Aptaujas par iecietību Latvijā rezultāti

Atsaucoties politika.lv aicinājumam 171 cilvēks 2004.gada novembrī piedalījās aptaujā par iecietību Latvijā un vairāk kā puse aptaujāto pauda pārliecību, ka mūsu valstī pastāv neiecietība, kā visvairāk tai pakļautās grupas norādot homoseksuāļus, bijušos ieslodzītos un etniskās minoritātes. Vairums aptaujāto domā, ka Latvijas tiesiskā sistēma nespēj aizsargāt personas pret nacionālā naida kurināšanu vai citām neiecietības izpausmēm, turklāt mediji un vēl lielākā mērā politiķi neveicina iecietību.

Iesaki citiem:
Uzsmaidiatsk 255x203

Jautājumā par to, kā Latvijas dalība ES ietekmē toleranci Latvijā, aptaujātie sadalās trīs līdzīgās daļās – vieni uzskata, ka pastiprinās radikālisms, citi neredz nekādu ietekmi, bet nedaudz lielāks skaits tomēr saskata iecietības veicināšanu. Divas trešdaļas aptaujāto atzinuši, ka neko nezina par šovasar pieņemto Nacionālo programmu iecietības veicināšanai.

Uz aptaujas 3. un 6. jautājumu bija iespējams izvēlēties vairāk kā vienu atbildes variantu. Uz 2., 4. un 12.jautājumu aptaujātie varēja ierakstīt savas atbildes.


2. Pēc Jūsu domām, neiecietība ir


4. Ja, Jūsuprāt, ir vēl citas sabiedrības grupas, kuras Latvijā pakļautas neiecietīgai attieksmei, lūdzu uzrādiet
12. Kādi pasākumi būtu jāveic, lai mazinātu neiecietību un veicinātu iecietīgu attieksmi Latvijas sabiedrībā?

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Saistītie raksti
Citi autora darbi