi tik daudz vēl ko nezinām, tāpēc viņi ir piesardzīgi savā rīcībā un atvērti citu skaidrojumiem un top attieksmes noskaidrošanai pret noteikto lietu, lai viņu lieki netracinātu. Bet visi, kuri iestājas kādas noteiktas vērtības pārstāvošās organizācijās ir bezcerīgi šādas, atvērtas diskusijas veidošanā, jo viņiem maksā naudu par noteikta viedokļa pauzšanu. Tāpat šādām disusijām neder tie, kuri pieder kādai no grupām, un vēlās sevi pacelt pāri citiem.

Ja kāds iebildīs, ka vienas patiesības nav, tad es apgalvošu pretējo. Tāpat kā matemātikā 2 plus 2 ir vienāds ar 4, tāpat ir arī visās citās lietās. Sarežģijumi rodas tāpēc, ka lielākajam vairumam jau nedaudz lielāki vienādojumi matemātikā liek sarauties un apjukt, jo viņi nepazīst šīs lietas, un garos vienādojumos arī kļūdas iespēja ir liela, un to var būt pat vairākas. Bet sarežģītos Esības jautājumos šis vienādojums sastāv reizēm no miljoniem sīku elementu, un mēs tos nepazīstam, jo tas vispār netiek iekļauts izglītības sistēmā un nav atzīts par svarīgu. Kā gan mēs šitādi sagatavoti ceram rast pareizu izpratni un pareizu rezultātu šajos vienādojumos? Tieši tāpēc katram, kurš to mēģina, arī sanāk kaut kas cits. Bet tā vietā, lai meklētu kļūdas un tiektos pēc pilnīgas izpratnes, izdevīgāk ir bijis pasludināt, ka Patiesības jeb pareizā iznākuma nav. Šāda saukļa lielākais ļaunums ir tajā, ka tas daudzus attur no šiem meklējumiem, ir viņus tam aizvēris.

No šā izriet, ka tie, kuri atvērtas sabiedrības vārdā sludina, ka Patiesības nav, jo Patiesība ir tāda, ka homoseksuālisms nav grēks, patiesībā ir izdarījuši visu, lai veidotos aprobežota un savos uzskatos iecirtusies sabiedrība, un tāda tā arī šobrīd ir. Un paši atvērtības sludinātāji tagad no tā cieš. Varētu smieties, ja nebūtu jāraud, bet viņi rīkojas kā tie, kuri aicina visas durvis turēt aizvērtas tā vārdā, lai tās tiktu atvērtas. Izklausās un ir pilnīgs absurds. Tāds lūk liberālisma un sorosiešu mums piedāvātais atvērtas sabiedrības veidošanas paņēmiens.

Ar Praidu to rīkojošie cilvēki rīkojas līdzīgi kā uz trotuāra, kurš itkā pieder visiem, bet uz kura daži iet pa tā centru nerēķinoties ar visu citu cilvēku vajadzībām, un kad viņus ir satracinājuši, tad apsūdz agresijā un tumsonībā. Uz šī paša trotuāra neviens nevienu neaizskar viņa pārliecības dēļ, kā vien galējie radikāļi, kuri rīkojas kā viens pret vienu ar Praidistiem. Viņi nerēķinās ar pārējo sabiedrību.

Liberālisma un sorosiešu izpratne par taisnīgumu un pareizumu, kā arī vienas patiesības neesamību, tiesībām brīvi paust savus uzskatus pret katru nozīmē ko citu. Tass gan nav sorosa pirksts, bet Muhameda karikatūras, acīm redzamie centieni aizvainot musulmaņus, tika saukti par vārda brīvību, bet seksuālo minoritāšu nepieminēšana darba likumā par viņus asizvainojošu. Ja jūs izsakāties labi par homoseksuālistu gājienu, jūs esat paudis savu viedokli, ja jūs esat pret to, jūs tiekat pasludināts par tādu, kurš cenšas savējo patiesību uzspiest citiem. Ja Praids notiek nerēķinoties un klaji ignorējot vairākuma vēlmes, tad tas ir gājiens par iecietību, ja šis vairākums izsakās par v'ēlmi tādus aizliegt, tad tā tiek pasludināta par vardarbīgu un histērisku neiecietības demonstrēšanu. Vai tiešām tikai man liekas, ka mēs dzīvojam melīgā un mēsliem pārpildītā pasaulē, kurā katrs (daži, kuri ir vienlīdzīgāki par vairākumu) visu pieskaņo savām interesēm?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Jolanta 06.07.2006 11:26
Jolanta: mani izbrīnīja, ka par homoseksualitāti Jūs rakstāt: "iznākšanas no skapja", anālo dzimumsakaru, biežas partneru maiņas, noteikta veida uzdzīves klubu apmeklēšanas". Protams, šis ir populārs stereotips par homoseksuālo cilvēku dzīvesveidu

Es neapgalvoju, ka augstaakmineetaas darbiibas nepiecieshami piemiit visiem homoseksuaali orienteetiem cilveekiem - galu galaa arii Maaris Sants kaadu laiku atradaas normaalaas gjimenes attieciibaas un audzinaaja beernus. Ir arii ne mazums homoseksuaali orienteetu cilveeku, kuri piekopj seksuaali atturiigu dziivesveidu. Ir veel atklaats jautaajums, kura dziivesveida izveele nodroshina citaadi orienteetiem cilveekiem labaakas darbaspeejas un ilgaaku muuzhu. Ir diezgan veiksmiigs Katolju Katehisma formuleejums - http://www.catholic.lv/katehisms/d3s2n2.html#r2358 . Ja kaads grib paarkaapt veselaa sapraata un vispaarcilveeciskaas moraales normas lai dara to pats uz savu risku un atbildiibu. Te nav pat buutiski, kura Bazniica vai cita eetikas sisteema kaadaa veidaa taas ir formuleejusi.

