Raksts

Priekšlikums Zatleram


Datums:
09. novembris, 2009


Autori

Eldars Mamedovs


6.novembrī Rīgā notika lūgšanu brokastis ar kuplu politiķu piedalīšanos, ieskaitot prezidentu Valdi Zatleru un kundzi. Galvenā uzmanība esot pievērsta «svētības nozīmei cilvēka, ģimenes, nācijas un valsts dzīvē, pasākuma dalībniekiem tostarp aizlūdzot par to, lai cilvēki beigtu nolādēt valsts varu».

Atstājot malā estētisko un gandrīz vai fizisko nepatiku, ko izraisa pašapmierināto «svētības mēklētāju» tēli, man ir priekšlikums Valdim Zatleram. Sekojot tam, viņam noteikti būs lielākas izredzes panākt vismaz daļas sabiedrības cieņu, nekā nodarbojoties ar publisku sevis žēlošanu. Priekšlikums ir Zatlera kungam nākt klajā ar paziņojumu, ka viņa prezidentūras laikā neviens darbonis, kas tika apsūdzēts noziegumos, vai par kuru KNAB vai prokuratūrai pastāv pamatotas aizdomas par iesaisti korupcijā, nekļūs par premjerministru. Šāds solis būtu vairāk nekā savlaicīgs, ņemot vērā Aivara Lemberga fantastiski augstos reitingus, vai sajūsmu, ko dažos cilvēkos izraisa bērnu slimnīcu izlaupītāju drauga Andra Šķēles atgriešanās aktīvajā politikā.

Latvijas politiķiem patologiski trūkst politiskās atbildības: ja nav pieķerts, tad viss ir kārtībā. Ja Latvijai ir lemts kādreiz kļūt par tiesisku un stabili demokrātisku valsti, tad šī bezatbildības un nesodāmības kultūra ir jaizskauž. Prezidenta rokās ir spert soli šajā virzienā.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!