Raksts

Vardarbības seja


Datums:
21. jūlijs, 2009


Autori

Kaspars Zālītis


Aptuveni katra trešā sieviete pasaulē ir sista, izvarota vai cietusi cita veida vardarbību. Bieži par šiem nodarījumiem netiek ziņots. Iemesli ir kauns, bailes no turpmākas vardarbības vai neticība, ka situāciju var uzlabot.

Amnesty International draugi Latvijā par vardarbības problēmu izvēlējās runāt ar modes palīdzību. “Sabiedrība vēlas, lai sievietes būtu skaistas un negrib dzirdēt stāstus par vardarbību,” stāsta akcijas idejas autors Kaspars Zālītis:

Limbažu pagasta iedzīvotāja O. ilgstoši cietusi no civilvīra A. agresijas, kurš reibumā viņu sitis un spārdījis meitiņas klātbūtnē. Gada sākumā viņa kādā naktī izsaukusi policiju, taču tā nav sākusi kriminālprocesu, nav arī ziņojusi bāriņtiesai. Bāriņtiesa par šo gadījumu uzzinājusi no sociālā dienesta, taču par aprūpes tiesību atņemšanu tēvam nav izlēmusi. Pāris mēnešu vēlāk, pēc tam, kad meitiņa pa nakti palikusi pie tēva, no kura O. bija aizgājusi, meitenes uzvedība radīja aizdomas par seksuālu izmantošanu. Policija atkal nesāka kriminālprocesu – tēvs skaidrojis, ka meitu tikai bučojis aiz mīlestības, arī kaunuma apvidū, un policija noticējusi. Bāriņtiesa paļāvās uz policijas izmeklēšanu un nekādu lēmumu nepieņēma. Tagad O. bēguļo no vīra, kuram aizvien ir likumīgas tiesības uz bērnu.

Citi stāsti
Fotogrāfs: Nils Vilnis


Amnesty International


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!