Homoseksuaalistu praidi daudzkur pasaulee, kaa to var paarliecinaaties, apskatot fotograafijas nopride.times.lv lapaa un citur, toties ir par homoseksuaalju noteiktai daljai piemiitosho dziivesveidu un attieciibu "kultuuru" - turklaat tieshi taas izpausmes, kuras Juus, Jolanta, uzskataat par "populaariem stereotipiem". Un te ir atkal divi jautaajumi - diskusija par atsevishkja pieaugusha indiviida tiesiibaam briivi izveeleeties savu dziivesveidu likuma nospraustajaas robezhaas, un no otras puses - diskusija par shaada dziivesveida objektiivo veertiibu sabiedriibas aciis, taa popularizeeshanu publiskajaa telpaa. Shajaa gadiijumaa homoseksuaalo dziivesveidu (nevis orientaaciju!) var pieliidzinaat religjiskam kultam, kursh izraisa atkariibu un praktizee savu daliibnieku veseliibai biistamas nodarbes.

Jolanta: Tiesi tāpēc ir svarīgi atzīt arī attiecības starp diviem PIEAUGUŠAJIEM par vērtību.

Kas ir "attieciibas"? "Social networking", protams, ir veertiiba pati par sevi. Bet dazhiem cilveekiem izieshana sabiedriibaa noziimee arii alkohola paarmeeriigu lietoshanu, citiem - seksuaalas izvirtiibas. Taa arii ir "veertiiba", bet ar miinusa ziimi.

Jolanta: Heteroseksuālo attiecību popularizācija notiek ikdienā. Un tas ir labi, ja cilvēki lepojas ar savām attiecībām, iet kopā uz korporatīviem pasākumiem, brauc pie radiem un draugiem - viņi tiek uztverti kā pilnvērtīgs pāris, un tas stiprina arī viņu attiecības. To pašu - neko vairak - vēlas arī viendzimuma pāri. Heteroseksuāļiem NEKAS NETIKS ATŅEMTS. Taču citi cilvēki tikai iegūs. Arī heteroseksuāļi iegūs - viņi dzīvos daudz atvērtākā, atklātākā, cieņas pilnā sabiedrībā. Būs mazāk spriedzes un vairāk laimes.

Cilveeki, kuri patiesi veelas saprast, kaa dziivot labaak un deriigaak prieksh sevis un apkaarteejaas sabiedriibas, pelna izpratni un iejuutiibu. Bet taadeelj mums nav sevii jaaveido iecietiiba pret jebkuraam likuma raamjos esoshaam paraadiibaam, kuraam mees nepiekriitam un kuras var buut trauceejoshas. Ja kaads sabiedriibaa grib teelot "queer", tad to dara pats uz savu atbildiibu. Manaa darbavietaa, teiksim, nav noteikta gjeerbshanaas stila prasiibu (dress code). Bet tas nenoziimee, ka es gribeeshu naakt uz darbu gjeerbies kaa saatanists - jo taa ne vien buus "leposhanaas ar savaam attieciibaam" ar netradicionaalu sektu paarstaavjiem, bet arii, iespeejams, nepatiikami paarsteigs darba koleegjus. Un galu galaa - arii man pasham buus nepatiikami.

Iesaku izlasiit franchu rakstnieka Jonesku lugu "Degnradzis" (Eugen Ionescu, "Le Rhinocéros") - lai saprastu, cik nestabils sabiedriibaa kopumaa ir priekshstats par normaalumu un cik stiprs ir bara instinkts. Bet arii tad, ja visi man apkaart runaas taa kaa Juus, Jolanta - vienalga ieksheeji nepiekritiishu, jo mans veselais sapraats nespees pienjemt sevii degunradzi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 06.07.2006 10:05
Jolanta, es kaut kad nesen "Ievā" uzgāju interviju ar tevi, sapratu, ka it kā pati ar lezbiānismu nenodarbojoties. Laikam, lai tev AIDS centrā būtu ko darīt, vienlaikus jāpiestrādā pie šīs sērgas izplatības veicināšanas, popularizējot homoseksuālismu.

Homoseksuālisms, lai kas tas arī nebūtu - slimība, izvirtība, atkarība, maniakāla agresija vai vienkārši stulbums - ir un paliek novirze no normas: gan dabas likumiem, gan cilvēku pieņemtās ētikas un morāles. Tautas un valsts interesēs būtu šos nelaimīgos ārstēt, pāraudzināt, sodīt - atkarībā no cēloņiem. Nekādā ziņā nav pieļaujama homoseksuālisma normālības manifestācija. Te kārtējo reizi varam pārliecināties par senās parunas par mazā pirkstiņa došanu velnam patiesumu. Nu atcēla homoseksuālistiem kriminālo pantu, toreiz likās, ka nav ko likumus ar tādām muļķībām ķēzīt, savas pakaļas jau vien viņi plēš. Bet velnam ar to, redz, nepietika - tagad katru gadu būs praidi, pieprasīs zilo laulības un pārējos visneiedomājamākos idiotismus.

