Raksts

Vardarbība pret sievietēm Latvijā pievērš ANO ekspertu uzmanību


Datums:
03. augusts, 2004


Autori

Sanita Upleja


"Diena", 21.07.2004

Pēc vairāk nekā 100 papildjautājumiem, ko Latvijas delegācijas vadībai uzdeva ANO eksperti Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejā, Latvija saņēma rekomendāciju sakārtot likumdošanu, lai aizsargātu sievietes pret vardarbību ģimenē. Latvija ratificējusi konvenciju par visu veidu diskriminācijas pret sievietēm izskaušanu pirms vairāk nekā desmit gadiem, bet ANO izvērtēšanai ziņojums iesniegts pirmo reizi. Nevalstiskās organizācijas ANO bija iesniegušas alternatīvu ziņojumu, kas arī licis ekspertiem uzdot tik daudz jautājumu. Ekspertu uzmanību pievērsušas arī cilvēku tirdzniecības problēmas un citi dzimumu līdztiesības jautājumi Latvijā.

Ziņojumu Ņujorkā ANO ekspertiem aizstāvēja delegācija Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdes Inas Druvietes vadībā. Pirms Latvijas valdības ziņojuma apspriešanas komiteja uzklausīja arī Latvijas nevalstisko organizāciju sastādīto alternatīvo ziņojumu.

Pilnu Dienas raksta tekstu lasiet šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!