Atslēgvārdi:

Migration in the 21st century – an opportunity or a threat 1

  • Organizācija:Central & Eastern Europe Development Institute
  • Gads:2014
  • Valoda:angļu

Pēc ES paplašināšanās 21.gadsimtā lielākās iedzīvotāju skaita izmaiņas notikušas divās valstīs - Latvijā un Lietuvā. Eksperti paredzēja, ka pēc izceļošanas sekos atgriešanās vilnis, taču tas nenotika.

Iesaki citiem:

Eiropas Savienības paplašināšanās, kas notika 21.gadsimtā izraisīja darbaspēka migrāciju tādā apmērā, kā to neviens nebija gaidījis, pat par spīti sākotnēji noteiktajam darbaspēka kustības pārejas periodam.

Eurostat dati rāda, ka emigrējušo skaits no ES valstīm no 2004. līdz 2012. gadam palielinājās no 1.7 līdz 5.6 miljoniem. Vislielākās izmaiņas notika divās Baltijas valstīs - Latvijā un Lietuvā, kur iedzīvotāji mainīja dzīvesvietu uz kādu no ES valstīm - pārsniedzot rādītājus par 400%. Viszemākā aktivitāte bija novērojama Čehijā un Slovēnijā.

Lielākā daļa ekspertu paredzēja, ka pēc lielā emigrācijas viļņa sekos atgriešanās, tādā veidā samazināsies izceļojošo skaits un arī negatīvu seku riski, ko var izraisīt straujas izmaiņas demogrāfijā. Taču migrācijas datu analīze liecina, ka pētnieku ieplānotā atgriešanās nav materializējusies.

Kā migrācija ietekmēs Latviju un citas Eiropas valstis turpmāko gadu laikā? Vai ir kāda iespēja no šiem procesiem gūt labumu?

(Migration in the 21st century from the perspective of CEE countries – an opportunity or a threat?pdf)

Iesaki citiem:

Vēl šajā tēmā

Debate: "Brīvība" aizstāv un skaidro savā programmā paustos solījumus Autors:Viki-demokrātijas portāls tautasvara.lv

V.Odišvili: Par krusta karu pret Krieviju... Autors:Voldemārs Odišvili

Discrimination of Migrant Workers at the Workplace 2 Autors:Jacque Mallender, Mirja Gutheil, Aurélie Heetman, Daniel Griffiths, Malin Carlberg, Rachel Marangozov

No pirksta izzīda? Par priekšvēlēšanu socioloģiju. 12 Autors:Iveta Kažoka

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
ilgonis

Petijums bija versts uz sevis pašapmierināšanos. Kas brauks atpakaļ, ja nav ko darīt un valsti nav tiesiskuma, amtus dala pēc pazīšanās, soda pēc nepaklausības augstāks stavošam, velies izaugsmi stajies partijā vai sponsorē. Parunā ar to, kas atbraucis no un viņa sajutas ir nepatikamas par mūsu pašu attieksmi vienam pret otru, bet pamatā visam ir alkatība. Es nerunāju par kādu indivīdu, bet pēc lielām lietām... man pašam par to ir skumji. Tamdeļ arī izteicos. savā laikā prezidente sacija kad skolotāji brauca ārpus valsts srādāt, ka viss ir ok viņi tur brauc gūt pieredzi. Tātad gaidisim, kad biegs gūt ieredzi un atgriezīsies.

Citi autora darbi