Raksts

Slivenko pret Latviju


Datums:
11. novembris, 2003


Autori

Ineta Ziemele


"Diena", 01.11.2003.

Vai Cilvēktiesību konvencija attaisno bijušās PSRS militārpersonu un viņu ģimeņu palikšanu Latvijā?

Slivenko sūdzība uzcēlusi lāci no miega. Tā apliecina, ka līgumā par Padomju armijas izvešanu no starptautisko tiesību viedokļa nepietiekami precīzi noregulēts Krievijas pienākums pilnībā izvest okupācijas spēkus, uzskata profesore Ineta Ziemele

Eiropas Cilvēktiesību tiesa 2003.gada 9.oktobrī nolasīja spriedumu lietā Slivenko pret Latviju. Šis spriedums radīja milzīgu ažiotāžu Krievijā, to autorei bija iespēja vērot klātienē Maskavā. Krievijas eksperti un žurnālisti ziņoja, ka spriedums ir svarīga Krievijas uzvara. Krievijas plašsaziņas līdzekļi, arī pati prasītāja paziņoja, ka šis spriedums palīdzēs daudzām militārpersonu ģimenēm. Acīmredzot tika domāts, ka tagad šīs personas varēs palikt Latvijā, neraugoties uz to, ko nosaka 1994.gada Latvijas un Krievijas divpusējais armijas izvešanas līgums. Līdz ar to šis sprieduma apskats un komentārs uzmanību pievērsīs galvenajam jautājumam par militārpersonu un viņu tuvinieku tiesībām uz ģimenes dzīvi Latvijā jeb Konvencijas 8.panta piemērošanai okupācijas armijas izvešanas kontekstā.

Pilnu “Dienas” tekstu lasīt šeit


Eiropas Cilvēktiesību tiesa

Spriedums lietā Sļivenko pret Latviju (angļu val.)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!