Mācīties no svešinieka 18

Jebkāda veida viktimizācija vai pazemošana, kas ir vērsta pret cilvēku viņa seksuālās orientācijas dēļ, ir greiza un netaisna.

Iesaki citiem:

Pilns intervijas teksts angļu valodā

Ko jūs saprotat ar terminu “iekļaušana”, ja tas tiek attiecināts uz baznīcu?

Baznīcai dažkārt pārāk labi padodas nabas urbināšana. Taču kristietības vēsturē var atrast skaidru apliecinājumu tam, ka lielākās dzīves mācības mēs gūstam, ieklausoties svešiniekā, izstumtajā. Mēs apzināmies savu vainu — to, ka mums dažkārt pietrūkst paļāvības un ticības, lai uzklausītu cilvēkus, kas atrodas ārpus tās vides, kurā jūtamies ērti. Mēs esam sanākuši[1], lai sāktu paškritisku procesu un saprastu, kāda baznīca mēs vēlamies būt. Vai tāda, kurā jūtamies ērti un kurā ir daudz cilvēku, kuri ir tādi paši kā mēs, vai arī tāda, kas pieņem cilvēkus, kuri no mums būtiski atšķiras?


Anglikāņi sevi šķiet pozicionējam kā kopiena, kas ir iecietīga pret dažādību, kas uzņem tos, kuri ir citādi. Tomēr ir viens “bet”, kas rada problēmas, proti, viendzimuma partnerattiecības un homoseksuāli mācītāji. Kas ir problēmu pamatā?

Tas ir jautājums, kurā Anglikāņu baznīcai nav vienota viedokļa. Mums ir anglikāņi, kuri uzskata, ka viendzimuma laulības ir labas un, kur ir mīlestība, tur ir Dievs. Bet ir arī tādi, kuri to uzskata par grēku, kas jānožēlo. Jautājums ir šāds — vai mēs joprojām spējam būt tik liela un vienota māja, lai katrs tajā justos labi, vai arī mums jāsadalās atsevišķos dzīvokļos? Mūsu arhibīskaps strādā vaiga sviedros, lai padarītu baznīcu par tādu, kurā katrs var justies piederīgs. Laiks rādīs, vai tas viņam izdosies.


Taču, ja jūs iestājaties par toleranci pret dažādības izpausmēm, tad Baznīcai būtu jāspēj pielāgoties dažādiem viedokļiem arī šajā jautājumā?

Šis ir viedoklis, kuru es aizstāvu. Taču ir arī daudz cilvēku, kuriem tas ir tik svarīgs kristīgās ticības kritērijs, lai viņi teiktu — [atzīt viendzimuma laulības] nozīmē noliegt kristiešu izpratni par Bībeli. Daudzi anglikāņi tā domā. Jāsaprot, vai tas ir primārs vai sekundārs jautājums. Ja tas ir sekundārs, tad varam pieņemt mūsu viedokļu dažādību. Ja primārs, tad mēs to nevaram darīt.

Taču vispārējā pārliecība ir šāda — jebkāda veida viktimizācija vai pazemošana, kas ir vērsta pret cilvēku viņa seksuālās orientācijas dēļ, ir greiza un netaisna un ir skaļi jāatzīst, ka tā tāda ir. Visi anglikāņu bīskapi to ir ļoti skaidri pateikuši.


Kādai, jūsuprāt, ir jābūt baznīcas lomai tolerances veicināšanā?

Šķiet, ka globalizētā pasaule nopūlēsies, meklējot identitāti, jo mēs visi tiekam vienādoti — dzīvojam vienādas dzīves, iepērkamies vienādos veikalos. Taču cilvēkiem identitāte ir vajadzīga. Un patlaban cilvēkiem nākas nopūlēties, to meklējot. Ja šis process nobrūk, tad ļoti ātri nonākam pie stāvokļa “mēs” un “viņi”. Es bieži domāju, ka viens no labākajiem modeļiem baznīcas darbībai ir būt par saskarsmes skolu. Tai būtu jābūt vietai, kurā cilvēki iemācās, kā saprasties ar citiem, kā ieklausīties vienam otrā un darīt to dziļāk par virspusējo līmeni. Tādēļ es domāju, ka baznīca tās vislabākajā izpausmē var piedāvāt izpratni par tādu saskarsmi, kurā netiek meklēti grēkāži vai kāds, kuru vajāt vai atstumt, bet tā vietā tiek mēģināts cilvēku iekļaut.

Es biju Ņujorkā, kad notika 11.septembra terora akti. Un mani ļoti saviļņoja notikums Čikāgā — vietējie kristieši un ebreji devās uz mošeju un sadevušies rokās stāvēja lokā ap to, sargājot musulmaņu dievlūdzējus no ļoti nikniem cilvēkiem. Tā ir fundamentāla aina, manuprāt. Ja mana kristīgā ticība ir man tik ļoti svarīga, tad, protams, ka viņu ticība ir ļoti svarīga viņiem. Mūsu pienākums ir to atzīt un, ja tas ir nepieciešams, to arī sargāt.


Vai ekumēniskā kustība globalizātejā pasaulē ir kļuvusi īpaši svarīga?

Jā, es domāju, ka tā ir svarīga iepriekš minēto iemeslu dēļ. Tā neļauj baznīcām pārtapt par “mēs” un “viņi”.


Pieņemsim, ir valsts, kurā baznīcas ir bijušas ļoti aktīvas neiecietības sludināšanā pret homoseksuāļiem. No kurienes būtu jānāk impulsam attieksmes izmaiņām?

Nav vienotas atbildes, ko uz šo jautājumu sniegt. Mēs varētu to salīdzināt ar Anglijas pieredzi. Manos studiju gados pastāvēja stingra nostāja pret jebkādu izglītības veicināšanu par homoseksuālām attiecībām. Mārgareta Tečere ierosināja strīdīgo likumu, Section 28[2]. Taču šodien, kad ir pagājuši divdesmit gadi, visas lielākās britu politiskās partijas atbalsta geju partnerattiecības. Jūs varētu jautāt — kā tas varēja notikt? Manuprāt, tas lielā mērā saistīts ar atsevišķu indivīdu drosmi. Vienlaikus tas nozīmē, kas bija zināma apziņa no cilvēku un institūciju puses, ka, ja jūs rādāt ar pirkstu uz geju kopienu, tad nākamreiz tas var būt kāds cits.

