Pētījums

Equality of Retirement Benefits Received by Men and Women in Selected European countries. Childbearing and Future Benefits


Gads:
2008
Organizācija:
European Network of Economic Policy Research Institutes


Autori

Providus


Sabiedrības novecošana ([i]population ageing[/i]) ir dabiska parādība modernizācijas procesā, ko veicina dzimstības rādītāju krišanās, vidējā dzīves ilguma palielināšanās, migrācija un citi faktori. Dažādās valstīs tiek izmantotas dažādas politikas un reformas, lai mazinātu sabiedrības novecošanās negatīvo ietekmi un sekas. Tiek izstrādātas dažādas sociālās garantijas, pensiju sistēmas, tiek domāts par darbaspēka piesaisti darba tirgum, maksimāli pagarinot oficiālo nodarbinātības laiku.

Aplūkojot darba tirgu Eiropā, redzams, ka gados jauni cilvēki, sievietes un vecāka gadagājuma cilvēki ir tās sabiedrības grupas, kuras, salīdzinot ar citām, nav pārstāvētas darba tirgū.

Pētījuma ietvaros mēģināts rast atbildi uz jautājumu, vai vecuma pabalsti (old-age benefits) sievietēm var veicināt arī dzimstības rādītāju palielināšanos. Lai atbildētu uz pētījuma jautājumu, tiek analizēti dati par darba tirgus specifiku un sociālo garantiju modeļiem Itālijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Vācijā.

Equality of Retirement Benefits Received by Men and Women in Selected European countries. Childbearing and Future Benefits

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!