Raksts

Turcija (strup)ceļā uz Eiropas Savienību


Datums:
12. septembris, 2006


Autori

Nils Jansons


"Mēs ceram, ka Eiropas Parlamenta deputāti parādīs nepieciešamo veselo saprātu, lai labotu izveidojušos situāciju." Šos vārdus nav teicis Eiropas Savienības komisārs vai kādas ietekmīgas dalībvalsts premjers. Neapmierinātību ar Eiropas Parlamenta darbu, 5.septembrī šādi pauda ES kandidātvalsts Turcijas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Namiks Tans.

“Delfi” 12.09.2006

Eiropas Parlamenta Ārlietu komiteja dienu iepriekš bija apstiprinājusi asu ziņojumu par Turcijas ES iestāšanās sarunu gaitu. Eiroparlamentāriešu kritiku izpelnījās jau tradicionālās Turcijas vājās vietas – reliģisko, izteiksmes brīvību un sieviešu tiesību nodrošināšana, kā arī cīņa ar korupciju, kurās deputāti saskatīja nepietiekamu reformu progresu. Papildus vēl ziņojumā Turcija arī aicināta atzīt Osmaņu impērijas laikā pret armēņiem veikto genocīdu un atvērt savas ostas Kipras grieķu daļas kuģiem.

Turcijas valdību šis ziņojums esot ievērojami “nokaitinājis”, ziņo “Turkish Daily News”. It sevišķi tajā paustā prasība armēņu vajāšanas atzīt par genocīdu. “Dokumentam trūkst veselā saprāta”, teikušas turku amatpersonas.

Visu Delfi rakstu lasiet šeit


Ziņojuma projekts. Turcijas progress ceļā uz pievienošanos


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!