Raksts

Rīgai nevajag 60 domnieku


Datums:
04. jūnijs, 2009


Autori

Kārlis Streips


Labdien, lasītāji!Ļoti laba doma no Jaunā laika. Vakar partija Saeimā iesniedza likumprojektu par Rīgas domes deputātu skaita samazināšanu par vienu pusi, tātad -- domē būtu ne vairs 60, bet gan tikai 30 deputātu. Partija uzskata, ka pašreizējais deputātu skaits tikai padara lēmumu pieņemšanas procesu neefektīvāku un vairo politisko intrīgu. Turklāt, deputātu skaita samazināšana būtu lielisks veids, kā samazināt pašvaldības izdevumus.

Absolūti piekrītu. Manā dzimtajā Čikāgā, kura par Rīgu tomēr ir krietni, lai neteiktu vairāk, lielāka, deputātu ir 50. Rīgai iedzīvotāju skaita ziņā līdzīga pilsēta ir Džeksonvile Floridas štatā. Tur deputātu ir 14. Teksasas vienā no lielākajām pilsētām Dalasā, kura par Rīgu ir krietni lielāka — arī 14. Bet kāpēc tikai Amerika? Berlīnē (ļoti liela pilsēta) ir tikai astoņi domnieki plus mērs. Tepat kaimiņos Viļņā ir 51 (tiesa — Tallinā 63).

JL uzskata ka likums par domnieku skaita samazināšanu ir jāpieņem nekavējoties. Ziņā, kurā par to lasīju nebija pateikts, kad tā kaut kas stātos spēkā. Galu galā, līdz pašvaldību vēlēšanām ir tikai divas dienas palikušas, partijas ir piedāvājušas sarakstus ar 60 vietām padomā. Šī vispār šķiet esam doma, kurai vajadzēja rasties pirms gada vai diviem. Taču vienādi vai otrādi, nav iemesla, kāpēc Rīgai ar tās 800 tūkstošiem iedzīvotāju ir vajadzīgi 60 domnieki, plus vēl visas rajonu politiskās infrastruktūras. Protams, tas partiju ļaudīm nodrošina barotnes un visu pārējo. Bet par efektivitāti gan tas neko neliecina. Un turklāt uz pusi samazinot deputātu skaitu, uz pusi arī tiek samazināts šeptēšanās apjoms. To nu gan par sliktu domu uzskatīt nevar.

Jauku visiem dienu!


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!