Raksts

Valdības koalīcijas sadarbības līgums nedarbojas


Datums:
28. augusts, 2014


Kas ir koalīcija? Izsakoties saprotami, koalīcija ir sadarbība. Sadarbojoties politiskajiem spēkiem, veidojas koalīcijas valdība, kurā partijas ir kā sadarbības partneri, kuriem jāievēro vispārpieņemtās ētikas normas – savstarpēja cieņa, uzticība, koleģialitāte un godprātības princips. Šīm normām jāvalda ne tikai Ministru kabineta savstarpējā sadarbībā, bet arī attiecībās ar pilsonisko sabiedrību, medijiem un politisko opozīciju. Ministru kabinetam ar savu labo piemēru ir jāmazina gan sabiedrības sašķeltība, gan plaisa starp varu un sabiedrību.

Nacionālā apvienība (NA) ir organizācija, kas vienmēr izcēlusies ar stingru mugurkaulu un sava viedokļa aizstāvēšanu. Nenoliedzami, ka tieši tāpēc NA ir tas politiskais spēks, kurš daudziem nav izdevīgs. Kā pierādījums tam jāņem vērā, ka joprojām nav sakarīga izskaidrojuma, kāpēc ministriem, kuri pārstāv NA, Baibai Brokai un Romānam Naudiņam ir liegta pieeja valsts noslēpumam.

Jāņem vērā, ka arī koalīcijā ir vairākums un mazākums. Līdz šim koalīcijas līgums balstījās uz to, ka koalīcijas dalībniekiem ir jādomā un jārīkojas, tā kā domā partija, kurai ir lielāks skaits deputātu Saeimā un automātiski arī vairāk ministru valdībā. Tāpēc koalīcijā esošās «mazākumpartijas» lielākā vai mazākā mērā ir līdzīgas cilvēkam ar sasietām rokām. No tā izriet, ka koalīcijas līgums pēc būtības ir izdevīgs tikai tai partijai, kurai Saeimā ir lielāks deputātu skaits.

NA Daugavpils nodaļas vadītājs
Aleksandrs Korņilovs

Valdības koalīcijas sadarbības līgums
http://www.tb.lv/koalicija

4. oktobrī notiks 12. Saeimas vēlēšanas, kurās Nacionālā apvienība Visu Latvijai! – TB/LNNK (NA) startēs ar 7. kārtas numuru.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!