Raksts

Priekšlikumi likumprojektam “Politisko partiju likums”


Datums:
20. decembris, 2005


2005.gada 20.decembrī

 

Latvijas Republikas 8.Saeimas
Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijai

 

Priekšlikumi  likumprojektam “Politisko partiju likums”

 

Biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” izskatīja 2.lasījumā pieņemto likumprojektu “Politisko partiju likums” un vēlas sniegt savus priekšlikumus tā turpmākai pilnveidošanai:

 1. 10. pantā:

  izteikt panta nosaukumu šādā redakcijā: “10.pants. Partiju darbības atklātība un iekšējā demokrātija“;

  papildināt pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā: “(4) Partijas savā darbībā ievēro iekšējās demokrātijas principu, nozīmīgu lēmumu pieņemšanā iesaistot pēc iespējas plašāku partijas biedru loku.”

 2. Izteikt 12.panta trešās daļas otro teikumu šādā redakcijā: “Partiju apvienībai aizliegts dibināt citu partiju apvienību vai uzņemt savā sastāvā jaunas partijas.”

 3. Izteikt 14.panta trešās daļas 3.punktu šādā redakcijā: “3) partiju apvienības darbības izbeigšanas priekšnoteikumus un kārtību.”

 4. 29.pantā:
  izteikt pirmās daļas 5. punktu šādā redakcijā: “statūtos noteiktajā kārtībā apstrīdēt partijas pieņemtos lēmumus, kā arī iesniegt prasību tiesā, ja lēmums vai tā pieņemšanas procedūra ir pretrunā ar likumu vai statūtiem.” 

  Papildināt pirmo daļu ar 7.punktu šādā redakcijā: “statūtos noteiktā kārtībā lemt par partijas kandidātiem pašvaldību, Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanās.”

 5. Papildināt 34.panta otro daļu ar jaunu teikumu šādā redakcijā: “Partiju apvienības valdē ir vismaz viens biedru sapulces deleģēts pārstāvis no katras partiju apvienību veidojošās partijas.”

 6. Papildināt 41.pantu ar otro daļu šādā redakcijā:
  “(2) Papildus pirmajā daļā minētajiem pamatiem, partiju apvienības darbība izbeidzas arī tad, ja no partiju apvienības izstājas vismaz viena no apvienību veidojošajām partijām”; uzskatīt līdzšinējo panta tekstu par panta pirmo daļu.

 7. Izteikt 44.panta 2.daļu šādā redakcijā: “(2) Partiju apvienības valde pieņem lēmumu par  partiju apvienības darbības izbeigšanu šā likuma 41. panta pirmās daļas 4. un 6. punktā, kā arī 41.panta otrajā daļā minētajos gadījumos.

 8. Izteikt 49.panta 1.daļu  šādā redakcijā: ” (1)  Pēc partiju reorganizācijas jaunizveidoto partiju vai biedrību nevar reģistrēt politisko partiju vai biedrību reģistrā, ja reorganizētās partijas atsevišķi vai partiju apvienībā nav izpildījušas partiju finansēšanu regulējošo normatīvo aktu  prasības.”


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!