Inside Ukraine 11

  • Autors:Vira Nanivska, Vasyl Filipchuk et al
  • Organizācija:The International Center for Policy Studies
  • Gads:2014
  • Valoda:angļu

Kā Ukrainai veicas ar iekšējām reformām un kā Krievijas aktivitātes ietekmē Ukrainas iekšpolitisko situāciju? Lasiet jaunākajos ''Inside Ukraine'' izdevumos.

Iesaki citiem:

Kijevā bāzētais Starptautiskais politikas studiju centrs (International Centre for Policy Studies) izdod analītisko rakstu sēriju „Inside Ukraine”. Tās mērķis ir nodrošināt objektīvu informāciju par politisko situāciju Ukrainā un veikt pilnvērtīgu tās iekšpolitikas tendenču analīzi. Tas nepieciešams, lai būtu iespējams identificēt valstī veicamo reformu prioritātes un izvērtēt pieņemtos lēmumus. Rakstu kopums tiek papildināts katru nedēļu ICPS mājas lapā.

24.aprīļa izdevumā kā vienu no svarīgākajiem tiesu reformas šķēršļiem autori min politiķu nevēlēšanos zaudēt ietekmi tiesu zālēs, savukārt ideju risināt konstitucionālās reformas ar institucionālu komisiju pētnieki apšauba un uzskata, ka šāda komisija nereprezentē Ukrainas sabiedrību. Kas attiecas uz ekonomisko situāciju, 2016.gada budžets pētniekuprāt esot pārāk optimistisks, lielākoties tāpēc, ka tas nebalstās reālos ekonomiskajos indikatoros. Ekonomisko situāciju ievērojami sarežģī Kremļa politika un tā sauktā 'tranzīta' šantāža - draudi pārtraukt gāzes tranzītu caur Ukrainu uz Eiropu sākot ar 2019.gadu. Taču pētnieki uzskata, ka tas ir tikai politisks blefs, jo lai gan Krievija ziņoja, ka ieguldīs 8-10 miljonus "Turcijas straumē", 2014.gadā tai nācās no iekšējām rezervēm finansēt "Gazprom", jo citu iespējamo gāzes ceļu meklējumi bija cietuši neveiksmi.
Publikācija (angļu valodāpdf)

3.aprīļa izdevumā pētnieki pievēršas tādām tēmām kā - biznesa nošķiršana no politikas un cīņa ar oligarhu ietekmi Ukrainā, kā veiksmīgāk cīnīties ar korupciju valstī, iesaistot ne tikai institūcijas, bet arī iedzīvotājus, kādas izmaiņas iestrādātas enerģētikas likumā, lai nodrošinātu konkurenci gāzes tirgū un mazinātu oligarhu lomu.
Publikācija (angļu valodāpdf).

20. marta izdevumā apskatīta konflikta eskalācijas iespējamība Donbasas reģionā, tā simbolisku iemeslu dēļ varētu norisināties 9. maija priekšvakarā. Autori apraksta iemeslus, kāpēc optimismam par Minskas otrās vienošanās veiksmīgumu varētu nebūt pamata. Saistībā ar šo jautājumu tiek analizētas arī iespējamās problēmas ar Ukrainas armijas vadību, kuras neizdarības dēļ armija cietusi zaudējumus, no kuriem būtu bijis iespējams izvairīties. Autori arī apraksta lēno progresu pretkorupcijas biroja vadītāja iecelšanā un iezīmē iespējamos nākotnes scenārijus attiecībā uz Ukrainas ekonomiskās situācijas attīstību. Tiek runāts arī par valsts nespēju reformēt enerģijas sektoru un zaudējumiem, kas tādēļ radīsies. Autori uzskata, ka politiskā konkurence un stabilitātes trūkumus ir cieši saistīts ar notikumu attīstību karadarbības plosītajās teritorijās.
Publikācija (angļu valodāpdf)

2015.gada 5.marta izlaidumā lasāms par cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā, kam vajadzētu būt vēl vienam starptautiskā spiediena iemeslam. Pētnieki arī skaidro, kādā veidā nemieri Donbasas reģionā novērsuši uzmanību no Krimas notikumiem. Savukārt, nesakārtotā tiesu sistēma ir iemesls, kāpēc Janukoviča režīma upuri joprojām nebauda taisnīgu tiesu. Autori bilst, ka pašreizējā ģenerālprokuratūra vairāk rūpējas par savas varas apliecināšanu, nevis sisitemātisku apsūdzību celšanu. Enerģijas jomā iedzīvotāji piedzīvo dramatiskas pārmaiņas - cena par elektrību augusi par 40%, par gāzi - 280%, par siltumu - 72%. Tik straujš cenu kāpums Ukrainā nav pieredzēts kopš valsts neatkarības atgūšanas. Par galvenajiem cenu celšanās iemesliem min gan vietējās valūtas devalvāciju, gan enerģijas transportēšanas sadardzināšanos, gan Starptautiskā valūtas fonda (IMF) prasības, taču tā vietā, lai valsts veiktu enerģijas sektora reformas, smagums tiek uzvelts uz patērētāju pleciem.
Publikācija (angļu valodāpdf)

