Raksts

Repše uz politikas sliekšņa


Datums:
14. septembris, 2001


Autori

Baiba Rulle
Ināra Egle


Diena, 09.08.2001.

Sev neierasti, negaidīti skarbi kritizējot valsts varu, norādot uz politiskās gribas trūkumu pārskatīt budžeta izdevumus un sakot, ka valsts varas gļēvulība un korumpētība sasniedz katastrofālus apmērus, Latvijas Bankas (LB) prezidents Einars Repše trešdien atzina, ka neizslēdz iespēju iesaistīties aktīvā politiskā darbībā, valdībā.

Šis paziņojums ir svarīgs pavērsiens Latvijas politikā kā pirmais signāls, ka ideja par jauna politiskā spēka veidošanu var atdzimt, Dienai sacīja politologs Nils Muižnieks. Viņš uzskata, ka Einars Repše ir «tāda kalibra personība, kas var piesaistīt finanses un vēlētājus».

Pilnu “Dienas” raksta tekstu lasiet šeit


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!