Atslēgvārdi:

Diskusiju cikls „Argumenti” Satori grāmatnīcā: Ticības mācība skolu programmās? 1

Diskusijas fragments

Iesaki citiem:

Pirmajā diskusijā argumentus par labu savai nostājai jautājumā „Ticības mācība skolu programmās?” paudīs katoļu arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankēvičs, savukārt pretēju pārliecību aizstāvēs sociālantropologs Roberts Ķīlis. Diskusiju vada Dmitrijs Petrenko, portāla politika.lv galvenais redaktors.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Janīna 06.09.2010 13:47
Žēl, ka netiku ielaista diskusiju telpā. Bet paldies par to, ka izdevās dzirdēt, redzēt... tikko...Mani mazbērni mācās Dānijā.(Pat sagatavošanās grupā mazbērni mācījās reliģiju.) Meitai palūdzu, lai uzzina par reliģijas mācīšanu vairāk. Viņas vīra māsa ir skolotāja. No vēstules: "Obligātais priekšmets no 1. līdz 9. kl. ir "kristietības ieskats/zinības". Septītajā klasē nav reliģijas, jo skolnieki pie mācītāja gatavojas iesvētībām. Tas ir organizēts no skolas/klases. Mērķis, lai skolnieki izprastu reliģisko dimensiju nozīmi par paša indivīda dzīves uztveri un saistībā ar citiem. (Piebildīšu: biju iesvētību svētkos pavasarī. No 35 skolniekiem tikai viens - musulmanis atteicās no iesvētībām, bet priekšmetu apguva.)

Priekšmeta pamatā ir kristietība, kā tas izpaužas vēsturiskā un mūsdienu kontekstā. Ir jāmācās par Bībeli un tās pamatvērtību nozīmi mūsu kultūras lokā. papildus jāapgūst zināšanas par nekristiešu reliģijām un dzīves filozofiju. Iepazīšanās ar šīm dažādām dzīves jautājumu un atbilžu formām, kas atrodamas kristietībā un citās reliģijās un dzīves uztverēs, mācībām ir jādod skolniekiem pamats, lai viņi varētu veidot personīgo viedokli un uzņemties atbildību demokrātiskā sabiedrībā."

No manas personīgās pieredzes: Nenosaukšu lauku skolu (Latvijas vidienē), kur braucu mācīt dejas. No 20 1.-4. kl. skolēniem tikai viena meitene (skolotājas meita) zināja, ka Ziemassvētki arī ar Jēzus piedzimšanu saistīti. Dānijā būts pietiekoši Ziemassvētku laikā. Tur visa ģimene iet ap eglīti un dzied dziesmas par Jēzus Bērna piedzimšanu...Paldies visiem, kuri ir "PAR"! Paldies par diskusiju, paldies cien. Zbigņevam Stankevičam!

Saistītie raksti
Citi autora darbi