2015.gada 20.februāra izlaiduma viena no svarīgākajām tēmām ir Minskas sarunas un kas sekos pēc tām. Lai gan pētnieki uzskata, ka šīs sarunas nenesīs pilnīgu pamieru, tās tomēr ļaus samazināt karadarbības intensitāti un Ukrainai dos iespēju pārgrupēt spēkus. Tāpat tas dos iespēju Ukrainai izvairīties no lieliem cilvēku zaudējumiem, veikt kvalitatīvu mobilizāciju un apgādāt armiju ar modernāku aprīkojumu. Citas tēmas šajā izlaidumā - parlamenta un prezidenta sadarbības trūkums, 2015.gada budžets, gāzes un naftas sektors - prasības, rezerves un realitāte, kādi ir opozīcijas bloka izaicinājumi.
Publikācijas (angļupdf) un (krievupdf) valodā.

2015.gada 6.februāra publikācijas tēmas ir reformu politika labas pārvaldības un korupcijas apkarošanas jomā, politikas decentralizācija, Debaltseve (pilsēta Doņetskā) kā kritisks punkts konflikta kartē, kā arī ekonomiskā situācija, kuru ietekmē, gan nodokļu inovācijas 2015.gadā, gan derīgo izrakteņu tirgus, gan politiskā sāncensība.

Vērtējot valsts pārvaldes reformu diskusijas, analītiķi uzsver korupcijas apkarošanas nozīmi, atgādinot, ka nepietiek vien ar korupcijas apkarošanas iestādes izveidi (KNAB līdzīgas iestādes likums Ukrainā tika pieņemts 2014.gada oktobrī).

Publikācija (angļu valodāpdf)

2014.gada 16.decembra publikācijas tēma ir Ukrainas iekšpolitikas tendences, īpašu uzmanību pievēršot dažādām reformām – konstitucionālām, pretkorupcijas, valsts pārvaldes, tiesu, nodokļu un citām. Publikācijā tiek analizēta šo reformu ietekme un ilgtspēja, kā arī tiek piedāvāts novērtējums kopējai politiskajai konkurencei un politisko spēlētāju spējai stāties pretī šī brīža iekšpolitikas izaicinājumiem.
Publikācija (angļu valodāpdf).


  • Citas 2014.gada Inside Ukraine izdevumu anotācijas

Iesaki citiem:

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Neena Thomas

nice post top rated essay writing service

Tmp author
Kyle Smith

This article is great and informative.I have pick up such a great amount of data from this blog. Thanks so much with this fantastic new web site.

<a href="http://www.itsallrugby.com/">Rugby World Cup 2015 Live Streaming</a>

Tmp author
john patinson

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site.
playing games online http://gametimegeek.com/

Tmp author
john patinson

I definitely enjoying every little bit of it. It is a great website and nice share. I want to thank you. Good job! You guys do a great blog, and have some great contents. Keep up the good work.
health and fitness http://www.perfectfatlossreviews.com

Tmp author
john patinson

Great post full of useful tips! My site is fairly new and I am also having a hard time getting my readers to leave comments. Analytics shows they are coming to the site but I have a feeling “nobody wants to be first”.
<a href='http://www.perfectfatlossreviews.com'>health and fitness</a>

Tmp author
Mr.Raitis

Inside Ukraine
meli meli un dazadas ka to saukt provokacijas ..bet prese ...nu ta nemak atspogulot pateiso ...notikumu kas tur veidojas ...dazi ..jaaa nu ko filem ko meli runa ..citi ataisnojas ..citi vel kaut ko ..bet ko pasi ukrainiesi ...zaketes dauzija cik aceros ...
un tad krievijas armija ..un ievest kartibu ...ja pareizi aceros ..politiski ...pareizi ..vesturiski pareizi ...ta bija ...hallo bija ..luk

Tmp author
Vērotājs

Vēlēšanas par Krimas pievienošanu Krievijai notika līdzīgi tam, kā tās notika Latvijā 1940. gadā ( Krievijas armijas klātbūtnē, neievērojot Krimas tatāru intereses, nemaz jau nerunājot par Ukrainu ). Rezultāts - vairāk nekā 97 procenti balsu par labu Krievijai. Vēsture atkārtojas...

Tmp author
didz

Man gan liekas, ka Austrijas anšluss ir labāka anloģija. Ir tik daudz līdzību - pat komisku- līdz pat piemiņas monētas izdošanai ar Putina vai Ādolfa ģīmi. Un jā, Krimas tatāri visticamāk bija pret, etniskie ukraiņi un kāda saujiņa krievu varbūt arī, bet gan jau lielākā daļa krievu allaž alkuši atgriezties dzimtenes-mātes klēpī. Un arī šajā aspektā ir līdzība ar Austriju - lai arī ko pēc kara Austrijas politiskā mitoloģija par šo teiktu.

Saistītie raksti
Citi autora darbi