Raksts

Vai Latvijā gaidāmi patvēruma meklētāju plūdi?


Datums:
15. aprīlis, 2004


Autori

Vilnis Jēkabsons


"Diena", 29.03.2004.

Pirmajā maijā, kļūstot par pilntiesīgu Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, Latvija iegūs jaunas tiesības un tai būs jāuzņemas jauni pienākumi. Viens no tiem — patvēruma garantēšana trešo valstu pilsoņiem, kuri pamatotu baiļu dēļ nevar izmantot savas valsts aizsardzību. Tas nav jaunums, jo patvēruma procedūra Latvijā ir izveidota jau 1998.gadā, tā pastāvīgi pilnveidota un saskaņota ar ES rekomendācijām, tomēr no 1.maija lietu izskatīšanai tiks pievērsta pastiprināta ES institūciju uzmanība.

Presē atspoguļotie statistikas dati par patvēruma lūdzēju skaitu Eiropas valstīs Latvijas sabiedrībā rada bažas, vai arī Latvija pēc neilga laika kļūs par valsti, kurā patvērumu mēģinās rast dažādu nacionalitāšu un tautību pārstāvji. Statistikas dati patiešām ir iespaidīgi — pēc ANO Bēgļu lietu komisariāta datiem, 2003.gadā Lielbritānijā patvērumu lūgušas vairāk nekā 60 000 personu, Vācijā un Francijā — vairāk nekā 50 000 personu, Zviedrijā un Austrijā — vairāk nekā 30 000 personu. Arī jaunajās dalībvalstīs skaitļi ir lieli — Slovākijā un Čehijā patvērumu lūgušas vairāk nekā 10 000 personu, Polijā — gandrīz 7000 personu. Jāatzīst, ka pēdējos gados patvēruma meklētāju skaits Eiropā tomēr samazinās.

Pilnu “Dienas” tekstu lasīt šeit


Sarunu rezultāti - Brīvā personu kustība


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!