Atslēgvārdi:

Effects of Baltic EU Membership on Northern Europe. Conference Report

  • Autors:Atis Lejiņš (redaktors)
  • Organizācija:ES Prezidentūra, Eiropas Komisija un Latvijas Ārpolitikas institūts
  • Gads:2001
  • Valoda:angļu

Ziņojumā ir atreferētas runas un diskusijas, kas izskanēja konferencē "Effects of Baltic EU Membership on Northern Europe" (Rīgā, 2001. gada 20-21. jūnijā). Īpaši ir aplūkotas trīs tēmas: Eiropas Savienības paplašināšanas ietekme uz Baltijas jūras reģionu; paplašinātas ES ietekme uz Krieviju, it īpaši uz tās ziemeļrietumu daļu; ES paplašināšanas sniegtās jaunās iespējas starptautiskā biznesa skatījumā.

Iesaki citiem:

Vispārējs secinājums ir, ka valstis pēc iestāšanās Eiropas Savienībā iegūs daudz vairāk iespējas nekā problēmas. Arī Krievija potenciāli varētu būt liela ieguvēja no ES paplašināšanās, taču tas ir atkarīgs no šīs valsts centieniem izmantot jaunās iespējas. Turklāt Krievijas ieguvumi būtu galvenokārt ilgtermiņa, nevis īstermiņa.

Drošības jomā sadarbība starp ES un Krieviju būs lielā mērā atkarīga no Krievijas panākumiem reformējot savus bruņotos spēkus. Savukārt turpmākas sadarbības izredzes starp Krievijas reģioniem un nākamajām ES dalībvalstīm ir atkarīgas no tā, cik stingru režīmu Eiropas Savienība noteiks savai ārējai robežai. Jebkurā gadījumā reģiona valstu stratēģiskā interese ir vismaz daļēji integrēt Krieviju gan Eiropas Savienībā, gan NATO.(Pievienotais failspdf)

Iesaki citiem:

Citi autora darbi