Raksts

VIDEO: Krievijas un Rietumu attiecību nākotne


Datums:
16. aprīlis, 2015


Foto: Desmond Kavangh

10. aprīlī 16.00 Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar partneriem organizēja publisku diskusiju.

Krīze Ukrainā ir mainījusi daudzu skatījumu uz starptautisko situāciju. Pieaugoša polarizēšanās globālajā arēnā tiek salīdzināta ar auksto karu. Lai izvairītos no eskalācijas vai tālākiem konfliktiem, visām pusēm būs nepieciešams pieņemt lēmumu par efektīvu ilgtermiņa ārpolitiku un drošības politiku. Vai būs novērojams mēģinājums iesaistīties no jauna vai arī tā būs iegrožošanas stratēģija? Kurš variants vairāk der pasaules miera nodrošināšanai un pēckara vērtību saglabāšanai?

Par šiem un saistītiem jautājumiem spriež izcili eksperti: Prof. Dr. Janos Martonyi (bijušais Ungārijas Ārlietu ministrs),
Dr. Ian Kearns (līdzveidotājs un direktors, Eiropas Līderības tīkls), Dr. Margarita Šešelgytė (asociēta profesore, studiju direktore, Starptautisko attiecību un Politikas zinātnes institūts, Viļņas Universitāte, Lietuva), Dr. Igor Yurgens (prezidents, Visas Krievijas Apdrošināšanas asociācija) un Karsten Voigt (valdes loceklis, Vācijas Ārlietu padome un Atlantik-Brücke).
Diskusiju moderēs Kārlis Bukovskis (direktora vietnieks, Latvijas Ārpolitikas institūts).

Diskusija “Iegrožošana vai iesaistīšana no jauna: Krievijas un Rietumu attiecību nākotne” notika 10.aprīlī, Rīgā.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!