Raksts

“Rekordi” ir pārspēti!


Datums:
07. septembris, 2010


Autori

Reklāmu novērotāji


Pagājušās nedēļas otrdienā krita visi līdzšinējie rekordi. Tādēļ šis ieraksts būs ļoti, ļoti garš! Galu galā 24 gadījumi nav nieka lieta. Ja nevēlaties skatīties visus, tad "favorīti" ir trīs: materiāli Nr. 1.1.1; 4.1 un 5.1

Sākumā gan par ko citu. Pagājušajā nedēļā mēs uz e-pastu providus@providus.lv saņēmām vērtīgu informāciju par tādiem aizdomīgiem gadījumiem, ko savādāk, iespējams, nepamanītu. Tas ir lieliski. Secinājums: ja nu kāds no Jums kādu iemeslu dēļ negrib par aizdomīgajiem materiāliem rakstīt šeit pat komentāros, var sūtīt arī uz e-pastu. Bet lūdzu centieties būt precīzi – ar tekstu “kaut ko pagājušajā nedēļā redzēju par Vienotību” nepietiks. Lūdzu nosauciet nedēļas dienu, raidījumu un, ĻOTI VĒLAMS, iemeslu, kas jums lika domāt par to, ka kaut kas nav kārtībā.

Bet nu par pēdējo augusta dienu – 31.augustu! Gadījumu ir tik daudz, ka nedaudz mainīsim šī bloga ierasto formātu, aizdomīgos materiālus grupējot, nevis aprakstot katru atsevišķi.

1. kategorija – pseidonotikumi

Kritērijs: Pseidonotikumi. Medija vai sabiedrisko attiecību darbinieku radīts notikums, kam nav sociāli politiskas aktualitātes, kam nepiemīt t.s. ziņu vērtības, kas veidot, lai deputāta kandidāts vai partija gūtu publicitāti medijā

31.augustā tādu bija 13 (!!!). Tas nozīmē, ka jāveido pat apapkškategorijas:

1.1. Šlesers, Poļiščuka, teātris

Kur?

1.1.1. Вести Сегодня “Operācija “Palīdzi teātrim” – varoņteika par to, kā Šlesers teātrim palīdzēja. Skat.bildes un virsrakstu, komentāri lieki

1.1.2. Час “Kongresu nama jaunā seja” – PLL kandidāte K.Zagorovska kā žurnāliste raksta par Šleseru, Poļiščuku un Kongresu nama nākotnes iecerēm.

1.1.3. Radio SWH+ Šlesers sola ilgtermiņā RD atbalstu Poļiščukas “Teātra observatorijai” – Ziņu sižetā plašs Šlesera komentārs par Kongresu namu, Poliščukas teātri. Klausieties paši!

1.1.4. PBK “Teātra observatorija Rīgas Kongresu nama Jauno zāli apdzīvos no septembra”. Vēl viens materiāls bez komentāriem – skat sižeta fragmentus:

1.1.5 Radio SWH+ “Teātra observatorija Rīgas Kongresu nama Jauno zāli apdzīvos no septembra” Klausīties šeit

1.2. Par labu Latviju sadarbības līgumi (tajā dienā bija vairāki)

1.2.1. LNT sižets “PLL vienojas ar ķīmijas un farmācijas nozari”. Var aplūkot šeit:

1.2.2. Radio SWH “PLL vienojas par sadarbību ar Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju”‘. Klausīties sižetu.

1.2.3. PBK “PLL atkal paraksta memorandu – šoreiz ar Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju”. Skatīties online

1.2.4. Mix FM “Par labu Latviju” un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija. Klausīties

1.2.5. Radio Baltkom “Par labu Latviju” un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija paraksta saprašanās memorandu. Klausīties

1.3. Politiskā aģitācija skolotāju pasākumā

Latgales Laiks (Daugavpils) Šogad vairāk domās par zināšanu kvalitāti

Латгалес Лайкс (Даугавпилс) Больше внимания станут уделять качеству знаний

No monitorētāju rakstītiem komentāriem: ” vispār ir kuriozs ne raksts – iesākas kā it kā parasta, informatīva publikācija par skolotāju sanāksmi, bet pusē pārvēršas par PLL priekšvēlēšanu solījumu izklāstu V. Aizbalta izpildījumā! Jautri.” “Skolotāju sanāksmē divi politiķi izmanto iespēju aģitēt par savu politisko spēku, tādējādi šķiežot administratīvos resursus. Jautājums, kāpēc aicināti uz sanāksmi? Vai tad skolotājiem pašiem nav jālemj par savu darbu, nevis jāklausās politiķu pašslavināšanā?”

