Lemberga gadījumā aizdomu apjoms pārsniedz jebkuru diskusiju robežu 5

Galvenais vēstījums sabiedrībai varētu būt, ka principiāli ir ļoti nepareizi, ka publiskā amatā ir cilvēks, pret kur vērstas tik ļoti nozīmīgas apsūdzības.

Iesaki citiem:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) ir atstādinājis Ventspils mēru Aivaru Lembergu no amata pienākumu pildīšanas. Taču PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš arī atzīst: "Ja ņem vērā to, ka būs pašvaldību vēlēšanas un ir lielas izredzes, ka par Lembergu cilvēki nobalsos no jauna Ventspilī, tad automātiski Sprūdža rīkojums zaudēs spēku."

Pētnieks skaidro, ka ministra rīkojums būtiski nemaina Lemberga situāciju, tomēr tas ir vēstījums sabiedrībai, ka politiskam amatam cilvēks ar tik daudz apsūdzībām nav piemērots.

"Savukārt, medijiem Lembergu nevajadzētu kultivēt kā aizvien mītiski izcilo domes priekšsēdētāju, jo tajā nav nekādu sabiedrisku interešu", komentē V.Kalniņš.

Video izmantoti kadri no LTV1 raidījuma 'Sastrēgumstunda'

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
ALEKSANDRS SAULEVICS

Es cieņu A. lemberga kna par viņu pilsētas dieniesta plānotāja. Bet tieši par savu radošu darbu Ventspila mērs bijis labi atalgotajs un ieguva Ventspilas pilsētas mīlu. Un tas neļauj viņam kļūt par kņazju.
Demokrātijas valstī nevar būtu darbu vietas jeb kādam kņazjam: gan vietajam, gan svešniekam.

Tmp author
Eduards

,,Uz kurieni Mēs ejam ,vai no kurienes nevaram izrauties? " Vai tā ir atbilde uz jautājumu?
Aizbraucējus atpakaļ vilinās ar vakancēm Latvijā (LV MINISTRS Pavļuts) vilinās ar ,,mētelīša virināšanu?
LV-ekonomiskā programma-- jeb liekēžu ,,sausais pirdiens"pēc DIOREJAS.

Tmp author
Kārlis Rimša - ,,sastrēgumstundas" studijas dalībnieks

Ar iespējamām nelikumībām ir bezjēdzīgi cīnīties ar apšaubamām metodēm.
Aivars Lembergs neuzradās no nekurienes un nesastrādāja ,,šokējošos" pārkāpumus vakar vai aizvakar. Sabiedrība, mediji, vara un visu šlaku politiķi labi redzēja, piebalsoja, klusēja un pat priecājās par šā personāža izdarībām.
Šokējoši ir tas, ka Ventspils domes priekšsēdētāja pārkāpumi, uz kā pamata minitrs pieņem lēmumu par atstādināšanu no amata, notikuši laikā no 1998. līdz 2004. gadam (un tie paši nav pierādīti),tātad svaigākiem ,,grēkiem" 8 gadi.
Šokējoši, ka tiesību profesors Dravnieks,demokrātiskas valsts uzbūvi salīdzina ar armiju un šokējoši, ka šādi salīdzinājumi, kā pašsaprotama norma, tika pieņemta gan studijā , gan līdz šim brīdim arī mediju telpā.
Uz kurieni Mēs ejam ,vai no kurienes nevaram izrauties?

Tmp author
Eduards Vasiļevskis

Galvenais vēstījums sabiedrībai varētu būt, ka principiāli ir ļoti nepareizi, ka publiskā amatā ir cilvēks, pret kur vērstas tik ļoti nozīmīgas apsūdzības....
Mans E.V. , galvenais vēstījums sabiedrībai varētu būt, ka principiāli Latvijas mazākos vai lielākos kantorīšos ir saperinājušies mazāki vai lielāki lemberdziņi, kas ik dienas,jau 20. gadus, ar patriotiskiem saukļiem uz lūpām, izlaupa Valsti, ķetnu piedurknes atlocīdami. Šīs ,,darbības" rezultātus izjūt ik katrs LV iedzīvotājs, bet Valsts atrodās uz iznīcības sliekšņa.


Tmp author
Saimnieks

Es teiktu, ka mediju diskurss jau kopš Saeimas atlaišanas vairs "nekultivē Lembergu kā mistiski izcilo saimnieku" (neatkarīgā neskaitās), bet tieši pretēji, kā teju vai nenovēršamu un absolūtu blēdi un krāpnieku, kas lai arī saistībā ar apsūdzībām ir adekvāti, bieži ir vienkārši ķengāšanas un pārākuma izrādīšana. Es domāju, ka pēdējā sastrēgumstunda ir lielisks piemērs, tam kā moderators var jau tā diskusiju, kura ir nosvērusies par labu vienai no pusēm padarīt par vēl disbalansētāku un neadekvātāku (dot vārdu Ventspils pensionārei, zinot kādu viedokli viņa pārstāvēs, un tad savilkt nievājošu seju ir neglīti un liecina par vadītāja ētikas trūkumu, bet pats galvenais tas nekādā gadījumā neveicina to jautājumu apspriešanu, kas sakarā ar Sprūdža rīkojumu būtu jāapspriež). Es vēlētos apgalvot, ka mediji, nomainoties varai (11. saeima) ir "iebraukuši otrā grāvī" attiecībā uz Lemberga atspoguļojumu publiskajā diskursā, turklāt, ņemot vērā, žurnālistikas kvalitātes pasliktināšanos ievērojami neglītākā manierē.

Saistītie raksti
Citi autora darbi