Cilvēktiesības Latvijā 2004. gadā 1

  • Organizācija:Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrs
  • Gads:2005
  • Valoda:latviešu, angļu

ZIŅOJUMA ANOTĀCIJA

Latvijas Cilvēktiesību un etnisko studiju centrs (LCESC), kas ir Starptautiskās Helsinku Cilvēktiesību federācijas dalīborganizācija, sagatavojis ikgadējo pārskatu par aktuālākajām problēmām un sasniegumiem cilvēktiesību jomā Latvijā 2004.gadā.

Iesaki citiem:

Izvērtējot attīstību cilvēktiesību jomā 2004. gadā, uzmanības lokā bija situācija cietumos, kur, lai gan ir samazinājies apcietināto personu īpatsvars, ieslodzīto nepilngadīgo vidū tas saglabājies nepieļaujami augsts – 58,5%. Latvijā joprojām bija ļoti mazs oficiāli reģistrēto patvēruma meklētāju skaits un turpināja pastāvēt neskaidrības saistībā ar nelegālo imigrantu statusu un tiesībām. Nesakārtotās likumdošanas psihiatriskās palīdzības jomā dēļ Latvija turpināja pārkāpt Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvencijas 5. pantu.

Pagājušajā gadā pieauga arī radikālisma izpausmes politiskajā jomā. Diskriminācijas novēršanas jomā likumdošana netika sakārtota atbilstoši Eiropas Savienības prasībām. Savukārt likumdošanas iniciatīvas turpināja radīt jautājumus par pamatbrīvību ierobežošanu, īpaši saistībā ar miermīlīgu pulcēšanās brīvību.

LCESC nepretendē uz visaptverošu Latvijas cilvēktiesību ainas atspoguļojumu, jo tajā aplūkotas tēmas, kas ir tā uzmanības lokā – cilvēktiesību ievērošana slēgtajās iestādēs, mazākumtautību tiesības un attiecības ar pamatnāciju, diskriminācija, rasisms un ksenofobija.Cilvēktiesības Latvijā 2004. gadā

(latviski, PDF, 451 KBpdf)

(angliski, PDF, 473 KBpdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris Tabors 17.02.2006 17:33
Cilvēktiesības un demokrātija ir pats sliktākais, kas pasaulē ir, bet nekas labāks vēl nav izdomāts.

Pie kā noved cilvēktiesības un demokrātija.

Karikatūras dāņu presē, homoseksuāļu gājieni, utt.

Kad Latvijā 1934.-1939. gadam valdīja K.Ulmanis tauta bija laimīga, valsts ekonomika bija ļoti attīstīta, bet tagad ir demokrātija.

Saistītie raksti
Citi autora darbi