Atslēgvārdi:

IESPĒJA: Dzimumu līdztiesība un ekonomiskā izaugsme Baltijas jūras reģionā 1

Darba tirgus segregācijas mazināšana un sieviešu stimulēšana iesaistīties uzņēmējdarbībā ir aktuāla visās Baltijas jūras reģiona valstīs. Resursu centrs sievietēm MARTA 2.aprīlī aicina uz tikšanos par dzimumu līdztiesību un ekonomisko izaugsmi.

Iesaki citiem:

Centrs MARTA uzskata, ka Latvijas ekonomiskās izaugsmes plānošanas un uzņēmējdarbības attīstības dokumentos ir nepieciešams integrēt dzimumu līdztiesības principus. Līdzšinējā sadarbība Baltijas jūras reģionā (BJR) skaidri pierāda, ka darba tirgus segregācijas mazināšana un sieviešu stimulēšana iesaistīties uzņēmējdarbībā, īpaši ar inovācijām un jaunajām tehnoloģijām (piemēram, informācijas un komunikāciju tehnoloģijām) saistītās jomās jāveicina visās reģiona valstīs.

Tādēļ MARTA ir iesaistījusies paraugprojekta "Baltijas jūras valstu partnerība dzimumu līdztiesībai un ekonomiskajai izaugsmei" izstrādē. Partnerība iekļaujas Eiropas Savienības BJR stratēģijā un tās mērķis ir labklājības veicināšana.

Apaļā galda tikšanās notiks 2.aprīlī plkst. 14:00 – 17:00 Centrā MARTA, Rīgā, Matīsa ielā 49-3. Diskusijā aicināti piedalīties pētnieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, uzņēmēji, valsts ierēdņi.

Iniciatīvas vadošais partneris ir organizācija „WINNET Sweden”. Tā pārstāve Britmarija Soderberga Torstensona (Britt-Marie Söderberg Torstensson), piedalīsies 2.aprīļa sanāksmē, lai kopīgi apspriestu paraugprojekta idejas un tiktos ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Pieteikšanās, rakstot Lienei Gāterei: liene@marta.lv līdz 28.martam.

Darba valoda – angļuIesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Uldis Varnevičs

Interesanti. Pati par sevi jau ideja - sadarbības partneri. Laikam neviens pat nevar iedomāties, ka viņiem nav taisnība.
Patiesība tomēr ir tāda, ka dzimuma līdztiesība esošajā izpratnē ir nevis ekonomiku attīstoša, bet gan nokaujoša. Pacēlumu tā spēja izraisīt pirmajos 50 gados. Darba tirgu pārpludina sievietes, kuras strādā. Pieaug apjoms un vietām darba ražīgums. Tā ir pirmā fāze, kas rietumu pasaulē radīja ideju par to, ka tā vajag. Un tad nāk otrā fāze, kas ir aktīva jau kopš 60. gadu otrās puses. Sievietei ir jāstrādā, lai nodrošinātu sev pensiju vecumdienās. Bērni - tas ir nevēlams blakus produkts, jo traucē strādāt. Pirmajā un otrajā paaudzē saglabājās apziņa, ka bērnus vajag, bet trešajā un ceturtajā paaudzē tā ir vājāka un sekas mēs redzam mūsdienās - rietumeiropas tautas izmirst. Protams, ka uz priekšu tiek bīdīts vecais lozungs par dzimumu līdztiesību, bet patiesībā tas nekad nav aizstāvējis kādu dzimumu. Mērķis bija panākt, lai kapitālu turētājiem būtu lēts darbaspēks. Tas arī izdevās. Tagad Eiropa sevi ir iedzinusi strupceļā, no kura var iziet tikai tad, ja spēs paskatīties uz dzimumattiecībām un dzimumu vienlīdzību no citas puses. CIta domāšana un ideoloģija - cilvēka vērtēšana ne tikai no finansu puses, bet arī nozīmīguma sabiedrībai. Bet Britmarijas un Gāteres, protams, celsies un kritīs par "sieviešu tiesībām". Ko lai pasaka - esam to pelnījuši. JA nebūs ārvalstu invāzijas, Eiropa līdzīgā tempā izturēs vēl simts gadus. Un tad Britmariju un Gāteru mazmeitas, ja tādas vispār būs, varēs apkalpot šeihus. Jācer, ka tā, jo, ja atnāks ķīnieši, šaubos, vai viņi te ko atstās.

Saistītie raksti

Centrs MARTA marta.lv

Citi autora darbi