Nav taisnība, ka heteroseksuāļiem nekas netiks atņemts. Tiks atņemta tā vide, kurā mēs gribam dzīvot. Pieņemsim, ka Jolanta ir iemīļojusi kādu vietu mežā, kur katru vasaru lasīt zemenes. Pēkšņi es sāku vest uz šo vietu savus sadzīves atkritumus, lūžņus, pēkšņi tavā zemeņu vietā pa vidu mētājas vecs ledusskapis, televizors, pilna zeme ar izlietotām higiēniskajām paketēm. Bet tev taču nekas netiek atņemts - zemenes tur joprojām aug. Labu apetīti :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

citāts 06.07.2006 00:48
"Mums ir tikai viena Latvija, nav “mūsējo” un “viņējo”, “pareizo” un “nepareizo”. Saeimai kā visas tautas deleģētiem pārstāvjiem ar savu nostāju jābūt pirmajiem, kas aizsargā pamatvērtības, uz kurām balstās Latvijas valsts – demokrātija, likuma vara un cieņa pret cilvēka tiesībām un brīvībām. Kamdēļ gan cita mērķa dēļ mēs savu neatkarību esam atguvuši."

Latvijas Valsts Prezidente Vaira Vīķe-Freiberga

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jolanta - Aleksis 06.07.2006 00:30
mani izbrīnīja, ka par homoseksualitāti Jūs rakstāt: "iznākšanas no skapja", anālo dzimumsakaru, biežas partneru maiņas, noteikta veida uzdzīves klubu apmeklēšanas". Protams, šis ir populārs stereotips par homoseksuālo cilvēku dzīvesveidu, tāpat, ka ir populārs stereotips, ka visi heteroseksuāļi dzīvo gluži prētēji - partnerus nemaina nemaz, piekopj tikai vaginālos dzimumsakarus, nekad neapmeklē uzdzīves klubus. Tie visi ir mīti. Protams, ir daudz vieglāk veidot stabilas un ilgstošas attiecības ar cilvēku, ja zini, ka netiksi diskriminēts un aizvainots. Tiesi tāpēc ir svarīgi atzīt arī attiecības starp diviem PIEAUGUŠAJIEM par vērtību.

Heteroseksuālo attiecību popularizācija notiek ikdienā. Un tas ir labi, ja cilvēki lepojas ar savām attiecībām, iet kopā uz korporatīviem pasākumiem, brauc pie radiem un draugiem - viņi tiek uztverti kā pilnvērtīgs pāris, un tas stiprina arī viņu attiecības. To pašu - neko vairak - vēlas arī viendzimuma pāri. Heteroseksuāļiem NEKAS NETIKS ATŅEMTS. Taču citi cilvēki tikai iegūs. Arī heteroseksuāļi iegūs - viņi dzīvos daudz atvērtākā, atklātākā, cieņas pilnā sabiedrībā. Būs mazāk spriedzes un vairāk laimes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! :) - Patricia 05.07.2006 23:24
> pauž neadekvāti aprobežotus uzskatus par lietām, kas skar elementāru cilvēka cieņu?

Varbūt tā konkrētāk, kuri tieši uzskati, skar kura cilvēka cieņu, kā izpaužas to aprobežotība :)

> varbūt jāsāk ar elementāro - cieņu pret citu indivīdu pašnoteikšanas tiesībām?

Jā, varbūt. Kādas tieši indivīdu tiesības, kur tās ir kodificētas, kāds ir to saturs, kā izpaužas necieņa pret tām?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Patricia 05.07.2006 23:03
Vai nav apbrīnojami, ka cilvēki, kam nav grūti nocitēt kādu ECTT spriedumu, tātad - kam ir laba izglītība, pauž neadekvāti aprobežotus uzskatus par lietām, kas skar elementāru cilvēka cieņu? Varbūt esmu naīva Apgaismības idēju piekrītēja , bet nu nekādi nevaru saprast, kā tā var. Kāds taču var jebkurā brīdi atnākt un pateikt, ka arī tās lietas, kas jums ir svētas, ir nevajadzīgas - piemēram, nāciju pašnoteikšanas tiesības. Ja gribētos tās savas tiesības pasargāt, varbūt jāsāk ar elementāro - cieņu pret citu indivīdu pašnoteikšanas tiesībām?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Jurim! 05.07.2006 22:40
Vecu ECTT spriedumu citēšanai nav nekādas vainas, ja tiesas nostādnes kopš šī sprieduma nav mainījušās - pati tiesa to dara... Kas tiešām ir ārkārtīgi nekorekti un negodīgi pret lasītajiem, kuri varbūt kādu apstākļu dēļ nav iedziļinājušies šajos jautājumos, ir kādam lietpratēja manteli valkājošam atsaukties uz spriedumiem vai tiesību aktiem, kas nav mainījuši tiesas nostādnes. Tāda rīcība vien pastiprina iespaidu par ieradumu kā nevaldāmu tieksmi melot un sagrozīt patiesību izraisošu.

