Raksts

Teātris turpinās, bet lēnām pār tiltu!


Datums:
17. februāris, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labrīt, lasītāji!Ja šī būtu teātra izrāde, manuprāt, skatītāji lielākoties jau būtu aizgājuši mājās. Piektdien Godmanim izteicis neuzticību, pirmdien Zatlers nolēma, ka joprojām neuzticas, bet varbūt uzticību var atgūt, bet tomēr būs jāpārkārto valdība, Ivar, ko pagājušajā nedēļā tu neizdarīji un tāpēc es tev vairs neuzticos, bet jāpārkārto būs nevis tā, kā tu to biji iedomājies, bet gan tā, kā to ir iedomājusies "Tautas" partija, turklāt tas ir jāizdara tūlīt pat un līdz pusdienlaikam. Skaidrs? Citādi, kā par ampelēšanos to ir grūti nosaukt, un par Valsts prezidenta nopietnību nudien sāk rasties visnotaļ lielas šaubas.

Taču te ir arī zemūdens akmens, turklāt pietiekami bīstams. Izrādās, tā šorīt viens no “Tautas” partijas mirdzošo actiņu īpašniekiem Zalāns klārēja radio intervijā, partija savu plānu vēl tā pavisam nav izstrādājusi, lai arī Zatlers vakar paziņoja, ka tas esot pats labākais no visiem iespējamiem plāniem. Taču par “Tautas” partijas nolūkiem varam spriest pēc intervijas, kādu tas pats Zalāns pagājušajā nedēļā sniedza Latvijas Avīzei — tur visā košumā un krāšņumā parādījās “Tautas” partijas pārliecība, ka tikai tai ir tiesības valstī kaut ko darīt un diktēt. Daudzi lēmumi, tā Zalāns, ir jāuztic individuālām ministrijām (tātad — ministriem), nav Ministru kabinetam ko laiku deldēt. Citiem vārdiem sakot — tādiem grandiem, kā Šlesers, Veldre, Slakteris un jā, arī pats Zalāns, ir jāļauj rīkoties ar vēl daudz lielāku patvaļu, nekā jau tagad. Un specifiski, “Tautas” partijas plānā ir paredzēta Vides ministrijas iekļaušana daudz lielākā veidojumā — Attīstības ministrijā. Tā kā šīs valdošās bandas viens no principiem ir “gāzi grīdā” absolūti neskatoties uz to, kā dzīvo, teiksim, Šlesera nīstie putniņi, tas ir pat ļoti bīstami. Protams, mūsu valstī jau var visādi — ministriju, kura attīsta vidi, apvienot ar ministriju, kura cenšas to pasargāt. Galu galā, viena no valdošās bandas partijām apvieno zemniekus, kuri apstrādā vidi, un zaļos, kuri visur citur pasaulē, bet tikai ne pie mums, cenšas to pasargāt.

Šodien Dienas Biznesā ir interesanta aptauja, kurā uzņēmēji spriež par to, kuri politikāņi ir visvairāk vainojami pie pašreizējām valsts likstām. Pirmajā pieciniekā ir veseli trīs “Tautas” partijas pārstāvji — pirmajā un otrā vietā attiecīgi “stabilitātes garants” Kalvītis un mākoņu apdzīvotājs Šķēle, un piektajā — “nasing spešal” Slakteris (trešajā un ceturtajā vietā ir Šlesers un Godmanis). Kāds uzņēmējs par “Tautas” partiju teicis, ka tā “iedibināja pieņēmumu zagšanu uzskatīt par labu valsts pārvaldības praksi,” bet par Šleseru kāds cits, ka viņš “rīkojas ar valsts resursiem kā ar savu rūpalu.” Lūk, kam Zatlers tagad atkal laikam tomēr uzticas, lai arī ne gluži pilnīgi. Teātris turpinās, bet jau sen šovs ir kļuvis par kaut ko starp farsu un traģēdiju.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!