Un, visbeidzot, cilvēka tiesības ir jāievēro, par tām jārunā un tās nevar pieņemt kā pašsaprotamu lietu. Tieši par to ir runa. Lai gan mums ir dažādi viedokļi par homoseksualitāti, tomēr cilvēka cieņas un viņa tiesību ievērošana, pēc manām domām, ir ārkārtīgi svarīga, īpaši Eiropas Savienībā. Vai jūs esat dzirdējusi seno teicienu — ja labie cilvēki neko nedarīs, ļaunums gavilēs? Cilvēkiem jābūt modriem. Rūpīgi jāseko tam, lai cilvēka tiesības būtu ievērotas. Tas ir ļoti svarīgi.

______________________
[1] Intervija notiek Ziemeļvalstu un Baltijas Anglikāņu baznīcu sinodes “Balsis no malām – vai Baznīca vēlas sadzirdēt?” laikā Rīgā, no 11-13.maijam.

[2] Grozījumi Lielbritānijas Vietvaras likumā, kuri noteica, ka pašvaldības nedrīkst “ar nolūku propagandēt homoseksualitāti vai publicēt materiālus, kuru nolūks ir homoseksualitātes reklamēšana”, kā arī nedrīkst “veicināt izglītošanu nevienā no tās uzturētajām skolām par to, ka homoseksualitāte ir pieņemama kā ģimenes attiecību simulācija.”

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (18) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

macitajs - vatikans 11.06.2007 13:23
mes ar kurzemes pienu iznidejam pavilosta kantu gimeni jo visas naudas parsklaitija andris saldoveris ar pujatu lapelim kur cela uz bvina kauliem baznicu nu bus sudi cuska bija uzdevusies par mariju vina speja mainit seju,un mes vadijamies satanu spoguli bus atriebe akalipsis,buh u allah die sebe verdes varda ko vada hroms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins - Janis D. 03.06.2007 16:30 http://klab.lv/users/osama/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldaily - Janis D. 02.06.2007 10:42
Tas, ko es sapratu no Francis Collins materiāla ir tas, ka (vīriešu) homoseksualitātei varētu būt arī iedzimtais komponents (homoseksuāļa vienolas dvīnim risks būt homoseksuālam ir 20%, nevis aptuveni 2% - kā ir caurmēra populācijā). Bet ir arī iegūtais - teiksim, ir redzēti raksti, kuros homoseksualitāti saista nevis ar gjenētiskiem faktoriem, bet ar mātes imūnreakciju grūtniecības laikā (sk. http://msu.edu/~breedsm/pdf/Blanchard2006IntFratHandHBFinal.... ), un iespējams ir arī pēc dzimšanas iegūti faktori.

Bet diez vai par to ir strīds. Ja cilvēkam ir kāda biologjiska dispozīcija, teiksim, alergjija pret ziedputekšņiem, viņš var izvēlēties no tiem piesargāties un pavasaros papildus lietot kādu histamīnu pazeminošu preparātu. Var, protams, arī neapdomīgi doties uz vietām, kur kairinātāji būs milzīgā koncentrācijā. Tāpat arī homoseksuāli orientēts cilvēks - viņš var dzīvot tāpat kā jebkurš normāls cilvēks (turklāt nevienam mūsdienu sabiedrībā neliek obligāti precēties), bet viņš var arī doties uz geju klubiem un izvēlēties atbilstošu "identitāti".

Tas, vai homoseksualitātes cēloņi ir pārsvarā esenciāli (nemainīgi saistīti ar cilvēka būtību) vai arī sociāli konstruēti - tas maz ko iespaido šī jautājuma morālajā aspektā. Lai ko arī neteiktu starptautiskās psihologu asociācijas, veselais saprāts liecina, ka tad, ja neviens profesionālis vispār nemēgjinās palīdzēt brīvprātīgiem pacientiem atbrīvoties no homoseksuālisma tieksmēm, tad nekad arī nevarēs noskaidrot, kā un vai viņiem var palīdzēt. Protams, iedzimtus nosacījumus ir grūtāk korigjēt, bet censties palīdzēt cilvēkiem taču var. Teiksim, hemofīlija (asins nesarecēšana) ir 100% iedzimta, bet tas nenozīmē, ka šie cilvēki medicīnai būtu jāatstāj likteņa varā.

Kas attiecas uz homoseksuāļu vēlmi savā starpā biedroties un veidot gjimenes ar nestandarta struktūru - nekādu problēmu. Es viņus lieku mierā, lai viņi liek arī mani mierā. Praidus katrs taisa pats uz savu atbildību. Tikai ir ļoti jocīgi saukt par "draudzības dienām" publiskus skandālus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Janis D 02.06.2007 10:13
Vini ciesh no sava homoseksualisma citu nepienemsanas un naida delj.

Tad jau var teikt, ka notiesāts zaglis arī cieš nevis tāpēc, ka zaga, bet ļaunās policijas, prokuratūras un tiesas dēļ.

Attiecībā uz bērnu audzināšanu es ieteiktu attiekties pret homoseksuālismu tieši tāpat kā pret jebkuru citu atkarību - smēķēšanu, alkoholismu, narkomāniju. Vispirms jau profilakses dēļ vajag bērnu pareizi audzināt, tad nenāksies sagaidīt, ka vienu dienu pasaka, ka ir homoseksuālists, narkomāns, zoofīls vai vēl nezin kas. Ja nu tomēr bērns ir nogājis no ceļa, tad visiem jāpalīdz viņam uz tā atgriezties. Bet, ja nu pēkšņi paša bērns kļūst par agresīvu karojošo praidistu, tad tāds ir savām rokām jāpiebeidz un sekojošais cietumsods jāuztver nevis kā sods par slepkavību, bet par to, ka esi tādu uzaudzinājis.