Karner v Austria, tiesa, kā par to viegli pārliecināties izlasot sprieduma 33. paragrāfu, neuzskatīja par nepieciešamu noskaidrot, vai situācija ietverama jedzienos "privātā dzīve" vai "ģimenes dzīve". Prasības iesniedzējs, atsucoties un Austrijas likumu par īri, sūdzējās par diskrimināciju Konvencijas 14. pantā aizliegtu dsikrimināciju saistībā ar Konvencijas 8. pantā garantētajām tiesībām uz tiesībam uz mājokli. Viss...

"Vecais" spriedums - proti, ka homosekseālas attiecības starp diviem vīriešime nav ģimenes dzīve Konvencijas 8. panta izpratnē, ir apstiprināts lēmumā Mata Estevez v Spain:

"[a]s regards establishing whether the decision in question concerns the sphere of “family life” within the meaning of Article 8 § 1 of the Convention, the Court reiterates that, according to the established case-law of the Convention institutions, long-term homosexual relationships between two men do not fall within the scope of the right to respect for family life protected by Article 8 of the Convention (see X. and Y. v. the United Kingdom, application no. 9369/81, Commission decision of 3 May 1983, Decisions and Reports (DR) 32, p. 220, and S. v. the United Kingdom, application no. 11716/85, Commission decision of 14 May 1986, DR 47, p. 274)."

Tai pašā lēmumā, uz kuru atsaucas arī Karner v Austria, 40. paragrāfā.

Vēl, par pārvietošanās brīvības Direktīvu: tikai dalībvalstīm, kuras atzīst "reģistrēto partnerību" ekvivalenci laulībai (ir aizgājušas pa nejēdzīgu ceļu, pielīdzino attiecības (piegulēšanu :)), kas būtiskos aspektos atšķiras no laulības, laulībai), ir pienākums garantēt uzturēšanos ES pilsoņa "reģistrētajam partnerim", tādējādi netieši atzīstot to par dzīvesbiedru. No tirienes arī izriet nepieciešamība izmantot visu racionālos apsvērumus, lai saglabātu Latvijā, tā sacīt, "tradicionālo" dalījumu: laulība šeit, piegulēšana šeit, un, piedodiet, bet maucība - šeit :)

Tā ka ir gan - ir juridiski un visādi citādi nekorekti vienam juristam runāt par viskautko, kas nav ietekmējis strīda subjektu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 05.07.2006 21:55
Satversmes 116.pants pieļauj ierobežot pulcēšanās un vārda brīvību, ja tā apdraud sabiedrības tikumību. Ja homoseksuāli orientēti cilvēki vēlas izvirzīt politiskas prasības, tās ir viņu konstitucionālas tiesības. Toties viņi nedrīkst popularizēt savu dzīvesveidu - un ne jau tikai tādēļ, ka lielai daļai Latvijas sabiedrības tas subjektīvi šķiet netikumīgs.

Iemesls ir arii cits: Daudzi vecāki, kuri audzina savus bērnus, vēlas saviem bērniem (un vispār turpmākajām paaudzēm) nodot ne vien savus gēnus, bet arī, vismaz pamatvilcienos, savu vērtību un uzskatu sistēmu. Tādēļ kategoriski nav pieņemams, ja cilvēki, kuri paši nav laiduši pasaulē un audzinaajushi bērnus, mēģina pievērst savam dzīvesveidam jauniešus (t.sk. vēršoties pie nepilngadīgajiem, aicinot viņus paaragri "apzināties savu seksualitāti", utml.). Par to, kaa konstruktiivi izpaust savu seksualitaati, katram beernam vislabaak ir uzzinaat no saviem vecaakiem. Jo vinji, atshkjiriibaa no homiishiem, kontracepcijas mentalitaates atbalstiitaajiem, "Papardes zieda", un pat dazha laba skolotaaja, vismaz ir ar beerniem. Ja "Mozaīkas" aktīvisti vēlas geju tolerances ideju garā audzināt savus bērnus, tad nekādu iebildumu. Bet "aktivizēt kontaktus ar skolotājiem un paarējo sabiedrību", ko šī organizācija ir izvirzījusi par mērķi, nedrīkst pieļaut. Ja noteiktas grupas locekļu dzīvesveids noved pie attiecīgās sabiedrības daļas izmiršanas, tad labāk, lai mirst šī mazā sabiedrības daļa, nevis visa tauta. (And if your eye causes you to sin, pluck it out; it is better for you to enter the kingdom of God with one eye than with two eyes to be thrown into hell.)

