Kurzemes Attīstības padomes komentāri par operacionālajām programmām 8

26.maijā Kurzemes Attīstības padome savā sēdē ir izskatījusi sabiedriskai apspriešanai pieejamo ES Struktūrfondu un Kohēzijas fonda operacionālo programmu (OP) un to papildinājumu projektus.

Iesaki citiem:

Uzskatām, ka pašreizējā projektā nav ievērota līdzsvarotas teritoriālās attīstības prioritāte, jo iesaistītās institūcijas ir attiekušās pret to formāli vai arī vispār ignorējušas, kas rada pamatotas bažas par nākošā programmēšanas perioda pozitīvo ietekmi uz atšķirtības un sociālekonomiskās plaisas mazināšanos starp Rīgu un pārējiem Latvijas reģioniem. Esošais projekts ļoti subjektīvi ievēro finanšu plūsmas pārskatāmības un pēctecības principu attiecībā pret esošo programmēšanas periodu kā arī pret ieguldītajām investīcijām ilgākā (vismaz 5 gadu) laika periodā, kas var būt par pamatu nelietderīgam un nemērķtiecīgam finanšu izlietojumam turpmāk.

Vēršam Jūsu uzmanību arī uz vairākām aktivitātēm, kas pēc būtības finansē no valsts budžeta finansējamas institūcijas un to funkcijas, tādējādi atņemot vairākus desmitus miljonus eiro pasākumiem, kas tieši sekmētu valsts un reģionu sociālo un ekonomisko attīstību. Uzskatām, ka šāda pieeja attiecībā uz ES Struktūrfondu finansējuma sadali nav atbalstāma, īpaši ņemot vērā plašo sociālo un ekonomisko jautājumu loku, kas ir risināms valstī un nav pietiekami atbalstīts pašreizējā OP projektā.

Kopumā uzskatām, ka, lai gan ir atbalstāms sadalījums 3 operacionālajās programmās, tomēr ir pārdomājama virknes aktivitāšu iekļaušana finansējuma saņemšanai no ES Struktūrfondiem un Kohēzijas fonda. Ierosinām, ka bez konkrētas pieejas līdzsvarotas teritorijas attīstības nodrošināšanā nozares ietvaros ar to saistītās aktivitātes nedrīkst tikt iekļautas Operacionālās programmas projektā, jo ir pretrunā ar ES Struktūrfondu un Kohēzijas fonda līdzekļu piešķiršanas principiem.

Aicinām Finanšu ministriju arī pārdomāt izvēlēto SF un KF līdzekļu administrēšanas modeli, kas, izvērtējot pašreizējo OP projektu, nesekmēs horizontālu un kompleksu projektu atbalstīšanu, kā arī ātru un kvalitatīvu projektu izvērtēšanu un ieviešanu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (8) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Diherbal Amazonplus

obat kanker kelenjar getah bening stadium 3
Sistem kerja Obat Sakit Kanker Kelenjar Getah Bening Amazon dalam hal bisa mengatasi kanker kelenjar getah bening yaitu sebagai menjelajah ke seluruh organ tubuh , memberantas bakteri dan radikal bebas.

Obat Tradisional Kanker Prostat Tanpa Operasi
Sekarang telah hadir Obat Herbal Kanker Prostat Amazon Plus yang mana telah menerima berbagai kesaksian penyembuhan dari para penderita kanker prostat ini, tentunya dari berbagai kota di Indonesia seusai minum Amazon Plus.

Obat Tumor Hati Ganas
Saya mengonsumsi Amazon sebanyak enam botol selama satu bulan. Hasilnya sudah berasa terjadi suatu perubahan ke arah penyembuhan untuk penyakit kanker yang saya alami. Saya minum sebanyak tiga puluh ml setiap hari, yaitu pada pagi & malam hari setelah makan. Hingga saat ini saya tetap minum 30 ml setiap pagi sehabis makan dan malam hari sebelum tidur, supaya menjaga kesehatan saya.

Tmp author
fatihin nurul

kewenangannya...banyak sih kalo Harga Blackberry Terbarupengalaman undangan pernikahan unik dan murah undangan pernikahan

Tmp author
fatihin nurul

tersebut diberi nomor SPTL/01/II/2016/Propam.sayangnya memang di kepolisian konstruksi kapal baja jasa konstruksi

Tmp author
josephu share

I really admire the necessary concepts that you simply provide within the content. i'm trying forward for additional necessary thoughts and additional blogs. Kunjungi Website

Tmp author
jenefee mike

I really admire the important ideas that you offer in the content. I am looking forward for more important thoughts and more blogs. Travel Holiday Traveling Blog Travel Place

Citi autora darbi