Raksts

Talsu rajona Jaunatnes lietu konsultatīvā padome


Datums:
12. februāris, 2004


Autori

Doloresa Lepere


Uzstāšanās kopsavilkums konferencē "NVO līdzdalība lēmumu pieņemšanā" 2004.gada 30.janvārī

Darbs ar jauniešiem Talsu rajonā ir Jaunatnes lietu konsultatīvās padomes kompetencē. Sākumā tajā bija tikai 2 jaunieši. Radās ideja, piesaistīt vēl citus jauniešus un tā rezultātā tika uzrakstīts projekts jeb programma, bet radās daudz jautājumu par atbalstu, finansējumu, telpām. Sekoja jautājums, pie kā doties? Tāpēc ir izveidota Jaunatnes lietu konsultatīvā padome (JLKP), kam ir tieša saskare ar vairākām institūcijām, kas sniegtu padomus.

JLKP ir padomdevēja institūcija Talsu rajonā. Tajā darbojas brīvprātīgie jaunieši, bet šai organizācijai ir piešķirta nauda, kas paredzēta jauniešu atbalstam. JLKP funkcijas ir atbalstīt jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā, koordinēt jauniešus un veicināt jauniešu attīstību. Padomē darbojas 11 speciālisti dažādās nozarēs, kas saskaras ar dažādiem jauniešiem.

No visiem Talsu jauniešiem NVO un dažādos klubos ir iesaistījušies kopā tikai 410 jaunieši, tieši Sabiedriskajās organizācijās ~200 jaunieši. Talsu rajonā aktīvi darbojas 14 klubi, 490 darbojas skolēnu pašpārvaldēs. Darbu ar jaunatni Talsu rajonā veic Talsu rajona bērnu un jauniešu centrs, arī Ziemeļkurzemes NVO centrs.

JLKP ir organizējusi vairākas konferences, kur pārsvarā tiek strādāts darba grupās

Tiek reklamētas Jaunatnes padomes un apmācīti cilvēki.

Tiek veikti profilaktiski pasākumi pret alkoholu un citām apreibinošajām vielām pasākumu un diskotēku veidā. Mēs esam pārāk neticīgi, ka viss var labi izdoties.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!