Ļoti precīzi pateica kardinājs Pujats - homoseksuālisms ir KORUPCIJA seksuālā sfērā (korupcija latviski - samaitātība). Viņš mazliet kļūdījās, ka nosauca to par gelējo korupciju. Nē, galējā korupcija tā vēl nav. Zoofīlija, pedofīlija, maniakālisms ir galējākas. Bet kā jau visos korupcijas gadījumos, sāk ar mazumiņu. Tāpat policists sāk ar to, ka paņem piecīti no ātrumpārkāpēja, bet vēlāk jau par pāris tūkstošiem palaiž vaļā mašīnu ar tonnu kokaīna un līķi bagāzniekā. Tāpat arī seksuāli korumpēta persona sāk ar veču dibeniem, vēlāk jau var pāriet pie bērniem. Tomēr procentuāli vairāk pedofīlu ir starp homoseksuālistiem. No visiem pedofīlijas gadījumiem 20% tiek izvaroti puisīši, kaut gad homoseksuālistu ir tikai 10% pēc viņu pašu visoptimistiskākajām prognozēm, reāli, vismaz Latvijā, ir krietni zem 1%.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 02.06.2007 09:49 http://www.youtube.com/watch?v=IeuGK5tv22g

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Janis D. - Aldaily 01.06.2007 23:47
Aldaily,
Paldies par komentaru!

****
Aldaily: Cilvēkiem, kuri cieš no sava homoseksuālisma
Vini ciesh no sava homoseksualisma citu nepienemsanas un naida delj. Pasaules lielakajas pilsetas ir rajoni, kur tie neciesh, jo vini nav apspiesti, lamati, apspljauditi, apmetati kakam un apspriesti veida, kas vinus pasniegtu ka cietejus sevis pashu delj ;) Tie ir lielu firmu vaditaji, politiki, aktieri, automehaniki, darznieki, un vilcienu vaditaji. Viniem ir gimenes un draugi, viniem ir berni un vecaki un vini dzivo normalas dzives kuras nekada veida neciesh. Tatad sini bridi Tava izvele ir vai nu turpinat meginat vinus arstet un darit viniem pari, tos apspiest un likt vienim ciest vel vairak vai ari kaut ko darit lietas laba, lai cilveki var justies labi sava aadaa ;) Loti vienkarsa izvele - piecelies rit no rita un izdoma - (1) sodien es turpinashu ienist grupu cilveku un darit lietas, kas vinu dzives vistieshaka veida padara grutas, lai gan vini man neko nekad nav nodarijushi un es nevienu no viniem nepazistu un tapec nevaru pateikt, vai vinji patiesam ir tik slikti (+slimi), kadus es tos maleju vai ari (2) no sodienas es sakshu meginat saprast lidzcilvekiem un meginashu patiesham tiem palidzet tos nelamajot ;)

****

Es neuzskatu, ka homoseksualisms ir kaut kas, kas butu jaiznicina, tapec neuzskatu, ka ir nepieciesama palidziba tada veida, kadu to piedava http://www.narth.com, kas jau no pasa sakuma pasaka, ka taa ir slimiba. Es uzskatu, ka palidziba ir nepieciesama un si palidziba ir atrodama sapratne un atbalsta nevis kaku vai olu meshana uz gajiena dalibniekiem, kas nevienam aktivi neko sliktu nedara. Vel, turpinot par narth (un taja pasha laika daudziem citiem sada veida izdevumiem), ir jabut loti uzmanigiem. Ka jau mineju ieprieks, noteikti, ka ir daudz atbalstitaji tam, ka kada cilveku grupa ir jaienist. Jusu, Aldaily, izvele ir vai nu sekot tiem, kas citu dzives ienes sapes vai ari meklet tos informacijas avotus, kas palidz cilvekiem justies labak, ka piemeram, so rakstu politika, kam mes atstajam komentarus. Vel, var, piemeram, paskatities ari sada lapa, kas man skita interesanta un, kas runa par narth teorijam. http://www.exgaywatch.com/wp/2007/05/major-geneticist-franci...

Atkal, saruna nav par to vai tetis ir vajadzigs vai nav vajadzigs. Protams, ka ir lieliski, ja ir milosa gimene ar teti un maminju un miliem berniem taja. Neviens, ieskaitot homoseksualus virieshus vai sievietes nav pret to. Neviens gajiens nekad to nav izteicies, neviena valdiba nav pret to, un nekur pasaule neviens neapstrid gimenes labo ietekmi uz cilveku. Tatad, ir lieliski, ja tetis ir. Taja pasa laika, kads ir iemesls tam pienjemuma ka divas sievietes butu slikti vecaki adoptetam bernam? Vai, taja pasa laika, ka divi teti butu slikti vecaki berniem? Vai to, ka berni sada gimene uzaugs nepilnvertigi? Neviena no sim lietam nav patiesa. Ja kads to saka, tad tas ir tikai tada limeni, ka kaut kur ir dzirdets vai rakstits, bet neviens no kritikiem jau nezin tas divas sievietes, kam ir meitinja un delinjsh un, kas uzaugot kljuva par sliktiem cilvekiem vai kam bija gruti tikai shi apstaklja delj. Toties mes visi zinaam tas sievietes, kas vienas audzina bernus, jo viri nodzeras. Vai ari tos tevus, kas vieni audzina bernus, jo mates Irija. Vai vel un vel. Un es nesaku, ka tas ir sliktas situacijas un, ka tagad kaut ka jacinas pret tam. Es tikai ilustreju, ka ir daudz dazadi gimenju modelji un, ja ari Jus nekad negribetu dzivot vienadzimuma vecaku gimene, tas nenozime, ka citi, kam tada velesanas ir, butu slikti vecaki vai, ka vinu gimene butu slikta. Es zinu gan geju gan lesbieshu parus, kam ir berni un, kas ir lieliski vecaki un kuru berni ir laimigi. Un zinu ari tadas sievietes, kas vienas pasas audzina bernus, jo tevi ir dzeraji un to siteji. Zinu ari tadas gimenes, kur tevi vieni pashi audzina bernus un viss ir ok. Vai tas nozime, ka mums jaienist ari "pareizas" gimenes, jo tajas ir loti labi redzamas problemas?

Un velreiz, man un homoseksualiem un citiem geju tiesibu aizstavjiem nav nekas pret tradicionalam gimenem to tradicionalaja izpratne. Neviens nav teicis, ka vini nepienem esosoho situaciju un saka, ka ir nepareizi, ka sieviete un virietis ir kopa. Bet nez kapec visiem, ieskaitot Jums, ir kaut kada liela velesanas pieradit un meginat uzspiest savu viedokli par to, kada gimenei ir jabut un ko viniem butu jadara. Kapec?

