Latvijas iedzīvotāju, valsts amatpersonu un NVO attieksme pret patvērumu meklētājiem (2005) 3

  • Organizācija:Baltijas Sociālo zinātņu institūts, pasūtītājs: Starptautiskā Migrācijas organizācija, projekts: Eiropas Kopienas iniciatīvas EQUAL projekts “Soli pa solim”
  • Gads:2005. gada decembris

Pētījuma mērķis ir novērtēt Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret patvēruma meklētājiem, noskaidrot valsts amatpersonu un nevalstisko organizāciju pārstāvju attieksmi un pieredzi darbā ar patvēruma meklētājiem, kā arī izstrādāt ieteikumus darbam ar patvērumu meklētājiem.

Iesaki citiem:

Lai noskaidrotu Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret patvērumu meklētājiem, pētījuma autori veica aptauju. Kopumā aptaujāti 1008 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Aptaujas rezultāti liecina, ka 50% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņiem trūkst informācijas par patvēruma meklētājiem, 60% iedzīvotāju nav priekšstata, kas ir patvēruma meklētāji, vai ir grūti to formulēt.

Gandrīz puse (48%) no iedzīvotājiem uzskata, ka Latvijai ir jāsniedz patvērums cilvēkiem, bet 36% domā, ka tas nebūtu jādara. Nedaudz mazāk iedzīvotāju (39%) uzskata, ka Latvijai būtu arī jānodrošina pabalsts un cita sociālā palīdzība patvēruma meklētājiem.

Kopumā 30% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos patvēruma meklētājus pieņemt darbā un 24% būtu iebildumi dzīvot kaimiņos ar patvēruma meklētājiem.

Pētījums parāda, ka jāveic plaša sabiedrības informēšana patvēruma jautājumos. Pētījuma aptaujātie eksperti iesaka attīstīt patvēruma sistēmu, turpināt nacionālo tiesību aktu saskaņošanu ar ES tiesību aktiem patvēruma procedūru jomās, izvērtēt nacionālo likumdošanu un apmācīt robežsardzes darbiniekus. Ir jāveic arī patvēruma meklētāju sociālās integrācijas modeļa izstrāde, jāizveido sadarbība ar ES valstīm, kā arī sadarbības tīkls Latvijā starp nevalstiskajām organizācijām, valsts un pašvaldību iestādēm patvēruma jautājumu risināšanai.

(Latvijas iedzīvotāju, valsts amatpersonu un NVO attieksme pret patvērumu meklētājiem (550.04 KB)pdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


neaptaujātais 06.04.2006 09:29
Vai tiešām Francijas, Nīderlandes un Vācijas (kaut vai svaigā ziņa par kādu Berlīnes skolu) piemēri ultraliberāļiem neko nav iemācījuši. Reāli domājošam cilvēkam jābūt kategoriski pret tā saukto patvēruma meklētāju ielaišanu valstī. Absurds, ja paši savā nabadzībā vēl maksāsim viņiem pabalstus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

i-romance 04.04.2006 04:11
??????? kāds sakars šādas tēmas pētījumam ar EQUAL finansējumu!? Neatceros programmas mērķos nevienu tēmu, kur kaut kas tāds ietu apakšā....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Fīrers 31.03.2006 14:43
Ņemot vērā, ka sorosieši nevis ņem vērā šo iedzīvotāju viedokli, lai izpildītu viņu vēlmes, bet cenšas izskalot smadzenes un mainīt sabiedrisko domu sev par labu, iesaku šādu aptauju veicējus pasūtīt trīs mājas tālāk.

Saistītie raksti
Article research

Etnopolitiskā spriedze Latvijā: konflikta risinājuma meklējumi Autors:Brigita Zepa, Inese Šūpule, Evija Kļave, Līga Krastiņa, Jolanta Krišāne, Inguna Tomsone

Citi autora darbi