Raksts

Sļivenko ģimenes lieta — juridiska, ne politiska problēma


Datums:
13. februāris, 2002


Autori

Jānis Urbanovičs


"Diena", 06. 02. 2002.

Sļivenko ģimenes lieta, kuru izskata Eiropas Cilvēktiesību tiesa, ir izraisījusi visai lielu sabiedrības uzmanību gan Latvijā, gan Krievijā, kur šobrīd dzīvo minētā ģimene. Masu medijos izskanējušie vērtējumi ir ļoti dažādi: sākot ar to, ka ar spriedumu Sļivenko ģimenes lietā Eiropa esot atzinusi Latvijas okupāciju un ka šīs ģimenes pretenzijas visos 11 punktos pilnībā noraidītas, un beidzot ar atziņu, ka Latvijas valstij jāmeklē samierināšanās ceļi ar šo ģimeni, lai izvairītos no negoda un negatīvajām sekām, kas varētu būt pēc Cilvēktiesību tiesas sprieduma pieņemšanas un publiskošanas. Ir acīmredzami, ka šī lieta ir tik ļoti aplieta ar biezu politisko mērci, ka pat mūsu valdības un Ārlietu ministrijas pārstāvji neiedrošinās tautai sniegt objektīvu informāciju par Sļivenko ģimenes lietas faktiskajiem apstākļiem, kuri ir visai interesanti un apliecina, ka šī problēma ir drīzāk juridiska, nevis politiska.

Reti kurš zina, ka Sļivenko lieta vairāk nekā 2,5 gadus atradās Latvijas tiesās un ka šajā laikā ir pieņemti vairāki visai pretrunīgi tiesas nolēmumi.

Pilnu “Dienas” rakstu lasiet šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!