Raksts

Sabiedrības integrācija uzmanības centrā


Datums:
16. septembris, 2003


Autori

Nils Muižnieks


Diena, 18.08.2003.

Tik aktīva diskusija par sabiedrības integrāciju nav bijusi kopš 1999.gada, kad notika Sabiedrības integrācijas koncepcijas plašā sabiedriska apspriešana. Acīmredzot diskusiju veicināja tas, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē izveidots un aktīvi sācis darbu par sabiedrības integrāciju atbildīgs ministrs ar atbalsta struktūru. Diskusijā, kas noris pašlaik, izskan cerības, bailes, bažas un daudzi tieši un netieši jautājumi, kas adresēti man un īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātam. Tagad laikam ir īstais brīdis atbildēt uz šiem jautājumiem, jo darba skrējienā es ne vienmēr spēju pietiekami skaļi sabiedrībai un partneriem stāstīt par paveikto un iecerēto un par mūsu sekretariāta darbības principiem.

Viens pamatprincips ir latviešu valodas būtiskā loma sabiedrības integrācijā. Bez kopējas latviešu valodas sabiedrībā ir apgrūtināta komunikācija un sadarbība, cilvēki ar ierobežotām latviešu valodas zināšanām nevar pilnvērtīgi piedalīties sabiedriski politiskajā dzīvē, atrast labu darbu, sekot līdzi latviešu kultūras norisēm. Tāpēc ir konsekventi jāīsteno ar starptautiskajām organizācijām rūpīgi saskaņotais Valsts valodas likums, jāturpina veiksmīgi aizsāktais latviešu valodas apguves valsts programmas darbs un citas latviešu valodas attīstību veicinošas aktivitātes.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!