Raksts

Valmieriešus sadraudzē ar internetu


Datums:
14. septembris, 2001


Autori

Matīss Ābiķis


"Diena", 18.06.2001.

Atšķirības starp sievu un vīru interesēm ir bijušas vienmēr. Radioamatieri Jāni Vīlandu interesē gan internets, gan datortehnoloģijas, bet viņa dzīvesbiedrei Baibai tās šķiet bezpielietojuma fantastika.

Kibertelpas priekšrocības un tās izraisītā nevēlamā atkarība nav jaunums mazajiem un lielajiem rīdziniekiem, taču Vidzemes centra — Valmieras — iedzīvotājiem, sevišķi vecākā gadagājuma, sērfošana globālajā tīmeklī ir kā jaunas pasaules atklāšanas sākums.

Pirmie interneta svētki Valmierā sestdien visas dienas garumā bija saules svētīti. Taču, neskatoties uz brīvdabas atpūtas cienīgajiem apstākļiem, zem dzeltenās daļēji slēgtās nojumes Palejas ielā 2 pulcējās prāvs ļaužu pulks, palaikam skanēja mūzika, palaikam kāds kaut ko deklamēja, uzstājoties uz improvizētas miniskatuvītes nojumes ēnainākajā stūrī. Notikumu degpunktā, kādas gados vecākas kundzītes vārdiem izsakoties, bija «jocīgie televizori» — 40 datoru ar interneta pieslēgumu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!