Raksts

Topošais sociālās uzņēmējdarbības likums – izlasi un komentē!


Datums:
06. jūlijs, 2016


Autori

Madara Peipiņa


Foto: G-lish Foundation

Pēc deviņu mēnešu intensīva darba, 36 darba grupas sēdēm un vairākiem likuma melnrakstiem, ir radīta Sociālās uzņēmējdarbības likuma versija, ar kuru šobrīd var iepazīstināt esošos un topošos sociālos uzņēmējus, cerot iegūt vērtīgus jautājumus, komentārus un atgriezenisko saiti.

2014.gadā 30.oktobrī Ministru kabinets atbalstīja koncepcijas “Par sociālās uzņēmējdarbības ieviešanas iespējām Latvijā” projektu un nolēma uzsākt jaunu politikas iniciatīvu. Lai veicinātu sociālo uzņēmumu izveidi un attīstību, 2015.gada rudenī darbu uzsāka Saeimas darba grupa, kuras galvenais uzdevums bija radīt Latvijas situācijai piemērotu sociālās uzņēmējdarbības tiesisko regulējumu, un virzīt to tālākai pieņemšanai Saeimā.

Vasaras laikā notiks klātienes un neklātienes konsultācijas ar dažādu nozaru esošajiem un potenciālajiem sociālajiem uzņēmējiem. Septembra sākumā, apkopojot jautājumus, komentārus un viedokļus, tiks rīkots klātienes pasākums, kurā būs iespēja diskutēt par likumā paredzēto sociālās uzņēmējdarbības regulējumu un tā dažādajiem aspektiem.

Iesaistieties Sociālas uzņēmējdarbības likuma pilnveidošanā!

ŠEIT atrodama likuma melnraksta pilnā versija. Komentārus, jautājumus un atgriezenisko saiti iespējams iesūtīt līdz 15.augustam, aizpildot šo tiešsaistes anketu. Ja anketā norādīsiet savu kontaktinformāciju, noteikti saņemsiet informāciju par likuma tālākās virzības gaitu.

Īsumā par likumā paredzēto sociālās uzņēmējdarbības definīciju, tās kritērijiem, plānoto atbalstu un atvieglojumiem – Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājas lapā.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!