LASI! Lasāmplaukts pilns

Mārgaretas Tečeres mantojums, doktorantūras studijas - ir vai nav vērts, pūļa diagnoze medicīnā un vēl daudz citu saistošu tēmu šīs nedēļas nogales izklaidei. Iesaka Iveta Kažoka, Indra Mangule un Ilze Straustiņa.

Iesaki citiem:

Iveta Kažoka

Esi sasirdzis, bet ārsti nezina, kas tev kaiš? Starp paziņām nav doktora Hausa? Ja nu retas slimības spēj diagnosticēt ne tikai ģeniāls ārsts, bet arī ... pūlis? Liela cilvēku skaita kolektīvais saprāts: var būt ļoti efektīvs arī diagnosticēšanā, šajā dzīvībai tik īpaši svarīgajā medicīnas jomā!

Laulība ... kādēļ tikai pāriem? Pārdomu vērts rakstiņš par poligāmiju (vai poliandriju) kā labprātīgu izvēli!

Cilvēki nereti nezina savas ideoloģiskās noslieces. Interesants eksperiments, kas apliecina, ka ideoloģiskās noslieces ir viegli maināmas, cilvēkam pašam to nemanot!

Kādēļ kreisajiem vajadzīga sava Tečere? Par ko Tečeri apbrīnot? Kā vienmēr provokatīvs - Slavojs Žižeks.

Kādēļ doktorantūras studentiem būtu jāblogo - turklāt jo vairāk, jo labāk? Doktorantūras studente stāsta par savu pieredzi un konservatīvo akadēmisko vidi.

Kā no šodienas perspektīvas attiekties pret pagātnes ģēnijiem, kas citās jomās bijuši, atvainojos, "svoloči" vai totalitārisma aizstāvji? Spiegel par Ričarda Vāgnera pagātnes ēnām un šodienas reputāciju.


Indra Mangule

Par to, kā Latvijai veicas ar pilsonisko aktīvismu un iniciatīvām. Vai ManaBalss var kalpot citiem par piemēru?

Provokatīvs viedoklis par ieročiem - politiskais liberālis Dens Baums skaidro, kāpēc mums vajadzīgi ieroči un kādas ir mūsu tiesības būt drošiem.


Ilze Straustiņa

Varbūt turpināt studijas doktorantūrā ir lieka laika tērēšana?

Kurš teica, ka lasīšana mūs padara gudrākus? Svarīga ir literatūras izvēle.


Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi