Lasi! Lasāmviela brīvdienām 2

Turpinot tradīciju, saturīgi raksti un interneta vietnes, ko lasīt atpūtā no ikdienas darbiem. Iesaka Iveta Kažoka, Indra Mangule un Ilze Straustiņa.

Iesaki citiem:

Iveta Kažoka

Metro attiecības
Smalks teksts par cilvēku attiecībām Londonas metro - dziļi novērojumi arī par londoniešiem principā. Kādēļ metro vietējiem cilvēkiem ir īpaša telpa, ar īpatnējiem saskarsmes noteikumiem?

Vientulības gals
Pirmais analītiskais teksts par drīz nopērkamajām Google brillēm: kā dzīvot pasaulē, kur katru tavu sarunu kāds var, tev nezinot, ierakstīt video?

Referendums par būtisko
Šveicē nupat noticis referendums. Varētu padomāt: kas tur īpašs? Vai tad viņiem tādi nenotiek reizi mēnesī? Bet, nē, šis ir īpašs. Vēlētāji atbalstījuši ierobežojumus privātu uzņēmumu vadītāju atalgojumam.

Būtu labāk bijuši divi
Labi uzrakstīts, vērtīgs, aizraujošs raksts par paaudžu maiņu Ķīnā - vai "viena bērna politikas" paaudze spēj saprasties ar saviem vecākiem?

Viedokļu dažādība
Interesants teksts par to, vai Izraēlas sabiedrībā tiek tolerēta viedokļu atšķirība par attieksmi pret Palestīnu un palestīniešiem, un kā vairāki bijušie specdienestu vadītāji vēlas to mainīt.

Bagātība-nabadzība
Kādēļ cilvēki samierinās ar ekstrēmi nevienlīdzīgu bagātību sadalījumu? Lūk, fantastiska vizualizācija, kas sniedz atbildi: iespējams, cilvēki vienkārši neapzinās nevienlīdzības pakāpi.


Indra Mangule

Birokrātijas kultūra
Jans Banings ar savām fotogrāfijām no Bolīvijas, Ķīnas, Francijas, Indijas,
Libērijas, Krievijas, ASV un Jemenas salīdzina ‘birokrātijas kultūras’ rituālus
un simbolus, lai uzskatāmi parādītu gan atšķirīgo, gan līdzīgo šo valstu
pārvaldes administratīvajā darbā.

Kas vainas pārtikas industrijai?
11 gadus vecais Birke Baehr TEDx sarunās stāsta par to, kas, viņaprāt, nav īsti kārtībā ar pārtikas industriju.

Valsts nozīme
Politiskā zinātnieka Parag Khanna viedoklis par to, ko vispār mūsdienās nozīmē 'valsts'.


Ilze Straustiņa

Zvaigznes nāve
Kā mirst meteorīts - Čebarkulas meteorīta pēdējo mirkļu rekonstrukcija.

Latīņu valoda mūsdienās
Izrādās, ka pat internetam ir sava latīniskā versija – interretialis. Kontekstā ar Romas katļu baznīcas galvas – pāvesta atkāpšanos un jauna pāvesta gaidās - kā mūsdienās lieto latīņu valodu?

Posts un mīla karā
Ne nedēļu bez bildēm! Iespaidīgi fotoattēli no II Pasaules kara foto arhīviem.


Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Gatis Ozoliņš

Cienījamās dāmas! Politiķes, zinātnieces, vienkārši sievietes (starp citu latvietes, jeb arī tas nav moderni?)
Vai tā ir ka latviešu valodā nedēļām ilgi nekas, nekas patiesi interesants nenotiek? Nu kaut vai šajā nedēļā, kura pagāja Im. Ziedoņa zīmē? Jura Rubeņa atvadu vārdi dzejniekam ir izcils gara lidojums, ko ne katrs dzirdēja Doma baznīcā. Kādu Ziedoņa dzejoli, epifāniju ... Vai kultūra, zināšanas, pilsoniskums, brīvdienu domas un atdomas nesākas ar savu zemi, savu Dzimteni, savām būšanām un nebūšanām? Savu valodu, kuras lomu valstī gribam nostiprināt? Vai augstais gara lidojums sākas tikai aizrobežu telpā?

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Gati, šī politika.lv rubrika apzināti tika veidota GLOBĀLĀ tīmekļa resursiem, kurus savādāk cilvēks, kas lielākoties informāciju lasa latviski, nemaz neuzzinātu! Ja vēlaties ieteikt ko latviski, nav problēmu: var veidot savus ieteikumus un kaut vai katru nedēļu tos šeit komentāros piemeklēt!

Citi autora darbi