Raksts

Radio un TV traucē valodas barjera


Datums:
26. novembris, 2002


Autori

Dita Arāja


Diena, 22.11.2002.

Raidorganizācijas uzskata, ka valodas ierobežojumi kavē reklāmu piesaisti

Latvija var gaidīt kārtējos likumgrozījumus valodas dēļ, taču šoreiz — nevis vēlēšanu tiesību, bet plašsaziņas līdzekļu jomā. Komercraidorganizāciju aktivitātes raisījušas diskusijas par nepieciešamību atcelt Radio un televīzijas likuma normu, kas ļauj svešvalodās raidīt tikai 25% no kopējā raidlaika. Raidorganizācijas uzskata — šāds ierobežojums kavē tirgus attīstību un no Latvijas medijiem atgrūž cittautiešus. Līdzīgi domā cilvēktiesību eksperti, kas norāda — līdz ar valodas ierobežojumiem Latvija pārkāpj arī cittautiešu vārda brīvību. Piesardzīgāka ir Nacionālā Radio un televīzijas padome (NRTVP), kas baidās, ka, atlaižot procentu grožus, Latvija nonāks krieviski raidošo mediju ielenkumā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!