Un, protams, ka butu labak, ja pasaule butu lieliskas gimenes un nebutu neviena berna, ko adoptet. Tas butu lieliski visiem un it seviski siem berniem, bet fakts ir un paliek, ka pasaule ir miljoniem bernu kam neskaitamu iemeslu delj nav vecaki un/vai maju. Nu nav. Izstiepies vai saraujies, bet nav. Un ta nav tikai Afrikas problema, kur ipatsvars ir lielaks ka citur pasaule. Tieshi shi problema ir ari Latvija. Neviens bernus cilvekiem nenjem nost un neliek bernu namos tapat vien. Un jaa, problema saja sakara ir liela, bet, kartejo reizi, tam nav nekada sakara ar homoseksualiem cilvekiem. Bet man skiet, ja izvele ir starp (1) vecakiem, kas nodzeras, lieto narkotikas, dzivo loti sliktos apstakljos un kam berni ir atnjemti, (2) bernu namu, kur vecaku vispar nav, un (3) miloshu viendzimuma vecaku gimeni, izvele ir diezgan skaidra. Un tieshi shi ir ta izvele, kas daudziem adoptetajiem berniem ir. Protams, ja ir lieliski divu dzimumu vecaki, tad kapec gan tiem neaudzinat sos bernus. Bet nevajag skatities uz viendzimuma pari ka kaut kadu anomaliju vai sliktu vai nespejigu bernus audzinat.

Un, atkal, nedaudz par pedofilija. Ta nav atbalstama lieta nevienaa gimene / citas attiecibas, bet ka jau mineju, nevajag putrot pedofiliju ar homoseksualismu. Pedofili ir visos dzimumos un starp visu seksualo orientaciju parstavjiem. Tapec nevajag uzreiz automatiski teikt, ka visi pedofili ir geji. Javershas ir pret pedofiliju nevis pret homoseksualismu. Ja kadam skiet, ka geji vairak pari dara berniem, tad lai ir kadi noteikumi - parbaudes vai vel kas, lai skaidri redz, ka sada sakara starp homoseksualismu un pedofiliju nav. Un taja pasha laika lai ari papeta "parastus" cilvekus. ASV un Kanada ir datu bazes ar cilveku vardiem, kas seksuali izmanto bernus. Un tajos nav sakara starp homoseuksualitati un pedofiliju (vai narkomaniju, vai vel kadu citu slimibu). Nu nav sada sakara. Un tieshi tapec es ari teicu, es ceru, ka cilveki iepazis homoseksualus cilvekus un iepazis tos labi un pec iespejas atrak, lai sis nezinasana balstitas sarunas vairs netiek turpinatas. Ja ienistiet pedofilus, tad tas ir lieliski un loti atbilsoshi, bet nevajag uzreiz putrot gejus un lezbietes saja ieksha.

Bet velreiz, ludzu saprotiet, ka ne es ne ari kads cits nekad nav teicis, ka gimenei, kura ir tetis un maminja nav vietas musu sabiedriba. Vai, ka taa ir slikta lieta. Vai ka tas ir kas slikts vai nepareizs. Neviens pret to necinas un nevajag uzskatit geju gajienu par cinju pret to. Tadu uzbrukumu nav. Nevienam nepatik sliktas gimenes, kur nav milestibas, kur vecaki nav spejigi rupeties par berniem dzershanas vai kadu citu iemeslu delj un tad lai tas ari ir tas, par ko mes runajam. Bet nevajag uzreiz teikt, ka, ja abi vecaki ir viena dzimuma, gimene ir slikta. To nevar pateikt nezinot vairak, ka piemeram to, vai berniem taja patik atrasties, vai tie ir laimigi, vai vecaki viens otru mil, vai viens par otru rupejas, utt. Un problemas sajos jautajumos var but gan geju gan ne-geju gimenes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldaily - Janis D. 01.06.2007 22:58
Janis D.: Kamer Jus uzskatisiet, ka but homoseksualam ir slikti, kauns, vai vel kads tur traips un, ka ir verts ienist kadu tapec, ka vinam patik cilveki no sava dzimuma, tikmer jus nidisiet un vairosiet sapes un launumu.

Kāpēc jāienīst? Cilvēkiem, kuri cieš no sava homoseksuālisma, vajag piedāvāt profesionālu palīdzību. Sk. http://www.narth.com/ .

Janis D.: Vai Aldaily patiesam skiet, ka tas butu pasaules beigas, ja vina meitai butu lieliskas attiecibas ar vinas draudzeni un vinas abas butu lieliskas maminjas vinju adoptetai meitinjai vai delinjam? Uzdodiet sev sos jautajumus un kartigi padomajiet par tiem.

Nu OK, man un draudzenei ir 3 meitas un nav nemaz grūti par to padomāt :))
Tikai viens jautājums - kur liksim tēti tai meitiņai vai dēliņam? Atmetīsim uzreiz kā nevajadzīgu, vai tomēr pieļausim, lai nāk divreiz gadā ciemos pa 2 stundām? Vai arī tomēr ir vēl labāk, ja bērni aug pie saviem īstajiem vecākiem un nevienam nav jāadoptē?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Janis D. - Fireram & Aldaily 01.06.2007 21:41
Lai kadi ari man nebus berni, cienishu un pret tiem attiekshos tapat kaa to daru ar saviem lidzcilvekiem - ar cienu un milestibu. Par savu velesanos teicu nevis lai uzliktu lastu, bet lai cilveki saprastu, ka homoseksualitate nav vis slimiba vai defekts vai kaut kas tads, kas butu jaapkaro un, ka tas nevienu nepadara par sliktaku cilveki. Ta ka tadi kaa Aldaily, Firers, un parejie nemegina to saprast tad, kad viniem sadi cilveki nav gimene, tad vieniga ceriba ir tada, ka viniem runajot, dzivojot kopa, un visadi citadi tieshi un tuvu sadarbojoties ar homoseksualiem cilvekiem, vini vares vini vistiesaka veida saprast ka savam naidam un uzbrukumiem nav racionala pamata. Rezultata visa sabiedriba tikai no ta iegutu, jo sada citu sapinashana un pasha dusmas neturpinatos ;)

Izkapjiet no kastes, paskatieties apkart un pasmaidiet. Pasaule ir jauka vieta dzivosanai visiem. Izteicu velesanos par to, lai jusu berni butu tadi nevis tapec, ka velu jums ljaunu, bet gan tapec ka velu lai jusu dzive notiktu kas tads, kas jus kartigi iekustinatu saprashanai un dotu iespeju un iemeslu parkapt saviem aizspriedumiem pari. Kamer Jus uzskatisiet, ka but homoseksualam ir slikti, kauns, vai vel kads tur traips un, ka ir verts ienist kadu tapec, ka vinam patik cilveki no sava dzimuma, tikmer jus nidisiet un vairosiet sapes un launumu. Ta nu uztveriet so ka laba velejumu nevis kaa lastu.

