Atslēgvārdi:

Kāpēc „Jaunais laiks” par saukli izmanto to pašu citātu, kas izmantots Tautas Frontes vēlēšanu platformā, turklāt neminot, ka tā autors ir Rainis?

Uz lasītāja jautājumu atbild JL

Iesaki citiem:
Jllogo

Atbild “Jaunā Laika” Rīgas mēra kandidāts Aivars Aksenoks [publicēts 08.03.2005]

Raiņa gars un domu spēks, pietāte pret tautas lomu vēstures gaitā ir tikpat aktuāla šodien kā Raiņa dzīves laikā. Pirms diviem gadiem, dibinot partiju Jaunais laiks, iniciatīvas grupa un tās lielais atbalstītāju skaits uzskatīja, ka tieši Latvijas tauta ar savām neizsmeļamajām intelekta un darbaspēju rezervēm ir tas garīgais potenciāls, kas Latvijā vedīs jaunos laikus. Mēs neslēpjam no tautas ne savus plānus, ne ieceres, ne arī savas kļūdas. Gluži otrādi – mēs aicinām visus palīdzēt un līdzdarboties. Tā tas ir arī šajās pašvaldību vēlēšanās – ļaudis – Latvijas tauta - vedīs tos pārmaiņu jeb jaunos laikus, kas darīs dzīvu labāku visā Latvijā. Mēs tam ticam un tautu uz to arī aicinām. Pagaidām labāk par Raini neviens to nav pateicis.

P.S. Uz katra vides reklāmas plakāta ir atsauce par to, ka tajā ir izmantots Raiņa dzejoļa „Jaunais laiks” fragments. Jaunais laiks šo atsauci lieto pēc savas brīvas gribas un pārliecības par Raiņa dzejas rindu aktualitāti šodien. Arī Latvijas autortiesību likums, ņemot vērā autora dzīves datus, neprasa šīs atsauces lietošanu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Saistītie raksti

Jaunais laiks politika.lv

Citi autora darbi