Raksts

Seminārs “Pilsoņu asamblejas un deliberatīvie pasākumi: mūsdienīgas metodes iedzīvotāju iesaistē”


Datums:
25. novembris, 2021


2021.gada 30.novembrī (otrdiena) domnīca Providus sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā rīko informatīvu semināru “Pilsoņu asamblejas un deliberatīvie pasākumi: mūsdienīgas metodes iedzīvotāju iesaistē”, kurā aicinām piedalīties arī Jūs!  Pasākums notiks no plkst. 15:00 līdz 16:30 platformā ZOOM.

Deliberatīvo pasākumu atšķirība no parastām konsultācijām ar sabiedrību:  deliberatīvajos pasākumos tiek iesaistīti pēc nejaušības principa atlasīti iedzīvotāji, kuri pēc saviem demogrāfiskajiem rādītājiem atbilst attiecīgās teritorijas (pašvaldības, valsts) sabiedrības mikromodelim. Proti, viņu dzimumu, vecumu, dzimtās valodas sadalījums aptuveni atbilst plašākas sabiedrības rādītājiem. Deliberatīvās metodes ļauj šiem dalībniekiem iedziļināties risināmajā problēmā un noformulēt jēgpilnus, informētus ieteikumus.

 

Semināra pirmajā daļā Providus pētniece Sintija Tarasova-Dubkeviča sniegs ievadu deliberatīvajās metodēs.  Savukārt semināra otrajā daļā par Francijas un Īrijas pieredzi deliberatīvo pasākumu organizēšanā pastāstīs Īrijas Dzimuma līdztiesības Iedzīvotāju asamblejas sekreteriāta pārstāve Loreina Kavanaga, Francijas Nacionālās publisko debašu komisijas direktors – Patriks Deronzjers, kā arī organizācijas Missions Publiques direktors Antuāns Verņs. Klātesošajiem diskusijas dalībniekiem būs iespējas arī uzdot savus jautājumus. Semināra pirmā daļa tiks organizēta latviešu valodā, otrā – angliski.

 

Par diskusijas dalībniekiem:

Loreina Kavanaga pārstāv Īrijas Dzimuma līdztiesības Iedzīvotāju asambleju — organizēti veidotu nejauši atlasītu, reprezentatīvu Īrijas iedzīvotāju grupu, kas 2019.gadā tika izveidota ar mērķi izstrādāt iedzīvotāju priekšlikumus un rekomendācijas dzimumu līdztiesības veicināšanai Īrijā. Papildu informācija par Īrijas Dzimuma līdztiesības Iedzīvotāju asambleju pieejama šeit.

Patriks Deronzjers pārstāv Francijas Nacionālo Debašu komisiju – organizāciju, kura Francijā atbild par iedzīvotāju iesaisti un visu iesaistīto sabiedrības grupu iesaistīšanu un uzklausīšanu, plānojot un īstenojot plaša mēroga projektus. Papildu informācija par Francijas Nacionālo Debašu komisiju pieejama šeit.

Antuāna Verņa pārstāvētās organizācijas Mission Publiques mērķis ir atbalstīt valsts iestādes, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un privātos uzņēmumus, lai izstrādātu, īstenotu un novērtētu iedzīvotāju līdzdalību. Papildu informācija par Missions Publiques pieejama šeit

 

Diskusijas ieraksti latviešu, franču un angļu valodā pieejami zemāk:

Seminārs tiek rīkots projekta “Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību” ietvaros ar mērķi palielināt pieprasījumu Latvijā pēc jēgpilnām, iesaistošām konsultācijām ar sabiedrību. Projekts “Ilgtermiņa risinājumi sekmīgākām konsultācijām ar sabiedrību” tiek īstenots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansējumu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Pasākuma norisi atbalsta British Council Latvia, Francijas vēstniecība Latvijā un Francijas institūts Latvijā.

 

 

 

 

 

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!