Homoseksuāļu aktīvisti apzināti putro divas dažādas lietas - no vienas puses cilvēka tiesības netikt diskriminētam atkarībā no seksuālās orientācijas, un no otras puses --- cilvēka rīcības un dzīvesveida ("iznākšanas no skapja", anālo dzimumsakaru, biežas partneru maiņas, noteikta veida uzdzīves klubu apmeklēšanas) dabiskās sekas. No kropliigas seksuālās orientācijas modernā medicīna, iespējams, nevienu vēl nevar droši pasargāt vai izārstēt. Toties pret homoseksuālo dzīvesveidu un "kultūru" mums ir visas iespējas sekmīgi cīnīties jau tagad ar politiskiem liidzekljiem, jo daudzus no mums neapmierina šī dzīvesveida popularizācijas sekas un dažādu alternatīvo dzīvesveidu izplatības iespaids arī uz normāli orientētiem jauniešiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 05.07.2006 20:11
Kurš un kad homoseksuāļiem ir atņēmis tiesības laulāties? Ja viņi tāda vai citāda iemesla dēļ nevēlas izmantot ikvienam pieejamās tiesības salaulāties ar pretējā dzimuma pārstāvi, tad, sorry, tās nu ir tikai un vienīgi viņu pašu problēmas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kongo 05.07.2006 20:09
Uzskatu, ka ir jānošķir divas lietas - homoseksuāls cilvēks un homoseksualitāte. Homoseksuālis kā cilvēks pašos pamatos ir tāds pats cilvēks kā jebkurš heteroseksuālis, jo tāda ir viņa izvēle, bet izvēles brīvība ir cilvēka būtības pamatā. Cita lieta ir homoseksualitāte, pret kuru, manuprāt, aktīvi jācīnās, jo tā ir pretēja normālai cilvēka attīstībai, tādēļ to var saukt par slimību, kas vispirms rodas domās, tad izplatās ar vārdu palīdzību, ko pavada pretdabiska rīcība. Tādējādi es gribu teikt, ka jācīnās nevis pret cilvēkiem - homoseksuāļiem, bet gan pret homoseksualitāti kā parādību. Lai pret to adekvāti cīnītos, aizrādīt vajag iecietīgā formā, neaizskarot cilvēku kā tādu, jo ikviens cilvēks ir milzīga vērtība pati par sevi; var sasniegt visu, ko vēlas ("tu būsi tas, kam tu tici"). Un nekādā ziņā nedrīkst nolaisties tik zemu, ka jāuzspiež otram t.s. pareizais rīcības modelis, jo ar to var izsaukt tikai nepatiku, dusmas un naidu. Katram pašam dzīve jāizdzīvo...

Paralēli tam visam varu teikt, ka, zinot, kā tiek radīti bērni, kāds un cik neatkārtojams ir ģimenes (mātes un tēva) siltums, nevaru atbalstīt homoseksualitāti. Nevaru arī tikai kā jaunības izpriecu, jo tā bremzē attīstību un tiek nevajadzīgi izšķiests laiks un enerģija. Cilvēks kļūst garīgi kropls.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juris 05.07.2006 19:54
Vel maza bet loti svariga piebilde par tiesibam - nevar citet vecus ES Justiciju Tiesas lemumus un apgalvot ka tada luk ir situacija, kops tas lietas ir pagajis krietns laiks, atgadinasu par ES direktivu par brivu parvietosanos ES, kas sogad stajas speka - tas ir ari milzigs progress vienz dzimuma partneru tiesibu atzisana

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

juris 05.07.2006 19:20
Es tomer gribetu atgadinat daziem sis diskusijas dalibniekiem par Eiropas Cilvektiesibu tiesas lemumu lieta Karner v Austria 2003.gada, kura kopa dzivojosiem viena dzimuma dzivesbiedriem tika pieskirtas tadas pasas tiesibas, ka preteja dzimuma kopa dzivojosiem, bet neprecetiem partneriem. Tas ir milzigs pagrieziens Tiesas domasana, jo ta ir pirma lieta, kad tiesa izskatija prasibu no viena dzimuma partneriem un atzina vinu tiesibas. Protams, lauliba vai registretas partnerattiecibas nav vel pieiejama visas Eiropas valstis, bet Tiesa seko lidzi notikumiem un nonak pie attiecigajiem lemumiem. Ta ka runat, ka geju uz lesbiesu tiesibas ir tikai jautajums par privatu dzivi nav ipasi juridiski korekti.

Par protestetajiem, uzskatu brivibu - protams katram cilvekam ir tiesibas domat visu, ko vins grib. Bet ir atskiriba starp viedoklu pausanu, diskusiju un aicinajumu uz vardarbibu, apvainojumiem un diskriminaciju. Ja kads cilveks nepiekrit, ka homoseksualitate ir tik pat pienemama dzimumorientacija, tam cilvekam ir tiesibat ta domat. Es tikai nesaprotu kapec tie cilveki, kas pieturas pie sadiem viedokliem, uzspiez savus viedoklus visai sabiedribai. Ok, dazi kristiesi, un es pasvitroju, dazi, uzskata homoseksualitati par greku utt. Bet ka jurists, es atceros, ka musu valsti pamatdokuments ir Satversme, nevis Bibele. Es ari nesaprotu kapec dazu cilveku uzskatiem jaklust par valsts pamatviedokli?

Dazi ari parmet, ka geju un lesbietes grib kadas privelegijas, kadas? Ludzu kads man konstruktivi paskaidro? Heteroseksualiem ir tiesibas laulaties, publiski apliecinat savu seksualitati, kapec lidzigas tiesibam lesbietem un gejiem baudit likuma kartiba noteiktas pienakumus viens pret ortu un tiesibas, tiek uzskatitas par privelegiju? Isti man skaidrs.

