Raksts

Trešdaļa studentu neatdod kredītu


Datums:
12. decembris, 2001


Autori

Ilze Grīnuma


Diena, 20.11.2001.

Trešdaļu no studējošo kredītos paņemtās summas augstskolu absolventi nav atmaksājuši, liecina pēdējā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija par kreditēšanas sistēmu no valsts budžeta līdzekļiem. No 352 000 latiem, kuri augstskolu absolventiem bija jāatmaksā no pēdējo četru gadu laikā izsniegtajiem studējošo kredītiem 10,5 miljonu latu apmērā, ap 100 000 latu bankām nav atmaksāti. Līdzīgi arī no 46 216 latiem, kuri bija jāatmaksā no ņemtā studiju kredīta, pagaidām atmaksāti vien 30 260 latu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!