Raksts

Valdība piešķir papildus līdzekļus integrācijas pasākumiem 2012.gadā


Datums:
26. augusts, 2012


Foto: crabchick

2012.gada 29.maijs. Valdība piešķir 203,500 LVL integrācijas pasākumiem 2012.gadā, kā arī atbalsta virkni citu pasākumu, kas tiks ieviesti līdz 2014.gadam.

No valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2012.gadā tiks ieviesti sekojošie pasākumi:

•lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu un jauniešu žūrija” Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās, diasporā un mazākumtautību skolās,

•atbalsts diasporas latviešu dalība XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos,

•kultūras programma Latgalē,

•ārpusskolas pasākumu programma, lai veicinātu sadarbību starp dažādu tautību skolēniem, tai skaitā starp ārzemēs dzīvojošiem latviešu bērniem un jauniešiem,

•apmaiņas programma latviešu un mazākumtautību bērniem un jauniešiem.

Līdz 2014.gadam plānots atbalstīt arī aktivitātes pilsoniskās izglītības, vienotas kvalitatīvas informācijas telpas un latviešu valodas apmācību programmas nodrošināšanai, kā arī tiešam dialogam ar mazākumtautību intereses pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām. Tāpat plānots veicināt latviešu kultūras un izglītības pieejamību no Latvijas izbraukušo iedzīvotāju bērniem.

Tā sauktie integrācijas pasākumi tika izstrādāti, reaģējot uz Ministru prezidenta 2012.gada 21.februāra rezolūciju, kas uzdeva valsts pārvaldes iestādēm izstrādāt priekšlikumus, lai sekmētu Latvijā saliedētu un iekļaujošu sabiedrību un stiprinātu nacionālo identitāti. Rezolūcija sekoja 2012.gada 18.februāra referendumam, kurā aptuveni 75% no vēlētājiem, kas piedalījās referendumā, neatbalstīja ierosinājumu grozīt Satversmi, lai piešķirtu krievu valodai otrās valsts valodas statusu.

Plašāka informācija pieejama ministru kabineta mājas lapā.


Institute for Security Studies


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!