Raksts

Vēlēšanas un principi


Datums:
26. jūlija, 2002


Autori

Diena


Šodien sākas deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 8.Saeimas vēlēšanām, kuras notiks 5.oktobrī. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas tās būs jau ceturtās Saeimas vēlēšanas — tikpat, cik pirmajā brīvvalsts laikā.

4.Saeimas vēlēšanas 1931.gadā notika pieaugošas iekšējās un ārpolitiskās nestabilitātes gaisotnē, taču šoruden mēs izvēlēsimies jaunus tautas priekšstāvjus apziņā, ka aizgājušajos deviņos gados kopš 5.Saeimas vēlēšanām Latvijas neatkarība un labklājība ir jūtami nostiprināta. Latvija šā gada beigās, visticamāk, tiks uzaicināta iestāties NATO un Eiropas Savienībā, un mūsu atjaunotās neatkarības sapnis par «atgriešanos Eiropā» solās vistuvākajā laikā piepildīties. Latvija ir kļuvusi par daļu no Rietumu demokrātiskās pasaules.

Taču līdzšinējie sasniegumi ir tikai pamats turīgas, tiesiskas, modernas Eiropas kultūras valsts celšanai. Šajos gados nav mainījies ne šis mērķis, ne mūsu visu — vēlētāju — atbildība ar savu balsojumu veicināt šī mērķa sasniegšanu. Tāpēc arī šogad, tāpat kā 1993.gadā pirms 5.Saeimas vēlēšanām, avīze var teikt: «Galvenais mūsu nolūks un uzdevums šajā laikā — sniegt pietiekamu informāciju, analīzi, kritiku par deputātu kandidātu programmām, lai Dienas lasītājs vēlēšanās spētu izdarīt apzinātu, iekšēji pamatotu izvēli.»

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!