Protams, var jau uzreiz atkal uzbrukt taa ko to dara firers vai ari , vai vel kaa Aldaily meginat kauninat. Un ta ir tieshi tada reakcija, kada tiem ir pret cilvekiem, kas doma un rikojas citadak kaa vinji. Taja pasa laika, ne jau kauninataji un ne jau rupjie ir tie, kam ir kada nozime pasaules attistiba. Tiem ir liela jega cilveku bremzeshana un stagnacija. Ta vieta lai ieskatitos sevi un padomatu kapec ir iracionals naids un dusmas sevi, firers turpina spljaut zulti. Vai man no taa paliek sliktak? Nee. Vai vinjam labak? Droshi vien ari nee. Vai kads no taa iegust? Nee.

Un ja ari Aldaily nepasaka visu, ari vinsh(a) parada ideja par to, ka vinam(i) varetu but berns homoseksualis uzreiz liekas derdziga. Un tapec es prasu ko vins(a) daritu ar so bernu? Vai tapec miletu mazak, ka vinam patik sava dzimuma cilveki? Vai tas butu pasaules beigas? Vai vinjsh nesaktu uztraukties par to, ka kada cilveku grupa pasaule grib vina bernam darit sapes, tam iezpert, uzgruzt virsu apmelojumus par to, ka geji ir pedofili? Vai Aldaily patiesam skiet, ka tas butu pasaules beigas, ja vina meitai butu lieliskas attiecibas ar vinas draudzeni un vinas abas butu lieliskas maminjas vinju adoptetai meitinjai vai delinjam? Uzdodiet sev sos jautajumus un kartigi padomajiet par tiem. Nevis atkal demagogjinju par to, ka tas ir nepareizi, slikti, nepienjemami, utt., bet padomajiet vienkarsi ar jegu, kas notiktu sada scenarija. Un nedomajiet to manis delj, jo es cilvekus nenistu un nepadaru vinu dzives par elli kaut kadu abstraktu iemeslu vadits. Uzdodiet sos jautajumus sev sevis delj un pasaules delj. Uzdodiet tos to cilveku varda, kas dienas pavadot baidoties par savu dzivi, jo kads vinus var piekaut tikai tapec, ka viniem patik sava dzimuma cilveki. Uzdodiet tos taa geju puisha varda, ko vina vienaudzi ASV nogalinaja velkot aiz mashinas. Uzdodiet tos jautajumus iecietigas nakotnes varda. Un uzdodiet to sev.

Varbut, ka jus biede nakotne. Varbut, ka jusos sezh kaut kadas idejas par to, ka Jezus vai Dievs vai vel kada abstrakta butne ienist gejus un lezbietes. Varbut, ka jus esiet aprobezhoti un vienkarshi nekad neesiet meginajushi par sim lietam un tapec vienkarshi sekojiet akli pulim, kas vienmer kengas un kam vienmer bus iemesls kapec kaut ko ienist (atceraties raganas, ko dedzinaja), vai vel atceraties ASV "istos amerikanus", kas ienist Islama sekotajus, vai ienist melnadainos tikai vinu adas krasas delj. Padomajiet par cilveku tiesibam un par to ka latvieshiem nebija pasnoteikshanas sava zeme gadsimtu garuma. Atceraties to, kaa mus kaa tautu apspieda. Kaa viena grupa cilveku bija parak par citiem. Atceraties to visu. Jus esiet tam dzivojushi cauri un jums ir pieredze no taa. Vai tas nozime, ka peksnji ir vajadzigs kada cilveku grupa, ko ienist un kuriem darit pari?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers - Janis D. 01.06.2007 20:18
Kaut tev pašam meita būtu padauza, dēls zoofīls un abi vēl narkomāni!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldaily 01.06.2007 18:46
Janis D. No sirds ceru, ka tiem, kas zaka un piesauc Dievu, bibeli, pedofilus, kristietibu, slimibas, un vel nez ko, bus deli un meitas, kas bus homoseksuali, lai vini saprastu, ko tas nozime un, ka sie cilveki ir tieshi tadi pashi, kadi ir visi "normalie".

Nupat jau aizrunājies par tālu. Zīlniece un lāstu uzlicēja atradusies. Kaunies!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Janis D. 01.06.2007 17:22
Kamer nidisiet un neieredzesiet, tikmer bus problemas. Ka interevetais macitajs teica, ar laiku cilveki saprot un cilveki mainas. Un tas pats, loti ceru, notiks ari Latvija. Var runat mulkibas par to, ka homoseksuali cilveki vairak pari nodara berniem neka tie virieshi, kas seksuali izvaro jaunas meitenes vai tas sievietes, kas pakljauj dzekus (jaa, tas ari notiek un daudz). Pedofilija ir tieshi tikpat liela problema homoseksualo cilveku vidu kaada taa ir heteroseksualo vidu un nekads izpetes darbs, kas ir noticis 1991. gada to nemainis. Latvija vislielakas problemas nav viss geju gimenes, kur vini izvarotu bernus vai kadam citam kaut ko daritu, bet gan "normalajas" gimenes, kur tevi sit mates, nodzeras, kur nav naudas, no kurienes berni beg no majam, kur rada vienu bernu pec otra nedomajot par to, kur atradis lidzekljus lai tos audzinatu, gimenes, kur viens vecaks ir spiest atstat Latviju un stradat Irija.

