Raksts

Studenti vēlas jaunus laikus


Datums:
18. decembris, 2001


Autori

Kārlis Šadurskis


Diena, 18.12.2001.

Sabiedrības interese par partijas Jaunais laiks izglītības programmas projektu liecina par to, ka esam aizskāruši sabiedrības attīstībai būtisku tēmu. Ir ārkārtīgi svarīgi sākt apzināties, ka tautas izglītība un zināšanas ir ceļš uz taisnīgu un pārtikušu sabiedrību. Izglītība ceļ sabiedrības pašapziņu, morāli un kultūru, rada lepnumu par piederību Latvijai un paver ceļu uz materiālu labklājību, drošību un brīvību. Mēs piedāvājam modeli, kā, nesamazinot izglītībā ieguldītos valsts līdzekļus, bet ar laiku pat palielinot tos, panākt efektīvu un radošu izglītības sistēmu. Sistēmu, kurā katram Latvijas iedzīvotājam būtu pieejama izglītošanās iespēja visos līmeņos.

Mēs saņemam ļoti daudz atsauksmju no profesionāļiem — skolotājiem, augstskolu mācībspēkiem un administrācijas pārstāvjiem. Protams, ikvienam ir savs skatījums. Tā, piemēram, Latvijas Studentu apvienības prezidents Juris Pūce uzskata, ka valsts pašreizējā studiju kreditēšanas sistēma ir «tikai valsts spēle ar studentiem».


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!