Raksts

Vai Baltijas un Polijas diaspora piedalās politiskajā dzīvē?


Datums:
30. maijs, 2016


Autori

Marta Rikša


Foto: Anita Austvika

Ziņojumā atspoguļoti pētījuma rezultāti, kurā analizēta Latvijas, Lietuvas un Polijas diasporas pārstāvju iesaistīšanās Īrijas politiskajā dzīvē.

Pētījuma mērķis bija labāk saprast iemeslus, kādēļ Baltijas un Polijas pilsoņi izvēlas vai drīzāk neizvēlas iesaistīties savas jaunās mītnes valsts politikas dzīvē – pašvaldību vēlēšanās, nevalstiskajās organizācijās, vietējās kopienas aktivitātēs, arodbiedrībās u.c. Pētījuma dalībniekiem tika arī jautāts, kā viņi vērtē līdzdalības nozīmi Īrijā un izcelsmes valstī. Pētījuma secinājumos apkopoti ieteikumi līdzdalības veicināšanai.

Ziņojums balstīts fokusa grupu diskusijās un aptaujā, uz kuras jautājumiem atbildēja 604 respondenti. Ziņojums tapis Eiropas Savienības un Fridriha Eberta fonda finansēta projekta ietvaros, ko kopīgi īsteno Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un partnerorganizācijas no Lietuvas (Diversity Development Group) un Polijas (Institute of Public Affairs), kā arī kopā ar Leinsteres Latviešu biedrību un Forum Polonia, kas ir latviešu un poļu kopienas organizācijas Īrijā.

(Ziņojums angļu valodāpdf)

Projekts finansēts ar Eiropas Savienības atbalstu Tiesību, vienlīdzības un pilsonības programmas ietvaros.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!