Raksts

VIDEO: Nereģistrētas attiecības – vai tā ir ģimene?


Datums:
16. oktobris, 2013


Autori

Marta Herca


Foto: Jason Rossiter

Latvijas Satversmē „ģimene” nav definēta. Izvēle nereģistrēt partnerattiecības ir sabiedrības locekļu pašu ziņā, tomēr aktuāls paliek jautājums – vai ģimene aprobežojas tikai ar attiecībām, kas slēgtas laulībā baznīcā vai reģistrētas dzimtsarakstu nodaļā?

Cik ļoti šādi lēmumi ietekmē cilvēku privāto dzīvi un cik ļoti tas ir valsts nozīmes jautājumus?

Sarunā piedalās juriste Kristīne Dupate, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, resursu centra sievietēm „Marta” vadītāja Iluta Lāce, Marta Garsele un kustības „Par ģimeni” iniciatore Ieva Brante. Diskusiju vada PROVIDUS pētniece Linda Curika.

Diskusija notika 15.oktobrī kinoteātrī „Kino Bize”, Skolas ielā 15, Rīgā, to finansē Eiropas Padomes LGBT projekts.

Pirms diskusijas jautājām cilvēkiem, kāds ir viņu attiecību statuss, kāpēc viņi ir vai nav precējušies un kādas ir viņu domas par reģistrētu attiecību iestrādi likumdošanā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!