Atslēgvārdi:

Būvniecības likums strādās, ja iesaistītās puses būs godprātīgas

Kādas problēmas risina jaunais Būvniecības likums un kuras joprojām ir būvniecības procesa riska zonas, iezīmē PROVIDUS pētniece, būvniecības jautājumu eksperte Agnese Lešinska.

Iesaki citiem:

Pētniece norāda, ka likums skaidri nosaka iesaistīto pušu atbildības, taču tikai godprātīga rīcība garantēs to, ka neatkārtojas 'Zolitūde'.

Likums īpašs arī ar to, ka tiek nevis atjaunota, bet jaunizveidota uzraudzības sistēma būvniecības procesā - likumā noteikts, ka biroja būvinspektori uzraudzīs ne tikai konkrētas jaunbūves, bet arī to ekspluatācijas kārtību. "Cerams, ka šīs institūcijas pārstāvji spēs preventīvi atklāt gadījumus, kur pārkāpti drošības standarti," komentē A.Lešinska.

2014.gada 1.oktobrī likums stāsies spēkā - kādas ir galvenās izmaiņas būvniecības procesā, kā mainīsies uzraudzības lauks un kuras joprojām uzskatāmas par likuma vājajām vietām, klausieties audio komentārā un skatieties Ekonomikas ministrijas izveidotajā infografikā:
Ekonomikas ministrijas Būvniecības likuma skaidrojums

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Saistītie raksti
Img 9471

Izaicinājums būvēt likumīgi Autors:Agnese Lešinska, Sandijs Statkus, Aiga Grišāne

Img 9529 800

Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā. 2007. gada pirmais pusgads Autors:Valts Kalniņš, Agnese Lešinska, Aiga Grišāne

Citi autora darbi