Raksts

Skolēni nevis tikumīgāki, bet sliktāk izglītoti


Datums:
23. aprīlis, 2015


Autori

Marta Herca


Foto: Gabriel Amadeus

Kas ir Jūlijas Stepaņenko rosināto grozījumu pamatā un kāpēc mēs runājam par tikumību, kamēr Eiropas valstīs runā par ētiku?

Šāda veida ierosinājumi ir mēģinājums pusaudžiem ierobežot informāciju par reproduktīvo veselību, kontracepciju, kas, izraisa jautājumus par šīs rīcības ētiskumu, uzskata izglītības eksperte Marija Golubeva. Viņa arī uzsver, ka šis ir mēģinājums apklusināt tādas organizācijas kā “Papardes zieds” un citas, kas ir ļoti daudz darījušas Latvijā, lai uzlabotu zināšanas par reproduktīvo veselību.

Kā vēl vienu grozījumu mērķi Marija Golubeva min centienus caur likumdošanu uzspiest homofobiju: “Piemēram, skolotājiem varētu aizliegt runāt par to, ka ģimenes mēdz būt dažādas.”

23.aprīlī Saeima balsoja par grozījumiem divās daļās. Pirmo daļu, kas paredz tikumisko audzināšanu izglītības procesā saskaņā ar Satversmē ietvertajām vērtībām, deputāti atbalstīja, taču otro daļu, kas paredz tādu mācību līdzekļu un citu materiālu aizliegšanu, kas negatīvi ietekmētu tikumisko attīstību, deputāti noraidīja.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!