Cik demokrātiskas ir Latvijas politiskās partijas? Vēlēšanu sarakstu veidošana pirms 2009.gada pašvaldību vēlēšanām 1

  • Autors:-
  • Organizācija:Sabiedrība „Sabiedrība par atklātību – Delna”
  • Gads:2009
  • Valoda:latviešu

Pētījums veikts ar mērķi noskaidrot lielāko politisko partiju praksi deputātu kandidātu sarakstu veidošanā, analizējot partiju biedru iesaisti šajā procesā. Pētījumā tika analizēti partiju darbību regulējošie normatīvie akti, partiju statūti. Lai noskaidrotu praksi vēlēšanu sarakstu veidošanā, tika veiktas standartizētas intervijas ar partiju pārstāvjiem.

Iesaki citiem:

Pētījuma kopējais secinājums ir, ka pašreizējā partiju uzbūve un darbības principi nav motivējoši plašākai sabiedrībai aktīvi līdzdarboties politiskajās partijās, necaurskatāmās lēmumu pieņemšanas, partiju vājās institucionālās uzbūves un arī zemās biedru iesaistes partijas darbībā dēļ. Gan veiktā partiju statūtu analīze, gan arī intervijas ar dažāda ranga biedriem partijās Jūrmalā un Rīgā ļāva arī identificēt virkni problēmjautājumu, 10 būtiskākie problēmjautājumi ir aprakstīti detalizētāk.

(Cik demokrātiskas ir Latvijas politiskās partijas?pdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nibiru 24.01.2010 16:09
Latvijas partijas nevar būt demokrātiskas vai tieši otrādi - nebūt demokrātiskas. Lieta ir tā, ka mums Latvijā nav partiju. Partiju raksturo ideoloģija, kuru šī domubiedru grupa mēģina propagandēt un realizēt dzīvē, iegūstot valsts iedzīvotāju atbalstu.
Tā vietā mums ir ekonomiski-krimināli grupējumi, kurus būtībā valda Saeimā nepārstāvēti cilvēki. Kāda vairs te demokrātija, ja ņotiek tikai un vienīgi valsts patstāvības graušana.

Liberālismu ir visai grūti nosaukt par ideoloģiju, jo tā ir tāda mīkstmiešu ņemšanās, ka beigās neviens vairs nesaprot, kas ir labi, bet kas ne.
Labi ir ņemt Ēiropas naudu, par to sagriezt kuģus un nezvejot. Labi zemniekam saņemt Eiropas pensiju - saņem naudu un nestrādāt. Labi nolikvidēt cukura ražošanas nozari - saņem naudu un fabrikas ciet. Labi par Eiropas naudām sacelt laukos greznus viesu namus un tad noskatīties kā tie lēnām sabruks - jo nav to ekonomiskās vajadzības.
Bez tam labi ir palaist gājienā pa ielu pederastus - mēs tad sajūtamies tik toleranti un moderni! Tas nekas, ka bērni mums dzimst maz, galvenais lai dažādi patoloģiski tipi pie mums justos labi!

Demokrātiski mums nav pat prezidenti. Tad, kad Leģionāru dienā vajag nodrošināt kārtību pie Mildas, izlemj labāk to apvikt ar žogu. kaut ko tādu neatļāvās pat padomju milicija! Tā pie mums saprot izteiksmes brīvību, kas ir garantēta Satversmē.
Visi šie pētījumi, par ko kaut kādi Sorosi atkal ir samaksājuši, arī ir kaķim zem astes. Dzīve notiek pēc saviem likumiem un diemžēl tā nav Satversme.

Saistītie raksti

Delna delna.lv

Citi autora darbi