Raksts

Zirgu virspavēlnieka vaļsirdība


Datums:
12. jūnijs, 2008


Autori

Dita Arāja


Kas tāds var notikt tikai Latvijā — aizsardzības ministrs un valsts zirgu virspavēlnieks Vinets Veldre (TP), kam ģenerālprokurora Jāņa Maizīša vadītajā komisijā kā valdības pilnvarotajam pārstāvim būs jāizvērtē KNAB priekšnieka Alekseja Loskutova darbs, jau publiski paziņojis — komisija ir tikai formalitāte, jo Loskutovu atlaidīs šā kā tā. Vienīgais, kas nepieciešams — „juridiski pareizs pamatojums.”

Veldre: Loskutova liktenis konceptuāli izlemts

Paldies, protams, Veldrem par atklātību. Šķiet, vēl neviens no valdošajiem tik vaļsirdīgi nav vēlētājiem atzinis šīs oligarhu koalīcijas darba metodes. Jā, pērnruden, kad jau līdzīga komisija vērtēja Loskutovu, Saeimas deputāts Jaundžeikars (LPP/LC) priekšlaikus pasteidzās paziņot, ka KNAB priekšnieks ir jāpadzen. Taču tik daudz Jaundžeikars saprata — jātur mute un nevar atklāt, ka koalīcija jau visu nolēmusi. Kaut gan — publika jau visu saprata tāpat un tāpēc atvēra savus lietussargus.

Bet par Veldri man tomēr īsti skaidrs nav. Vai viņš ir klusais labdaris, kas cenšas Loskutovam ielikt rokā trumpjus, lai apstrīdētu komisijas tiesiskumu? Vai viņš mēģina sist Maizītim, parādot, ka viņa vadībā notiks nevis objektīvs Loskutova darba izvērtējums, bet gan ģenerālprokurors atradīs „pareizo pamatojumu”, lai izpildītu koalīcijas vēlēšanos un Loskutovu beidzot tomēr patriektu? Vai arī izskaidrojums ir visbanālākais un primitīvākais — Veldre vienkārši runā nedomājot. Un neizprotot, ko pasaka.

Vienīgais ceļš, kas varētu būt ejams pēc šādas aizsardzības ministra publiskas izplāšanas, ir — viņa nomaiņa komisijā ar kādu citu ministru. Jo cilvēks, kurš jau pirms iepazīšanās ar „lietas materiāliem”, izsaka savu viedokli par lietas iznākumu, vairs nav tiesīgs piedalīties komisijas darbā un lemt par KNAB priekšnieka likteni. Otrs — ja reiz mēs tagad esam uzzinājuši, ka valdošie nevis tiešām vēlas izvērtēt Loskutova darbu, bet vienkārši no viņa atbrīvoties, tad valdības vadītājam Ivaram Godmanim (LPP/LC) tagad tomēr būtu jāsavalda sava koalīcija un jāliekas mierā. Pietiek blamēties. Un jāļauj, lai Loskutovs strādā un parāda, vai viņš var KNAB sakārtot vai nē. Jo jebkurš valdošo solis, sperts Loskutova virzienā, tagad tiks tulkots tikai un vienīgi kā politisks uzbrukums, par apstiprinājumu tam minot Veldres atklāsmes.

Arī Godmaņa tāpat kā Kalvīša (TP) valdība ir nodevusi vēlētājus. Arī Godmaņa valdība ir bankrotējusi, bet Veldre ir pierādījis, ka viņam labāk sarunāties ar zirgiem, ne sēdēt ministra krēslā.

Šī koalīcija kārtējo reizi ir atklājusi savu netīro darba stilu. Un es atkal sāku domāt — nez, kur ir mans lietussargs?


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!