Man liekas tomer ir loti svarigi atcereties, ka Latvija ir demokratija un musu valsts pamatlikums ir Satversme. Ta pati Satversme garante tiesibas uz uzskatu pausau, ludzu, dariet to civilizeta veida. Bet Satversme nenosaka, ka Latvija ir teokratija. Tapec neredzu iemeslus kapec kriestiesu normas noteikta tulkojuma janem par valsts pamatu? Man ir milziga ciena pret kristigu morali un es taja redzu tadas vertibas ka milestibe pret lidzcilvekiem, tolerance un ciena. Man nav iasi saprotams ari kapec dazi kriestiesi pamato citu cilveku diskriminacijai un agresijai pret tiem. Ok, jums varetu but noteiktais Bibeles tulkosanas veids, bet tas tacu nedod jums nekadas tiesibas aicinat uz kadas cilveku grupas diskriminaciju? Mes varam diskutet par teologiju un seksualitati mzliet cita foruma, valsts, likums, Satverme nav ta vieta. Satversme garante mums visiem lidzigas tiesibas un laimi, cienu un dzivi brivu no vardarbibas un diskriminacijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mīļie draudziņi 05.07.2006 16:13
Cilvēks par vērtību top kaut ko sasniedzot! Cilvēka piedzimšana vēl nerada iespēju saukt viņu par vērtību! Ja izvēlas kļūt par slepkavu vai narkodīleri, tad tā ir atteikšanās no vērtīborientētības. Šādus tipus tad ir iespējams atbilstoši sodīt - viņu tiesības tiek sašaurinātas, jo viņi nav izvēlējušies dzīvot atbilstoši cilvēku sabiedrības noteikumiem. Uzskatu, ka pret šādiem tipiem arī ir jāizturas ar niecietību, jo iecietība jau radīja Otro Pasaules karu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aldis 05.07.2006 14:46
piedodiet, bet lielākā daļa no pagājušā gada gomofobiem bija krievvalodīgie... ne jau tik daudz latviešu (izņemot dažus ultraradikāļus)... tā ka jārunā par politisko angažētību - kādam vajag ļoti destabilizēt situāciju... ja nevar latviešus ar krieviem uz valodas pamata, tad uz seksualitātes pamata...

Lai cik dīvaini nebūtu, latviešu un krievvalodīgo atšķirīgās mentalitātes krasi izpaužas tieši attieksmē pret homoseksualitāti... Ja latvieši, kā tomēr Rietumu kultūrai piederīgie, izturas pret to iecietīgi vai vismaz neitrāli, tad krievvalodīgie, kā 70 gadu ilgušās sociālistiskās sabiedrības veidošanas produkts, ir neiecietīgi, naidīgi...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Rita Ruduša - raksta autore - Tradicionālais 05.07.2006 14:45
Ir pārsteidzoši, ka ir cilvēki, kuri ne vien ir pārliecināti, ka zina visas tautas viedokli, bet arī uzvedas tā, it kā tauta būtu pilnvarojusi viņus to paust. Turklāt dara to anonīmi un absolūti nesamulst, vienā elpas vilcienā paziņojot, ka, no vienas puses, it kā pārstāv tautu ("tauta uzskata") , bet, no otras, pauž "savu subjektīvo viedokli". Oksimorons! Ko Jūs, Tradicionālais, dēvējat par tradicionālajiem? Ja ar "tradicionālo" jūs kļūdaini saprotat heteroseksualitāti, tad atļaušos Jums norādīt, ka es, heteroseksuāls cilvēks, kurš ir dzimis Latvijā un tātad pieder Jūsu piesauktajai tautai, neesmu Jūs pilnvarojusi uzstāties manā vārdā un paust jebkādu viedokli par jebkādu tēmu, ieskaitot seksuālo minoritāšu tiesības.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Tradicinalais 05.07.2006 14:07
Pēdējo reizi kad pārbaudīju, mēs dzīvojam valstī kur valda vairākum princips un lai grozītu Satversmi jums nāksies reiķināties ar mums tradicionālajiem, kur diemžēl jums pozitīvs iznākums ir diezgan apšaubāms. Šis protams ir mans subjektīvais viedoklis, bet kā jau teicu tradicionālais.

Kāpēc šeit jaucat deputātus, deputāti ir tautas kalpi un viņi nedarīs (savas ādas labad) neko kas būtu tik nepieņemams tautai, kura diemžēl, lielāko-ties ir tradicionāli orentēti un tādus kā jūs uzskata par frīkiem, sorry.

Man pret jums nav nekādu pretenziju, esiet...... tikai nesludiniet to kā kautko normālu.

