LPP atbilde par A. Šlesera iesaisti Jūrmalgeitas skandālā 5

14.martā portāla “politika.lv” redakcija nosūtīja Tautas partijas un Latvijas Pirmās partijas deputātiem jautājumu par Andra Šķēles un Ainara Šlesera iesaisti tā sauktajā Jūrmalgeitas skandālā.
23.martā saņēmām atbildi tikai no Latvijas Pirmās partijas deputātiem, kuri sniedza kopīgu atbildi.

Iesaki citiem:

TP atbildi lasiet šeit


Jautājums Latvijas Pirmajai partijai

Portāls politika.lv lūdz Jūs kā Latvijas Pirmās partijas deputātu izteikt savu viedokli par to, ka LPP dibinātājs Ainārs Šlesers iesaistīts korupcijas skandālā Jūrmalas domes priekšsēdētāja vēlēšanu lietā – tiesai nodotās krimināllietas publiskotie materiāli rāda, ka par kukuļdošanu tagad apsūdzētais uzņēmējs Germans Milušs ir atkārtotās telefonsarunās informējis A.Šleseru par balsu pirkšanas darījumu.

Vai, Jūsuprāt, A.Šlesera rīcība diskreditē partiju un ir pamats viņa izslēgšanai no LPP, pamatojoties uz Statūtu 3.6 a) un b) punktiem, ņemot vērā, ka LPP programmā godīgums un atbildība nosaukti par kristīgajās vērtībās balstītiem LPP politiskās darbības augstākajiem pamatprincipiem, solīts stiprināt “likumu varu kā vienu no Latvijas valsts pamatiem” un vērsties pret korupciju: “Mēs esam noteikuši korupcijas novēršanu par vienu no svarīgākajām prioritātēm, jo korupcija ir pretrunā ar demokrātijas principiem – tā izkropļo pilsoņu vienlīdzību likuma priekšā. Mūsuprāt, korupcijas noturību ir veicinājis politiskās gribas trūkums tās novēršanai un sabiedrības atbalstošā attieksme – gatavība iesaistīties korumpētās attiecībās, ja tās nes labumu.”

Atbilde

Jūs rakstāt: “Portāls “Politika.lv” lūdz Jūs kā LPP deputātu izteikt savu viedokli, ka Ainārs Šlesers ir iesaistīts ...”. Pievērsiet uzmanību vārdam “ka”. Tiklab no ētiskā, kā tiesiskā aspekta tā vietā būtu jāliek vārds “vai”. Šajā gadījumā Jūsu jautājums sevī ietver vienīgo atbildi, kuru esat gatavi dzirdēt: ka A.Šlesers ir iesaistīts Jūrmalas balsu pirkšanas skandālā un kā tāds izslēdzams no LPP rindām. Šādu atbildi nevaram jums sniegt, jo mēs tam nepiekrītam. Lai noskaidrotu patiesību, mēs rūpīgi iepazināmies ar visiem sarunu ierakstiem, kā arī uzklausījām A.Šleseru. Mēs esam pārliecināti – A.Šlesers nav piedalījies Jūrmalas balsu pirkšanā.

Mūsu rīcībā ir prokuratūras slēdziens: “Izbeigt lietu pret A.Šleseru nozieguma sastāva trūkuma dēļ.” Mums nav pamata neticēt prokuroram un A.Šleseram.

Mēs zinām, cik grūti ir būt nepatiesi apmelotam. Vēl nesen Bērnu un ģimenes lietu ministru Ainaru Baštiku apvainoja bērnu tirdzniecībā. Vai šim cilvēkam kāds atvainojās? Un tas nav vienīgais piemērs.

Ar cieņu,
Jevgenija Stalidzāne
LPP frakcijas priekšsēdētāja vietniece

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ble 30.03.2011 08:56
Ja jau Šlesers NAV vainīgs, tad kāpēc Kalvītis viņu atlaida?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


andris 06.04.2006 15:30
Stalidzānes kundze! Jums jautā par "cūku", bet Jūs atbildiet par "svētdienu". Jūrmalas korupcijas skandāls nav balsu pirkšana, bet gan kukuļošana, šā vārda viskriminālākā nozīmē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gunārs 06.04.2006 14:58
vai tad LPP nav neviena etiska kaula kermenī.== latviešu tauta nav tik viegli apmuķojama. mes neesam tik stulbi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Lāsma 30.03.2006 23:03
Hmm... sirdsapziņa un politiķi kopā nesader. Nāk vēlēšanas, un es kā pilsone, kura dosies uz vēlēšanām pirmo reizi, ar skumjām noskatos šajā politiskajā reklāmā, jo, kas gan cits ir Jūrmalgeitas skandāls? Žēl, ka politiķi par visu augstāk vērtē savas personiskās intereses, nostādot valsti un sabiedrību aizkadrā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Igors 29.03.2006 11:35
Labākais un vienīgais cilvēka soģis ir viņa sirdsapziņa ar kuru parasti dzīvo saskaņā,šajā gadījumā god.deputāti apelē pie tiesību sargājošo orgānu atzinumiem,pirmo faktu,proti sirdsapziņu noliekot kaut kur dziļāk,ja tāda viņiem vēl ir un visu pārņēmusi tikai un vienīgi ,naudas,un varas kāre.Skatoties TV ekrānos diskusiju laikā viņu sejās var redzēt,ka kaut kādas sirdsapziņas paliekas vēl ir un tās nedod mieru,to redzu ne tikai es,bet arī citi vērīgi skatītāji,kuri es protams ceru,ka vēlēšanās izdarīs secinājumus. Ar cieņu Igors Bārs.

Citi autora darbi