Raksts

Priekšlikumi Nacionālā attīstības plāna 2021-2027 sociālās politikas jomai


Datums:
18. novembris, 2019


Autori

Andris Šuvajevs


Šī gada 16.oktobrī domnīca PROVIDUS, sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu, organizēja konferenci „NAP2027: ceļš uz Ziemeļvalstīm raksturīgu sociālo politiku”. Konferences ietvaros tika apspriesti divi galvenie jautājumi: NAP melnrakstā atrodamie plāni attiecībā uz nevienlīdzības un nabadzības mazināšanu, kā arī NAP ieceres attiecībā uz mājokļu politiku.

Ar priekšlikumiem iespējams iepazīties šeitpdf.

30.oktobrī PROVIDUS uzaicināja sociālās politikas ekspertus
pārrunāt konferences rezultātus, kā arī kopīgi vienoties par svarīgākajiem ieteikumiem Nacionālajam attīstības plānam.

Zemāk paustās atziņas un ierosinājumi ir šī kopdarba rezultāts.
PROVIDUS un sociālās jomas ekspertu galveno priekšlikumu apkopojums.

1)Uzskatot, ka NAP gala versijā būtu svarīgi saglabāt melnrakstā iekļauto ambiciozu apņemšanos samazināt Latvijas sabiedrības nevienlīdzības rādītājus, piedāvājam NAP tekstā norādīt arī šī mērķa sasniegšanas metodes (nodokļu progresivitāte, nozaru ģenerālvienošanās);

2)Piedāvājam NAP gala versijā kaut aptuveni iezīmēt ceļu, kā Latvija līdz 2027.gadam plāno mazināt iedzīvotāju nabadzības problēmu (piemēram, lielāki sociāli transfēri mazaizsargātajām grupām, mazaizsargāto grupu iesaistīšana sociālajā uzņēmējdarbībā);

3)Mājokļu politikas sadaļā norādīt vēlamo sociālo mājokļu īpatsvaru no kopējā mājokļa fonda, kā arī definēt tās sociālās grupas, kurām ir īpaši nepieciešams valsts atbalsts mājokļu jomā, tai skaitā bezpajumtniekus.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!