Mūsu mīļa Satversme, kā jau sen zināms, neatļauj cilvēku diskrimināciju un sīkāka iedālīšana nav nepieciešma, saukt cilvēko pie atbildības par homofobiju būtu nepareizi, tā ir psihiska kaite, kā jau citas fobijas tās ir jāārstē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Freimanes jaunkundzei 05.07.2006 11:45
Varu vienīgi aicināt Jūs neuztvert nevēlēšanos atzīt homoseksuālu piegulēšanu par "ģimenes dzīvi" personiski - jūs esiet izvēlējusies būt "publiska persona", politiskā aktīviste, un patīk tas kādam vai ne, politiķu dzīve, ieskaitot viņu ģimenes (vai "ģimenes") dzīvi, pamatoti tiek skrutinēta un pakļauta kritikai - brīžiem ļoti nežēlīgai. Pat to politiķu, kuri, atsķirībā no jums, necenšas to afišēt :)

Freimanes jaunkundze: "Katrs ļauns un nosodošs vārds ir aizskarošs, gan man, gan arī visiem citiem tūkstošiem Latvijas homoseksuālu, un viņu mātēm, tēviem, brāļiem, māsām, bērniem un draugiem."

Nenoliedzami - un apvainojuma un aizskāruma jūtas ir subjektīvas. Citiem cilvēkiem var šist apvainojoši vai aizskaroši tumsonības piedēvēšana tiem, vai nejēdzīgi mēģinājumi pielīdzināt to kam, vispārinot, ir potenciāls radīt jaunu dzīvību un optimālākos apstākļus tās audzināšanai, un to, kam ir potenciāls radīt vien grūti iztīrāmus spermas, K-Y jelly un izkārnījumu atlieku maisījuma traipus uz palaga.

Freimanes jaunkundze: "Viendzimuma partneru tiesības uz ģimenes dzīvi aizsargā gan Eiropas Cilvētiesību tiesa, gan arī ES Justīcijas tiesa - to Jūs zināt tikpat labi kā es."

Jūs, izņemot mazticamo iespēju, ka piedevām pie visa cita esiet arī gaišreģe, neziniet un nevariet zināt, ko zinu es - pirms es to jums esmu pavēstījis. Arī šai vietnē, ar Kristīnes Dupates, LL.M., LU doktorandes laipno starpniecību, ir izlasāms, ka:

"ECT ir noradījusi, ka homoseksuālas attiecības, kaut gan noturīgas un ilgstošas, netiek uzskatītas par ģimenes attiecībām ECPK izpratnē (X. V. United Kingdom, European Commission, Application 9369/81, (1983) 32 Decisions & Reports 220)." http://www.politika.lv/index.php?id=5385

Freimanes jaunkundze: "Visus tos tūkstošus Jūs arī dēvējat par "frīkiem"?"

Nē, ja es tā sauktu, tad tā ari uzrakstītu. :) Savukārt jūs, cerams, nesāksiet noliegt, ka šīs parādes laika gaitā kļūst piesātinātas ar uzvedību, ko var saukt par freekish.

Freimanes jaunkundze: "Un kādam jābūt secinājumam par Jūsu ieteikumu doties uz Zviedriju?"

Freimanes jaunkundze: "Kas, Jūsuprāt, būtu labāka alternatīva? Krievija? Kur omons sit gejus ar stekiem? Indonēzija?"

Latvija :)

Visbeidzot - es neslēpjos, es augsti vērtēju nosacīto anonimitāti, ko piedāvā internets. Katru, kuram ir kāds būtisks iemesls zināt manu vārdu, uzvārdu vai citu personisko informāciju, un kas ir ar mieru nenodot šo informāciju trešajām personām, es aicinu rakstīt pankukas_petersonei@inbox.lv - es jums to darīšu zināmu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Linda Freimane - Pankūkas 05.07.2006 10:37
Pankūkas - vai Jums rodas gandarījums no personisku apvainojumu izteikšanas portālos man un manai ģimenei? Tādā gadījumā apsveicu, Jums tas izdodas. Katrs ļauns un nosodošs vārds ir aizskarošs, gan man, gan arī visiem citiem tūkstošiem Latvijas homoseksuālu, un viņu mātēm, tēviem, brāļiem, māsām, bērniem un draugiem.
Kāpēc Jūs vismaz neparādiet savu īsto seju un neaizstāviet savu viedokli atklāti, kā to daram mēs, Mozaīkas "ārodbiedrībai" piederošie? Mēs Jūs aicinājām uz sarunu - Jūs to atteicāt. Vai Jūsu izpratnē stipra demokrātija attīstās tur kur cilvēki slēpjas aiz pseidonīmiem un interneta portāliem? (Vai aiz fotokamerām praida laikā?) Kāpēc Jūs baidāties no atklāta dialoga par vērtībām un Latvijas attīstību? Mēs tam esam gatavi un labprāt piedalītos.
Par tiem "freekparade" (angliski vārds gan rakstās freak, bet, ja gribētos latviskot, laikam frīks, frīki) - tikko bijām Londonā, kur šogad notika Europride. Gājiena priekšgalā gāja Londonas mērs un ES parlamenta deputāti. Aiz viņiem Lielbritānijas jūras spēki, pēc tam Londonas Metropolitan policija, savās formās. Tie nav nekādi izvirtuļi, tie ir cilvēki, kuru ikdienas darbs ir pasargāt un aizstāvēt visus savas valsts vai pilsētas iedzīvotājus. Arī Stokholmas praidā piedalās policija, ārodbiedrības, ārsti, skolotāji, armija, pensionāri. Visus tos tūkstošus Jūs arī dēvējat par "frīkiem"?
Un kādam jābūt secinājumam par Jūsu ieteikumu doties uz Zviedriju? Manuprāt Zviedrija un arī Lielbritānija ir valstis, kuras demokrātijas modelim Latvija jau 15 gadus cenšas līdzināties. Kas, Jūsuprāt, būtu labāka alternatīva? Krievija? Kur omons sit gejus ar stekiem? Indonēzija? Kur tiesa piesprieda nāves sodu caur pakāršanu diviem 15-gadīgiem puišiem par to, ka viņi viens otru mīl? (Kā Jūs justos, ja tas būtu Jūsu bērns?)
Par ģimenes definīciju - kā zināms, lielais vairums ES valstu ir atzinušas kaut kāda veida partnerattiecības starp viendzimuma ģimenēm, dažās valstīs tās pilnībā pielīdzinot laulībai. Tā nesen, piemēram, notika katolticīgajā Spānijā. Viendzimuma partneru tiesības uz ģimenes dzīvi aizsargā gan Eiropas Cilvētiesību tiesa, gan arī ES Justīcijas tiesa - to Jūs zināt tikpat labi kā es.
Linda