Problema tiek radita tapec, ka Latvijas sabeidriba ir aprobezhota un seko kaut kadiem abstraktiem kanoniem, kas patiesiba neeksiste. 61% Latvijas cilveku ir nepienjemama attieksme pret homoseksualjiem, bet shodien neviens nestav pie Saeimas lai izmestu no tas politikus, kas ir vistiesakaja mera pievilushi visus, kas par tiem ir balsojushi un turpina to darot smejoties? Vai patiesam tas, ka grupa cilveku viens otru mil un megina tikt atziti (velreiz uzsveru - seit runa ir par personigo dzivi un cilveku laimi, nevis to, ka kads kadam megina kaut ko nodarit) ir svarigaks iemesls dusmam neka tas, ka mus katru dienu aktivi chakare cilveki, kam mes uzticamies? Ka ir ar nodokljiem saistitajiem lemumiem? Ka ir ar citam problemam, kas patiesam ir problemas - piemeram to, ka ipasumu cenas ir tadas, ka cilveki reali nevar atlauties pirkt dzivokljus nemaz n erunajot par majam?

Ka ir ar tam lietam, kas patiesam mus ietekme? Vai tas patiesam ir mazak svarigas par to, ka kadi cilveki, kas viens otru mil, velas but kopa? Un var tur svaidities ar apvainojumiem un atzinam, bet fakts, ka divi virieshi vai divas sievietes vienu mil, no ta nemainas. Izvele ir nevis vai tas ir pareizi vai nee, bet gan vai mes ka cilveki izvelamies citiem ar nodomu sagadat sapes savu aizspriedumu delj, vai ari labak izdomajam, ka visiem, iesaitot mus pashus, ir vieglak dzivot saja pasaule, ja mes viens otru nesapinam un ta vieta lai zaakatu un apspiestu, palidzam, atbalstam, un viens otram pasmaidam.

No sirds ceru, ka tiem, kas zaka un piesauc Dievu, bibeli, pedofilus, kristietibu, slimibas, un vel nez ko, bus deli un meitas, kas bus homoseksuali, lai vini saprastu, ko tas nozime un, ka sie cilveki ir tieshi tadi pashi, kadi ir visi "normalie". Vini ari mil, vini ari ludz, vini ari dzivo un izjut visu to pashu, ko izjut citi. Vinu starpa ir dzeraji, narkomani, un pedofili. Tieshi tapat kaa tas ir ar heteroseksualiem cilveki. Varbut, ka tadu ir vairak starp viniem, bet iemesls tam jau nav vinu seksuala orientacija. Varbut tas, ka vinus visu laiku apspiezh un tas, ka Latvijas iedzivotaji dara visu, lai so cilveku dzives butu elle, ir iemesls tam? Kriestieshi ieradas Latvija dedzinot un kaujot musu tautu. Vai tagad kads skatas uz katolju baznicu kaa apspiedejiem, dedzinatajiem, un kavejiem? Un ja nee, tad kapec? Vini tachu "visi" bija ruditi dzeraji, siteji, un nogalinataji? Kas ir mainijies? Varbut, ka mes esam atverushi acis un sapratushi, ka tas, ko dazi cilveki dara, nenosaka visu grupu. Cilveki no Latvijas Eiropa ir atziti kaa vissliktakie autovaditaji. Vai tas nozime, ka visi latvieshi ir slikti autovaditaji tapec, ka vinji ir latvieshi??? Loti loti daudz macitaji ir sava laika seksuali apspiedushi bernus (visa pasaule, ieskaitot Latviju) - un tas ir pieradits. Vai mes tapec sakam, ka visi macitaji ir pedofili? Un ja nee, kapec mes to nedaram? Pec ta pasha principa, nevajag meginat parliecinat, ka pedofilismam, kas ir patiesa problema, ir jeb kads sakars ar to vai persona ir gejs vai ne, vai tas ir macitajs vai ne, vai tas ir latvieties vai krievs, vai holandieties vai amerikanis, vai balts vai melns. Ta ir problema neatkarigi no taa, kads ir vina dzimums, adas krasa, tautiba, vai ko vinjs no rita dzer - teju vai kafiju.

Un to saka visi - ari homoseksualji. Un par to vajag runat un risinat, bet nevajag uzreiz teikt, ka homoseksualisms pati par sevi ir problema. Ta ir problema, ko rada tie, kam tas nepatik un kam ir pret to aizspriedumi (lai kadi ari iemesli tam nebutu), nevis tie, kas mil cilvekus no sava dzimuma. Vini nevienu neverve (tikai saka, ka cilvekam ir jabut komfortablam ar to, ko vinjsh vai vinja velas, kas nav verveshana, bet gan ir palidzeshana cilvekiem justies labi sava aadaa un nedzivot muzhigas bailes un nolieguma no taa, kas vini ir), vini neizradas izradishanas pec (bet gan tieshi tapec, ka vini tiek nepartraukti apspiesti un sis ir viens no vienigajiem veidiem kaa pret to cinities), un vini nevienam nedara paari.

Ludzu izbeigsim so viduslaiku tendenci apspiest un dedzinat. Nav vini raganas un attistita pasaules dalja to jau ir sapratusi. Kamer bus tumsonji (Latvija to ir 61% iedzivotaju!!!!), kas vinus apspiedis, tikmer ari bus problema un tikmer vini cinisies. Un kad cilveku berni vares atzities un nebaidities par to, kas vini ir un, kad pasi apspiedeji vares ielukoties savas sirdis un saprast, ka si apmeloshana un nomelnoshana principu pec ir absoluti bezjedziga, Latvija vares skaidraku skatu kopa skatities nakotne. Vai patiesam dzivot bailes un but apspiestiem ir kas tads, ko visi sie cilveki, kam homoseksualas attiecibas nav pienjemamas un kas klaiga par to, kaa vini graujot gimenes (kas pats par sevi ir absurdi - neviens nevienam neko nespiezh darit. Jautajums par to kadai but gimenei ir pasu gimenu zinja un nevis kaiminju vai valdibas.. ja gimenes loma samazinas, tad nevainojiet gejus vai lezbietes, bet savas gimenes!!!!!), skiet lielisks atrisinajums?

