Raksts

Vērtīgākie 2.aprīļa televīzijas sižeti


Datums:
03. aprīlis, 2013


Autori

Mediji pirms vēlēšanām


(šī ieraksta autore: Iveta Kažoka)Sākot ar pirmo aprīli, esmu sākusi ierakstīt un vēlāk noskatīties sešu Latvijas televīzijas kanālu ziņas: LTV1, LTV7, LNT, TV3, PBK, TV5. Mērķis – saprast, kā mediji strādā pirmsvēlēšanu laikā.

Pagaidām gan vēlēšanu kontekstā nekas sevišķi interesants nenotiek. Bet tas nenozīmē, ka televīziju ziņas pats par sevi jau šobrīd nav aizraujošs izpētes objekts! Kā jau bija sagaidāms, ir notikumi, par kuriem stāsta pilnīgi visas televīzijas – piemēram, 2.aprīlī tādu bija trīs, proti, Jūrmalas mēra atcelšana, notikumi ap vilcienu iepirkumu un Turcijas prezidenta valsts vizīte. Daži sižeti ir sagatavoti tik pavirši, ka pat nedaudz rodas kauns ko tādu skatoties (par tiem kādā citā ierakstā), bet reizē šādā salīdzinošā perspektīvā ir vieglāk pamanīt arī labas žurnālistikas paraugus!
Tādēļ šoreiz minēšu trīs TV sižetus, kas man no 2.aprīļa programmas šķita visvērtīgākie (tie nav sarindoti prioritārā secībā):


1. Vislabākais Jūrmalas notikumu atspoguļojums šoreiz izdevās LNT. Sižetā izdevās veiksmīgi apvienot daudzu Jūrmalas deputātu skatījumus, kā arī (kas bija pats neparastākais salīdzinājumā ar citām televīzijām!) sižeta fokuss bija nevis 2.aprīļa notikumos, bet nākotnē vērsts – proti, kā (ja vispār) pirms vēlēšanām varētu notikt jaunā pilsētas mēra iecelšana?
Sižetu var aplūkot šeit: (pirmais sižets)

2. 2.aprīlis bija starptautiskā autisma diena. Izglītojošākais, iejūtīgākais, dinamiskākais šai mazpazīstamajai slimībai veltītais sižets – LTV7 ziņās. Šis ir viens no tiem gadījumiem, kad jūti, ka žurnālists ir strādājis no sirds un īpaši piedomājis pie aptaujāto cilvēku izvēles!
Sižetu var aplūkot šeit (sākums pie 17:23)


3. Ķīnieši, kas pārcēlušies uz dzīvi uz Latviju, un šobrīd dzīvo pie Jelgavas. Tv5 sižetā apskatīti gan pārcelšanās iemesli, gan aptaujāti vietējie iedzīvotāji, bērnu skolotāji, neuzbāzīgi iedota informācija kontekstam – turklāt tas izdarīt tik meistarīgi, ka neatražo stereotipus, un ļauj ķīniešus uztvert kā Latvijas sabiedrības ieguvumu. Sižetu var aplūkot šeit:

4. Analītisku PBK sižetu par Kipras krīzi, īpaši pievēršoties tās Latvijas kontekstam – proti, vai mēs gribam, lai Kipras noguldītāju (vai citu nerezidentu) nauda nonāk Latvijā? Kas notiek ar 3 Latvijas bankām, kurām ir aktīvi Kiprā? Skaties šeit (sākot ar 13:00)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!