1.4. PLL ideja par vienu mācību grāmatu katrā mācību priekšmetā

Vēl viena mistiska aptauja (nav pateikts, kas to veicis), kura pierādot, ka rīdzinieki atbalsta kārtējo PLL ieceri. Aptaujāts arī “piecu bērnu tēvs” Ainārs Baštiks.

2.kategorija – kandidāts kā vienīgais/galvenais komentētājs

Kritērijs: Deputāta kandidāts tiek izmantots kā kāda notikuma/procesa/problēmas vienīgais/ galvenais komentētājs, raksturotājs/pārstāvis (netiek pamatots, kādēļ tieši deputāta kandidāts ir uzskatāms par labāko notikumu komentētāju)

2.1. Вести Сегодня “Болшая Рига – и нет бюрократии!” Komentāri lieki – tie ir mūsu senie paziņas – 3 SC politiķi, kas šoreiz apspriež birokrātiju

2.2. Mix FM Latvijas Avīze: Krievu valoda nostiprinās latviešu skolā – Latvijas Avīzes raksta atstāsts kalpo par iemeslu iztaujāt SC deputātu. Un tikai viņu.

2.3. Radio Baltkom SC frakcijas deputāts Igors Pimenovs: Tas, ka krievu valodu kā otro svešvalodu izvēlās mācīties aizvien vairāk skolēni, nav problēma. Vēl viens SC kandidāts uzstājas kā vienīgais eksperts – šoreiz par mācību valodu skolā. Klausīties šeit

2.4. Radio Baltkom Īrijā dzīvo aptuveni 30 000 latviešu – vienīgi SC deputāts V.Agešins zina, kā motivēt emigrantus doties mājup uz Latviju … Klausīties

3.kategorija – vienpusīgums

Kritērijs: Publikācija vai raidījums ir vienpusīgs, tajā nav sabalansēti iesaisīto/pieminēto pušu viedokļi. Trūkst/ nav mēģināts noskaidrot citu iesaistīto pušu viedokli. Materiālā nav paskaidrots, ka mēģinājums noskaidrot kādas no pusēm viedokli ir noticis, bet nav izdevies.

3.1. Час Пенсионеров снова обманут? Raksts, kurā atreferēts SC pārstāvja viedoklis, ka V.Dombrovska valdība māna valdību pensiju jautājumos. valdības pārstāvjiem viedoklis nav lūgts.

3.2. Вести Сегодня Ещё один обман? Skat. iepriekšējais komentārs. Vienīgā nianse – papildus A.Klementjeva viedoklis.

4. Kritērijs – “piespēlētās intervijas”

Kritērijs: Žurnālists, neuzdodot precīzus jautājumus, ļauj deputāta kandidātam netraucēti izteikties, izvēlēties sarunas tēmu un virzību, vai uzdod jautājumus, lai izceltu deputāta kandidāta personības pozitīvās iezīmes, sarunā neskarot būtiskas sabiedriski politiskas problēmas un jautājumus, kas attiecas uz deputāta kandidāta atbildības un darbības lauku

4.1. PBK Saruna ar Liepājas domes deputātu Valēriju Kravcovu Intervija ar SC kandidātu V.Kravcovu kā ar Liepājas Krievu kopienas priekšsēdētāju par šīs kopienas labajiem darbiem. Skatīties šeit:

4.2. PBK saruna ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Noskatieties fragmentu – tur viss ir redzams:

4.3. NRA “Ārpolitikas uzdevums – stiprināt valsts un nācijas pašcieņu”.

Monitorētāju komentāri: “Riekstiņš mierīgi izstāsta savas partijas pozīciju, Avotiņš pats uzprasās – vai ir kas labs jums ko par sevi teikt. Komplimentārās žurnālistikas paraugs.” “Pilnīgs reklāmraksts – Avotiņš ar jautājumiem, Riekstiņš ar atbildēm klāsta PLL kampaņas postulātus. Vairākkārtīgi īpaši uzsvērts (vēl parakstā zem Riekstiņa bildes), ka PLL nedomājot mainīt ārpolitisko kursu – to viņi pēdējās dienās visur uzsver, tā ir atbilde Vienotības kampaņai”.

5. Nepilnīgi apzīmētās reklāmas

5.1. Latvijas Avīze “Zaļo un Zemnieku savienība aicina” – attēlu šeit parādam divas reizes mazāku nekā tas tika nopublicēts. Bet tomēr. Vai spējat pamanīt, kur nosaukts maksātājs?

5.2. PIK FM Raidījums “Tautas kontrole” 31. augustā. Pārsteidzoši, bet šis raidījums šoreiz ir apzīmēts kā reklāma. Bet … tikai raidījuma beigās. Un tas kopumā NOTEIKTI pārsniedz raidlaika stundā atļautās reklāmas minūtes.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!