Raksts

Reliģiozā Latvija


Datums:
01. oktobris, 2012


Autori

Linda Curika


Pēdējā laikā sāk šķist, ka Latvijā tomēr ir ļoti daudz reliģiozu cilvēku. Nevis vienkārši reliģiozu, bet radikālu un agresīvu. Tādu, kuri grib aizliegt abortus. Kuri uzskata, ka homoseksuāli cilvēki ir jānodzen no Zemes virsas. Kuru jūtas tā aizskar ālēšanās pareizticīgo baznīcā, ka viņi pieprasa par to visnežēlīgākos sodus. Kuri aizstāv tradicionālās ģimenes, lai ko tas nozīmētu. Tomēr statistika pastāsta citu stāstu. Kādu?

Lūk, cik % cilvēku atzīst, ka tic Dievam. Ievērojiet, ka Latvija šajā statistikā ir kaut kur pa vidu – mēs neesam īpaši reliģiozi. Tai pat laikā, šajā tabulā neredzēt radikālus, marginālus grupējumus.

Tomēr, ja skatāmies uz ateistu skaitu, Latvija pasaules līmenī ir teju priekšgalā.

Šīs divas tabulas (papildinātas 3.oktobrī, iekļaujot visu 30 pētījumā iesaistīto valstu statistiku) gribu atstāt Jums apskatei un pārdomām. Ko teiksiet?

Papildināts 2.10.2012 11:45 “Pētījums balstīts datos, kurus apkopojuši pētnieki no Čikāgas Universitātes Nacionālā Pētniecības Centra. Pētnieki apskopoja un analizēja datus no 30 valstīm, kur veiktas iedzīvotāju aptaujas vismaz divas vai vairāk reizes laika posmā starp 1991. un 2008 gadu.”


Atheism & Belief in God: Countries Get Ranked

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!