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Alberta ielai 13! :) 05.07.2006 09:44
Ir jau jauki novērot, kā cilvēkiem, kuri cenšas noārdīt sabiedrībā pastāvošās morāles un ētikas normas popularizējot netīru, neķītru un visādi nosodāmu ieradumu--deviantu dzimumdzīvi,--pēc tam pietiek nekaunības mēģināt izdarīt moralizējošu spiedienu uz sabiedrību. Nemainīgi, neskatoties uz to, ka kādas par agresīvām nosaucamas darbības veica daži desmiti, kurus aizturēja policija (un varbūt vēl daži desmiti, kurus policija nespēja aizturēt), geju un lesbiešu «arodbiedrību» aktīvistu to draugu "pūlītis" tās piedēvē visiem par "[tumosonīgo] pūli" sauktajiem.

Hello-o -- nospiedošais vairākums šo protestētāju nedarīja neko citu kā izmantoja vieņiem Satversmē un citur garantētās tiesības; ja jums nepatīk tas, ka cilveki, zinot par kādu freekparade (ar publisku simulētu seksu, atkalnināšanos un citām neatņemamām "cilvēktiesību aizstāvības" darbībām piesātinātu) laika gaitā izvērtīsies šie gājieni, izmanto savas tiesības un protestē, jums ir Satversmē un citur garantētas tiesības pārvietoties (atpakaļ) uz zviedru karalisti: tur valsts vajā par uzskatu paušanu, tur jūs būsiet drošībā :)

"Neiecietīgi" komentāri pie deviantas dzimumdzīves popularizēšanu nesaistītiem rakstiem var parādīties neskaitamu citu iemeslu dēļ - ne tikai no zila gaisa pagrābtu ekstravagantu izdomājumu par Latvijā vai sabiedrībā uzkrātajam frustrācijām - piemēram tādēļ, lai tur tos ieraudzītu tie, kuri neielūkojas komentāros pie rakstiem par iepriekšminetajam tēmam :) Lai sasniegtu citu "auditoriju" :)

Piezīme par Freimanes jaunkudzes "ģimeni" - homoseksuāla piegulēšana, būdama daļa no cilvēka privātās dzīves, nav atzīta par ģimenes dzīvi - nedz Latvijā, nedz saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību un Pamatbrīvību Aizsardzības Konvenciju ECTT interpretācijā.

"Homoseksuāla piegulēšana - netīrs, neķītrs un visādi nosodāms ieradums*" http://pankukas.blogspot.com/2006/06/pankkas-ar-mazajai-dvainajai.html
*izraisa nevadāmu tieksmi melot un sagrozīt patiesību

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jack Ripper 04.07.2006 15:06
Atšķirībā no Lindas mani tik ļoti nepārsteidz , ka "tie paši cilvēki, "kuri gāja ielās ar ziediem rokās un, dziedot dziesmas, izcīnīja neatkarību", tagad ir gatavi sviest akmeni homoseksuālim vai piekaut melnādainu cilvēku". Neatkarības izcīnīšana nozīmēja arī tautas tikumisko atdzimšanu, ciešāku pievēršanos Dievam, un tas diez vai ir savienojams ar homoseksuālām attiecībām. Sviest ar akmeni ir nepareiza rīcība, vardarbība, bet abstraktas brīvības ietvaros ļaut grēciniekiem (vai vnk tautas tikumiskajiem ideāliem neatbilstošam personām) popularizēt savu dzīves modeli arī nav pieļaujams.

Par melnādaino piekaušanu ir pavisam atsevišķs stāsts. Stipri šaubos, vai dziesmotās revolūcijas dalībnieki ir gatavi piekaut citas ādas krāsas cilvēku. Tomēr man ir daudz lielāka pārliecība, ka tie, kuriem bija nepieņemama mūsu neatkarība un viņu pēcnācēji, ir gatavi uz vardarbību pret citas rases pārstāvjiem.

Saistītie raksti

Mozaīka mozaika.lv

Citi autora darbi
Plates 255x203

Mēs esam kultūra 2 Autors:Rita Ruduša

394602 10200897502943873 390812678 n

Svētki bez Klāras 19 Autors:Rita Ruduša

394602 10200897502943873 390812678 n

Pēc Jordana 46 Autors:Rita Ruduša