Vai patiesam apspiest un sapinat ir jedzigak kaa iekljaut, sadarboties, un palidzet? Vai patiesam 61% Latvijas iedzivotaju ir tik loti lieli tumsonji, ka viniem tas skiet svarigak neka lietas, kas patiesam ietekme musu dzivi, kaa piemeram prezidents bez jeb kadas pieredzes un ka saima klaji neparstav iedzivotaju intereses ar visam shmucem, ko vini dara? Ka butu ar to, ka nu jau gandriz 20 gadi kopsh musu neatkaribas iegusanas ir pagajushi un Latvija ir miljonaru ipatsvars, kas vienmer kaut kada veida ir saistits ar valdibu? It ka visi godigi, bet daziem tomer "veicaas" vairak ka citiem. Vai par to nav uztraukums nevienam un neviens nesviez kakas un olas deputatiem, kad vini atstaj saeimu pec kartejo likumu pienjemsanas, kas pagrutinasu visu musu dzives un liks vairak lidzekljus vinju pashu kabatas?

Vai atceraties, kaa mes visi stavejam kopa Baltijas Celja? Vai bija atskiriba vai cilveks, kura roku turam ir gejs vai nee? Kur ir palikusi taa saprasana, ka mums ir labaki merki uz ko mes ejam? Kad to nomainija fanatisms un vienam otra apspiesana? Vai Latvijai patiesam ir jaiet cauri tai tumsonibai, kam citas lielas valstis ir gajusas cauri pirms mes sapratisim cik bezjedzigi un sapinoshi ir apspiest cilveku grupas? Vai patiesam mes nevaretu tam parkapt pari un patiesam iziet pasaule, kaa tie, kas ciena, respekte, saprot, un mil viens otru, nevis kaa tie, kam vienmer bus "mes" un "vini"?????

Prieka! Ta tik turpinat....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 31.05.2007 18:24
Interesanta tauta esam.Redzam probleemu un vienlaikus neredzam:) ir fakts -daudzu cilveeku privaataa dziivee ir kaadi nesmukumi,bet kursh te ir bez greeka? Tas ka lauliibas nav atljautas-tas neveicina pasha greeka izplatiibu?Bet piekritiisim -muusu demokraatiskajaa valstii var pateikt -a es neveelos to dot,kas man par to buus?Kas buus Latvijai no taa?

Mees te ar biedriem apspriedaamies ,un izleemaam ,ko homoseksuaalisti var dariit pashu labaa .Kaapec klausiities dumos labi paeedusho padomos ,ja var pa savam "latvieshi naak" Koaa? Jeb atkal iznaakot no smalka ofisa tev jasaskaras ar risku tikt apmeetaatam ar meesliem ? Nu luuk nav jaariiko nekaadi ?praidi",,bet gan demonstraacijas ,marshi ,tikshanaas, -tatad satiekamies veermaniitii ,peec tam organizeeti vai neorganizeeti doties pie Krievijas veestnieciibas ar ZIediem -atbalsts Krievijas homoseksuaalistiem. Un padot zinju uz visaam pusees -arzemju draugiem" -zilie nepadodas", Uz augshu - "Sorosa kungs-tajos uzbrukumos ir iesaistiits Berezovskis(jo ir jau arii) Dot maajienus arvalstu diplomaatiem -pieminniet R.Shmitu ,taa var gadiities arii ar tevi utt.utml

Ertaaakais ir tas savos geju portaalos var rakstiit:nu kas mees esam iisti pedinji,vai tik taa"(Interneta laikmets-atcerieties)

Darbaa var staastiit tu ko ,kaads es tev te pedinsh.saproti es tak iists letinsh")) A kas isteniibaa-vai mana dariishana :)

Ko arzemees esoshie var darbiiit.Akcijas ar ziediem un Latvijas simboliku-taa teikt sadosimies rokaas ap Latviju un taas zilajiem!(ap Latvijas vietaam) Taapat -suutiit naudu uz Latvijas .A kam tagad viegli? Esat tiklveida struktuura vai neesat ? Speejat jkaut ko vai nee?

Bet darbaa var staastiit

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


fAKTI - DIEZGAN DROSS AVOTS 31.05.2007 15:31
50% vīriešu homoseksuāļu dzīves laikā bijuši vidēji bijuši līdz 500 partneru. AIDS upuriem šis skaitlis pieaug līdz 1,100.
73% - h.s. bijuši sakari ar zēniem, kas jaunāki par 19 gadiem.
93% - h.s. liecinājuši par anālajām attiecībām.
92% - h.s. liecinājuši par orālajām/anālajām aktivitātēm.
17% - h.s. kulminācijas brīdī ir ēduši vai apsmērējušies ar partnera fekālijām.
29% - h.s. urinējuši uz saviem partneriem.
37% - h.s. praktizējuši sadomazohismu.
42% - h.s. praktizējuši “handbolingu” vai “fistingu”, kad plauksta vai roka ievadīta partnera “rektumā” – taisnajā zarnā.
12% - h.s. baudas nolūkā ievadījuši vai ļāvuši ievadīt sev klizmu.
15% - h.s. apstiprinājuši seksu ar dzīvniekiem.

Published by The Berean League, June,
1991, 2875 Snelling Ave. N., St.
Paul, MN 55113.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

STOP 31.05.2007 15:14
Vēlreiz secinājumi no iepriekšējām diskusijām:

I. Neviens sabiedrībā nav pret to, kā katrs mīlējas, ja nepārkāpj likumu un nedara to atklāti.

II. Vairums Latvijas sabiedrībā ir pret geju reklamēšanos un to gājieniem.
Geji nav tas pats, kas homoseksuālisti.

Homoseksuālisms ir iedzimta (mazticams) vai iegūta (parasti) deviācija, kas var izsaukt tikai žēlumu pret cilvēku, kuru tā skārusi.Gejisms ir agresīva šīs deviācijas propaganda un ideoloģija ar mērķi šo novirzi padarīt par normu.

III. Vairums nav pret homoseksuālistiem kā pret cilvēkiem, bet gan pret viņu dzīves stilu, kas ir neauglīgs un bīstamas sabiedrībai, ja tas izplatās un pārņem jaunatni.

VI. Visvairāk pedofīlu (procentuāli) nāk no gejiem - tas ir pieradīts fakts.

V. Ja nebūs normālo laulību, kuras tik ļoti necieš geji, tad jau nedzims bērni, un ko tad tie paši geji mīlēs? Tātad homosekss ir pašpretrunīgs absurds.

VII. Tas, ka Hitlers Vācijā vajāja gejus, vēl nav arguments, lai šodien viņus apjūsmotu (Vācijā vajāja arī zagļus un izvarotājus, taču tādēļ šīs sociālās deviācijas par normu nav kļuvušas)

VI. Ja atļaus gejiem adoptēt bērnus, tad būs apslēptā pedofilija, jo tad būs grūtāk noteikt garīgo vai fizisko seksuālo izmantošanu. Tāpēc geju laulības nav legalizējamas un tāpat bērnu adopcija, ņemot vērā, ka mūsu sabiedrībā geju vidū visvairāk ir biseksuālu – tātad izvirtuļu, kuriem vienalga ar ko gulēt.

VIII Biseksuālisms pierāda, ka cilvēki var veidot arī normālas seksuālas attiecības, taču izvēlas pamēģināt nenormālas, proti – pederastiju un pedofiliju. Tieši biseksuāļi - tādi kā eksmacitaji Samts u calitis ir viskvēlākie gejisma reklamētāji. (ari nsen tiesatais PEDOFILS EISAKS bija/ir BISEKSUALS) Biseksuālisms ir skaidrs pieradījums tam, ka gejisms savā dziļākajā būtībā tomēr ir izvirtībaNosaucot pedofīliju par slimību, it kā tiek attaisnots pedofīljas grēks.
Pareizāk sakot tiek noliegta grēka REALITĀTE.

Tātad GRĒKU vispār neesot, esot tikai slimības? !!!

Bet no kurienes tad tās slimība rodas?

Nelaime jau tā ka gan pedofĪlija gan pederatsija ir gan greks, gan slimība.

Sākas viss ar PIRMO pamēģināšanu, bet pārvērŠas par slimību: nespēju norMāli apmierināt dzimumdziņas vai TĀS kontrolēt.

Tas pats ar alkoholismu: Sākas - kā grēks - negausība iedzeršanā, beidzas kā slimība, nespēja ar to tikt galā.

tāpat pārēšanās un citas baudas, kļūst sākumā -par grēku - nesātību, bet pēc tam jau par slimību, kas degradē gan cilvēka cieņu, gan arī miesu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldaily 31.05.2007 14:04
Ja anglikāņu baznīca jebkura veida cilvēkus tik labprāt pieņem, atbalsta viņu noslieces un visiem liek justies labi, tad vajadzība pēc šādas baznīcas pamazām atmirst. Kam ir vajadzīgi orientieri un navigācijas rīki seklā dīķī, kur katrs var peldēt, kur vien viņam patīk? Varbūt labāk mācītājus un bīskapus atlaist no darba? Un uztaisīt bijušās draudzes telpās omulīgu kafejnīcu, psihologa konsultācijas un jogas vai meditācijas grupu?

Pagājušovasar 6 mēnešus nostrādāju Bristolē. Pilsētā bijušās anglikāņu baznīcas ir sastopamas visur kur. Vienā no šīm ēkām, teiksim, apmāca jaunos alpīnistus rāpties pa akmeņu mūri. Kādu svētdienu ziņkārības dēļ piedalījos anglikāņu dievkalpojumā pilsētas centrā. Bez mācītāja tur sēdēja vēl 5 cilvēki. Četras angļu sirmgalves, viena iebraucēja no Āfrikas un es. Labu veiksmi šim mācītājam! Viņa mūžam "citādā pieņemšanas" šajā baznīcā noteikti pietiks :))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Aicinu - skolotājus 31.05.2007 10:59
Par pedagoga sūtību cīnīties pret pederastiju!

Senajā Grieķijā homoseksuāļus sauca par pederastiem
- paiderastēs
no vārda pais - bērns,

bērnu izmantotāji - pederasti jeb pedofili, jo skaidrs, ka homoseksuālismā ir tieksme pēc jauniem ķermeņiem..

senie grieķi bija novērojuši homoseksuālisma ciešo saistību ar pedofiliju

Normālie pilsoņi, lai pasargātu savus bērnus no pederastiem bija spiesti bērnam ceļā uz skolu piekomandēt speciālu vergu - pedagogu - no vārda pais - bērns, gogos - vadīt

pedagogs bērnu aizveda uz skolu un aizsargāja no pederastu uzmācības!

AICINĀJUMS VISIEM PEDAGOGIEM ATCERĒTIES ŠO SAVU SŪTĪBU!

Neļausim gejisma propogandai iekļūt skolās! Pasargāsim mums uzticētos bērnus no pederastiem, kalposim savai tautai un vecākiem, kas mums uzticējuši savus bērnus!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

coke 30.05.2007 21:52
beidziet dziedat dziesmas par milestibu. Neviens kristietis nekad nepienems homo kulturu. Un sis biskaps ir divkoss un manu prat nav kristietis,jo mil seksualo izvirtulibu.

Ja cilvekam homoattiecibas ir prtetruna ar vina dzivi vins ta ari saka, bet ja seksuala izvirtuliba ir ieksa, tad , ka sis biskaps, vins aiztav cilvekus ar seksualo problemu..

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jorens 30.05.2007 15:10
No vienas puses, sis ir labs gabals divu iemeslu del:
1.Biskaps pasaka, ka nostaja homoseksualu attiecibu lieta nav glabsanas jautajums. (mus glabj nevis ticiba tam, ko Bibele saka par homoseksualam attiecibam, bet ticiba Kristum) taja pat laika man gribetos pajautat vai biskaps uzskata homoseksualas attiecibas par tikpat sekundaru lietu ka bernu kristibas, runasanu meles, sveto pielugsanu un citas kristiesu prakses par kuram nav vienotibas?
un
2. Biskaps ir pietiekami godigs, lai pateiktu, ka jautajuma par homoseksualam attiecibam domas dalas ne tikai starp katoliem un anglikaniem, bet ari pasu anglikanu vidu, bet, lai kadas butu sis domas, tas nevar but par pamatu augstpratibai un nicinajumam nekad un nekur.

No otras puses, man sciet, ka mes varam baznicu pielagot dazadiem viedokliem, bet Dievu gluzi ne - ko biskaps ta isti nepasaka. Vins vairak runa par baznicu ka cilveku veidotu instituciju, kas nozime runat par citronu kuku bez citroniem.

Citi autora darbi
Plates 255x203

Mēs esam kultūra 2 Autors:Rita Ruduša

394602 10200897502943873 390812678 n

Svētki bez Klāras 19 Autors:Rita Ruduša

394602 10200897502943873 390812678 n

Pēc Jordana 46 Autors:Rita Ruduša